Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3530 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 177  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Maj 2019 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 173
Kurs będzie MC, ale będzie go można sprawdzić na pkobp.pl - tak ja to rozumiem.

Załącznik:
MCplatinum2.png
MCplatinum2.png [ 47.55 KiB | Obejrzany 5972 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#22 PostWysłany: 25 Maj 2019 14:04 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2256
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@tasma: gdzie masz te warunki aktywacji ubezpieczenia? Bo wg mojej wiedzy ubezpieczenie aktywne jest cały czas - tak mówił doradca w banku a formalnie jeszcze tego nie sprawdzałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Maj 2019 14:28 

Na stronie i w e-mailu masz pdf z regulaminem opłat, ubezpieczenia itd

Jasno napisano, ze płatności i bankomaty za granicą po 15.06.2019r po kursie Mastercard

Ja po tej dacie Revolut i Alior Kantor wywalam, na teraz przy obu praktycznie nie da się dokonać wypłaty środków za granicą nawet w ramach limitu bez prowizji bankowej
Góra
 PM off  
      
#24 PostWysłany: 25 Maj 2019 14:30 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2181
złoty
@seal
Dokument nazywa się : Skrócona informacja o ubezpieczeniu dla posiadaczy platynowej karty kredytowej.pdf
Przyszedł razem z umową karty.
@gorny77
Zgadza się. Nie znalazłem tylko informacji o kursie. Wierze Ci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Maj 2019 14:41 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2256
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@tasma: coś nie gra bo w tym dokumencie mam sumę kosztów leczenia 330k/PLN A na stronie:
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

Jest 400k. Może coś się zmienia też od 15 czerwca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Maj 2019 14:44 

Sporo o tej kk zwłaszcza po 15.06 w temacie

dla-podroznika,181,1454&p=1209365&hilit=Pko+bp#p1209365
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 25 Maj 2019 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 173
Coś takiego można wygooglować, pytanie, czy ten dokument dalej obowiązuje, bo wygląda oldschoolowo. Dodatkowo jest dla karty "ASTERCARD PLATINUM" :lol:
https://www.pkobp.pl/media_files/f1e32b ... ad8d87.pdf
Bazując na informacji z PKOBP, zakładam że jest to jakiś stary (nieobowiązujący) załącznik.

Wysyłałem zapytanie do PKOBP w tej sprawie i mailowo dostałem informację:
"Uprzejmie informuję, że istotne są zapisy zawarte w OGÓLNYCH WARUNKACH UBEZPIECZENIA PODRÓŻNEGO DLA KLIENTÓW PKO BANKU POLSKIEGO SA BĘDĄCYCH POSIADACZAMI I UŻYTKOWNIKAMI KART PKO MASTERCARD PLATINUM I PKO VISA INFINITE, z którymi może Pan zapoznać się na stronie internetowej: https://pkobp.pl/media_files/d51196c7-6 ... 4f4096.pdf"

W tym drugim dokumencie nie znalazłem informacji o konieczności opłacenia jakiejkolwiek części wyjazdu tą kartą. Jeśli ktoś się czegoś doszuka to niech da znać.
§ 1.3OCHRONA UBEZPIECZENIOWA
(...) którzy zawarli umowę dotyczącą wydawania i korzystania z Karty od dnia 1 grudnia 2017 roku (włącznie) albo zawnioskowali o kartę dodatkową PKO MasterCard Platinum albo PKO Visa Infinite od dnia 1 grudnia 2017roku (włącznie), okres ubezpieczenia rozpoczyna się od dnia wydania Karty(...).

Tabela nr 2 do OWU wskazuje sumę ubezpieczenia na 400k PLN, także wygląda, że @tasma dostałeś stary załącznik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Maj 2019 15:38 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2181
złoty
Być może załącznik jest stary. Nie wiem.
Dostałem też Kartę produktu ubezpieczenia podróżnego i Ogólne Warunki Grupowego ubezpieczenia podróżnego. W obu tych dokumantach nie ma wzmianki o potrzebie aktywacji.
Jeśli obowiązującym dokumentem są ogólne warunki to rzeczywiście aktywować nie trzeba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 25 Maj 2019 15:40 

Dokładnie, nie trzeba

Odsyłam też do tematu z linku w poście #26
Góra
 PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Maj 2019 15:55 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1161
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Z wypłata z bankomatów to tez się tak nie napalajcie, co prawda przelicznik jest po kursie MC ale jest wtedy opłata za uruchomienie kredytu gotówkowego. Przynajmniej taka informacje dostałem od mojego opiekuna z PKO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 25 Maj 2019 17:25 

Mógłbyś napisać jak to będzie wygladało praktycznie po 15.06:

Np

- będąc w Hiszpanii wypłacam w bankomacie bankowym 200 euro i z tego tytułu....

- będąc w Gruzji wyplacam w bankomacie 500 lari, z tego tytułu przeliczą po kursie mastercard 500 lari po kursie na dziś...., ale pobiorą opłatę z tytułu uruchomienia kredytu...

Piszę na potrzeby tego forum, ostatecznie zapytam pisemnie swojego.opiekuna z ramienia PKO BP, jak poczytać wyżej zapewne takiego też mam

Spora skucha z tymi bankomatami za granicą, ja rozumiem w Polsce...
Góra
 PM off  
      
#32 PostWysłany: 25 Maj 2019 18:20 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Wypłata gotówki z bankomatu za granicą jest generalnie bez prowizji, natomiast jak to ma miejsce w przypadku karty kredytowe, od razu są naliczane odsetki od transakcji gotówkowej.
To po prostu karta kredytowa.

Nie zmienia to faktu, że sposób rozliczania po 15 czerwca będzie korzystniejszy od wielu innych kart na rynku.
Sprawdzę kartę między 21 a 29 czerwca i wtedy będę mógł napisać, jak się zachowuje z nietypowymi walutami :)

Transakcje gotówkowe i bezgotówkowe będą rozliczane wg taryfy dostępnej tutaj: https://www.pkobp.pl/waluty/#/billings/
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 25 Maj 2019 18:27 

Czyli generalnie wystarczy zaraz na konto kk przelać kwotę blokady czy dokonać przed nadplaty

Ja generalnie nie mam z tym problemu, kk jako dostęp do kredytu nie była nigdy mi potrzebna, a do celów jak wyżej czyli np. do płatności bez przewalutowań
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 25 Maj 2019 18:40 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Tak mi się wydaje, że wystarczy zrobić nadpłatę / spłacać od razu, ale zapytałem moją opiekunkę konta i karty.

A tak naprawdę wszystko wyjdzie w praniu.
Generalnie średnio zamierzam używać tej karty do wypłaty gotówki, chyba, że w jakiejś sytuacji awaryjnej.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 25 Maj 2019 18:45 

Generalnie bez gotówki w kieszeni rzadko się da, a nie po to tą kk brałem, by się bujać np. po kantorach

Jak możecie zapytajcie, może i ja zapytam po sprawdzeniu po zalogowaniu jak to zrobić
Góra
 PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Maj 2019 20:23 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1161
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
To jest odpowiedz od opiekuna z zeszłego roku jak pytałem o wypłatę z bankomatu za granicą

„Wypłaty gotówki za granicą - prowizja przy tej karcie nie jest pobierana (potwierdziłam) natomiast naliczone zostanie oprocentowanie od kwoty wypłaconej -10 % w skali roku za okres od wypłaty do momentu spłaty”

Trzeba faktycznie spróbować nadpłaty i zobaczyć co z tego wyjdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Maj 2019 20:12 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2256
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Do wypłaty za granicą dobra jest karta Mastercard do konta przekorzystnego w PeKaO czy VISA z EnveloBanku - wszak na wyjazdach i tak trzeba mieć jakieś rozwiązanie zastępcze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 28 Maj 2019 17:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Jak wygląda wypłata gotówki za granicą?

Opiekunka nie do końca była pewna, czy nie będzie pobranej opłaty za wypłatę z bankomatu za granicą.
Z tabeli jasno wynika, że nie powinno być.

Pewna jest co do odsetek po takiej wypłacie. Wszystko jest opisane w regulaminie w tym punkcie: "W ostatnim dniu cyklu rozliczeniowego, PKO Bank Polski SA rozlicza odsetki (...) od wypłat gotówki od dnia zaewidencjonowania transakcji na rachunku do dnia poprzedzającego dzień zaewidencjonowania spłaty całości zadłużenia (włącznie)".
Jak mi wytłumaczono - odsetki będą naliczane od momentu zdjęcia blokady z transakcji.

Jeśli ktoś ma obawy co do opłaty za kartę, spełnienia warunku 30 000 / 60 000 zł obrotu, to po roku idziecie do banku, składacie wypowiedzenie, a w drugą stronę zostajecie namówieni na pozostanie i zniesiona zostaje opłata roczna. Sprawdzone dziś, karta bez opłaty do 2020 :)
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysztof76 lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 05 Cze 2019 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4521
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
Ponieważ karta jest zdecydowanie warta uwagi, wczoraj złożyłem wniosek o kartę, dostałem pozytywną decyzję z automatu, musiałem przynieść do oddziału wyciągi potwierdzające przychody z ostatnich 3 miesięcy i mam podpisaną umowę. Do wczoraj nie byłem klientem PKO BP. Bardzo pozytywne zaskoczenie. Pakiet ubezpieczeń dość hojny, choć kwoty umiarkowane - nawet jakieś golfowe sprawy są, OC rowerowe itp itd. Niestety czytając OWU ubezpieczenie wkładu własnego raczej rys i takich drobnych nie dotyczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Cze 2019 19:31 

Ubezpieczenie leczenia do 400000 zł czterysta tysięcy, Infinite do 3000000 zł trzy miliony

Ale nadal jest jak najbardziej ok
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3530 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 177  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group