Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Karaburun
#1 PostWysłany: 16 Maj 2016 20:22 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Był ktoś tam? Internet twierdzi, że nie, przynajmniej drogą lądową. Od strony Orikum i Vlory drogę zagradza baza wojskowa, teraz NATO, gdzie ponoć stacjonują Włosi. Jedyne rady, jakie wyczytałem, to wynajęcie łodzi i oglądanie półwyspu i jego licznych zatoczek od strony wody. Ale przecież Karaburun to potężny półwysep. Z mapy wynika, że wystarczy trochę się przejść od bazy w stronę Dukati i zaraz mamy liczne ścieżki prowadzące aż do drogi na sam środek Karaburunu.
Karaburun to park narodowy. Ja chętnie uiszczę opłatę, jeśli takowa jest ale mam wielką ochotę tam się dostać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
 Temat postu: Re: Karaburun
#2 PostWysłany: 19 Lip 2016 22:02 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 33
No i jak, byłeś tam? Da się zwiedzić ten półwysep od lądu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karaburun
#3 PostWysłany: 20 Lip 2016 23:52 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Da się. I nie trzeba jechać do Dukati, jak sądziłem wcześniej. Sto metrów przed bramą bazy skręca się w w lewo, w drogę prowadząca w głąb laguny do jakiejś budowanej fabryki. Przed fabryką znów w prawo i do końca grobli na lagunie, potem skręt w lewo aż do mostu. Most to spore betonowe koło obsypane ziemią z boku, ale skuteczny. Jeździ tędy cała obsługa plaż na Karaburunie, a gdy my wracaliśmy z góry, jechał tamtędy bus na ukraińskich numerach, z zamiarem dostania się nad morze.
Góra
 Profil Relacje PM off
inco1985 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Karaburun
#4 PostWysłany: 21 Lip 2016 13:06 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 33
Byłeś tam autem? To jest droga szutrowa? Dokąd ostatecznie się dostałeś i jak ogólnie wrażenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karaburun
#5 PostWysłany: 29 Lip 2016 10:33 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Byłem pieszo. Busem do Orikum, dalej piechotą. Droga szutrowa (na lagunie) a dalej gruntowa. Ale jeżdżące tam samochody świadczą, że przejezdna. Mnie chodziło o sam fakt "udrożnienia" drogi, nie zaś o zdobycie głównej grani Karaburunu, skąd miałbym widok na cieśninę Otranto i zatokę Vlory, choć nie ukrywam, miałem na to ochotę. Droga wszakże jest, przejezdna, niemal do końca półwyspu od strony zatoki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karaburun
#6 PostWysłany: 28 Lip 2017 22:08 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Skąd odpływają statki z Vlore lub okolic, które podobno mają w swojej ofercie wycieczkę do wybrzeży Karaburun? Jestem kilku godzin we Vlore i nie mogę trafić na taką ofertę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group