Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3587 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#1821 PostWysłany: 29 Wrz 2022 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
hmmm w takiej gruzji bankomaty mają opcję wybierania kasy w USD - to ma sens ;)
tylko aktualny kurs USD nie ma sensu
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#1822 PostWysłany: 03 Paź 2022 11:47 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Widzę, że po 3 miesiącach wpływów na konto PKO wyskoczyła mi możliwość składania wniosku o karty z limitem do 60tys, więc łapie się INFINITE.
Ale ja już zwątpiłem i złożyłem wniosek o kartę ING (650zł + 200zł za dodatkową, ale w pakiecie poza PP bez limitu w zasadzie nic nie ma).
No i teraz mam dylemat ;) Szkoda, że PKP ma tak wysoki koszt karty dodatkowej.
Do samego ubezpieczenia samochodu wystarczy mi PKO platium, bo zwykle wkład własny jest poniżej 1200E.
Ale nie miałem świadomości takiej różnicy w ubezpieczeniu kosztów leczenia (400tys ws 30mln) pomiędzy kartami platinum a infinite.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#1823 PostWysłany: 03 Paź 2022 12:04 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Koszty podobne, to weź obie. Bez dodatkowej Infinite oczywiście.

A optymalnie @rob_sad ING główna dla ciebie, a Infinite główną dla żony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1824 PostWysłany: 03 Paź 2022 12:21 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Żona nie ma zdolności na główną Infinite. A jakbym brał obie główne to nie wiem czy mi już na nie wystarczy zdolności ;) co innego automat, co innego jak analityk zredukuje ;) Mam jeszcze Santander z PP na dzieci.
No i jakbym bral infiniete to 800zł plus glowna i dodatkowa ing to 850zł, wiec juz bardziej sie oplaca dodatkowa ifinite, lacznie 50zl taniej, a wiecej.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1825 PostWysłany: 03 Paź 2022 12:26 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Ok, ale zrezygnuj z ING po faktycznym przyznaniu Infinite w PKO BP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1826 PostWysłany: 06 Paź 2022 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
We wtorek do swojej karty Infinite chciałem dla żony zamówić kartę dodatkową. Przez infolinię się nie dało, więc podeszliśmy do sąsiedzkiej placówki PKO i okazało się, że nie ma takiej możliwości. Owszem, można zamówić kartę dodatkową, ale tylko MC Platinum, Infinite się nie da. Nie byli mi w stanie wytłumaczyć dlaczego, ale w systemie nie było takiej opcji, możliwe że to jakaś zmiana podejścia, a może dlatego że nie mam w PKO rachunku - trudno powiedzieć.

Jednakże będąc już w placówce, zaproponowano żonie złożenie wniosku o Infinite, tak też zrobiła. Została zapytana od kiedy jest zatrudniona u obecnego pracodawcy, wysokość zarobków i "strzał" do BIK. Po około 3-4 min prośba o trzy ostatnie potwierdzenia przelewu z wynagrodzeniem. Z poziomu aplikacji mobilnej wygenerowała potwierdzenia, wysyłka mailem do konsultantki PKO i to wszystko - wniosek zaakceptowany.
Bardzo lajtowo, dodam tylko, że żona również nie ma konta w PKO i nie posiadała wcześniej MC Platinum.
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#1827 PostWysłany: 06 Paź 2022 10:25 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@Kalispell - kiepski pracownik w Oddziale. Jest taki wniosek, choć faktycznie ciężko go odszukać. Przerabiałem to osobiście i pani była zaskoczona, że wniosku nie widać, ale coś posprawdzała i znalazła.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#1828 PostWysłany: 06 Paź 2022 10:40 

Rejestracja: 22 Kwi 2017
Posty: 34
W moim przypadku starania się o Visa infinity PKO zdolność przez pracownika banku wyliczona powyżej 50k jednak po weryfikacji przez analityka banku wniosek został odrzucony gdyż zdolność spadła poniżej wymaganej kwoty. Za namową pracownika banku założyłem konto oraz lokatę i ponownie, gdyż jej zdaniem zadecydowało to iż nie byłem wcześniej klientem banku. Zawnioskowaliśmy o kartę na limit , który wyliczył analityk i tym razem wniosek został zaakceptowany .

Po tygodniu chciałem złożyć wniosek o kartę dodatkową dla żony przez infolinie ale nie było takiej możliwości. Musiałem odwiedzić placówkę i założyć kartę klienta ( bez konieczności zakładania konta ) dla żony. Ponowny kontakt z infolinią , niestety system nie widział możliwości wydania karty Visa Infinity. Dopiero złożenie wniosku przez pracownika banku zakończyło się sukcesem i karta dla żony również została przyznana.

Jak widać zależy na kogo się trafi j jak jest zdeterminowany żeby pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1829 PostWysłany: 06 Paź 2022 11:41 

Rejestracja: 25 Paź 2016
Posty: 176
W końcu mam i ja.
U mnie ze względu na wieloletnie konto Inteligo poszło na oświadczenie o dochodach. Nie ukrywam, że lekko podkoloryzowane z mojej strony.
Karta żony podpięta pod moje konto. Na jej koncie brak nawet opcji na Platinum, ale według mnie jest to również błąd pracownicy która wprowadzana dane do wyliczenia.
W moim przypadku pracownik poprosił drugiego o pomoc w odszukaniu "miejsca" na doklejenie karty żony do mojego konta.
Co ciekawe na moim koncie w systemie na obu kartach widać limit 50k.
Czy to oznacza, że każda karta ma po 50k czy jeden limit wspólny? (info od pracownika)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1830 PostWysłany: 06 Paź 2022 11:53 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Wspólny, ale spłacać trzeba osobno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szmer lubi ten post.
szmer uważa post za pomocny.
 
      
#1831 PostWysłany: 06 Paź 2022 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
-- 06 Paź 2022 11:57 --

i obrót aby zwolnic z opłaty rocznej - również trzeba robić osobno
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szmer lubi ten post.
szmer uważa post za pomocny.
 
      
#1832 PostWysłany: 06 Paź 2022 14:31 

Rejestracja: 06 Paź 2022
Posty: 1
Witajcie, wyrobiłem dodatkową kartę PKO Infinite w tym miesiącu i widzę przy niej, że mam wysokość opłaty w systemie jako 0.00 zł. Czy to oznacza, że mam zwolnioną ją z opłaty? Jaka widnieje u Was opłata przy dodatkowych kartach? (Przy głównej mam 800 zł)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1833 PostWysłany: 06 Paź 2022 14:42 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Daj bankowi szansę, pojawi się.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#1834 PostWysłany: 06 Paź 2022 22:21 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 73
Pytanko do posiadaczy karty Infinite. To że wymiana z Platinum na Infinite działa to już wiemy, ale czy jest możliwość wymiany "powrotnej"? Innymi słowy - macie dostępny wniosek o wymianę karty Infinite na Platinum? No i jeszcze - jak wtedy pobierana jest najbliższa opłata... Po wymianie z Platinum na Infinite ponoć pierwsza opłata pobierana jest w wysokości takiej jak dla Platinum, albo nie jest pobierana, jeśli zrobiło się obrót taki jak dla Infinite (tak wynika z wcześniejszych wpisów, może ktoś potwierdzić?). Jak by to było przy odwrotnej wymianie? Opłata taka jak dla Infinite, chyba, że zrobi się obrót jak dla Platinum? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1835 PostWysłany: 06 Paź 2022 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
co do opłat na szybko tylko na co ja dałem się złapać - przy zmianie z plat na infinity po 3 mieisącach jak nie masz obrotu sredniego wyrobionego to i tak ekwiwalent za ten czas Ci pobiorą.
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gral lubi ten post.
gral uważa post za pomocny.
 
      
#1836 PostWysłany: 06 Paź 2022 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Opłata za kartę naliczana jest z dołu w rocznicę wydania, więc jeśli zmienisz kartę na niższą, to naliczy ci proporcjonalnie z 800 zł w stosunku do liczby miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
gral lubi ten post.
gral uważa post za pomocny.
 
      
#1837 PostWysłany: 12 Paź 2022 09:33 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Czy po przejściu z platinum na infinite robię obrót od nowa, czy obroty wygenerowane na platinum są zaliczane do nowej karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1838 PostWysłany: 12 Paź 2022 09:46 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
@eroberto1 robisz od nowa, od zera.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1839 PostWysłany: 12 Paź 2022 11:58 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 73
Przy czym masz na to znowu 12 miesięcy, bo data naliczenia opłaty (jak i data ważności karty) resetuje się, tzn. liczy się od daty wydania nowej karty a nie poprzedniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1840 PostWysłany: 12 Paź 2022 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
I jeśli w Palatium nie wyrobiłeś obrotu przed konwersją to pobiorą Ci za nią proporcjonalnie opłatę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3587 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group