Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 12 Wrz 2019 14:39 

tasma napisał(a):
Wczoraj dostałem informację od mojego opiekuna, że bank przyznaje mi limit 50K złotych, a dzisiaj podpisałem wniosek o zamianę MC Platinum na Visa Infinite. Chyba jestem pierwszą osobą na forum, której udało się zamienić.
Stało się to około 4 miesiące od założenia konta. Co ciekawe limit został przyznany wyłącznie na podstawie wpływów i oświadczenia o kredytach i limitach w innych bankach. Podobno nie byłem nawet sprawdzany w BIK (tak przynajmniej twierdzi opiekun).
Wszystkim, którzy tak jak ja nie mogli zrozumieć, dlaczego przyznany limit jest tak niski, proponuje cierpliwość.


Te wplywy: rzeczywisty wpływ pensji netto 5-cyfrowej czy sztuczny obrót z konta na konto
Do wyjaśnienia, bo generalnie co do pensji i jej wpływu na konto to chyba ma największy wplyw na ich wyliczankę zdolności kredytowej

By przejść na Infinite zapraszają do oddziałów celem ponownego złożenia wniosku i na tej podstawie wyliczenia zdolności kredytowej - informacja pisemna z wczoraj
Góra
 PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#222 PostWysłany: 12 Wrz 2019 15:08 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2895
złoty
George1 napisał(a):
Waszym zdaniem jaka jest największa różnica w zakresie ubezpieczenia -a nie wysokość sumy - między Platinum a Infinite PKO ?

Zakres jest identyczny. Różnią się tylko sumy ubezpieczenia/gwarancyjne
https://www.pkobp.pl/media_files/d51196c7-6b22-4975-9ad1-5a80574f4096.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 12 Wrz 2019 18:08 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
@gorny77
U mnie był to rzeczywisty wpływ pensji. W pierwszych dwóch miesiącach robiłem sobie przelewy pomiędzy kontem w innym banku a PKO BP i mam wrażenie że nie robiło to nich żadnego wrażenia. Stąd przypuszczenie podobnie jak u Ciebie, że interesuje ich pensja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 12 Wrz 2019 18:15 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
Przepraszam za pytanie ale mówimy o dochód poniżej czy powyżej 15000 netto ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 12 Wrz 2019 22:02 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
@George1
Jeśli pytasz o mnie to zdecydowanie poniżej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
George1 lubi ten post.
George1 uważa post za pomocny.
 
      
#226 PostWysłany: 12 Wrz 2019 22:52 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Czy możesz napisać co znaczy "znacznie poniżej".
Bo może warto iść po Infinite do PKO BP zamiast bawić się z Santander Platinum :D
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 12 Wrz 2019 22:55 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Chupacabra napisał(a):
George1 napisał(a):
Waszym zdaniem jaka jest największa różnica w zakresie ubezpieczenia -a nie wysokość sumy - między Platinum a Infinite PKO ?

Zakres jest identyczny. Różnią się tylko sumy ubezpieczenia/gwarancyjne
https://www.pkobp.pl/media_files/d51196c7-6b22-4975-9ad1-5a80574f4096.pdf


Dla Platinum nie ma (a dla Infinite jest):
  • Zwrot kosztów wymiany zamków
  • Ubezpieczenie odmowy wejścia na pokład samolotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 12 Wrz 2019 23:07 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2895
złoty
:shock: Umkło mi :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 12 Wrz 2019 23:10 

Tjw1978 napisał(a):
Czy możesz napisać co znaczy "znacznie poniżej".
Bo może warto iść po Infinite do PKO BP zamiast bawić się z Santander Platinum :D

Pięcio cyfrowa kwota jak napisał wcześniej zapewne zawęży ci pole rozważań :D
Góra
 PM off  
      
#230 PostWysłany: 12 Wrz 2019 23:12 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Naprawdę...?
A czy dla Platinum vs. Infinite jest również np. odszkodowanie za opóźniony lot albo ubezpieczenie wkładu własnego przy wynajmie auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 13 Wrz 2019 09:37 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2335
srebrny
-- 13 Wrz 2019 09:33 --

Kilka postów wyżej masz link do PKO - jak tam wejdziesz to na samym końcu masz tabelkę z sumami ubezpieczeń oraz czego dotyczą dla obu kart (łatwo zobaczyć co jest ubezpieczone i na jaką kwotę - i porównać jak dla MC a jak dla Visa)

-- 13 Wrz 2019 09:37 --

Jeśli faktycznie zarobki ok. 10K starczają na Infinite, to staje się dość mocno dostępna.
Ciekawe przy jakim minimum dochodów można ją dostać - może informacja "kto dostał Infinite przy zarobkach poniżej 9K, 8K, 7K itd.

EDIT - zmieniłem "konkurs" na "informację" bo choć nie miałem nic złego na myśli może brzmiało kiepsko
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk 13 Wrz 2019 10:12, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 13 Wrz 2019 09:47 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
@lluukk Z twoich wypowiedzi wnioskuję, że masz już kartę Visa Infinite. Więc nie wiem po co Ci te konkursy. Po tonie twoich wypowiedzi rozumiem, że jesteś troszkę rozżalony tym, że mniej zamożnym czy też z mniejszymi dochodami dają kartę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 13 Wrz 2019 09:54 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2335
srebrny
Raczej nie. Wiele osób jak czytałem w tym wątku (który był początkowo tylko o MC) "chciałoby ale się boi, bo nie wie czy dadzą" a jak widać dają, więc warto próbować jeśli ktoś widzi sens - i to popieram i do tego zachęcałem, a im niższe będą wymagania dochodowe tym więcej osób będzie ją miało i jak ktoś z "mniejszym" dochodem zobaczy, że już dają to złoży wniosek (choć wcześniej uważał, że nie ma szans). Każdemu polecam ze względu na kwoty ubezpieczeń, które są już OK. A byli tu tacy, co bali się o swoją Platinum, że jak ją za dużo osób dostanie to pogorszą się warunki ubezpieczeń - a one się polepszyły niedawno :)
Anonymous napisał(a):
Super, poczekajmy aż ktoś z takim dochodem ją otrzyma
A i dla nas jest to jak uważam zła wiadomość, wychodzi że co drugi otrzyma też Infinite

Anonymous napisał(a):
Prestiżu ta kk nie ma zadnego, infinite zresztą również
Ja ją mam dla ubezpieczenia i przewalutowań
A martwię się przy ewentualnej popularności pogorszenia warunków ubezpieczenia :!:


A "prestiżowy szpan kartowy" raczej mnie nie dotyczy, bo mam w codziennym użytkowaniu taki maleńki portfelik (a w nim 1 kartę, prawo jazdy, 60-80 zł i nic więcej), z którego nawet nie wyciągam karty tylko cały przykładam do terminala, więc nawet nikt jej nie widzi. :lol:
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk 13 Wrz 2019 10:25, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 13 Wrz 2019 10:01 

Życie zweryfikuje te kwoty i ubezpieczenie...

A i przypominam, że ustalone iż dostają INFINITE osoby z realnym dochodem póki co 5-cyfrowym, 7000 taką liczbą nie jest ;)


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 13 Wrz 2019 10:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#235 PostWysłany: 13 Wrz 2019 10:07 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2335
srebrny
Warto też, aby jeśli ktoś korzystał już w czasie wakacji z ubezpieczeń do tych kart (choć życzę aby nikt nie musiał) podzielił się taką informacją - jak poszło, czy dostał pieniądze, czy bank nie robił problemów itp. Bo dotychczas cieszymy się, że mamy ubezpieczenia ale nie wiemy jak działają w praktyce.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 13 Wrz 2019 10:13 

Z tego co pamiętam wybierając się z osobą +65 lat trzeba ją ubezpieczyć osobno, ubezpieczenie NIE obejmuje osób powyżej tego wieku
Góra
 PM off  
      
#237 PostWysłany: 13 Wrz 2019 10:38 

Rejestracja: 27 Paź 2016
Posty: 15
A czy do karty infinite można wyrobić kartę dodatkową z priority pass?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 13 Wrz 2019 10:40 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2335
srebrny
Tak.
Koszt karty dodatkowej to niestety też 800 zł (ale można za obroty zejść)
Każda karta Infinite (główna czy dodatkowa) ma PP z nielimitowanymi wejściami dla Użytkownika, za gościa płacisz dodatkowo.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 13 Wrz 2019 11:45 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Anonymous napisał(a):
Życie zweryfikuje te kwoty i ubezpieczenie...

A i przypominam, że ustalone iż dostają INFINITE osoby z realnym dochodem póki co 5-cyfrowym, 7000 taką liczbą nie jest ;)

Jeszcze dwa słowa ode mnie. Myślę (bo pewności nie mam), że osoba z dochodami 7000 też ma szansę na tą kartę. W innych bankach przy takich dochodach dostaje się limity po 100K.
Być może w PKO potrwa to dłużej niż 3-4 miesiące, ale powinno się udac.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 13 Wrz 2019 12:10 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
lluukk napisał(a):
Warto też, aby jeśli ktoś korzystał już w czasie wakacji z ubezpieczeń do tych kart (choć życzę aby nikt nie musiał) podzielił się taką informacją - jak poszło, czy dostał pieniądze, czy bank nie robił problemów itp. Bo dotychczas cieszymy się, że mamy ubezpieczenia ale nie wiemy jak działają w praktyce.

myślę że cały zło jest m.in. w tym zapisie: kosztów leczenia i usług assistance przekraczających zakres niezbędny do przywrócenia stanu zdrowia umożliwiającego powrót ubezpieczonego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
czyli w praktyce będą podstawowe czynności medyczne tak żeby pakować kogoś do samolotu a nie przywrócić go do stanu zdrowia jak było przed, ani żeby korzystać z dóbr medycyny w danej dziedzinie bez ograniczeń bo się znalazło np w Huston a coś się działo z sercem :) . z moich doświadczeń powiem że tak naprawdę sprawa jest bardzo stresująca i tak naprawdę sumy podane są absolutnie nie adekwatne do potrzeb który ubezpieczyciel by pokrywał , ale jako chwyt reklamowy jak najbardziej .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group