Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Wrz 2011 22:14 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 89
Witam.

Kupiłem bilety na lot wewnętrzny po Wietnamie. Następnie przeczytałem że na pokład można wejść tylko po pokazaniu karty kredytowej. Niestety za bilety płacił znajomy a do dego karta już nie istnieje bo została zagubiona.
Czy wpuszczą mnie na pokład z wydrukowanym biletem?
Czy linie lotnicze sprawdzają karty kredytowe ?

Proszę o odpowiedz czy ktoś miał z czymś takim doczyninia


Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 13 Wrz 2011 22:19 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Niestety niektóre linie azjatyckie tak mają (znajomej też kiedyś w Bangkoku odmówili wejścia na pokład z powodu braku karty którą opłaciła bilet). To praktyka mająca na celu zminimalizowanie fraudów.

Napisz do tych linii maila z opisem sytuacji i dopytaj co możesz zrobić. Być może wystarczy przesłanie skanu wyciągu z karty albo print-screena z wyciągu internetowego.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Wrz 2011 22:28 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 89
Korespondencja trwa już od dłuższego czasu.
Całkowicie bezowocna - nie potrafię się z nimi porozumieć. Każą kupić nowy bilet a za tamten mają zwrócić- niestety nie wiadomo na jakie konto itd.
Za bilety już ściągnęło z karty dawno temu. Spróbuje im jeszcze przesłać print-screena.

Co to są fraudy ?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz.

PS. Jeśli kogoś wpuścili na pokład bez karty kredytowej którą płacił niech da znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Wrz 2011 22:34 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
kozi00 napisał(a):
Każą kupić nowy bilet a za tamtem mają zwrócić- niestety nie wiadomo na jakie konto itd.

Na konto karty, jako "zwrot zakupu". Jeśli karta zlikwidowana to może być problem bo zwrot zapewne zostanie przez bank odrzucony.

kozi00 napisał(a):
Co to są fraudy?

Nieautoryzowane transakcje kartą, np. ktoś Ci kradnie kartę, płaci nią za bilet i leci.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Wrz 2011 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
mucha napisał(a):
Na konto karty, jako "zwrot zakupu". Jeśli karta zlikwidowana to może być problem bo zwrot zapewne zostanie przez bank odrzucony.

Nie, ja miałem zwrot na przeterminowaną kartę, ona cały czas jest w systemie przypisana do konta klienta,
dzwoniłem w tej sprawie do banku i taką uzyskałem odpowiedź
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Wrz 2011 09:18 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Leciałem Vietnam Airlines na trasach krajowych i ani razu nikt z obslugi na lotnisku nie prosil mnie o okazanie KK która został zakupiony bilet - rezerwacji dokonywalem przez stronę internetową, odprawa tradycyjnie na lotniskach (mozna tez ją zrobic on-line), z tym że bilet był wykupiony na wszystkie przeloty w C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Wrz 2011 16:34 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 89
Dzięki za podpowiedzi .

Myślę że pojadę na lotnisko i jeśli ktoś poprosi o kartę to będę udawał głupiego - mam nadzieje że się uda.
W najgorszym przypadku kupie jeszcze raz bilet lotniczy a o zwrot napisze po locie ( jest taka możliwość wg. operatora lini - mam to na piśmie )

Oby nikt nie pytał o karte :)


Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Wrz 2011 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
A ciekaw jestem co by powiedzieli na wirtualną kartę debetową która dostępna jest np. w ING.
Albo na to, jeśli zapłacił byś Netletterem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Wrz 2011 20:56 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Sulik napisał(a):
A ciekaw jestem co by powiedzieli na wirtualną kartę debetową która dostępna jest np. w ING.
Albo na to, jeśli zapłacił byś Netletterem ?

W zasadzie, to personel linii lotniczych nie ma żadnego obowiązku "mówienia" czegokolwiek na ten temat. Pasażer zapoznaje się i akceptuje warunki rezerwacji i umowy, w tym także te dotyczące form płatności i obowiązku prezentacji KK uzytej przy zakupie biletów, i to czy i jak potem będzie w stanie sie z nich wywiązać, jest juz wyłącznie jego sprawą i nikogo to nie interesuje.

W praktyce, jeśli chodzi przynajmniej moje doświadczenia z Vietnam Airlines (jak juz pisałem), personel nie był w ogóle zainteresowany oglądaniem karty, którą dokonalem rezerwacji biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Lut 2012 22:31 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 89
Po przebyciu trasy - nie można wejść na pokład bez karty kredytowej. Kazali kupić nowy bilet a za ten zwrócili pieniądze po 3 miesiącach- było trzeba napisać reklamacje.

To wiadomość dla osób mających podobne problemy.


Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Lut 2012 01:01 

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 79
W Lufthansie bez problemu, check-in w kiosku na podstawie karty Miles&More. Zresztą dwa razy.
We FlyMango (low cost w RPA), check-in na podstawie paszportu i skana karty kredytowej, którą była dokonywana rezerwacja.

Czyli wszystko zależy od linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Lut 2012 08:50 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 89
Witam.

Spotkałem się tylko z czymś takim w Wietnam Airlines. Jesto to też napisane w ich regulaminie.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Lut 2012 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Ja musiałem kartę pokazywać tylko raz, przy locie z Phuket do Kuala Lumpur z Qatar Airways. Faktycznie, pewnie ma to związek z fraudami w Azji. W Air Asia za to nigdy mi się taka prośba nie przydarzyła, w lotach po Europie też nie.
Z drugiej strony nie od dziś wiadomo, że lepiej za bilety płacić swoją kartą (ew. osoby lecącej z nami), a nie brata/taty/wujka/znajomego, mniej problemów z ew. odwołaniami, zwrotami czy właśnie w takich wypadkach jak powyżej.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Kwi 2012 14:10 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Witajcie, mam zamiar kupić lot qatar airways. Czy jeśli zarezerwuję bilet przez cheaptickets.com i zapłacę kredytówką ojca rówież będą wymagali jej okazania czy transakcja jest traktowana jako przez pośrednika? Na stronie nie ma takowej informacji ale wolę się upewnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Kwi 2012 14:13 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Mozart napisał(a):
Witajcie, mam zamiar kupić lot qatar airways. Czy jeśli zarezerwuję bilet przez cheaptickets.com i zapłacę kredytówką ojca rówież będą wymagali jej okazania czy transakcja jest traktowana jako przez pośrednika? Na stronie nie ma takowej informacji ale wolę się upewnić.

Jest to traktowane jako zakup przez pośrednika i nikt o kartę wtedy nie powinien pytać.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Kwi 2012 14:27 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Dzieki, czyli bez obaw zapłacę kartą taty na cheaptickets.com. Trzeba przy rezerwacji podać tylko kilka danych właściciela karty :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Sty 2019 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 988
A czy Eurowings robi jakieś problemy? Bo muszę kupić 8 biletów i niezły bonus by mi wpadł za ich zakup. A ja lecę osobno bo bilet za miłe mam.

AirAsia z tego co czytałem powyżej jest ok, zresztą w Asia już będziemy latać wszyscy razem więc zawsze będę mógł pokazać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Sty 2019 21:18 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Raz w życiu spotkałem się z kontrolą karty kredytowej. Informację o tym, że będą chcieli ją zobaczyć otrzymałem mailem zaraz po otrzymaniu biletu. Miało to miejsce w tym roku, w Indiach. Linie IndiGo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Sty 2019 21:36 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Nic sie nie martw, bierz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Sty 2019 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
lovenz napisał(a):
A czy Eurowings robi jakieś problemy? Bo muszę kupić 8 biletów i niezły bonus by mi wpadł za ich zakup. A ja lecę osobno bo bilet za miłe mam.

AirAsia z tego co czytałem powyżej jest ok, zresztą w Asia już będziemy latać wszyscy razem więc zawsze będę mógł pokazać.

Jak bedziesz kupowal te bilety, to wybierz opcje, ze placacy nie leci na tej rezerwacji, wtedy nie maja kogo pytac o karte. Powinno byc cos takiego przy kupnie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
lovenz uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group