Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#1141 PostWysłany: 29 Lip 2019 08:24 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 17
Anonymous napisał(a):
ms993 napisał(a):
Dostałem właśnie kartę wielowalutową z kantoru, na której moje nazwisko jest wytłoczone dwa razy.

Zamów sobie ją jeszcze raz. Za drugim razem kurier przywiózł mi już poprawnie wytłoczoną kartę.


no właśnie.. stała się ciekawa rzecz

zastrzegłem kartę z podwójnie wytłoczonym nazwiskiem

zamówiłem nową i mam dostawę kurierem za 0 zł :D wcześniej było bodajże 50 zł za tą przyjemność - nawet chciałem kliknąć, ale nie puściło, bo na koncie PLN mam 0 zł

Załączniki:
alior kantor2.PNG
alior kantor2.PNG [ 63.67 KiB | Obejrzany 1619 razy ]
alior kantor.PNG
alior kantor.PNG [ 48.28 KiB | Obejrzany 1619 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1142 PostWysłany: 29 Lip 2019 09:06 

Dzienne limity wyglądają imponująco....również dla złodziei

Gdy jej nie używacie zmieniającie na np 2-4 euro ustawienie limitów trwa góra minutę, by się nie bujać kilka miesięcy z Aliorem w sprawie wykradzionej kasy przy transakcjach oszukańczych
Góra
 PM off  
      
#1143 PostWysłany: 29 Lip 2019 10:00 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Prościej zablokować/odblokować kartę klikając switch na głównym ekranie. To jeden z niewielu plusów tego nowego systemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#1144 PostWysłany: 29 Lip 2019 10:34 

konn365 napisał(a):
no właśnie.. stała się ciekawa rzecz

zastrzegłem kartę z podwójnie wytłoczonym nazwiskiem

zamówiłem nową i mam dostawę kurierem za 0 zł :D wcześniej było bodajże 50 zł za tą przyjemność - nawet chciałem kliknąć, ale nie puściło, bo na koncie PLN mam 0 zł

Też miałem kuriera za free za drugim razem.
Przy pierwszym zamówieniu, już nie pamiętam ile sobie za tą przyjemność liczyli.
Góra
 PM off  
      
#1145 PostWysłany: 29 Lip 2019 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Anonymous napisał(a):
Łatwo i przyjemnie :lol: .....do tego zaspakaja potrzeby pracujących za granicą

Lub osiagajacych jakikolwiek dochod w Euro, a chcacych owe zamienic na PLN wygodnie i po korzystnym kursie.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego


Ostatnio edytowany przez Washington 29 Lip 2019 21:05, edytowano w sumie 2 razy
ciach offtop
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#1146 PostWysłany: 29 Lip 2019 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
niepotrzebne negatywne emocje w watkach zwiazanych z kartami na forum.....dobrze to juz bylo :)
pozbierac okruchy i do przodu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#1147 PostWysłany: 30 Lip 2019 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Anonymous napisał(a):
konn365 napisał(a):
no właśnie.. stała się ciekawa rzecz

zastrzegłem kartę z podwójnie wytłoczonym nazwiskiem

zamówiłem nową i mam dostawę kurierem za 0 zł :D wcześniej było bodajże 50 zł za tą przyjemność - nawet chciałem kliknąć, ale nie puściło, bo na koncie PLN mam 0 zł

Też miałem kuriera za free za drugim razem.
Przy pierwszym zamówieniu, już nie pamiętam ile sobie za tą przyjemność liczyli.


Właśnie zamówiłem pierwszy raz, i kurier też za darmo! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#1148 PostWysłany: 31 Lip 2019 10:25 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 17
kurier DHL właśnie przyniósł nową kartę - imię na górze, nazwisko na dole - ale mają chyba dalej jakiś problem z zadrukiem plastików bo 4 pierwsze litery imienia i nazwiska, a także 2 pierwsze cyfry karty 55 nie są pomalowane na biało :D

ale w końcu i tak się to wytrze, więc to po prostu kosmetyka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1149 PostWysłany: 31 Lip 2019 11:12 

konn365 napisał(a):
kurier DHL właśnie przyniósł nową kartę - imię na górze, nazwisko na dole - ale mają chyba dalej jakiś problem z zadrukiem plastików bo 4 pierwsze litery imienia i nazwiska, a także 2 pierwsze cyfry karty 55 nie są pomalowane na biało :D

ale w końcu i tak się to wytrze, więc to po prostu kosmetyka ;)

Chyba prościej będzie napisać, z czym ostatnio nie mają problemu ;)
Nie ma przykładowo problemu z nową aplikacją ;)

Cytuj:
Pawle, przykro nam, ale nie jesteśmy w stanie podać przybliżonego terminu uruchomienia aplikacji:(

Nie wiem, jak można być tak niedorozwiniętym, żeby w okresie wakacyjnym, pozbawiać ludzi możliwości korzystania z aplikacji (nawet tej starej) i zmuszać ich do tego mułowatego serwisu www.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1150 PostWysłany: 31 Lip 2019 17:23 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 115
Loty: 48
Kilometry: 70 122
Cholera mnie weźmie z tym kantorem. Tydzień temu zgłosiłam im reklamację - odpowiedzi brak.
Usiłuję się coś dowiedzieć na FB - to wmawiają mi, że wszystko działa.
Wysłałam im screenshoty niedziałających wyciągów i uznań ksiegowanych na czerwono.
Czy ktokolwiek z Was dowiedział się czegokolwiek w temacie tych 2 problemów?

Mam im wysłać polecony, żeby ktokolwiek rozgarnięty się tym zajął? :evil:

Załączniki:
Komentarz do pliku: tak to wygląda, gdy próbuję pobrać wyciąg w CSV lub w PDF
wyciag.png
wyciag.png [ 101.1 KiB | Obejrzany 1102 razy ]
Komentarz do pliku: Tak wygląda uznanie
uznanie1.png
uznanie1.png [ 5.7 KiB | Obejrzany 1102 razy ]
Komentarz do pliku: Tutaj ta sama transakcja, tylko w powiadomieniu mailowym - stąd wiem, że to było uznanie
uznanie2.png
uznanie2.png [ 21.61 KiB | Obejrzany 1102 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1151 PostWysłany: 31 Lip 2019 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Kurcze, nigdy Kantor Alior nie zachwycał funkcjonalnością, ale teraz jest tam już tylko jeden przydatny guzik: WYLOGUJ !
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
szarik lubi ten post.
 
      
#1152 PostWysłany: 31 Lip 2019 20:45 

ume napisał(a):
Prościej zablokować/odblokować kartę klikając switch na głównym ekranie. To jeden z niewielu plusów tego nowego systemu.


Jest i drugi "przydatny" ;)
Góra
 PM off  
      
#1153 PostWysłany: 31 Lip 2019 20:58 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
@magda1enka
jeśli saldo masz ok, to po co się denerwować? ten minus to tylko zapis
ja mam podobnie i po odpowiedzi, że to uznanie dałem spokój

dla mnie większym minusem jest brak salda po operacji przy przeglądaniu historii operacji na danym rachunku - gdyby saldo było, to od razu byłoby wiadome, że u nich "-" = "+" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1154 PostWysłany: 01 Sie 2019 10:18 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 115
Loty: 48
Kilometry: 70 122
pemat napisał(a):
@magda1enka
jeśli saldo masz ok, to po co się denerwować? ten minus to tylko zapis
ja mam podobnie i po odpowiedzi, że to uznanie dałem spokój

dla mnie większym minusem jest brak salda po operacji przy przeglądaniu historii operacji na danym rachunku - gdyby saldo było, to od razu byłoby wiadome, że u nich "-" = "+" ;)


No wlasnie nie mam pewności co do salda <lol>.
Na liscie operacji go nie pokazują, wyciągów nie da się pobrać...
Jestem "prawie pewna", że gdy dostałam tego maila z info o uznaniu na rachunku, zalogowałam sie na kantor i wówczas widziałam to "główne saldo" wyzsze o 3 stówy (czyli te 60 GBP), ale nijak nie mam mozliwości tego teraz potwierdzić. A chciałabym sobie zrobić "podsumowanie finansowe" wyjazdu i tego też zrobić nie mogę. No porażka.

UPDATE:

Jako ze mamy pierwszy sierpnia, z poziomu "zarządzaj rachunkami" da się pobrać wyciąg dla danego konta za lipiec, niestety tylko w PDF.
Tam już uznanie nie ma minusa, i po saldzie widać, że to uznanie. SUKCES!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1155 PostWysłany: 01 Sie 2019 23:13 

Rejestracja: 14 Lut 2015
Posty: 15
Płaciłem tą nową kartą na Orlenie i terminal zaskoczył mnie pytaniem złotówki czy euro, takie pytania są za granicą (DCC) ale u nas ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1156 PostWysłany: 02 Sie 2019 07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
@brow tak, w PL też są
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#1157 PostWysłany: 02 Sie 2019 12:37 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Gdzieś czytałem, że terminal pyta na podstawie kraju wydania karty. Skoro pytał o EUR to trzeba sprawdzić czy w strefie euro też pyta, może czegoś nie wiemy o tej karcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1158 PostWysłany: 02 Sie 2019 13:20 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 17
brow napisał(a):
Płaciłem tą nową kartą na Orlenie i terminal zaskoczył mnie pytaniem złotówki czy euro, takie pytania są za granicą (DCC) ale u nas ?


pyta, bo walutą główną tej karty jest EUR

zagranicą będzie pytał np. EUR czy ruble

nie zmienia to faktu że karta obsługuje 23 waluty (w tym PLN, o ile otworzysz sobie w nich konta w Alior Kantorze)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1159 PostWysłany: 02 Sie 2019 14:10 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Mylisz się. Żadna karta nie ma na czipie zapisanej waluty, a jedynie kraj wydania. Na potrzeby DCC terminale i bankomaty rozpoznają ją po kraju.

Przychodzi mi do głowy jeszcze jedna możliwość, że rozpoznanie kraju banku może się odbywać wg numeru karty, a ponieważ ten BIN jest nowy może go nie być w bazie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1160 PostWysłany: 02 Sie 2019 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
@ume Teoretycznie powinno być wg BIN karty, lecz nie zawsze chyba tak działa. W Polsce, na kilkaset transakcji Revolutem (MC Premium, Visa, MC z RevP) ani razu nie miałem pytania od DCC. Płacąc kartą Wizzair (od Raiffeisena) w sklepach Zara oraz MediaMarkt zawsze mam pytanie o DCC, a nigdy nie miałem w innych sklepach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group