Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 29 Cze 2019 14:29 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
No to zadaj pytanie kluczowe, a co "bez innego pojazdu".
Przykładowo:
- uderzysz w drzewo, bo omijałeś dziecko wbiegające pod koła, które szybko uciekło.

Ale to i tak bardziej w temacie "ubezpieczenie wynajętego samochodu"
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#102 PostWysłany: 08 Lip 2019 11:04 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Właśnie pocztą przyszło do mnie pismo o zmianach w warunkach ubezpieczenia do MC Platinum. Jest napisane między innymi:
- zakres ubezpieczenia udziału własnego został rozszerzony o wprowadzenie definicji wypadku, tutaj cytat:
Cytuj:
Wypadek - zdarzenie w wyniku którego Wynajęty Samochód uległ uszkodzeniu lub zniszczeniu:
1) wypadek drogowy lub kolizja przy współudziale innych uczestników ruchu drogowego
2) pozostałe wypadki lub kolizje powstałe wskutek nagłego działania siły mechanicznej w momencie zetknięcia się Wynajętego Samochodu z innymi pojazdamia, osobami, przedmiotami lub zwierzętami, pochodzącymi z zewnątrz Pojazdu
3) uszkodzenie Wynajętego Samochodu przez osobę trzecią

- suma ubezpieczenia kosztów rezygnacji zmienia się z 2000 na 10000.

Powyższe warunki wchodzą w życie od 15 lipca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#103 PostWysłany: 08 Lip 2019 11:07 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
W ogóle widać PKO BP chce promować ten produkt - warunki dostępności są stosunkowo niskie, kursy MasterCard, świetne ubezpieczenie. - na dwóch oddziałach w weekend wdziałem na szybach wielkie reklamy tej karty. Mozna powiedzieć: Platinum pod strzechy ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 08 Lip 2019 11:11 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Na Stronie w informacjach o wyjazdach zagranicznych i OWU już są naniesione zmiany

https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 08 Lip 2019 12:54 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
tasma napisał(a):
Właśnie pocztą przyszło do mnie pismo o zmianach w warunkach ubezpieczenia do MC Platinum. Pisze między innymi:
- zakres ubezpieczenia udziału własnego został rozszerzony o wprowadzenie definicji wypadku, tutaj cytat:
Cytuj:
Wypadek - zdarzenie w wyniku którego Wynajęty Samochód uległ uszkodzeniu lub zniszczeniu:
1) wypadek drogowy lub kolizja przy współudziale innych uczestników ruchu drogowego
2) pozostałe wypadki lub kolizje powstałe wskutek nagłego działania siły mechanicznej w momencie zetknięcia się Wynajętego Samochodu z innymi pojazdamia, osobami, przedmiotami lub zwierzętami, pochodzącymi z zewnątrz Pojazdu
3) uszkodzenie Wynajętego Samochodu przez osobę trzecią

- suma ubezpieczenia kosztów rezygnacji zmienia się z 2000 na 10000.

Powyższe warunki wchodzą w życie od 15 lipca.


No to świetna wiadomość - czyli wszelkie zarysowania parkingowe, które nie było wiadomo czy uznają wchodzą w zakres ubezpieczenia.
Nawet jak rozumiem uszkodzenie dachu przez spadający kamień czy przebicie opony ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 08 Lip 2019 13:05 

Żeby nie było za różowo pozwolę sobie wkleić co otrzymałem od innego forumowicza na pw, a co on otrzymał z PKO BP

Kod:
Dzień dobry,
dziękuję za przesłaną korespondencję.
Wskazane ubezpieczenie obejmuje ochroną m.in. otarcia nadwozia, wgniecenia nadwozia, rysy o ile będzie to skutkiem wypadku z innym pojazdem.
Natomiast próba włamania do auta skutkująca uszkodzeniem zamka w drzwiach lub inne akty wandalizmu osób trzecich dokonane na pojeździe nie kwalifikują się do objęcia ubezpieczeniem.
Chętnie odpowiemy na Pana dodatkowe pytania mailowo lub telefonicznie pod numerami telefonów: 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie Polski) oraz 81 535 60 60 (opłata zgodna z taryfą operatora)
Góra
 PM off  
      
#107 PostWysłany: 08 Lip 2019 13:09 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
@gorny77, to jest obecna interpretacja niejasnego zapisu
Od 15 lipca wprowadzona będzie rozszerzona definicja wypadku komunikacyjnego, która całkowicie zmienia przedstawiony przypadek.

Ten zapis + ubezpiecznie zdrowotne + bezkosztowe przewalutowania daje w sumie bardzo dobrą kartę dla nie łapiących się dochodowo na nic lepszego. Chyba mnie kupili
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#108 PostWysłany: 08 Lip 2019 13:10 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Dokładnie jak napisał @Aclan.
Definicja od 15.07 jest super.
Moim zdaniem nawet gdyby ktoś uszkodził auto przed 15.07 gdzie w OWU nie ma jasnej definicji a od 15.07 jest to może się powołać na niejasność OWU obecnych i intencję Ubezpieczyciela jaką wyraził zmianą OWU
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 08 Lip 2019 13:14 

Póki co przewalutowania Mastercard do wszelkich zakupów za granicą, nikt nie napisał jak z życia z bankomatami w tym samym wariancie

Jak ktoś spełnia warunek dochodu 5000 zł/miesiąc netto nie ma na rynku lepszej bezwarunkowej kk platinum,
Góra
 PM off  
      
#110 PostWysłany: 09 Lip 2019 09:06 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Napisałem na poprzedniej stronie o tym, jak rozlicza bankomat...

1. Transakcja bankomatowa rozliczona po kursie Mastercard, bez żadnych dodatkowych prowizji (tak jak w tabeli, i jak w przypadku transakcji bezgotówkowych)
2. Rozliczenie procentów od transakcji - nie naliczyło mi nic dodatkowo, ale spłaciłem transakcję właściwie jeszcze przed zdjęciem blokady.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 10 Lip 2019 17:45 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Byłem dzisiaj w oddziale PKO w sprawie Visa Infinite. Z rozmowy z doradcą wynika, że wszystkie karty kredytowe w PKO BP wymagają dochodu w wysokości 1000 zł.
Drugim warunkiem jest minimalna wysokość przyznanego limitu kredytowego. W przypadku Visa Infinite jest to jak już było wspomniane w tym wątku 50000 zł. Poza wysokością limitu nie ma żadnych innych warunków.
Nie pytałem o MC Platinum (bo ją posiadam), ale biorąc to co usłyszałem o dochodzie pozwala wysnuć wniosek, że jedynym warunkiem przyznania tej karty jest posiadanie zdolności na 10000 zł (chyba że ktoś dostał niższy limit), a to z kolei powoduje, że chyba nie są wymagane dochody w wysokości 5000 zł jak ktoś wcześniej pisał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 10 Lip 2019 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Namieszałeś z numerkami chyba
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 10 Lip 2019 18:08 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
To Platyna faktycznie schodzi pod strzechy, nawet dla zarabiających minimum krajowe będzie dostępna w takim razie. Oczywiście jeśli nie mają już masy innych kredytów czy kart. Zdolność kredytową do karty na 10 tys. ma prawie każdy.

ze strony banku:
"Najczęstsze pytania dotyczące karty kredytowej:
...
3. Kto może stać się posiadaczem karty kredytowej PKO Mastercard Platinum?
Posiadaczem karty kredytowej może zostać osoba pełnoletnia z min. dochodem w wysokości 1000 zł, oraz posiadająca zdolność kredytową na min. 5000 zł.
4. Jaki jest limit karty kredytowej?
Limit kredytowy ustalany indywidualnie od 5000 zł do 200 000 zł"

PLATYNA DLA KAŻDEGO ! ;)

https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/karty/karty-kredytowe/karta-kredytowa-pko-mastercard-platinum/
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk 10 Lip 2019 18:25, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 10 Lip 2019 18:21 

Lluukk

Ok, wychodzi że ta kk stanie się bardzo powszechna

Na etapie składania fizyczego wniosku żądają wydruku z konta obcego banku z trzech ostatnich pensji netto

U mnie 10000 zł to zgoda na taki limit zadłużenia, mogłem podać mniejszy


Ostatnio edytowany przez Anonymous 10 Lip 2019 18:33, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off  
      
#115 PostWysłany: 10 Lip 2019 18:23 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Ciebie nawet bank nie przekona, że jest inaczej niż Ci się wydaje. Patrz wyżej ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 10 Lip 2019 18:28 

Super, poczekajmy aż ktoś z takim dochodem ją otrzyma

A i dla nas jest to jak uważam zła wiadomość, wychodzi że co drugi otrzyma też Infinite
Góra
 PM off  
      
#117 PostWysłany: 10 Lip 2019 18:41 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Dlaczego zła? Chyba dobrze, że ludzie będą mogli mieć taką fajną kartę. Czy utrata prestiżu własnego tak martwi... :D
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 10 Lip 2019 18:49 

Prestiżu ta kk nie ma zadnego, infinite zresztą również

Ja ją mam dla ubezpieczenia i przewalutowań

A martwię się przy ewentualnej popularności pogorszenia warunków ubezpieczenia :!:
Góra
 PM off  
      
#119 PostWysłany: 10 Lip 2019 18:53 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Na razie warunki ubezpieczenia się polepszają i to bardzo. Od 15.07. Nie martwiłbym się na zapas.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 10 Lip 2019 20:00 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Anonymous napisał(a):
Na etapie składania fizyczego wniosku żądają wydruku z konta obcego banku z trzech ostatnich pensji netto


Potrzebny wydruk tylko z wpływami pensji, czy wszystkimi operacjami na rachunku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group