Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#1141 PostWysłany: 08 Wrz 2021 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 342
złoty
BarneyGF napisał(a):
Jakby ktoś chciał otrzymać certyfikat.polisę do ubezpieczenia podróżnego, to trzeba zadzwonić na infolinię podaną na stronie banku i jeszcze tego samego dnia wysyłają na maila. Jest to .pdf, który zawiera 5 stron. Pierwsza wygląda w ten sposób:
Załącznik:
Załącznik cert_crop.jpg nie jest już dostępny


Kolejne zawierają jedynie kolejne wiersze tabeli z informacjami. Niestety nie ma informacji o ochronie przy zachorowaniu na COVID-19. Przy ubezpieczonym (właścicielu karty) umieszczone jest nazwisko, PESEL i adres, przy współubezpieczonym jedynie nazwisko. Trzeba też podać daty, kiedy wyjazd będzie mieć miejsce.


U mnie chyba Ukrainka z mondial-assistance grzebała w pdfie przed wysyłką, bo dostałem taki, a dzień wcześniej podczas rozmowy telefonicznej dostałem informację że w certyfikacie nie ma wzmianki o covid, więc to raczej nie nowy wzór:
Załącznik:
pko.png
pko.png [ 76.06 KiB | Obejrzany 2242 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
#1142 PostWysłany: 08 Wrz 2021 15:42 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
marek1412 napisał(a):
suszek napisał(a):
jest, ale konsultant czy pani w okienku powie Ci, ze i tak opłatę naliczą :)

Dokładnie tak - o to też pytałem :roll: Konsultant potwierdził, że zrezygnowanie z karty nic mi nie da bo wtedy konto będzie płatne i tak czy tak zapłacę...


Ja tak mam, mam samo konto bez karty debetowej i nic nie płacę. Wypłaty robie blikiem, a jak jeszcze nie miałem KK to płaciłem tak samo blikiem jak musiałem.
Konto zakładałem w tym roku, ale od początku nie chciałem mieć karty debetowej i jej nie mam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1143 PostWysłany: 11 Wrz 2021 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Tjw1978 napisał(a):
Ja mam taką ciekawostkę dla osób, które będą miały kartę Visa Infinite w portfelu na kontroli bezpieczeństwa :)

Lepiej na etapie wykładania portfela do pudełeczka powiedzieć, że karta jest metalowa, bo osoba oglądająca rzeczy na monitorku będzie nią wyraźnie zainteresowana.
Śmieszną sytuację miałem we Wrocławiu, bo nie umieli dojść do tego, co im się "odznacza". Potem we Włoszech już powiedziałem, że mam metalową kartę i nie było już problemu.

A co do depozytu - w Avis bez problemu przyjęli kartę Visa Infinite z numerem niewypukłym.
Potwierdzam, lepiej wyjąć portfel z kartą osobno lub poinformować obsługę na kontroli bezpieczeństwa.

Przed chwilą we Frankfurcie zostawienie portfela z Visą w torbie kosztowało mnie trochę stresu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Tjw1978 lubi ten post.
 
      
#1144 PostWysłany: 14 Wrz 2021 15:28 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Teraz już mamy potwierdzenie, że IKO działa bez konta: https://www.cashless.pl/10603-iko-bez-konta-pko-bp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1145 PostWysłany: 14 Wrz 2021 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
pytanie za 99 pkt,
karta dodatkowa do infinity dla członka rodziny,
wg info banku członek rodziny musi wyrobić te 132 k rocznie aby jego karta była bezplatna, czyli łącznie 2x 132 k .... to faktycznie tak jest ?
lipa straszna
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1146 PostWysłany: 14 Wrz 2021 15:34 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Tak, kolejna karta, kolejny wymóg 132k.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1147 PostWysłany: 14 Wrz 2021 16:00 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
A czy z Waszego doświadczenia możliwe jest mając kartę Platinum i wyrobiony obrót 40k zamienić kartę na Infinite (zakładam że zdolność jest) oraz:
1. Nie zapłacić za Platinum za brak obrotu 60k?
2. Zaliczyć obrót 40k do obrotu kartą Infinite przy założeniu że 132k musiałbym zrobić w terminie jaki miałem pierwotnie na Platinum?
Czy jednak trzeba dobić na Platinum do 60k i wtedy wymienić na Infinite?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1148 PostWysłany: 14 Wrz 2021 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
za platyne policzą CI proporcjonalnie - brakujący obrót na ilosc brakujących miesięcy do konca pełnego roku, tutaj nie odpuszczają.
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
#1149 PostWysłany: 26 Wrz 2021 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Czy ktoś z was miał problem z blokowaniem karty Visa? Wczoraj próbowałem zapłacić kartą w hotelu po około trzech tygodniach od aktywacji karty. W tym czasie zrobiłem dość sporo transakcji. Przy próbie płatności -odmowa. Przyszedł komunikat że transakcja ponad limit. Sprawdziłem w ustawieniach limity karty - wszystko okej, transakcja powinna przejść bez problemu.

Doradca na infolinii twierdzi że przyczyną był licznik transakcji, który po 100 transakcjach zablokował kartę. Licznik został zresetowany, ale konsultant mówi że taka sytuacja za jakiś czas się może powtórzyć, i radzi co jakiś czas dzwonić do nich i sprawdzać jeśli chcę mieć pewność.

Przerobiłem już kk w różnych bankach, i z taką sytuacją spotykam się pierwszy raz, żeby karta blokowała się sama z powodu limitu, którego co najgorsze nie widać od strony klienta. Chyba że doradca nie do końca wiedział jak to działa, bo z kompetentnymi informacjami w PKO też czasem jest problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1150 PostWysłany: 26 Wrz 2021 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Ta karta ma swoje humory. Dla przykładu zablokowało mi ją 2 razy na stacjach benzynowych w Hiszpanii - w odstępie roku. W obu przypadkach już po transakcji.

Często za granicą nie chce akceptować transakcji bezdotykowych - tak masomenos co 10 - 15 raz

Za wyjątkiem stacji benzynowych w Hiszpanii włożenie do czytnika i podanie pinu rozwiązuje ten problem
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
 
      
#1151 PostWysłany: 26 Wrz 2021 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Ale takie akcje powodują, że nie można tej karty poważnie traktować jako podstawowe zabezpieczenie. Dobrze że w tym przypadku miałem zapasową kk z mbanku.
Trochę słabo jak na kartę pozycjonującą się jako premium.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1152 PostWysłany: 26 Wrz 2021 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
@lukket
A od jak dawna masz kartę? U mnie na początku też zdarzały się blokady, ale teraz już od dłuższego czasu jest spokój.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
 
      
#1153 PostWysłany: 26 Wrz 2021 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Od miesiąca Vise, wcześniej Platinum.
Chodzi o to że doradca z infolinii stwierdził że ta blokada że względu na licznik się będzie powtarzać co jakiś czas, mam nadzieję że to była tylko jego radosna interpretacja.
Przyzwyczaiłem się że zwłaszcza w placówkach doradcy w PKO często nie wiedzą o czym mówią jeśli coś wykracza poza codzienną obsługę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1154 PostWysłany: 26 Wrz 2021 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Nie, taka blokada co kilkaset transakacji się zdarza, Mnie się zdarzało , chyba ostatni raz w styczniu tego roku, od tego czasu już nie, ale jes taka sytuacja ze jak wykonasz dużą ilość transakacji to należy to zresetować.
Czy to świadczy o tym, że nie nalezy tej karty traktować poważnie, no już nie przesadzajmy, no to już za daleko idace.
Wykonanie telefonu i gadka 5 min o reset ilosc transakcji no big deal.
W szczególnosci w sytuacji gdy ma zazwyczaj ta karta lepszy przelicznik niż revolut...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1155 PostWysłany: 26 Wrz 2021 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Najpierw bank daje ci limit minimum 50k, i albo każe płacić za kartę kupę kasy albo zrobić obrót na 130k, a potem ci profilaktycznie blokuje kartę co kilkaset transakcji. Chyba nieco absurdalne.
Jeśli dużo jeżdżę, a na dodatek używam kk w Polsce zamiast debetowej nie chciałbym się zastanawiać co kilka tygodni nad jakimś dziwnym limitem. Przy takiej karcie to nie jest chyba zbyt duże wymaganie.
Przerobiłem już trochę kart kredytowych z różnych banków, i coś takiego widzę po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
#1156 PostWysłany: 26 Wrz 2021 19:53 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4791
platynowy
Te gorzkie żale napisz swojemu doradcy, w końcu jesteś klientem VIP :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Robaku lubi ten post.
 
      
#1157 PostWysłany: 27 Wrz 2021 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2325
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Jeszcze większy żal by był jakby ktoś ukadł Ci pieniądze a ba nie reagował na podejrzane transakcje.

W tych czasach chyba każdy ma co najmniej dwie karty w portfelu w razie W.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1158 PostWysłany: 27 Wrz 2021 08:48 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Miałem dwa razy blokadę Visy. Za każdym razem transakcje w dziwnych lokalizacjach (typu kilka transakcji w Brazylii online).

Wolę blokadę niż sytuację, gdy ktoś kradnie mi kasę z karty, a kiedyś miałem taką sytuację w mBanku.

Karta za granicą nie jedna, a co najmniej dwie, a nawet trzy.
_________________
ImageImage


Ostatnio edytowany przez Tjw1978, 27 Wrz 2021 09:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1159 PostWysłany: 27 Wrz 2021 08:58 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Rozumiem, że piszecie o czasowej blokadzie - po telefonie do banku karta zostaje odblokowana i można jej dalej używać?
Pytam, bo mi lata temu BPH zablokował kartę i wysłał nową - dobrze, że byłem na miejscu a nie w podróży.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1160 PostWysłany: 27 Wrz 2021 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Tak, po telefonie odblokowują.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group