Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Paź 2014 19:41 
Awatar użytkownika

Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
marek2011 napisał(a):
A 500 aviosów ma znacznie wyższą siłę nabywczą niż 1 k mil M&M; od 2,5 k Aviosów mozna już rezerwowac bilety na krótkich, ale często bardzo drogich trasach

Zgadzam się co do wartości.
Czy jesteś pewien co do 2,5 k ? Z tego co wiem to w BA najtańszy OW (na trasie do 600 mil) kosztuje 4500 aviosów

#22 PostWysłany: 27 Paź 2014 20:05 
Awatar użytkownika

Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
ZFR napisał(a):
Czy jesteś pewien co do 2,5 k ? Z tego co wiem to w BA najtańszy OW (na trasie do 600 mil) kosztuje 4500 aviosów

Wczytuję się w warunki i pewnie chodzi o opcję Avios & Money i rzeczywiście ciekawie to wygląda. Przykład dla trasy WAW-LHR.
Image
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 27 Paź 2014 20:10 

Dlatego jest nowa karta. Ja już dostałem email

Szanowni Państwo,

Od 1 stycznia 2015 przestaje obowiązywać umowa między Polskimi Liniami Lotniczymi LOT SA oraz Miles & More GmbH a Bankiem Handlowym w Warszawie SA (Citi Handlowy). Konsekwencją tego jest wycofanie wspólnego produktu - Karty Kredytowej
Citibank-LOT.

Wszyscy Klienci Banku będą mogli korzystać z przywilejów związanych
z posiadaniem Karty do 31 grudnia 2014. 1 stycznia 2015 roku zamknięty zostanie system naliczania mil premiowych Miles & More
za transakcje dokonywane Kartą Kredytową Citibank-LOT.
Jednocześnie uczestnicy programu, którzy posiadają niebieski status, nie będą mogli już korzystać z możliwości bezterminowego wykorzystania mil premiowych.

Chcemy Państwa zapewnić, że zakończenie współpracy z Citi Handlowy nie wpływa w żaden sposób na funkcjonowanie programu Miles & More. Jeżeli są Państwo zainteresowani przywilejem niewygasania mil, prosimy zapoznać się z informacjami na stronie
www.miles-and-more.pl.

Wszelkie informacje związane ze zmianą można uzyskać jak dotąd bezpośrednio w Centrum Obsługi Programu Miles & More,
tel. 22 5 777 222.

Z poważaniem,

Miles & More
Miles & More

Magdalena Gniadek
Kierownik Działu Programów Lojalnościowych
Polskie Linie Lotnicze LOT S.A
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 27 Paź 2014 20:16 
Awatar użytkownika

niebieski
mihau napisał(a):
Wczytuję się w warunki i pewnie chodzi o opcję Avios & Money...

Dokładnie tak. Wrzuć np LHR - TXL (4500 za OW)

http://www.britishairways.com/travel/av ... blic/en_gb

#25 PostWysłany: 27 Paź 2014 20:50 

HON fly4free
Tak, oczywiście , chdoziło mi o opcję aviosy plus dopłata; często bardziej się z niej nawet opłaca korzystać niż z opcji aviosy plus podatki.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 28 Paź 2014 00:00 

niebieski
Czas uciekać z Citi - po 5 latach :-(

Zobaczcie na nową TOiP od 1.01.2015
https://www.online.citibank.pl/retail/f ... _10_14.pdf

zwykła platyna - 60 zł miesięcznie
korzystanie z CitiPhone - 6 zł miesięcznie !!!

...
nie chce mi się tego dalej czytać....
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 28 Paź 2014 00:47 

srebrny
Mam dożywotnio kartę za darmo , więc pewnie pozostanę. Nie wiem czy lepiej zmienić kartę na Citi Premier Miles, czy platynę - obawiam się że jak zmienię na Premier Miles, to mogę w przyszłości nie dostać już platyny bez opłat, ale z drugiej strony platyna obecnie chyba nie daje żadnych dodatkowych przywilejów.

#28 PostWysłany: 28 Paź 2014 11:25 

Loty: 922
Kilometry: 883 703
platynowy
Jak zmieniasz kartę, to możesz negocjować warunki, aby nie były gorsze niż te, które masz obecnie.

Jak wymieniałem na kartę Wizz, to otrzymałem ją dożywotnio bezpłatnie, a teraz zmieniłem na LOT Platinum i też mam tak samo.

Sam jeszcze nie podjąłem decyzji, co zrobię z tym fantem.

#29 PostWysłany: 28 Paź 2014 14:10 
Awatar użytkownika

Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Przed chwilą przyszło:

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2015 zmienia się zakres usług dodatkowych oferowanych posiadaczom Karty Kredytowej Citibank Ultime. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z przedstawionymi poniżej zmianami.

Nowy wzór karty
W najbliższym czasie otrzymają Państwo Kartę Ultime, w nowej oprawie graficznej, której numer oraz data ważności nie ulegną zmianie.

Opłata za użytkowanie Karty
Pod warunkiem spełnienia określonych warunków zniesiona może być opłata roczna za użytkowanie Karty Głównej i Karty Dodatkowej. Bank nie naliczy opłaty rocznej za kolejny rok, gdy wartość Transakcji zaksięgowanych w ciągu 12 miesięcy od momentu przedłużenia Umowy o kartę, wyniesie min. 180 000 zł. Do sumy Transakcji zaksięgowanych nie są brane pod uwagę przelewy przeznaczone na okresową zapłatę rachunków, rozumiane jako bezgotówkowe w świetle Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie.

Limit kredytu
Wprowadzona zostaje możliwość podwyższenia limitu kredytu na karcie nawet
do 1 000 000 zł.

Priority Pass
Posiadacze głównej Karty Kredytowej Ultime zyskują nielimitowane, bezpłatne wejścia do salonów Executive Lounge za okazaniem karty członkowskiej Priority Pass. Opłata za wstęp osoby towarzyszącej pobierana jest z rachunku Karty Ultime zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji.

Jednocześnie informujemy, że zniżka na zakup biletów lotniczych sprzedawanych przez PLL LOT, za pośrednictwem strony www.lot.com, naliczana zgodnie z "Regulaminem oferty rabatowej na bilety LOT dla posiadaczy Kart Kredytowych Citibank-LOT" obowiązywać będzie przynajmniej do dnia 31 marca 2015 r.

Wszystkie pozostałe usługi i korzyści dla posiadaczy Karty Ultime, jak np. Pakiet Ubezpieczeń, Assistance, Concierge, nie ulegają zmianie.

#30 PostWysłany: 28 Paź 2014 15:13 
Awatar użytkownika

Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
BusinessClass napisał(a):
Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2015 zmienia się zakres usług dodatkowych oferowanych posiadaczom Karty Kredytowej Citibank Ultime. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z przedstawionymi poniżej zmianami.

I też w tym mailu notka o milach:

Cytuj:
Od 1 stycznia 2015 r. przestaje obowiązywać umowa pomiędzy Bankiem Handlowym w Warszawie S.A. a Polskimi Liniami Lotniczymi LOT S.A. oraz Miles & More International GmbH. W konsekwencji wyłączona zostaje możliwość zbierania mil w Programie Lojalnościowym za transakcje dokonywane Kartą Ultime.

Nic w zamian nie będzie, nawet żadnego wariantu Premier Miles Ultime.
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 28 Paź 2014 21:23 
Awatar użytkownika

niebieski
Dodam tylko, że po pierwszej transakcji nową kartą Citibank PremierMiles otrzymuje się 2000 Citi Mil powitalnych.
Tak czy inaczej, średnio zwiększa to atrakcyjność karty.

#32 PostWysłany: 28 Paź 2014 21:28 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Zrezygnować na początku stycznia, czy zaczekać aż ludzie zaczną im odpływać i dadzą lepsze warunki? Próbuję sobie przekalkulować, czy dla ubezpieczenia i priority pass opłaca się bulić 1000zł rocznie...

#33 PostWysłany: 28 Paź 2014 21:34 

ZFR napisał(a):
Dodam tylko, że po pierwszej transakcji nową kartą Citibank PremierMiles otrzymuje się 2000 Citi Mil powitalnych.

Ale tylko dla nowych kart, nie obowiązuje w przypadku zamiany karty.
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 28 Paź 2014 21:36 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Luke1976 napisał(a):

System czasem się myli ;)

#35 PostWysłany: 28 Paź 2014 21:51 
Awatar użytkownika

niebieski
Luke1976 napisał(a):
ZFR napisał(a):

Okres karencji w przypadku mil powitalnych wynosi chyba 6 miesięcy (tak twierdzi pani z infolinii, pani w oddziale uważa, że miesiąc przerwy wystarczy :) - tak poinformowano mnie, gdy chciałem zamienić M&M Visa na M&M MasterCard).

Czyli najlepiej zrezygnować z obecnej Citi LOT i po sześciu miesiącach poprosić o PremierMiles

#36 PostWysłany: 28 Paź 2014 22:07 

niebieski
Zrezygnować na początku stycznia, czy zaczekać aż ludzie zaczną im odpływać i dadzą lepsze warunki? Próbuję sobie przekalkulować, czy dla ubezpieczenia i priority pass opłaca się bulić 1000zł rocznie...

jeżeli korzystasz więcej niż 15 razy w roku z saloników to opłacalne... Z drugiej strony mbank tanszy bo 900zl rocznie i szansa na zdjecie oplaty rocznej...
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 28 Paź 2014 22:14 
Awatar użytkownika

Loty: 151
Kilometry: 307 473
niebieski

Przenies sie do mBanku. Tam 900zl oplaty, dobre ubezpieczenie, saloniki za free a do tego 5% cashbacku do wydania na lot.com

Wydanie karty 900zl nie do ominiecia, potem oplata roczna tez 900zl ale ja da sie ominac robiac obroty.

#38 PostWysłany: 28 Paź 2014 22:16 

manio napisał(a):

jeżeli korzystasz więcej niż 15 razy w roku z saloników to opłacalne... Z drugiej strony mbank tanszy bo 900zl rocznie i szansa na zdjecie oplaty rocznej...

MBANK ani ALIORBANK nie są tańsi bo pobierają opłatę za wydanie karty odpowiednio 900 i 890 złotych a możliwe jest wyzerowanie opłaty rocznej poprzez obrót.
To są 2 różne opłaty, wystarczy dokładnie przeczytać.
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 28 Paź 2014 22:45 

Loty: 12
Kilometry: 14 496
A oplaty za wydanie nie można uniknąć przenosząc kartę z innego banku?

http://www.mbank.pl/indywidualny/promoc ... index.html
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 28 Paź 2014 23:02 

A ta karte z mBank-u - World Elite MasterCard, jakbym chcial bez przeniesienia z innego banku. To w jaki sposob mozna ominac wymog dochodowy - 20.000 zl netto? Czy jest na to jakis sposob?
 Relacje PM off  

[ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość