Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lip 2017 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Cześć, mam do zagospodarowania 3 dni po zwiedzaniu Kapsztadu. Co polecacie zobaczyć pomiędzy Kapsztadem, a Port Elizabeth
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
#2 PostWysłany: 03 Lip 2017 20:12 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
mozna pojechac na rekiny do Gaansbai. ja bym sie nie ruszal z Kapsztadu, zostaje Hout Bay i nizej na Good Hope..
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Lip 2017 20:48 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
Franschhoek i okolica. A jak jedziesz do Port Elisabeth to za Wilderness jadłem najlepsze ostrygi na świecie, w Oysters R Us.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 03 Lip 2017 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Oszukani napisał(a):
Cześć, mam do zagospodarowania 3 dni po zwiedzaniu Kapsztadu. Co polecacie zobaczyć pomiędzy Kapsztadem, a Port Elizabeth


Masz ciekawgo nicka.
Bardzo podobaly mi sie okolice Paarl, ok 50 km na polnocny wschod od Kapsztadu.
Dla mnie bylo wazne zobaczyc regiony Paarl i Stellenbosch, tam skad pochodza jedne z najlepszych win Poludniowej Afryki. :)
Jesli chodzo o sama Garden Route to w Hermanus jest ladna plaza i mozna zobaczyc wieloryby.
W Gansbaai mozna poszukac, albo ponurkowac z rekinem, jak juz bylo wczesniej wspomniane, ale ja nie mialem szczescia, nie podplynal blisko i widzialem tylko ogon.
Z miast bardzo podobala mi sie Knysna, ale troche daleko. ;)
A najlepsze ostrygi na Swiecie to jadlem nie w RPA, ale w Walvis Bay, w Namibii. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Lip 2017 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Dzięki za odpowiedzi.
Knysna jak najbardziej wchodzi w grę. Musimy się dostać z CPT to Port Elizabeth więc i tak tam będziemy. Nie wiem tylko ile czasu trzeba poświęcić na Knysnę
I drugie pytanie czy poi wizycie w Krugerze opłaca się jechać do Addo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Lip 2017 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie ma sprawy, w sumie to zle zrozumialem, myslalem ze masz tylko 3 dni i wracasz do Kapsztadu.
W Knysna bylem caly dzien i jedna noc, ale sam musisz rozplanowac ile bedziesz mial czasu.
Moim zdaniem Addo mozesz odpuscic, ja zwiedzalem Addo przed Krugerem, bylem co prawda krotko, niecaly dzien. Zwiedzalem na wlasna reke, bez przewodnika, ale wiele tam nie widzialem, chyba ze lubisz slonie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Lip 2017 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Zastanawiam się nad przedłużeniem pobytu w Kapsztadzie na Przylądku. Czy 4 dni na Kapsztad i 2 na Przylądek wystarczą? Po drodze do Port Elizabeth chcemy jeszcze zahaczyć o Cape Agulhas i Knysnę. Nic innego po drodze nie znalazłem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Lip 2017 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Moim skromnym zdaniem 4 dni na Kapsztad i 1 dzien na Przyladek Dobrej Nadziei wystarczy. ;)
Bardzo podobal mi sie przelot helicopterem nad Kapsztadem, polecam.

Oszukani napisał(a):
Po drodze do Port Elizabeth chcemy jeszcze zahaczyć o Cape Agulhas i Knysnę. Nic innego po drodze nie znalazłem

Wydaje mi sie, ze slabo szukasz, masz sporo atrakcji, np:

Wilderness
Seven Passes Road
Tsitsikamma National Park
Surfing, albo jazda na koniu po plazy w Jeffreys Bay
Kragga Kamma Game Park, gdzie moglem glaskac dorosle gepardy, mruczaly jak koty, prawie 15 min. z nimi spedzilem i nie moglem sie oderwac. :)

Nie wiem ile masz czasu na cala Garden Route i co Cie dokladnie interesuje, ale jak poszukasz na forum to znajdziesz relacje i posty Forumowiczow. ;)

Pozdrawiam i zycze udanego pobytu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 14 Lip 2017 12:04 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Jak dla mnie to na Kapsztad i okolice to nawet tydzień to za mało :) Jeden dzień przeznaczyłbym na Kirstenbosch i objazd po winnicach :)

Ale to moje ukochane miasto więc nie jestem obiektywny :)

Pozdrawiam
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Kwi 2019 22:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Będę robił trasę jak w tytule wątku, ale RT - jakieś pomysły na atrakcje w drodze powrotnej?
Bo tak jak szeroko pojęta Garden Route ma mnóstwo do zaoferowania, tak nie widzę na pierwszy rzut oka nic sensownego by wracać inną trasą ;) I chyba wychodzi mi że najlepiej było by jednak wrócić samolotem? (choć wyszło by to 3-4x drożej dla całej rodziny)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 16 Kwi 2019 08:01 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2895
złoty
@Washington Może najpierw opisz jak planujesz trasę Tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Kwi 2019 22:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Mniej więcej tak:

Stony Point
Kogelberg Nature Reserve – palmiet river walk
Walker Bay Nature Reserve – Die Plaat, Klipgat cave, hike wzdłuż wybrzeża
Gansbaai - nurkowaniem w klatce z żarłaczami
Struisbaai - Cape Agulhas, płaszczki przy molo, wrak Meisho Maru
Garden Route Game Lodge
Mossel Bay - St. Blaize Trail
Wilderness - Dolphin's Point, hike Giant Kingfisher Trail
Gerickes Point
Jubilee Creek Nature Reserve – Outeniqua Hiking Trail
Knysna Heads
Plettenberg Bay/Keurboomstrand - hike do Arch Rock
Robberg Nature Reserve – Windstand trail
Tsitsikama NP - Mouth trail , Waterfall Trail
Addo NP

Wybór trasy jeśli chodzi o aktywności fizyczne podyktowany preferencją spacerów do 2-3h - będziemy z dwójką małych dzieci
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 17 Kwi 2019 08:24 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2895
złoty
@Washington
Piękna trasa.
Kilka lat temu, z dwójką dzieci (2 i 7 lat), bardzo podobną przerobiłem.
Zastanawiał bym się, czy warto, a nie wiem bo nie byłem, jechać z Tsitsikamma National Park do Addo. Tutaj robisz długi przejazd, po którym właśnie nie wiadomo czy wracać autem do CT.
Bardzo polecam, trasę przez winnice: Stellenbosch--->Franschhoek. Lub odwrotnie. Jest tam super pięknie.
Przy drodze z Plettenberg Bay do Tsitsikama NP jest taka aktrakcja turystyczna: Monkeyland. Dla dzieciaków to była super frajda.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 17 Kwi 2019 09:06 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Problem w tym że ze względów malarii i dzieci nie odwiedzamy w ogóle Krugera. A na prawdziwym "safari" nigdy nie byliśmy. Nie wiemy na ile dobry będzie Garden Route Game Lodge (oceny ma bardzo dobre, no i big 5), ale chcielibyśmy zrobić jeszcze jedno miejsce. Najlepszy jest z tego co czytam właśnie Addo.

Stellenbosch i Franschhoek oczywiście mamy zaplanowane, tym bardziej że jedziemy w maju a więc liczymy na piękne jesienne barwy :) Po prostu nie pisałem powyżej o ogólnie pojętym Kapsztadzie i okolicach. A co do Monkeyland dzięki za cynk :)

Jednak dalej pozostaje pytanie jak wracać ;) Ze względu na dzieciaki też nie chciałbym więcej niż 4h w aucie spędzić jednego dnia/ na raz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Kwi 2019 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@Washington malaria w Krugerze jest chyba trochę przereklamowana :) Byliśmy październik/listopad i nocowaliśmy w dwóch obozach przy zbiornikach wodnych. Nie było ani jednego komara
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Kwi 2019 18:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Nie będę tego sprawdzał m.in na 3 miesięcznym dziecku ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Kwi 2019 08:00 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2895
złoty
A ile dni jest do zagospodarowania na powrót?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Kwi 2019 08:58 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Ogólnie dość niewiele - 7,5 dnia mam na całość trasy w dwie strony. Obecnie chyba zwycięża u mnie pogląd że zrobię tą samą trasę tylko w jedną stronę połowę zaplanowanych atrakcji, a w drugą stronę resztę (poszerzając to co wrzuciłem powyżej o parę pozycji).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Kwi 2019 09:35 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2895
złoty
To jest dobry plan. 7,5 dnia to bardzo nabity program i dobrze wiemy, że więcej niż 3-4 godziny z dziećmi w aucie to już za dużo.
Myślę, że i tak powinniście sobie teraz wybrać punkty "must see" i te, które można sobie odpuścić.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 18 Kwi 2019 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
@Washington z tego co mi wiadomo to w Krugerze malaria jest na północy
ja objeżdżałem południe i komarów nie było mimo ze mieszkałem nad sama rzeka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group