Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Lip 2015 13:03 

Rejestracja: 05 Lip 2015
Posty: 8
Pada tak naprawdę tylko w pazdz i listopadzie, reszta to są przejściowe opady trwające max parę godzin (choć w tym roku była niezła anomalia i padało sobie i było chłodno przez pół marca, gdzie to już pora sucha!). Tak więc nie ma co wymyślać, pogody nie przewidzisz. Wrzesień początek będzie OK, pod koniec zaczną się opady, ale nie ma tragedii. Grudzień -marzec jest mniej słońca (ok 2 h) i woda chłodna ("tylko" 25st). Tak więc ja osobiście polecam Wrzesień, tym bardziej że wtedy nadciąga świeże przyjemne powietrze i "jest czym oddychać" :D

-- 05 Lip 2015 13:06 --

A w kwestii kosztów - wyspy fr i sąsiadujące (te lepiej rozwinięte gdzie jest też bezpieczniej): http://zyciepodpalmami.wordpress.com/20 ... a-karaiby/
http://zyciepodpalmami.wordpress.com/20 ... rzewodnik/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 05 Lip 2015 13:16 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Fakt, pogody nie da się przewidzieć, ale prawdopodobieństwo, że na Karaibach będzie ona lepsza w styczniu-lutym, niż we wrześniu-październiku, jest jednak dużo większe.
A co do 2h mniej słońca, to wynika to tylko i wyłącznie z krótszego dnia. Więcej dni słonecznych lub tylko z niewielkim zachmurzeniem jest w miesiącach zimowych niż jesiennych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Lip 2015 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
3 lata temu byłem na Dominikanie dokladnie 14-26 październik . Podczas naszego pobytu zdarzały sie przelotne opady , ale nie przeszkadzaly one w odpoczynku :DWoda w morzu ciepla ale wzburzona . Tylko w dniu wylotu zaczeło padać od samego rana.
Z kolei 2 lata temu w meksyku (Cancun) tez październik 0 opadow deszczu. Goraco 28-35 stopni.
Z mojej strony na podroz poslubna polecał bym Dominikane :D:D

-- 05 Lip 2015 11:24 --

3 lata temu byłem na Dominikanie dokladnie 14-26 październik . Podczas naszego pobytu zdarzały sie przelotne opady , ale nie przeszkadzaly one w odpoczynku :DWoda w morzu ciepla ale wzburzona . Tylko w dniu wylotu zaczeło padać od samego rana.
Z kolei 2 lata temu w meksyku (Cancun) tez październik 0 opadow deszczu. Goraco 28-35 stopni.
Z mojej strony na podroz poslubna polecał bym Dominikane :D:D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Lip 2015 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Ja byłem tylko na St Maarten. Więc nie mam porównania z innymi wysepkami za to warto zwiedzić z kilku względów, oto kilka z nich:

- słynna plaża Maho Beach gdzie lądujące JumboJety KLM z Amsterdamu zniżają się na pas startowy (który jest tuż za płotem oddzielającym plażę od pasa startowego) jakieś 20 metrów nad Waszymi głowami
Aktualne godziny lądujących samolotów napisane są w barze na plaży na desce surfingowej
Dodam że przy starcie samolotów także jest frajda kiedy odrzut silników wdmuchuje plażowiczów do wody :)
- wyspa podzielona jest na dwie części ze względów historycznych, bardziej autonomiczna holenderska i bardziej jakby zależna od kolonizatorów - francuska więc ma dwie stolice :)
- wyspa jest różnorodna, także ma wiele plaż (w tym plaża nudystów) i ciekawej architektury w oazach ludzkich, transport publiczny realizowany przez lokalne busiki które za dolara zabierają Cię pomiędzy danym odcinkiem (zazwyczaj miasteczkami)
- transport motorówkowy dostępny za bodajże 20-30 dolarów na pobliską wyspę Angulia gdzie można pływać z delfinami (to już droższa atrakcja)
- woda w morzu jak w wannie choć pewnie na innych wyspach akurat to jest tak samo :)

Choć ja teraz osobiście pewnie nie spędzałbym tam znowu całego wyjazdu lecz jakieś kilka dni a dalej inna wysepka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Lip 2015 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Aras333 napisał(a):
- świetne plaże z piękną ciepłą wodą,
- nurkowanie, może chciałbym zrobić PADI,
- dużo palm,
- brak opadów.
(...)
Zastanawiam się nad Dominikaną, Kubą, Curacao, Aruba, Gwadelupa, a może coś innego polecicie???

Jeśli ma być dużo palm, to raczej nie Curacao a tym bardziej nie Aruba. Obie wyspy są suche i zdecydowanie więcej na nich wysokich kaktusów niż palm. Za to ryzyko opadów też dużo mniejsze.
Plaże na Arubie podobały mi się bardziej niż na Kubie (niesamowity kolor wody na Baby Beach! ...świetna plaża, mimo widoku nieczynnej rafinerii na horyzoncie;)

Z drugiej strony, Kuba jest znacznie tańsza a nurkowanie na ścianie przy Playa Giron (Zatoka Świń) jest polecane we wszystkich przewodnikach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Lip 2015 12:22 

Rejestracja: 05 Lip 2015
Posty: 8
Ja zdecydowanie polecam Sw. Lucję! - http://zyciepodpalmami.wordpress.com/20 ... kochanych/
Wyspa jest mniej znana, trochę tajemnicza i ukryta, ludzie są przemili i jest bardzo bardzo tanio. Krajobrazy niezapmniane!
Hotele z jedzeniem są tanie, nasz ze śniadaniem byl za 40€ za 2 os! Raj, naprwdę przepiękna wyspa, nic dziwnego że to głowny kierunek dla nowożeńców!
http://instagram.com/p/3tomk7khfU/?take ... ine.sophie

-- 06 Lip 2015 12:24 --

Aha - my się dostaliśmy tam z Gwadelupy - pływają łódki i możńa też znaleźć promocyjne loty (my za 270€ za 2 osoby) - lot jest komicznie krótki i jeszcze międzylądowanie na Martynice, śmiesznie!:D Ale warto naprawdę!
Gwadelupę też polecam, jest tak różnorodna, jak żadne inne miejsce:
http://zyciepodpalmami.wordpress.com/20 ... ntrastow2/

Załączniki:
fotor_14182167849954.jpg
fotor_14182167849954.jpg [ 123.92 KiB | Obejrzany 4720 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Lip 2015 14:44 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Bardzo WAM dziękuje za cenne wskazówki, natomiast padło na Bali, myślę że to też dobry kierunek na podróż poślubną :D
Nie mniej jednak Wasze cenne wskazówki na pewno przydadzą się na wyprawę w przyszłym roku.
Od dawna kierunek ten wzbudza we mnie emocje, a teraz przynajmniej wiem z jakich wysp zrezygnować, a które będą na pierwszym planie.
Dziękuje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group