Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3586 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#1701 PostWysłany: 29 Sie 2022 08:55 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
No trzeba niestety mieć na uwadze że przez obecne stopy procentowe zdolność kredytowa wszystkim solidnie się zmniejszyła, Ja wiem że my tu raczej nie planujemy dać zarobić Bankowi i to że dziś przy karcie pisze mi że oprocentowanie to: 18.00% ale rok temu w czerwcu było jeszcze: 7,20%. System/człowiek zadłużenie przy obecnym oprocentowaniu dopuszczone będzie oczywiście niższe plus rekomendacje różne KNFu które doszły dotyczące ustalania tegoż oprocentowania...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#1702 PostWysłany: 29 Sie 2022 20:44 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 18
Kilka pytań odnośnie PKO BP Mastercard Platinum - w praktyce.

Po pozytywnych recenzjach itd. złożyłem tę kartę x m-cy temu, korzystając z niej głównie w PL + transakcje walutowe poza PL, ale nigdy np. wypłaty z bankomatów itd. (jakoś zawsze udawało się "bezgotówkowo"). Limit na kilkadziesiąt tys. płn, zarobki również pozwalające na przejście np. na visa infinite (chociaż to też oczywiście zależy od podejścia banku, bo tutaj akurat mamy do czynienia ze sp zoo).

Ale do rzeczy - niby wszystko fajnie, lajtowo, ubezpieczenie podróżne, przewalutowanie bez prowizji, za free wypłaty bankomatów, ALE:

Ostatnia wizyta w Wiedniu, w końcu wypłata gotówki z bankomatu kartą :mrgreen: Nawet dwie wypłaty, z bankomatów dwóch różnych operatorów. Za każdy razem:
- brak info o jakiejkolwiek dodatkowej opłacie po stronie operatora urządzenia;
- pytanie o DCC -> odmowa i wypłata w euro;
- następnie na wyciągu.... doliczone raz 2,00 euro, drugi raz 5,99 euro;
- oczywiście to nie prowizja banku tylko opłata dla właściciela bankomatu, NIEMNIEJ:

(1) podczas wypłaty na urządzeniu nie pojawił się ŻADEN MONIT o dodatkowej opłacie (mam produkty z różnych banków, i z PKO BP, ale też mbank, millenium bhp). Zdarzały się różne sytuacje, niemniej jeśli bankomat miał pobrać opłątę, to takie info każdorazowo pojawiało się na urządzeniu - TUTAJ NIE;
(2) reklamacja w PKO BP rozpatrzona... negatywnie, bo cyt.: "Informacja o opłacie POWINNA pojawić się na urządzaniu";
(3) po kontakcie z bankim dwóch konsultantów + kierownik działu mówi, że uwaga... nie ma czegoś takiego jak chargeback za pośrednictwem banku, a jeśli chce pan reklamować transakcję, to można albo "wyszukać sobie właśicicela bankomatu na Google" (znowuż cytat) albo "zadzwonić do mastercard" - ręce mi opadły :lol: UKNF miał troszkę inne zdanie i pobudził póki co bank do działania;

Niemniej pytania:
- jak ocenicie ogólnie załatwianie reklamacji i generalnie obsługę w PKO BP (porównywalne rzeczy w mbanku, będąc klientem "premium" da się ogarnąć na infolinii w 5 min);
- czy faktycznie te wypłaty są bezprowizyjne (rozumiem, że bank prowizji nie pobiera, ale jak wygląda W PRAKTYCE kwestia tych wypłat? To, że bank nie pobiera po swojej stornie prowizji to tylko połowa sukcesu, ale przecież umowy z operatorami mogą być skonstruowane w ten sposób, że w praktyce zapłacimy ich prowizję. Tutaj przykład -> bankomat, który z Mastercard platinum w PKO BP pożarł te 2,00 euro, ze zwykłej debetówki w millenium nie pożarł nic, tak samo jak z kredytówki w mbanku...);
- czy mam się bać o "jakość" ubezpieczenia na tej karcie? Wygląda tak samo jak obsługa klienta w samym PKO BP?
- będąc klientem również mbanku, może sensowniej wziąć stamtąd mc world elite (chociaż przeloty itd. mamy już opłacone platinum PKO BP, więc pewnie w mbanku nie będzie działać ubezpieczenie)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1703 PostWysłany: 29 Sie 2022 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Wyciągałem pieniądze tą kartą trzy razy, wszytko pojawiło się na jednym wyciągu. Było to w Bułgarii. Wypłata była bez prowizji, ale oczywiście pojawia się oprocentowanie - wypłaty gotówki nie wchodzą w okres bezodsetkowy.

Ale nawet z tymi odsetkami które realnie wychodzą od wypłaty około 1-2%, i tak się opłaca bardziej niż np. Revolut w weekend.

Inne sprawa, że właśnie na bieżąco przerabiam w Gruzji i Armenii bankomaty które są dokładnie tak jak piszesz: pobierają prowizję nie informując.

Jeśli chodzi o reklamacje, to kompetencje konsultantów są żałosne. Ostatnio otrzymałem taką oto odpowiedź na pytanie o brak widocznej kk firmowej w aplikacji (tu akurat chodzi mi o formę nie treść):Image

Edit: ja mówię o Visa Infinite, ale w kwestii bankomatów to chyba to samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1704 PostWysłany: 29 Sie 2022 21:26 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 18
To chyba jedyna opcja to nagrywać wypłaty z bankomatów telefonem, trzymając obok jakaś gazetę z aktualną datą xd

Natomiast totalnie rozbraja mnie fakt, że przy mniej "prestiżowych" produktach np. w mbanku byłem zszokowany w drugą stronę "Konsultant tak powiedział? Dobrze, to rozpatrujemy to pozytywnie, zaraz pan będzie miał zwrot na koncie" - a ja przy pierwszym podejściu "Eee, ale to jakąś reklamację mam pisać?" - "Nie nie, już Pan powinien mieć zwrot na koncie" xd - i chodziło o większe kwoty, a tutaj człowiek czuje się jak totalny debil ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1705 PostWysłany: 30 Sie 2022 09:57 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
Czy ubezpieczenie turystyczne dotyczy także rodziny? Na stronie PKO widzę informacje o tym, że ubezpieczenie chroni mnie i moich bliskich. Na infolinii z kolei dostałem informacje, ze tylko mnie. Czy czegoś nie rozumiem? Może ubezpieczenie rodziny jest w okrojonym stopniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1706 PostWysłany: 30 Sie 2022 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Chroni rodzinę, partnera, a co się przez to rozumie znajdziesz w OWU
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#1707 PostWysłany: 30 Sie 2022 10:45 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Np. dzieci obejmuje tylko do pewnego wieku (chyba 24 lat).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1708 PostWysłany: 30 Sie 2022 11:30 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
I tylko zamieszkałych we wspólnym gospodarstwie domowym.
Warunki ubezpieczenia do KK są ogólnodostępne 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1709 PostWysłany: 30 Sie 2022 12:27 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
Dzięki, faktycznie znalazłem OWU i mam informacje:
Cytuj:
86. Ubezpieczony – osoba posiadająca miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej objęta ochroną w ramach poniższych
ubezpieczeń :
1) „Podróż zagraniczna” (Załącznik nr 1 do OWU) – Posiadacz/Użytkownik Karty oraz wspólnie z nim podróżujący Współmałżonek, Partner,
Dzieci z tym, że w ubezpieczeniu kosztów rezygnacji z wyjazdu oraz kosztów skrócenia wyjazdu wyłącznie Posiadacz/Użytkownik Karty;
2) „Podróż w Polsce” (Załącznik nr 2 do OWU) – Posiadacz/Użytkownik Karty oraz wspólnie z nim podróżujący Współmałżonek, Partner,
Dzieci z tym, że w ubezpieczeniu kosztów rezygnacji z wyjazdu oraz kosztów skrócenia wyjazdu wyłącznie Posiadacz/Użytkownik Karty;
3) „Zwrot kosztów Biletu na Wydarzenie” (Załącznik nr 3 do OWU) – Pos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1710 PostWysłany: 30 Sie 2022 12:50 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@puniek8 - przeszukuj trochę forum, już były odpowiedzi na Twoje pytania

lluukk napisał(a):
Odpowiedź z PKO Ubezpieczenia - odnośnie tego czy zwrócą koszty wyjazdu żony, dzieci przy rezygnacji:

Szanowny Panie,
Zgodnie z § 12.1 ust. 1 Załącznika nr 1 do Ogólnych warunków ubezpieczenia podróżnego dla klientów PKO Banku Polskiego SA będących Posiadaczami i Użytkownikami kart PKO Mastercard Platinum i PKO Visa Infinite (,,OWU’’), przedmiotem ubezpieczenia kosztów rezygnacji z Wyjazdu jest ryzyko rezygnacji przez Ubezpieczonego:
z uczestnictwa we wcześniej zarezerwowanej Imprezie;
lub
z zarezerwowanego Noclegu;
lub
z zarezerwowanego dla Ubezpieczonego Biletu/Biletu powrotnego.
natomiast ust. 2 określa, że „Ubezpieczyciel gwarantuje zwrot kosztów rezygnacji z Wyjazdu, przez które rozumie się koszty jakimi Ubezpieczony Posiadacz/Użytkownik zostanie obciążony przez Organizatora Wyjazdu z tytułu rezygnacji…”.
Przedmiotem ubezpieczenia jest ryzyko skrócenia Wyjazdu wyłącznie przez Ubezpieczonego. Jeżeli Ubezpieczony Posiadacz/Użytkownik zostanie obciążony kosztami rezygnacji z powodów określonych w OWU, to Ubezpieczyciel zwróci mu całą kwotę do limitu określonego w OWU bez badania i wyodrębniania kosztów przypadających na poszczególnych uczestników Wyjazdu.
OWU nie zawierają postanowienia, zgodnie z którym zwrotem tym objęte miałyby być tylko koszty przypadające na Posiadacza lub Użytkownika. Posłużono się tu definicjami Posiadacz i Użytkownik, gdyż warunkiem zwrotu kosztów jest rezygnacja z Wyjazdu przez Posiadacza/Użytkownika bądź to Posiadacz/Użytkownik musi być obciążony kosztami, a nie Współmałżonek, Partner i Dzieci
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
puniek8 lubi ten post.
 
      
#1711 PostWysłany: 01 Wrz 2022 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 174
Pokrywają Wam się kwoty przewalutowań dla MC Platinum?

Data waluty
2022-08-27
Data przetworzenia
2022-08-27
Data operacji
2022-08-26
Oryginalna kwota operacji
1 029,26 EUR
Kwota zaksięgowana
-4 915,83 PLN

https://www.mastercard.pl/pl-pl/klient-indywidualny/pomoc/kalkulator-walut.html
1 euro = 4.758873 polish zloty
Kwota Twojej transakcji w 1 029,26 EUR = 4 898,12 PLN
The currency conversion rate and your card currency amount are as of sierpień 27, 2022 and includes a bank fee of 0%

Coś mnie ominęło? Kiedyś kojarzę sprawdzałem i pasowało, tak mi się przynajmniej wydaje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1712 PostWysłany: 01 Wrz 2022 16:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
wzięło z 25/8
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
japhar uważa post za pomocny.
 
      
#1713 PostWysłany: 01 Wrz 2022 16:06 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@japhar - miałem tak samo w mBanku z MC, przelicznik był z dnia przed transakcją, czyli tak jak @dmirstek napisał. Co ciekawe w Visa z PKO przelicznik mam (dopiero co wróciłem z Macedonii) pasujący do dnia rozliczenia podanego przy opisie transakcji.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1714 PostWysłany: 11 Wrz 2022 09:16 

Ktoś mógłby podsumować minusy Visa INFINITE? Czy do ubezpieczenia dodali covid? czy ta karta może być jedną uniwersalną kartą nie martwiąc się o kwestie ubezpieczenia? ktoś likwidował jakieś szkody z tego ubezpieczenia?
Góra
 PM off  
      
#1715 PostWysłany: 11 Wrz 2022 10:23 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
U góry strony po prawej w przeszukaj temat wpisz słowa
Infinite
Covid
I czytaj

Minus to kwota zwalniającą z opłaty rocznej, gdy weźmiesz dodatkową jest to bodajże 2x 132000 zł.
Innych minusów poza szansą na jej otrzymanie brak, bdb karta kredytowa premium.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
 
      
#1716 PostWysłany: 11 Wrz 2022 16:06 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Jak dla mnie - przy mnóstwie plusów - zdecydowanym minusem jest brak bezpłatnej karty dodatkowej.
No ale z czegoś trzeba być zadowolonym. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1717 PostWysłany: 11 Wrz 2022 16:20 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Gdyby tak jeszcze choć 20 darmowych wejść do saloników PP dla gościa posiadacza rocznie miała ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1718 PostWysłany: 11 Wrz 2022 17:59 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Takie rzeczy to tylko w Erze ;)..

Nie ma karty idealnej. Gratisowe wejścia daje Infinity w ING.. ale ma swoje wady o czym już tu pisaliśmy (głównie to kwota inwestycji oraz czy w obecnych czasach nawet mając takie pieniądze, warto je na inwestycjach trzymać).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1719 PostWysłany: 11 Wrz 2022 18:30 

No dobra, wszyscy chwalą a może ktoś mógłby konkretnie powiedzieć :

ktoś likwidował jakieś szkody z tego ubezpieczenia w pakiecie?
czy trzeba kupować bilety, wycieczkę za tą kartę by korzystać z jej ubezpieczenia?

Do osób które powiedzą; użyj szukajki, mogę ale jeśli ma ktoś czas pisać takie rady to równie dobrze mógłby napisać konkretne odpowiedzi, a nie nabijać sobie posty nie odpowiadając na pytania.
Jeśli jest tylu ekspertów tutaj, to można by zebrać najważniejsze plusy/minusy tej karty i podpiąć na samej górze.
Dziękuję wszystkim za konkretne odpowiedzi. :D


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 11 Wrz 2022 19:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#1720 PostWysłany: 11 Wrz 2022 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Tak się składa, że na górze tematu masz podpięte linki, pod którymi częściowo znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania:)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3586 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group