Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tioman
#1 PostWysłany: 12 Kwi 2019 21:46 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 25
Zbanowany
Informacje praktyczne:
Prom z Mersing 35 RM w jedną stronę. Do tego dochodzą Tioman Island fee 20 RM i Marine Park fee 30 RM, jednak nie wiem czy ktoś te opłaty egzekwuje, bo bilet na prom kupiłem na www.easybook.com za 40 RM i przy wejściu na pokład nikt nie żądał ode mnie dodatkowych opłat.
Plaże w zachodniej części wyspy są mocno przeciętne i do rajskosci im daleko. Podobno najładniejsza jest plaża Juara na wschodnim brzegu, więc tam się wybrałem i to był straszliwy błąd. Jedyną opcją dojazdu do Juary z portu Tekek jest taxi za 35 RM od osoby w jedną stronę. Jeśli ktoś ma zarezerwowany nocleg to obiekt może zapewnić transport za 25 RM, co i tak jest kosmiczną ceną za 7 km jazdy.
Plaża Juara faktycznie piękna, lecz tu kończy się to, co piękne na Tiomanie. Na miejscu jeden sklep spożywczy zaopatrzony nie lepiej niż obecne sklepy w Wenezueli, a ceny tego, co w nim zostało, 3 x wyższe niż na lądzie. Wzdłuż plaży ulokowanych jest kilka restauracji, lecz wszystkie charakteryzuje jedno - wysokie ceny i małe porcje. W rezultacie za typowy obiad fish & chips płaci się ponad 30 RM i dostaje tyle, że do żołądka nie dojdzie.
To i tak jeszcze nic. Wszystkie miejsca noclegowe przy plaży Juara znajdują się tuż przy drodze. To niby zwykła lokalna dróżka, ale skutery jeżdżą nią non-stop aż do późnej nocy powodując na tyle duży hałas, że te drewniane domki całe się trzęsą. Oczywiście o jakimkolwiek spaniu czy wypoczynku można zapomnieć.
Już nawet nie wspominam o wszelkim robactwie, które bez problemów dostaje się do środka przez szczeliny w podłodze ani o sandflies, których pełno za dnia na plaży.
Tioman miał być dla mnie rajem, a okazał się koszmarem. Jeden dzień wystarczył, żeby czym prędzej się stamtąd ewakuować. Jeśli ktoś szuka rajskich klimatów to zdecydowanie lepszą opcją są Perhentiany.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
 Temat postu: Re: Tioman
#2 PostWysłany: 13 Kwi 2019 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
... tudzież rzadziej odwiedzana pulau kapas:). cudowne miejsce.Image
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tioman
#3 PostWysłany: 31 Maj 2019 11:09 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 40
Loty: 27
Kilometry: 67 095
Cześć,

Czy ktoś z Was przechodził szlakiem przez dżunglę z Juara to Tekek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group