Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Maj 2014 13:29 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 25
Hej,

czy może robił ktoś ostatnio research rynku albo się po prostu na tym zna i podpowie mi jaką mam wybrać kartę kredytową do płatności w USD.
Niestety mój bank (mBank)
- nie oferuje karty kredytowej w USD,
- nie oferuje karty płatniczej (z płatnością przez Internet) do konta walutowgo w USD.

Więc zostają mi:
Albo karta w której przewalutowują ze złotówek przez Euro na dolary z prowizją 3%
Albo karta która przewalutowuje bezpośrednio ze złotówek, ale ma prowizję 6%

Bardzo proszę o pomoc :)

Chyba że inny bank ma jakąs super kartę i możecie polecić.
tylko że w innym banku chyba nie wyrobię kredytówki tak od razu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 16 Maj 2014 13:33 

Rejestracja: 30 Sie 2013
Posty: 5
Dolarowa mastercard z Alior Kantoru.

Cena: Free
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Maj 2014 13:37 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 134
mondzi napisał(a):
Zasada stara jak świat:

transakcje w EURO : Mastercard
transakcje w USD: Visa
Debetówka przechodzi w 99% przypadków, prowizje za przewalutowanie o wiele niższe, często kurs korzystniejszy niż bieganie po kantorach i wpłacanie na konto walutowe.


Ale świat się zmienia. Na przykład MasterCard w AliorSync jest rozliczany w USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Maj 2014 13:44 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 25
mondzi napisał(a):
Doprawdy?
Zerknij do regulaminu :)

A tu więcej info na ten temat:

http://blog.blaut.biz/2012/06/alior-syn ... cznie.html



no tak, ale ja chcę kartę/konto w USD i chcę płacić w USD.
To chyba wtedy to działa, czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Maj 2014 13:45 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
W BPH zarówno Mastercard jak i Visa są rozliczane w euro (karty kredytowe).

Co do Synca, to płatność kartą do konta USD jest opłacalna jedynie w przypadku transakcji wyrażonych w USD (np. w USA) lub w walucie innej niż GBP i EUR. Wtedy płatność będzie przeliczona na USD po kursie Mastercarda i tyle też USD zostanie pobranych z konta walutowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Maj 2014 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
W kantorze Aliora jest wypukła debetówka Mastercard w USD
http://kantor.aliorbank.pl/
korzystam od niedawna, zrobiłem kilkanaście płatności, wszystko bez problemu
karta jest za darmo, jeśli zrobisz jedną transakcję w ciągu pierwszych 6miesięcy chyba...
dodatkowo walutą rozliczeniową jest USD (więc jak płacisz w innej, bardziej "egzotycznej" walucie to masz bezpośrednie przewalutowanie do USD)
wiele osób tutaj ją polecało...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Maj 2014 13:57 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 25
Tak ale mi właśnie o to chodzi, tylko o płatności na terenie USA lub tylko przez internet ale w USD.

Wygląda na to że Alior w tej sytuacji jest najlepszy.

Gorzej że muszę tam założyć konto bankowe. Czy tak? I Dolary kupować w ich kantorze? Czy np w Internetowym Kantorze też mogę?

W sensie chodzi mi o to czy to jest kredytowa czy debetowa?
Muszę mieć u nich konto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Maj 2014 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
siostraa napisał(a):
Tak ale mi właśnie o to chodzi, tylko o płatności na terenie USA lub tylko przez internet ale w USD.

Wygląda na to że Alior w tej sytuacji jest najlepszy.

Gorzej że muszę tam założyć konto bankowe. Czy tak? I Dolary kupować w ich kantorze? Czy np w Internetowym Kantorze też mogę?

W sensie chodzi mi o to czy to jest kredytowa czy debetowa?
Muszę mieć u nich konto?


to wygląda tak, że zakładasz sobie swój "profil" w kantorze aliora i tylko w kantorze, a nie w AliorBanku.
do tego "profilu" przydzielają Ci nr kont - dostajesz jedno konto w PLN i do każdej waluty osobne (np. jak określisz że chcesz tylko USD to dostajesz jedno konto w USD)
i działa to tak: przelewasz sobie określoną kwotę na swoje konto w PLN w kantorze, tam to zamieniasz na USD, które zasilą Twoje konto w USD i do tego konta zakładasz sobie tę kartę.
Wszystko możesz zrobić przez internet - wejdź sobie na ich stronkę - tam jest wszystko opisane...

Karta jest kartą debetową ale wypukłą co oznacza, że w 99% przypadków zachowuje się jak kredytowa - tzn. mam na myśli że możesz nią płacić przez internet itd. ale kasę musisz mieć na koncie bo kredytu na niej nie masz...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Maj 2014 14:10 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
siostraa napisał(a):
Tak ale mi właśnie o to chodzi, tylko o płatności na terenie USA lub tylko przez internet ale w USD.

Wygląda na to że Alior w tej sytuacji jest najlepszy.

Gorzej że muszę tam założyć konto bankowe. Czy tak? I Dolary kupować w ich kantorze? Czy np w Internetowym Kantorze też mogę?

W sensie chodzi mi o to czy to jest kredytowa czy debetowa?
Muszę mieć u nich konto?


Musisz założyć konto w kantorze.
Karta debetowa, konto zakładasz przez internet.
Możesz kupować walutę u nich w kantorze, ale możesz też kupić gdziekolwiek i wpłacić w oddziale lub przelać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Maj 2014 14:10 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 25
Bardzo Wam dziękuję :)

Super, w takim razie zakładam :)


Ostatnio edytowany przez siostraa, 16 Maj 2014 14:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Maj 2014 14:10 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
1) możesz założyć konto w Alior Kantorze i dostać do niego kartę w USD (co wyżej opisano)
2) możesz założyć konto w dawnym Syncu (teraz T-Mobile Usługi Bankowe), założyć konto w USD z kartą do niego i walutę kupować gdziekolwiek chcesz.

Wszystko za darmo. Walutą rozliczeniową jest USD (więc kupno produktu/usługi w USD odbywa się bez przewalutowania).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Maj 2014 14:11 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 25
Dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Maj 2014 14:38 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Można wpłacić dolary w Syncu (T-Mobile) bez żadnych opłat (np. w punkcie T-Mobile)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Maj 2014 14:58 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
p27 napisał(a):
Można wpłacić dolary w Syncu (T-Mobile) bez żadnych opłat (np. w punkcie T-Mobile)?


Sync był zawsze internetowym bankiem bez oddziałów.
Nie sądzę, aby się to teraz zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Maj 2014 15:07 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Prawdopodobnie będzie można w jednym z kilku oddziałów, jakie mają powstać lub już powstały. Obsługa w salonach T-Mobile jest jednak bezgotówkowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Maj 2014 17:06 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1712
Tydzień temu wpłaciłem dolary na konto w alior kantor w oddziale alior banku, bez żadnej prowizji.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Maj 2014 20:34 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 2
siostraa mbank oferuje wirtualną kartę do płatności w sieci wydawaną do konta walutowego w USD. Karta płatna 25zł za rok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Cze 2015 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Odgrzeję temat z nieco innej perspektywy.
Szukam karty do zakupów w USD ale na zasadzie karty kredytowej - firma, która mi coś sprzedaje, blokuje większe środki a potem pobiera tyle, ile wyszło (upraszczając zależy to od tego ile będzie kosztowała wysyłka). Firmie ufam i godzę się na to ryzyko, ale czasem może być tak, że zablokują 1000usd a potem wyjdzie, że są braki magazynowe i efektywnie mam do zapłacenia 100usd. Dlatego karta do konta w alior kantorze odpada, bo normalnie nie mam w kantorze takiej gotówki.
W tej chwili od ręki mogę dołączyć do konta (firmowego) wymienione na wstępie produkty mBanku, jednak 6% prowizji nieco mnie powstrzymuje.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Maj 2016 23:49 

Rejestracja: 04 Maj 2016
Posty: 3
czy moglby ktos potwierdzic ze karta kantoru alior zachowuje sie jak karta debetowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Maj 2016 06:58 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Karta kantoru aliora jest kartą debetową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group