Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1206 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61  Następna
Autor Wiadomość
#1181 PostWysłany: 12 Paź 2021 18:51 

niebieski
JJ2010 napisał(a):
W sierpniu leciałem na trasie Drezno-Palma. Po wylądowaniu w Palmie okazało się, że bagaż rejestrowany ma rozwalony zamek pomimo tego, że nie było zamknięte na żaden szyfr/kłódkę itp...wystarczyło delikatnie się z nim obchodzić, ale widać Niemcy podeszli do sprawy siłowo.
W punkcie Francy kobitka zaproponowała śmieszne 20Eur więc odmówiłem i złożyłem reklamację przez stronę Francy.
Niby mają 30 dni na odpowiedź, ale mija już prawie 2 miesiące i cisza...na maile nie odpisują.
Zastanawiam się, czy nie uderzyć o odszkodowanie z KK Platinum, tylko w warunkach PKO jest info "że nie ma się roszczeń u innych podmiotów" lub coś w tym stylu. no i teraz czy mam czekać na święte nigdy aż się łaskawie Franca odezwie, czy uderzać do ubezpieczyciela z KK?
Jakieś podpowiedzi?
Wnioskuj, nawet się nie zastanawiaj. Znajdziesz na tym forum prawników bardziej papieskich od papieża, którzy Ci powiedzą, że nie wolno, ale bądźmy poważni - walizka uszkodzona, po to masz ubezpieczenie.
 Relacje PM off  

#1182 PostWysłany: 12 Paź 2021 18:55 

Petes napisał(a):
Fajny bonus na lotnisku VCE Wenecja-Marco Polo Dla posiadaczy karty Mastercard Gold i Platinum jest darmowy Fast Track do kontroli bezpieczenstwa. Nie wiem czy to stała czy czasowa akcja, wystarczyło pokazać kartę Platinum

ja za to mogę powiedzieć ze mimo ze na lotnisku Budapest [BUD] jest salonik od MC dla posiadaczy Mastercard (nawet gold/platinum), to i tak nie wpuszczają ludzi którzy takie karty mają wyrobione poza granicami Węgier, darmowy jest tylko dla kart węgierskich lub World Elite MC (z każdego kraju). Podobnie jest na lotnisku w Pradze oraz gdzieś na ukrainie. Niech nie zwodzą was reklamy (wszechobecne na lotnisku), że darmowy dla kart premium, jest tylko dla właścicieli kart z konkretnego kraju.
 Relacje PM off  

#1183 PostWysłany: 12 Paź 2021 21:25 

Loty: 871
Kilometry: 813 940
platynowy
@5021567@gmail.com Tak samo jest/było w Belgradzie.

#1184 PostWysłany: 09 Lis 2021 20:27 

niebieski
BarneyGF napisał(a):
JJ2010 napisał(a):
W sierpniu leciałem na trasie Drezno-Palma. Po wylądowaniu w Palmie okazało się, że bagaż rejestrowany ma rozwalony zamek pomimo tego, że nie było zamknięte na żaden szyfr/kłódkę itp...wystarczyło delikatnie się z nim obchodzić, ale widać Niemcy podeszli do sprawy siłowo.
W punkcie Francy kobitka zaproponowała śmieszne 20Eur więc odmówiłem i złożyłem reklamację przez stronę Francy.
Niby mają 30 dni na odpowiedź, ale mija już prawie 2 miesiące i cisza...na maile nie odpisują.
Zastanawiam się, czy nie uderzyć o odszkodowanie z KK Platinum, tylko w warunkach PKO jest info "że nie ma się roszczeń u innych podmiotów" lub coś w tym stylu. no i teraz czy mam czekać na święte nigdy aż się łaskawie Franca odezwie, czy uderzać do ubezpieczyciela z KK?
Jakieś podpowiedzi?
Wnioskuj, nawet się nie zastanawiaj. Znajdziesz na tym forum prawników bardziej papieskich od papieża, którzy Ci powiedzą, że nie wolno, ale bądźmy poważni - walizka uszkodzona, po to masz ubezpieczenie.

Dziś dostałem maila z piękną informacją, że uszkodzenia walizki przez linię lotniczą ubezpieczenie nie obejmuje. Czy w takim razie trafiłem na niekompetentnego konsultanta, który przyjmował zgłoszenie? Mógł od razu powiedzieć "spadaj na drzewo". Czy Ktoś dostał w ogóle jakieś odszkodowanie za uszkodzony bagaż?
 Relacje PM off  

#1185 PostWysłany: 09 Lis 2021 20:38 

platynowy
Wystarczyłoby, żebyś zamiast słuchać mądrych rad @BarneyGF, przeczytał OWU.
Cytuj:
§ 5. Ubezpieczenie bagażu podróżnego
§ 5.1 Przedmiot i zakres
1. Przedmiotem ubezpieczenia jest ryzyko utraty, zniszczenia bądź uszkodzenia, na skutek zdarzeń wymienionych w ust. 2, zaistniałych podczas Podróży zagranicznej w Okresie ubezpieczenia, Bagażu podróżnego znajdującego się pod bezpośrednią pieczą Ubezpieczonego lub który został:
1) powierzony Przewoźnikowi zawodowemu do przewozu na podstawie dokumentu przewozowego;
2) oddany do przechowalni bagażu za pokwitowaniem;
3) pozostawiony w zamkniętej indywidualnej skrytce bagażowej na dworcu (kolejowym, autobusowym, lotniczym) lub w hotelu;
4) pozostawiony w zamkniętym pomieszczeniu w miejscu zakwaterowania Ubezpieczonego (z wyjątkiem pozostawionego w namiocie);
5) pozostawiony w zamkniętym na zamek zabezpieczający bagażniku samochodowym (w tym również bagażniku dachowym).
2. Zakresem ubezpieczenia objęte są szkody polegające na utracie, zniszczeniu lub uszkodzeniu Bagażu podróżnego, do których doszło:
1) wskutek Zdarzenia losowego;
2) wskutek prowadzenia akcji ratowniczej w związku ze Zdarzeniem losowym, o którym mowa w pkt 1;
3) wskutek wypadku w komunikacji lądowej, wodnej lub powietrznej;
4) wskutek Kradzieży albo zaginięcia w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 i 2;
5) wskutek Kradzieży z włamaniem lub jej usiłowania, w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 3–5;
6) wskutek Rabunku;
7) w okolicznościach, w których Ubezpieczony pozbawiony był możliwości zaopiekowania się Bagażem podróżnym, wskutek Nagłego zachorowania lub Nieszczęśliwego wypadku.

https://www.pkobp.pl/media_files/d51196 ... 4f4096.pdf
koronawirus-ogolna-dyskusja,183,161656#p1478122
 Relacje PM off  

#1186 PostWysłany: 15 Lis 2021 20:19 

Hej, chciałem powiedzieć o moim pozytywnym doświadczeniu z ubezpieczeniem najniższej ceny od MC (trzeba się „zapisać” na stronie bezcennych chwil) dla platyny (oraz innych kart MC Premium). Zakupiłem iPhone i w ciągu miesiąca znalazłem w niższej cenie o 601 zł, z ciekawości (i z lekkim brakiem zaufania do ubezpieczeń) zadzwoniłem na infolinię, kazali mi wysłać paragon za zakup, wypełniony formularz oraz screeny z godziną i datą zauważenia niższej ceny ze strony gdzie znalazłem taniej (potwierdzenie ze była taka cena). W momencie, gdy dzwoniłem na infolinie cena już wróciła do normalnej.

Po około 3 tygodniach dostałem zwrotkę, w której spodziewałem się odmowy, a tu informacja ze moje zgłoszenie zostało zaakceptowane, a dzisiaj dostałem przelew na taką kwotę i z uśmiechem na twarzy polecam niezapisanym się zapisać i pamiętać ze takie coś jest, a działa na całą elektronikę i jeszcze pare kategorii, wszystko wpisane w regulaminie.

Image
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
xionc uważa post za pomocny.

#1187 PostWysłany: 15 Lis 2021 20:21 

Image
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#1188 PostWysłany: 17 Lis 2021 16:16 
Awatar użytkownika

Loty: 103
Kilometry: 138 523
niebieski
Po jakim czasie widać w historii obciążenie za drugiego gościa w saloniku z PP?
 Relacje PM off  

#1189 PostWysłany: 17 Lis 2021 16:29 

Rozliczenie trwa około miesiąc od wizyty, a transakcja w zestawieniu ma datę z dnia wizyty.
 Relacje PM off  

#1190 PostWysłany: 21 Lis 2021 21:40 

Pytanie do osób, które korzystały z ubezpieczenia (karta Platinum): czy to normalne, że na każdą odpowiedź z maila pmu.szkody@mondial-assistance.pl czeka się 2-3 tygodnie? Pierwszy raz próbuje skorzystać i już zgrzyt na starcie...
 Relacje PM off  

#1191 PostWysłany: 21 Lis 2021 21:45 

Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Dwa razy korzystałem i odpowiedzi przychodziły bardzo szybko. Cała sprawa od zgłoszenia do wypłaty odszkodowania trwała ok 2-3 tygodni. Jak masz problem poproś opiekuna z PKO o pomoc.
 Relacje PM off
marek1412 lubi ten post.

#1192 PostWysłany: 24 Lis 2021 22:09 

złoty
Dodatkowa korzyść, choć często w empiku ceny wyższe niż gdzieś indziej, ale to inna inszość ...
https://www.pkobp.pl/lpk/karty/karta-empikpremium/
Z kartą Mastercard darmowy dostęp do Empik Premium przez 12 miesięcy
Ty masz naszą kartę Mastercard – my mamy dla Ciebie Empik Premium za 0 zł! – skorzystaj z oferty specjalnej Mastercard!
Darmowy dostęp do 15 000 audiobooków i e-booków
Darmowa dostawa
Specjalne zniżki w sklepach Empik (stacjonarnych i online)
Rabaty na Empik Foto, Empik Music oraz Empik Bilety

W ramach oferty specjalnej możesz korzystać z darmowego dostępu do programu Empik Premium. Wystarczy, że od 2 listopada 2021 r. do 2 listopada 2022 r. aktywujesz usługę na kolejne 12 miesięcy. Oferta specjalna udostępniana jest przez Mastercard Europe S.A. Zapoznaj się z warunkami oferty.

Masz już wykupione członkostwo w Empik Premium? Nie przejmuj się, będziesz mógł skorzystać z kodu promocyjnego i przedłużyć Twoją aktualną subskrypcję o kolejne 12 miesięcy.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
OSK uważa post za pomocny.

#1193 PostWysłany: 24 Lis 2021 22:15 

U mnie nie działa z platyną
Image

Edit:

Karty Objęte Ofertą – karty debetowe Mastercard Gold określone w odniesieniu do każdej
uczestniczącej Instytucji w Załączniku nr 1
 Relacje PM off  

#1194 PostWysłany: 24 Lis 2021 22:22 

Loty: 871
Kilometry: 813 940
platynowy
U mnie też dwie różne platyny i podobnie.

#1195 PostWysłany: 24 Lis 2021 22:25 

Loty: 417
Kilometry: 693 520
srebrny
U mnie weszła debetowka Aurum

#1196 PostWysłany: 25 Lis 2021 13:22 

W nawiązaniu do poprzedniej wiadomości, nadeszła wreszcie odpowiedź od Mondial, tyle tylko że "lekko" nieprecyzyjna. Spróbujmy szybkiego case study, może ktoś miał podobne zdarzenie.

Sytuacja w pigułce:
- pobyt w Sarandzie, Albania
- prom powrotny 22.10 z Sarandy na Korfu, 10:30
- lot powrotny do Polski tego samego dnia o 14:30
- w porcie dostajemy info, że po stronie greckiej odmówili przyjęcia jakiegokolwiek promu międzynarodowego do odwołania bo nie ma personelu do testowania COVID
- jedziemy na kołach (autobusem armatora) przez albańsko-grecką granicę do greckiego portu Igumenitsa i tam nas zostawiają, żebyśmy na swój koszt kupili nowy bilet na Korfu u innego przewoźnika
- przepada nam lot powrotny do Polski (bezzwrotny), musimy kupić też nocleg na Korfu i nowy lot do innego miasta w Polsce na drugi dzień + pociąg do miasta docelowego

Właściwie chciałem się tylko dowiedzieć u ubezpieczyciela, czy jakikolwiek koszt w tej sprawie może zostać przez niego pokryty. Oczywiście dopuszczam możliwość, że nie i nie mam o to piany. Ale...jeśli agent mi odpisuje po 3 tygodniach, że mam się kontaktować z linią lotniczą bo jeśli zmieniła powrót to to jest jej wina (???), to mam wrażenie że ktoś nie przyjrzał się sprawie jak należy... :|
 Relacje PM off  

#1197 PostWysłany: 26 Lis 2021 18:18 

złoty
Promo w BC dla karty Platinum z PKO BP. Co prawda nie wiem czy czasem nie dla kart, które zostaną teraz zapisane do BC (czytając regulamin https://rpm-cms.upaid.pl/media/cnhpd41h ... atinum.pdf tak wychodzi), ale z drugiej strony dziś na mailu coś takiego jak niżej, więc w razie czego można spróbować reklamować ...
Partnerzy wyjątkowo "podchodzący", przynajmniej dla mnie.

Możesz zyskać nawet 200 zł w punktach Programu!
Jak wziąć udział w promocji?
Wystarczy, że zrobisz zakupy kartą za min. 50 zł u każdego z wybranych partnerów Programu: Allegro, Circle K, RTV Euro AGD, Empik, a 200 zł w punktach Programu będzie Twoje!*

Promocja trwa do 31.12.2021 r. albo wcześniejszego wyczerpania puli 18 900 szt. nagród. Nagroda zostanie przyznana Uczestnikowi nie później, niż w terminie 31 dni od dnia spełnienia wszystkich warunków jej otrzymania, a jej przyznanie zostanie dokonane poprzez zasilenie Rachunku Programu Uczestnika odpowiednią liczbą Punktów.
Szczegóły, w tym ograniczenia promocji, znajdziesz w Regulaminie.

*Jeśli zrobisz zakupy kartą za min. 50 zł tylko u jednego z tych partnerów, możesz otrzymać punkty o wartości 50 zł.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
OSK uważa post za pomocny.

#1198 PostWysłany: 26 Lis 2021 19:02 
Awatar użytkownika

niebieski
Można założyć kartę MC Platinum jak mam już Visę Infinite w PKO BP?
Przez IKO miałem błąd przy próbie złożenia wniosku o drugą kartę.
 Relacje PM off  

#1199 PostWysłany: 26 Lis 2021 19:05 

Loty: 417
Kilometry: 693 520
srebrny
Circle K to chodzi o paliwo czy w sklepie trzeba wydać?

#1200 PostWysłany: 26 Lis 2021 19:22 

złoty
Obojętnie co, może ale nie musi być paliwo.

Ostatnio edytowany przez Tulio, 26 Lis 2021 19:23, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
OSK lubi ten post.

[ 1206 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości