Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#961 PostWysłany: 18 Mar 2021 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
@5021567@gmail.com
Obie opcje to 3D-Secure. Zmienia się tylko metoda weryfikacji - logowanie lub kod sms.
Dla mnie logowanie niewygodne (i przykładowo nie działało na stronie Avisa), więc używam sms.

EDIT: @dg72 Tak, przy sms nie trzeba się logować.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#962 PostWysłany: 18 Mar 2021 12:29 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
Dziękuję @blak. Udało się zmienić. Przy potrzebie szybkiego doładowania może się zapomnieć nr klienta czy hasło , a SMS raczej zawsze dojdzie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
 
      
#963 PostWysłany: 18 Mar 2021 12:30 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
U mnie przy 3D secure loguje się i akceptuje w aplikacji podając pin, nie mam smsów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#964 PostWysłany: 18 Mar 2021 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
@5021567@gmail.com
Przeczytaj kilka ostatnich postów, podałem instrukcję jak to zmienić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#965 PostWysłany: 18 Mar 2021 12:40 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
Mi nie chodzi o to ze mi to przeszkadza, wręcz przeciwnie, ale rozumiem ze ktoś chce mieć inaczej. Ja tylko poinformowałem jak u mnie to wyglada, nie zmieniam nic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#966 PostWysłany: 19 Mar 2021 09:20 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
pasta napisał(a):
Dlaczego zrezygnowałeś z WE mbanku???

- dużo wydaję kartą za granicą, przelicznik walutowy w mBanku jest fatalny więc i tak nie używałem MCWE do transakcji innych niż PLN
- zero istotnych dla mnie benefitów poza Priority Pass, które w obecnej sytuacji ma małe znaczenie
- skasowany ponad rok temu moneyback Wysokie Loty, ile to przychodu w dobrych czasach generowało...
- no i wisienka na torcie: nowe opłaty wkrótce

Niemniej jednak zauważyłem, że PKOBP to straszny paździerz w porównaniu z mBankiem, więc może kiedyś wrócę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#967 PostWysłany: 19 Mar 2021 15:29 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
zdeneksme
Hmmm - zapomniałeś o bdb ubezpieczeniu KL na całym świecie - kilka razy musiałem korzystać.

A co do nowych opłat - przecież znieniają się tylko dla kart dodatkowych. Główna dalej bezpłatna. Poza tym to za rok...

Do płatności zagranicznych - tak ' masz rację. Ja używam Curve zlinkowanego z tą kartą mbanku.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Mar 2021 16:26, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#968 PostWysłany: 19 Mar 2021 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Porównywałem kiedyś testowo kursy curve, PKO Visa Infinite, miles i more mbanku, i Visa świat mbanku.
PKO i Visa świat. Super
Curve ok 1%drożej
Miles i more oczy mi wypłynęły.
Niby karta dla podróżnika...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#969 PostWysłany: 25 Mar 2021 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
ZMIANA OGÓLNYCH WARUNKÓW UBEZPIECZENIA DLA KARTY PKO Visa Infinite - UBEZPIECZENIE PODRÓŻNE DO KART KREDYTOWYCH

Poniżej szczegóły:

8 kwietnia 2021 r. zmienia się ochrona ubezpieczeniowa w Państwa ubezpieczeniu podróżnym oraz pakiecie Concierge do karty kredytowej PKO Visa Infinite. Ubezpieczenie do Państwa karty pozostaje darmowe, a nowe świadczenia obejmują Państwa automatycznie i nie musicie Państwo podpisywać dodatkowych dokumentów. Najważniejsze zmiany znajdują się poniżej.

Doprecyzowanie postanowień dotyczących epidemii, pandemii i kwarantanny

Wprowadziliśmy definicję Epidemii, Pandemii oraz Kwarantanny. Te definicje wskazują, w jakich sytuacjach jesteście Państwo chronieni i w jakich sytuacjach otrzymacie Państwo świadczenie.

Rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej

Podróż za granicą:
- dodaliśmy zwrot kosztów za niewykorzystany karnet lub ski-pass np. gdy nagle Państwo zachorujecie (Załącznik nr 1 do OWU, § 1.1 ust. 3 pkt. 12))
- dodaliśmy wypłatę świadczenia, jeśli zamknięte zostaną narciarskie trasy zjazdowe (Załącznik nr 1 do OWU, § 1.1 ust. 3 pkt. 13))
- zniesienie udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie. W tym ubezpieczeniu dodaliśmy pokrycie kwoty udziału własnego w razie kradzieży wynajętego samochodu
(Załącznik nr 1 do OWU, § 9.1 ust. 1) oraz zwiększyliśmy limit odpowiedzialności z 2 000 EUR do 2 400 EUR
- ubezpieczenie bagażu podróżnego – ochroną objęty będzie bagaż podróżny, należący do Ubezpieczonego, w tym ten przechowywany w bagażniku samochodowym zamkniętym na zamek (również w bagażniku dachowym). Dotyczy to nawet sytuacji, gdy samochód nie znajdował się na strzeżonym parkingu (Załącznik nr 1 do OWU, § 5.1 ust. 1 pkt. 5)). Ochrona bagażu dotyczy również utraty, zniszczenia lub uszkodzenia walizek, toreb, neseserów i plecaków (dotychczas nie były objęte ochroną).

Podróż w Polsce:
Dodaliśmy ubezpieczenia, których nie było w dotychczasowym zakresie:
- ubezpieczenie kosztów pomocy medycznej (Załącznik nr 2 do OWU, § 1), w tym taką pomoc jak:
jedną wizytę lekarską
transport medyczny do placówki medycznej i pomiędzy placówkami
transport medyczny do miejsca zakwaterowania
- ochronę bagażu podróżnego (Załącznik nr 2 do OWU, § 4), jeśli bagaż zginie, zostanie skradziony, zniszczony lub uszkodzony albo zostanie Państwu dostarczony z opóźnieniem
- ubezpieczenie sprzętu sportowego (Załącznik nr 2 do OWU, § 5) od utraty, zniszczenia lub jego uszkodzenia
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu oraz kosztów skrócenia wyjazdu (Załącznik nr 2 do OWU, § 8).

Assistance rowerowe:
Zwiększyliśmy limity odpowiedzialności w Assistance rowerowym (Załącznik nr 2 do OWU, § 7.1 ust. 2):
z 200 zł do 5 000 zł za naprawę roweru
z 200 zł do 400 zł za koszt transportu ubezpieczonego do miejsca zamieszkania w razie uszkodzenia opony
ze 100 zł do 200 zł za zwrot kosztów za zakup nowej opony w razie jej uszkodzenia
z 300 zł do 600 zł z tytułu odszkodowania za transport roweru w przypadku hospitalizacji ubezpieczonego
z 200 zł do 600 zł za transport w razie wypadku roweru
z 300 zł do 600 zł za zwrot kosztów transportu roweru po wypadku.

Ubezpieczenie biletów:
Rozszerzyliśmy ochronę o nowe ubezpieczenie (Załącznik nr 3 do OWU) – zwrot kosztów biletu zakupionego na wydarzenie o charakterze kulturalnym, rozrywkowym lub sportowym.
Zmiana w ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków

Z zakresu ubezpieczenia usunęliśmy świadczenie dotyczące zwrotu kosztów przekwalifikowania – nie wpłynęło do Ubezpieczyciela żadne zgłoszenie, które wiązałoby się z wypłatą takiego świadczenia.

Dodatkowo, Ogólne Warunki Ubezpieczenia podzieliliśmy na sekcje. Osobno opisaliśmy ubezpieczenia podróżne, które obejmują zdarzenia za granicą oraz osobno ubezpieczenia podróżne w Polsce. Dzięki tej zmianie można łatwiej przeczytać informacje o szczegółach ochrony ubezpieczeniowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#970 PostWysłany: 25 Mar 2021 11:43 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
A czy były jakieś zmiany do Platyny? Tak na szybko, sam zabieram się za lekturę owu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#971 PostWysłany: 25 Mar 2021 12:09 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Np. ubezpieczenie wkładu własnego w wynajmowanym aucie podnieśli z 1000 na 1200 EUR (Infinite z 2000 na 2400 EUR).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#972 PostWysłany: 25 Mar 2021 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
OWU są te same dla Platyny i Infinite https://www.pkobp.pl/media_files/2ce3f8b2-e064-4746-99f5-5eba797d6769.pdf
To jest fajne:
"§ 1 Ubezpieczenie kosztów leczenia i ubezpieczenie assistance
§ 1.1 Przedmiot i zakres ubezpieczenia
1. Przedmiotem Ubezpieczenia kosztów leczenia jest organizacja pomocy medycznej oraz pokrycie kosztów leczenia Ubezpieczonego oraz
transportu w następstwie Nagłego zachorowania, w tym również wskutek Choroby w związku z wystąpieniem której ogłoszono Epidemię lub
Pandemię lub Nieszczęśliwego wypadku Ubezpieczonego.
"
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#973 PostWysłany: 25 Mar 2021 12:26 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Czyli w końcu wpada COVID-19 :D Rychło w czas
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#974 PostWysłany: 25 Mar 2021 12:36 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Wycięli dzieci z ubezpieczenia kosztów rezygnacji lub skrócenia wyjazdu - tylko Posiadacz/Użytkownik karty..

Szkoda - jak małżeństwo z 3 dzieci będzie musiało zrezygnować z wyjazdu to zamiast zwrotu za 5 osób będzie zwrot za 2 osoby (czyli zamiast 100% będzie 40%)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#975 PostWysłany: 25 Mar 2021 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Tjw1978 napisał(a):
Czyli w końcu wpada COVID-19 :D Rychło w czas

A i tak są chyba pierwsi i jedyni jeśli chodzi o ubezpieczenia do KK :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#976 PostWysłany: 25 Mar 2021 12:58 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Diners ma już od jakiegoś czasu
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#977 PostWysłany: 25 Mar 2021 13:35 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
lluukk napisał(a):
Wycięli dzieci z ubezpieczenia kosztów rezygnacji lub skrócenia wyjazdu - tylko Posiadacz/Użytkownik karty..

Szkoda - jak małżeństwo z 3 dzieci będzie musiało zrezygnować z wyjazdu to zamiast zwrotu za 5 osób będzie zwrot za 2 osoby (czyli zamiast 100% będzie 40%)


Ja akurat ubezpieczenie od rezygnacji i tak zawsze wykupuję gdzie indziej, ponieważ to w PKO nie obejmuje (chyba że teraz to się zmieniło) chorób przewlekłych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#978 PostWysłany: 25 Mar 2021 14:48 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@Sudoku - nie no jasne, że dla dużej grupy nic to wyłączenie nie zmienia, jednak dla części (w tym i mnie) to był jeden z fajniejszych elementów ubezpieczenia, który właśnie odpada. I teraz będziemy musieli szukać innej opcji i ponosić pewnie dodatkowe koszty. A było tak pięknie (w zakresie tego właśnie zakresu ubezpieczenia)

Czy ktoś "na szybko" podpowie jakąś kartę kredytową (nie "super prestiżową" ;) ) z nie za dużym kosztem posiadania, która daje ubezpieczenie rezygnacji podróży dla dziecka posiadacza? Najchętniej, by nie trzeba nią opłacać podróży.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#979 PostWysłany: 25 Mar 2021 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
@Sudoku - choroby przewlekłe obejmuje:
"2. Ubezpieczyciel gwarantuje zwrot kosztów rezygnacji z Wyjazdu, przez które rozumie się koszty jakimi Ubezpieczony zostanie obciążony przez
Organizatora Wyjazdu z tytułu rezygnacji z następujących powodów:
1) Nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współmałżonka, Partnera lub Dziecka, w tym również wskutek Choroby w związku z wystąpieniem której ogłoszono Epidemię lub Pandemię nierokującego wyzdrowienia do czasu planowanej daty rozpoczęcia Wyjazdu;"

Bo:
"Nagłe zachorowanie – powstały w sposób nagły, stan chorobowy zagrażający życiu albo zdrowiu, wymagający udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej oraz Zaostrzenia lub powikłania Chorób przewlekłych."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#980 PostWysłany: 25 Mar 2021 17:33 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@Japończyk niestety nie objemuje:
Cytuj:
§ 8.3 Wyłączenia odpowiedzialności
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z Wyjazdu
1. Zakres udzielanej ochrony ubezpieczeniowej nie obejmuje rezygnacji z Wyjazdu z następujących powodów:
1) gdy przed zawarciem przez Ubezpieczonego umowy rezerwacji Wyjazdu istniały przeciwwskazania lekarskie, do jego odbycia lub
wskazania do wykonania zabiegu operacyjnego, bądź poddania się leczeniu w warunkach szpitalnych z zastrzeżeniem, iż Ubezpieczony
wiedział o wyżej wymienionych wskazaniach i przeciwwskazaniach;
2) następstw, powikłań, komplikacji i pogorszeń stanów chorobowych, które zaistniały przed zawarciem umowy rezerwacji Wyjazdu;
3) zdiagnozowanych u Ubezpieczonego przed zawarciem umowy rezerwacji Wyjazdu Chorób przewlekłych;

Oczywiście te dwa zapisy wyglądają na wykluczające się wzajemnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group