Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 20 Sie 2019 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Dziękuję za odpowiedź.
Muszę doprecyzować, chodzi o aplikację IKO na Androida, bo niestety GPay jeszcze nie wdrożyli. A na GPay, jak to jest w przypadku Apple Pay nie byłoby problemu, mam to już sprawdzone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#142 PostWysłany: 24 Sie 2019 21:16 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 15
Niestety podczas urlopu w Czechach na około 10 prób płatności HCE IKO tylko raz udało mi się w automacie biletowym w Pradze. Dodatkowo musiałem reklamować tą transakcję bo doliczyli prowizji 3%, oczywiście później zwrócili. Pisałem do banku, nie planują Google Pay niestety.
Po zasilaniu Revolut bezpośrednio w czk płatności Google Pay działały bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 24 Sie 2019 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Mi w Pradze również tylko raz udało się zapłacić telefonem (IKO z HCE) i to z PIN-em. Bez ani razu przez IKO nic nie przeszło.

W Budapeszcie tydzień temu prawie dokładnie to samo, co poprzednio, czyli nic. Kartą bez żadnego problemu w każdym miejscu.

Reklamowałem za każdym razem i również za każdym ta sama odpowiedź, że to nie ich wina, tylko terminali i że u nich nie ma śladu po pytaniu o PIN, co jest prawdą bo wszystkie odrzucone płatności były poniżej 50 zł. Złożyłem kolejny raz odwołanie.

Reasumując, telefonem (IKO z HCE) nie da się płacić za granicą, w kraju problemu zasadniczo nie ma.

Odnośnie GPay również pytałem i odpisali, żeby śledzić główną stronę banku. Zatem nadzieja jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 25 Sie 2019 08:43 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
czy można wnioskować o tą kartę nie będąc klientem PKO BP , i nie chcąc w nim mieć żadnych produktów poza KK ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 25 Sie 2019 08:50 

Oczywiśćie, wchodzisz do oddziału i wnioskujesz według zasad tu opisanych

Po jej otrzymaniu będziesz się logował tylko online, apki posiadając tylko tą kk ................nie otworzysz


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 25 Sie 2019 09:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
George1 lubi ten post.
George1 uważa post za pomocny.
 
      
#146 PostWysłany: 25 Sie 2019 09:29 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
oczywiście, że ściągniesz i zainstalujesz, problem jest dopiero w momencie logowania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 25 Sie 2019 09:30 

To gdzie tu sens jak zainstalujesz, a się nie zalogujesz :lol: 8-)

Skoro nie ma sensu to po chwili odinstalowałem
Góra
 PM off  
      
#148 PostWysłany: 25 Sie 2019 15:51 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
jeśli mogę online sprawdzić to nie ma problemu bo i tak nie używam logowania przez aplikacje w smartfonie , byle żeby nie było jak z KK Platinum w Santander gdzie nie mam już możliwości nawet logowania online , dopóki nie otworzę tam rachunek , a mam tylko KK .
inne pytanie dotyczące jak będą weryfikować dochodu i zdolność - mam działalność jednoosobową- ktoś wie jak się odbywa w przypadku tej karty ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 25 Sie 2019 17:50 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Już o tym było pisane, ale powtórzę.
PKO podchodzi generalnie indywidualnie.

Jeśli masz około 5000 netto miesięcznie na konto, wtedy nie powinieneś mieć problemów z otrzymaniem karty. Możesz ją zamówić przez infolinię, ale ponieważ nie masz produktów, to i tak papiery będziesz podpisywać w oddziale.

Jeśli masz u nich produkty (konto, oszczędności etc.), to luzują warunki przyznania.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 25 Sie 2019 18:08 

lluukk napisał(a):
To Platyna faktycznie schodzi pod strzechy, nawet dla zarabiających minimum krajowe będzie dostępna w takim razie. Oczywiście jeśli nie mają już masy innych kredytów czy kart. Zdolność kredytową do karty na 10 tys. ma prawie każdy.

ze strony banku:
"Najczęstsze pytania dotyczące karty kredytowej:
...
3. Kto może stać się posiadaczem karty kredytowej PKO Mastercard Platinum?
Posiadaczem karty kredytowej może zostać osoba pełnoletnia z min. dochodem w wysokości 1000 zł, oraz posiadająca zdolność kredytową na min. 5000 zł.
4. Jaki jest limit karty kredytowej?
Limit kredytowy ustalany indywidualnie od 5000 zł do 200 000 zł"

PLATYNA DLA KAŻDEGO ! ;)

https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/karty/karty-kredytowe/karta-kredytowa-pko-mastercard-platinum/



Takie teraz są procedury, ale forumowicz pytający George1 prowadzi działalność dlatego musi popytać najlepiej w oddziale
Góra
 PM off  
      
#151 PostWysłany: 25 Sie 2019 18:13 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Też właśnie wydawało mi się, że schodzi pod strzechy, bo ostatnio widziałem reklamę na szybie oddziału w hipermarkecie, w którym nie ma obsługi Aurum.
Znikł też dopisek "Bankowość osobista" na stronie PKO, więc wygląda chyba to, że obsługa Aurum też nie jest już przypisana karcie.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 25 Sie 2019 18:49 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
"z min. dochodem w wysokości 1000 zł, oraz posiadająca zdolność kredytową na min. 5000"
za moich czasow platynka to bylo cos

nawet zlotko jak wyciagales to byles gosc
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 25 Sie 2019 20:09 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Generalnie rację mają ci, co prawią, ze PKO BP do kart podchodzi indywidualnie i nawet do Infinite bada zdolność kredytową ogólną a nie tylko wpływy.
Co do Platinum, to przy odpowiednio wysokich wpływach i założeniu konta, to w niektórych przypadkach można mieć kartę... po kilku dniach od wpływu. Bo jeśli to wpływ z pensji, to od razu automat może wyskoczyć, że "weź kartę Platinum". Także dla niektórych może to być i prostsze i szybsze rozwiązanie - ale wiadomo: pewności nigdy nie ma, dopóki się nie spróbuje :)
W przypadku Infinite nie jest tak łatwo, ale próg dochodu został faktycznie zniesiony jako jedyny i konieczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 25 Sie 2019 21:08 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
Jutro wpadnę do oddziału i wam napiszę , mam nadzieję że udokumentowanie wysokości dochodów i zdolności będzie przede wszystkim szybkim i mało wymagającym procesem po względem czasu i ilości dokumentów , co do Infinite miałem nie przyjemną sytuację w banku w postaci wyliczenie przez pracownika oddział- od klientów VIP w odpowiednim pomieszczeniu- zdolności do KK na podstawie PITu i KPiR gdzie wyszło mu powyżej 50 000 zł i na tej podstawie kazał mi dostarczyć dokumenty z ZUS i US o braku zaległości - z US kosztował ok 20 zł - żeby wysłać do Warszawy w celu ostatecznej decyzji , a Warszawa decydowała o limit 36 000 ! i na tym skończyła sprawa z Infinite . byłem rozczarowany poziomem kompetencji pracownika i w jaki sposób wprowadzał mnie i siebie w błąd .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 25 Sie 2019 22:42 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Z ciekawością będę czekał - co się wydarzy!
Co do mnie, to osobiście mam wrażenie, że PKO BP jako bank wyraźnie preferuje tzw. "stałych klientów" - czytaj: klientów swojego banku. Bo na takich po prostu - prosta kalkulacja - da się więcej zarobić: nie tylko z kk, ale z konta, karty kolejnej, kantoru, ewentualnej opłaty za konto (a jak nie, to z kasy która wpłynie) i całej masy produktów "dodatkowych".
Dodatkowo ważną rolę odgrywa doradca osobisty, który albo "wie, jak załatwić" coś-tam (np. kartę) - albo nie wie. I tyle. Jak widać z Waszych postów nawet Platinum (czyli wyżej niż "złoto") się już mocno dewaluuje, więc z Infinite będzie (chcąc, nie chcąc) to samo. To tylko kwestia czasu i tego który bank więcej i na większą skalę zaoferuje. A że karta nie jest tania - to bank też ma jakieś ciśnienie, żeby ją (czytaj: pieniądze) sprzedać (za jeszcze większe pieniądze). To normalna kolej rzeczy, jakkolwiek ktoś by zaklinał rzeczywistości. Wyjątki mogą być tylko w instytucjach niemasowych - a normalne banki takimi nie są. Na klientach im zależy, a w szczególności na takich bogatszych - cokolwiek to znaczy.
Powyższe opieram na kilku rozmowach popartych szkoleniami z dziedziny psychologii kłamstwa/prawdy oraz odczytywaniem zachowań niewerbalnych.
A czy to się potwierdzi? Nie wiem.
Zobaczymy.
...za jakiś czas. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 26 Sie 2019 14:48 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
umowa podpisana , potrzebowali historie wpływów na mój rachunek w mBanku z ostatnich 3 miesiecy , szybko i sprawnie , nie co Infinite..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 26 Sie 2019 14:58 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
A mógłbyś trochę doprecyzować, bo jakoś się zagubiłem w tej odpowiedzi...? :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysztof76 lubi ten post.
 
      
#158 PostWysłany: 26 Sie 2019 15:20 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
George1 napisał(a):
umowa podpisana , potrzebowali historie wpływów na mój rachunek w mBanku z ostatnich 3 miesiecy , szybko i sprawnie , nie co Infinite..

No jak masz wcześniej potwierdzoną przez PKO zdolność kredytową dla karty na 36.000PLN to jakich problemów się spodziewałeś wnioskując o kartę gdzie potrzeba zdolności na 5.000 PLN ? ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 26 Sie 2019 15:43 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Aaaaa... czyli wziąłeś tego Platinusa. :D
Ja Platinum brał nie będę, bo mam DC Vintage Premium, która IMHO jest lepsza - będę próbował za to z Infinite, która pod pewnymi względami jest z kolei lepsza od DC VP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 26 Sie 2019 17:24 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
lluukk napisał(a):
George1 napisał(a):
umowa podpisana , potrzebowali historie wpływów na mój rachunek w mBanku z ostatnich 3 miesiecy , szybko i sprawnie , nie co Infinite..

No jak masz wcześniej potwierdzoną przez PKO zdolność kredytową dla karty na 36.000PLN to jakich problemów się spodziewałeś wnioskując o kartę gdzie potrzeba zdolności na 5.000 PLN ? ;)

tym razem moje obawy nie były związane ze zdolnością , tylko z wymaganiami odnośnie potwierdzenia dochodu , typu dokumenty od księgowego , potwierdzenia braku zaległości w US i ZUS , tak jak się działo w przypadku Infinite . po prostu nie mam na to czasu ani ochoty , a na szczęście tego nie trzeba było , co do zdolności do Infinite to było w lutym tego roku , nie wiem czy brali to pod uwagę .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group