Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Cze 2019 13:26 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Czuję się ciut zmasakrowany planem. Nawet jak lubię latać, to nie wiem czy odpowiadałoby mi zwiedzanie głównie lotnisk (choć siatka lotów i liczba odwiedzonych miejsc pięknie rośnie). Nawet tą samą Gwadelupę nie wiem czym bym brał na 4 dni (no chyba, że za 500+), a dołożenie całej reszty to już w kategoriach lekkiego szaleństwa :shock: Ale kto bogatemu zabroni ... :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ladyage lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#22 PostWysłany: 07 Cze 2019 14:19 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 479
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
@cart Szczerze? Z lenistwa. Uznałem, że bieganie, przeciskanie się nie są tym czego akurat w danym momencie potrzebuję. Takie własne ćwiczenie zen.

@tropikey Obawiam się, że pomiędzy północą a 2 nad ranem mogłoby to wyglądać odrobine inaczej :D

@radionx Szanuję twoje wybory. Odnośnie swoich wyjaśniałem wszystko w poście #8 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 07 Cze 2019 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2027
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Szkoda o tyle, że mając na miejscu samochód, większość tych wysp można w pełni zwiedzić w 1 dzień (co sam zrobiłem). Na Gwadelupę trzeba 2.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 08 Cze 2019 11:17 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 479
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
Na płycie wita wczorajszy znajomy AT76 V2-LIA. Lecimy nad budzącym się Trynidadem a potem nad St. Vincent. Podejście do lądowania od strony Morza Karaibskiego i po godzinie jestem na miejscu.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

St. Lucia i moje pierwsze zetknięcie z Karaibami.

Image

Image

Plan na najbliższe 24 godziny jest taki, żeby… nie planować. Wiem, ze wrócę tu a następna podróż w ten region świata będzie miała zupełnie inny charakter dlatego nie chce upychać atrakcji i wycieczek na te wszystkie „Pitony i Soufrieri”.

Na szczęście dzisiaj do Castries nie przypłynął żaden wycieczkowiec więc miasto żyje swoim tempem. Przyjemny chaos, który po pewnym czasie obserwacji powszednieje i wydaje się być jego naturalnym rytmem..

Przystań rybacka, targ owocowo-warzywny, cmentarz z doskonałym widokiem na plażę.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Każdy zajęty swoimi problemami, a raczej sprawami.
- Problem? No problem, mister.
Trudno w to nie uwierzyć.

Wdrapuję się ponad miasto do Harbour Vista Inn. Kilkadziesiąt minut regeneracji i powrót do centrum, które do upalnego piątkowego wieczora dodaje unosząca się łunę ze smażonych kurczaków i szczyptę zapachu palonej marihuany.

Image

Image

Image

Image

Za 2,5 godziny prom na Martynikę.


Ostatnio edytowany przez Yossarian, 30 Cze 2019 23:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 08 Cze 2019 12:12 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
W życiu to trza mieć...charakter i dlatego wielki plus za realizację swojego własnego planu a nie wycieczka wg oczekiwań większości ludzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: BTW...oczywiście mając taką trasę mój plan wyglądałby zupełnie inaczej :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Yossarian lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 08 Cze 2019 12:53 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Wiemy... Wiemy... same zdjęcia nr 13 :)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 09 Cze 2019 14:14 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 479
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
Wstaję o 4 rano, wysyłam relację i idę w kierunku terminala promowego.

Image

Image

Przy odprawie pozostaje zapłacić podatek wyjazdowy (33XCD lub 12euro) i można wejść na pokład.

Image

Image

Kołysze ale nie jakoś radykalnie. Pamiętając opisy tej trasy krążące w internecie i swój ubiegłoroczny prom z Singapuru na wyspę Bintam spodziewałem się morskiego rollercoastera. Tymczasem 1,5 godzinna podróż zadziwiająco przyjemna. Gdyby dodać do niej bardziej spektakularne widoki i karaibską pogodę nie w porze deszczowej byłaby nawet relaksująca.

Image

Image

Image

Kontrola paszportowa i jestem ponownie w Unii Europejskiej.

Idę bez planu, a raczej bez mapy. Bo plan jest: zagubić się w zaułkach Fort de France, popatrzeć na miasto i jej mieszkańców.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Klucząc uliczkami dochodzę do przystani wycieczkowiczów, a potem wzdłuż nabrzeża do lokalnych łodzi. Wsiadam na losowo wybraną by po 20 minutach znaleźć się w Pointe du Bout (7euro RT). Najpierw plaża, którą w sobotnie przedpołudnie oblega miejscowa młodzież a potem dużo bardziej cicha przyresortowa. Powrót z tą samą załogą 3 godziny później.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Jeszcze chwila w centrum i zamykam dzień na tarasie Packit’s Guest House.

Image

Dzisiaj powrót do Europy, chociaż kto wie :D Na razie status w Corsair „stand by”.


Ostatnio edytowany przez Yossarian, 30 Cze 2019 23:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
19 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 10 Cze 2019 10:14 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
@Yossarian Tak dla zasady narzekam, bo co to za Polak, co nie narzeka :D A relację pożarłem ze smakiem. Super zdjęcia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Yossarian lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 10 Cze 2019 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3413
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
radionx napisał(a):
Ale kto bogatemu zabroni ... :D


Robin Hood ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Cze 2019 21:01 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 479
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
Drugi dzień na Martynice. Hostel jest delikatnie mówiąc zapuszczony. W części wspólnej otwarte butelki rumu (raczej niedokończone przez personel niż gości), czekające na swoją chwilę czystości nieumyte kieliszki.

Mam do swojej dyspozycji 8-osobowy pokój i przesypiam ponad 10 godzin jednym ciągiem wiec lepkość miejsca nie wpływa negatywnie na mój stan. Do tego śniadanie z obłędnymi w smaku bagietkami rekompensuje przeciętne wrażenie. Wychodzę.

Po drodze trzy ulewy trwające od 30 sekund do 3 minut. Niby chowam się pod drzewami ale nie ma to większego sensu. Na miejscowych deszcz nie robi wrażenia. Wydaje się jakby go nie zauważali.

Image

Image

Image

Image

Schodzę znajoma drogą do centrum i dla formalności sprawdzam czy jest jakikolwiek ruch na dworcu.

Image

Nie, niedziela. Dzień święty, w którym żaden podmiejski autobus nie odjeżdża. Miałem nadzieję przynajmniej na podróż do St. Pierre. Myśli o trekkingu z Grand'Rivière do Prêcheur porzuciłem w Warszawie na etapie pakowania butów. Nie jestem rozczarowany, szukam alternatywnych rozwiązań.

Kierunek znowu wybiera za mnie łodź stojąca przy nabrzeżu. Obsługa dwa razy pyta się czy na pewno chce płynąc „to downtown” bo statek na plażę odpływa obok.

Image

Image

Image

Downtown to określenie dla Les Trois Ilets zdecydowanie na wyrost. Jest sielsko. Leniwie przeciągające się koty i zapach niedzielnego makaronu z pomidorami. Niczym niezakłócona atmosfera miasteczka na rubieżach Francji.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Wracam jeszcze na chwilę do stolicy a potem linią A1 na lotnisko, które do niedawna nie było obsługiwane przez transport publiczny.

Image

Image

Jest wystarczająco dużo czasu, żeby zorientować się co tak naprawdę oznacza status mojego biletu „stand by”. Chciałbym jednak dzisiaj polecieć więc zaraz po wejściu do terminala próbuje odprawić się w automacie. Maszyna wypluwa z siebie kartę pokładową z miejscem 29K. Oddaję bagaż i spokojnie czekam na boarding.

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 10 Cze 2019 23:31 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 479
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
Z minimalnym opóźnieniem startujemy znanym z trasy ORY-PTP szesciolatkiem F-HZEN. Po drodze dwa posiłki: wieczorem naprawdę niezła ryba z warzywami, sałatka z soczewicy i ciastko a na śniadanie mus jabłkowy i… jabłko.

Image

Image

Odniosłem wrażenie, że system w bliżej nieokreślony sposób przydzielił mi posiłek bezglutenowy. Mnie i kilku sąsiadom obok. Dla pozostałych wątpliwej świeżości poranny muffin z folii.

Pierwsza faza lotu w strefie turbulencji, potem niebo uspokaja się. Kręcę się bo miejsca na nogi jeszcze mniej niż poprzednio (na trasie ORY-PTP dostałem losowo przydział w 30-rzędzie z jednym sąsiadem, teraz klasyczne 3-3-3). Dodatkowo system rozrywki ze zużytym ekranem. Po wielu próbach guzik zatrzymuje się przy filmie „Hotel Transylvania 3”. Później ekran odmówił współpracy i do samego Paryża towarzyszy mi już tylko audio - Radio Zen. Celne podsumowanie podróży.

Image

Lądowanie z widokiem na wieżę Eiffla, sprawny transport pod Łuk Triumfalny i kolejny autobus do Beauvais.

Image

Image

I tu po raz pierwszy komplikacje.

„Ladies and gentleman this is your captain speaking…”.

Gotowi siedząc na bordowych fotelach dostajemy informację, że z powodu burzy nad Niemcami i zagęszczeniu przestrzeni powietrznej co jakiś czas wpadamy i wypadamy ze slota.

Image

Image

Ostatecznie startujemy do Poznania z godzinnym opóźnieniem. Tracę przez to połączenie Flixbusa o 18:15 ale wcześniej intuicyjnie kupiłem dodatkowy bilet na kurs o 19:45.

10.06, godz. 23:30. 15 minut temu na dworcu autobusowym we Wrocławiu po 5 dniach i niecałych 5 godzinach zamknąłem swojego karaibskiego Hoppera.

Image


Ostatnio edytowany przez Yossarian, 30 Cze 2019 23:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
30 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 17 Cze 2019 15:41 

Rejestracja: 08 Mar 2018
Posty: 6
Czy to był rekonesans przed rodzinną podróżą ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Cze 2019 16:19 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
to co by zamknac relacje, brakuje jeszcze statystyki/podsumowania :-) moze pare slow, ktora wyspe warto, top 5 czy cuś... przy najblizszej okazji planuje te rejony..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Cze 2019 16:39 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 479
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
@kozand63 Albo przed kolejnym hopperem ;)
@ibartek Podsumowanie kosztów pojawi się w najbliższym czasie razem z Top 5. Z tym, że ranking będzie dotyczył raczej wybranych momentów z całej podróży niż skupiał się na ocenie poszczególnych wysp. Zbyt dużo emocji, za mało zwiedzania :D
_________________
Image

Relacja [LIVE] RTW w 8 dni
Góra
 Profil Relacje PM off
ibartek lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 19 Cze 2019 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2015
Posty: 36
Loty: 4
Kilometry: 5 372
Zupełnie bez sensu, super pomysł, szaleństwo. Fajnie się czytało, dzięki za tę relację!

Wysłane z
Góra
 Profil Relacje PM off
Yossarian lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 30 Cze 2019 23:33 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 479
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
Trzy tygodnie minęły od powrotu, dystans do podróży odpowiedni więc czas na krótkie podsumowanie statystyczne i garść przemyśleń.

Ostatecznie skończyło się na 8 lotach, 17.102km w powietrzu, 675km w autobusach, 97km na wodzie i kilkunastu na własnych nogach. Na 5 możliwych noclegów 2 spędziłem w guest housach, 1 w samolocie, 1 w autobusach i 1 na lotnisku.

Jeżeli chodzi o koszty to największą cześć budżetu pochłonął bilet [Corsair i LIAT] na trasie ORY-PTP-BGI-GND-POS-SLU FDF-ORY (225 USD).

Pozostałe bilety lotnicze:
[W6] WAW-CRL 54,6 zł (tylko podręczny, bez WDC)
[W6] BVA-POZ 33,59 euro + bagaż rejestrowany 21 euro (przewóz martynikańskiego rumu tego wymagał).

Transport „inny”:
[Flibco] CRL-Lille 5 euro
[Flixbus] Lille-ORY 23 zł
[EXPRESS DES ILES] Castries-Fort de France 49 euro
[Vedettes Tropicales] Fort de France-Pointe de Bout i Fort de France-Les Trois Ilets po 7 euro RT
[Bus Direct] ORY-Paryż 12 euro
[Aéroport Paris Beauvais] Paryż-BVA 17 euro
[Flixbus] Poznań-Wrocław 10 zł

Noclegi:
Castries – Harbour Vista Inn 60,50 USD
Fort de France – Packits Eurl Guest House 25 euro

Do tego pamiątki, zakupy spożywcze, owoce, street food na St. Lucii i kilka posiłków w barach na Martynice.
Poza tym niewykorzystana rezerwacja POS-TAB-POS Carribean Airlines za 48 USD
i Flixbus na trasie Poznań-Wrocław (wcześniejsze połączenie, na które nie udało mi się zdążyć) 26 zł.

Pomimo małego rozczarowania lokalną kuchnią nie wyobrażam sobie, żeby nie wrócić w tę cześć świata. Na innych warunkach, z zupełnie innym planem. Dominika, St. Vincent i Grenadyny, trekking z Grand'Rivière do Prêcheur a może jeszcze dalej na południe. Gujana? Surinam? W głowie rodzi się nowy pomysł.

Do następnej wspólnej niedorzecznej podróży!

P.S.
Specjalne podziękowania dla @Jot-23. To był doskonały urodzinowy prezent ;)

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 01 Lip 2019 09:35 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1707
Pokaż rumy! :)
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Lip 2019 10:54 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Teraz to pewnie już tylko butelki po nich może pokazać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Lip 2019 18:03 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 479
Loty: 329
Kilometry: 500 093
niebieski
@Gadekk @Sudoku

Coś jeszcze zostało chociaż niekoniecznie z najwyższej półki :D

Image
_________________
Image

Relacja [LIVE] RTW w 8 dni
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 10 Paź 2020 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2019
Posty: 31
Loty: 36
Kilometry: 92 680
Nie ma zdjęć! :( Masz może jakiegoś insta albo bloga gdzie można je zobaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group