Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#1861 PostWysłany: 30 Paź 2022 09:28 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Darek M. napisał(a):
Konto Aurum jest moim zdaniem spoko. Wystarczą łączne wpływy na min 9000 zł (może być kilka mniejszych - czyli można mielić w ta i z powrotem mniejszą kwotę ) i w zasadzie wszystko jest za darmo.


Ja bym doprecyzował, że konto Aurum jest spoko lub nawet więcej niż spoko pod jednym istotnym warunkiem: jak trafimy na kompetentnego Doradcę. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1862 PostWysłany: 30 Paź 2022 11:35 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@sanchopan Możesz rozwinąć? Co może doradca zmienić w kwestii konta?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#1863 PostWysłany: 30 Paź 2022 11:47 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Jak jest kompetentny Doradca, to można sporo załatwić, dowiedzieć się czy ugrać - np. powie dlaczego jakiś limit mniejszy a nie większy jest dostępny, dowie się coś "wyżej" w imieniu klienta, coś pokaże oficjalnie a coś nieoficjalnie, da znać jak coś, co widzimy np. w historii wygląda z punktu widzenia banku, doradzi (rzeczywiście, a nie wirtualnie - przy zwykłym koncie np. dzwonią pseudo-doradcy, którzy nie są przygotowani do rozmowy, usiłują coś sprzedać, ale nawet do historii rachunku klienta przed rozmową nie spojrzeli), jak klient nie wie, to powie, że np. aby dostać Infinite, to lepiej wpierw wziąć Platinium (choć np. takiej nie chcemy), itd. itp.
Generalnie warto mieć takiego Doradcę, tylko musi być kompetentny. I musi mu się chcieć. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1864 PostWysłany: 30 Paź 2022 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Ostatnie zdanie jest kwintesencją i jest dominujące. Niestety, kompetentny i chętny doradca, to prawie jak jednorożec. Dlatego osobiście zrezygnowałem z Aurum, bo w zasadzie nic, poza obciążeniem nie wnosiło, właśnie z racji takiego, a nie innego doradcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#1865 PostWysłany: 30 Paź 2022 12:07 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Dokładnie tak :!:
Bez kompetentnego Doradcy zaletą konta Aurum może być... hmm... np. lepszej jakości plastik, z którego wykonana jest karta do konta MC. No i tyle z zalet. :mrgreen: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Pieka lubi ten post.
 
      
#1866 PostWysłany: 30 Paź 2022 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Z racji że konta w PKO używam także poza spłata kk, Aurum na jeszcze jedną zaletę: magiczny przycisk w placówce pozwalający ominąć kolejkę gdy np. potrzebuję cokolwiek załatwić.

A z kompetentnymi doradcami faktycznie jest lipa, właśnie swojego przetestowałem w kwestii ogarnięcia jednej skomplikowanej reklamacji, i niestety, zero inicjatywy i chęci pomocy.

Przy okazji pytanie: czy cykl rozliczeniowy do Aurum liczy się na miesiąc kalendarzowy, czy tak jak przy koncie za zero na jakiś konkretny dzień miesiąca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1867 PostWysłany: 30 Paź 2022 12:22 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Raczej z moich obserwacji wynika, że po prostu miesiąc kalendarzowych ;)
A ten magiczny "przycisk" w innych oddziałach - bo nie miałem okazji jakoś tego testować - to po prostu wchodzisz i mówisz, że chcesz "do pokoju jako Aurumowiec", czy jakoś inaczej to załatwiasz, aby ominąć kolejkę? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1868 PostWysłany: 30 Paź 2022 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
W większości oddziałów jest system kolejkowy, i są osobne numerki. Działają zarówno na obsługę gotówkową i bezgotówkową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1869 PostWysłany: 30 Paź 2022 12:41 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ostatnio byłem w takim, gdzie po prostu pytasz "kto ostatni?" - stąd moje pytanie. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1870 PostWysłany: 30 Paź 2022 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
No to może faktycznie w tych większych, może mam szczęście że mam większość takich w okolicy. To dzięki za sprostowanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#1871 PostWysłany: 30 Paź 2022 12:51 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Do oddziału, do tego PKO BP z własnej woli to chodzą osoby całkowicie zacofane informatycznie. W dobie wpłatomatów nie ma takiej sprawy czy problemu, którego nie da się załatwić online czy telefonicznie.

Tak samo z kontem, do posiadania KK Platinum czy Infinite również w niczym nie pomaga. Generuje tylko koszta czy dodatkowy obrót.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1872 PostWysłany: 30 Paź 2022 13:02 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ano racja - tylko co ja na to poradzę, jak chcę np. wpłacić/wypłacić EUR i muszę iść do oddziału?
A w oddziale stado emerytów i kolejka...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1873 PostWysłany: 30 Paź 2022 13:15 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Alior Kantor z darmową kartą załatwia sprawę. Do tego ma się wpływ za ile się kupuje czy sprzedaje daną walutę.

Ale co kto lubi, ja np tą zwykłą kartę Alior Kantoru preferuję we wszystkich rodzajach płatności i operacji walutowych niż Infinite Ing.

Miałem Platinum PKO BP, przed rezygnacją obrotem zdolność powoli zbliżała się do aplikowania o Infinite.
Konto ze względu na koszty nie było mi do niczego potrzebne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1874 PostWysłany: 30 Paź 2022 13:17 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Nie bardzo się rozumiemy - ja potrzebuję czasami wpłacić lub wypłacić fizyczne banknoty EUR, a nie wirtualnie. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1875 PostWysłany: 30 Paź 2022 13:22 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
No i super, nie rozumiesz że darmowy bezwarunkowo! Alior Kantor daje Ci dostęp do Oddziałów Aliora z darmową wpłatą i wypłatą podstawowych walut.
I do wpłatomatów Alior Banku z wpłatą np euro

Dopiszę, bo jest taka konieczność: tylko posiadając Alior Kantor można wpłacać i wypłacać waluty. A potem za darmo przelewać, wymieniać, sprzedawać itd.

By trzymać się tematu posiadanie KK czy konta PKO BP obecnie w niczym w transakcjach walutowych nie pomaga, nawet już prawie nigdzie za granicą nie wypłacisz bez prowizji lokalnej waluty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1876 PostWysłany: 30 Paź 2022 13:53 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
sanchopan napisał(a):
I musi mu się chcieć. ;)

Mojemu się chce ale ja mieszkam na wsi 30 k mieszkańców.
I z obsługi jestem zadowolony.
Przerabiałem kiedyś inne banki w mieście pod milion ludzi i tam się nie chciało pomimo statusu VIP.
Oferty pod nich dla największych profitów.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#1877 PostWysłany: 30 Paź 2022 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Ale w sumie czym się różni obsługa kantoru Aliora od Kantoru PKO? Ten z PKO ma całkiem niezłe kursy, w porównaniu np. z kantorem ING, ma też kartę a mając swoje środki w PKO nie widzę sensu ich przelewać dodatkowo do Alior Banku żeby wymienić je i wypłacić, zresztą w Aliorze też są kolejki ;)

Swoją drogą też wykorzystuje obsługę w placówce głównie do wpłaty i wypłaty euro.

Z innej beczki, ostatnio w weekendy nawet częściej za granicą wypłacam gotówkę za pomocą KK Infinite niż revolutem, bo zawsze zapominam wymienić ją wcześniej, a % za wypłatę wychodzą na wyciągu po kilka złotych.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1878 PostWysłany: 30 Paź 2022 15:05 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Ale to PKO BP bije rekordy długości kolejek co tylko osobiście czyli emerytów nie kumatych elektronicznie.

Tak samo nie kumam tych częstych wpłat i wypłat osobistych.

A i @lukket tam jest za darmoszkę, bez opłat i obrotu, do tego mam wpływ na kurs zakupu. A piszę z perspektywy posiadacza Infinite, tyle, że w innym banku bez tej zabawy z sztucznie generowanym obrotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1879 PostWysłany: 30 Paź 2022 17:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
lukket napisał(a):
Z racji że konta w PKO używam także poza spłata kk, Aurum na jeszcze jedną zaletę: magiczny przycisk w placówce pozwalający ominąć kolejkę gdy np. potrzebuję cokolwiek załatwić.

Fakt, ja tak miałem, kiedy chciałem złożyć wniosek o platynę i myślałem, że Aurum jest niezbędne.
Gdy tylko wypowiedziałem te magiczne słowo, pani gdzieś zadzwoniła i za chwilę zostałem poproszony do pokoiku na górze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1880 PostWysłany: 31 Paź 2022 02:35 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
Jeżeli masz euro kupione poza Alior bankiem lub kantorem Aliora to płacisz za ich wypłatę w oddziale z tego powodu oraz kolejek w oddziałach zrezygnowalem.
Jeśli kupujesz tańsza walutę np w Walutomaxie albo revolucie, aion banku a nie chcesz stać w kolejkach w aliorze pko bp aby ją wypłacić to ja używam bankomatów citi które wypłacają albo wpłacają Euro I USD za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
marcinsss uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group