Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#1081 PostWysłany: 23 Lip 2019 14:23 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@pawel84: nie trzeba, nowa karta pobierze Ci środki z USD jeśli na koncie USD będą dostępne - ta nowa jest całkiem sprytnie pomyślana pod warunkiem że nie będzie działać jak nowy system który jest... jak wersja testowa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#1082 PostWysłany: 23 Lip 2019 14:39 

@seal - no właśnie nie. Dolarów (wraz z kartą USD) używałem do płatności w walutach innych niż GBP/EUR, bo wiadomo - przelicznik był bezpośredni.
A teraz główną walutą rozliczeniową karty zostaje EUR, więc już tak fajnie nie jest ;)
Góra
 PM off  
      
#1083 PostWysłany: 23 Lip 2019 14:43 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@pawel84: poczytaj dokładnie regulamin. Wg mnie nie masz racji. Ale sprawdzę jak będę mieć czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1084 PostWysłany: 23 Lip 2019 14:49 

@seal - czytałem.

Cytuj:
Karta wielowalutowa Kantoru Walutowego automatycznie rozpoznaje walutę i dobiera odpowiedni rachunek walutowy do realizacji płatności kartą. Jeśli na rachunku waluty płatności dostępnym w Kantorze Walutowym będą wystarczające środki, płatność nastąpi bezpośrednio z rachunku w walucie płatności. Jeśli w Kantorze Walutowym brak takiego rachunku lub środki są niewystarczające, płatność nastąpi z podstawowego rachunku karty w EUR z zastosowaniem wyłącznie kursu przeliczenia waluty ustalonego przez organizację płatniczą Mastercard. Jeśli środki na rachunku w EUR będą niewystarczające do realizacji płatności, wartość płatności w EUR zostanie przeliczona na kwotę w PLN po kursie tabelowym Alior Banku i zaksięgowana na rachunku w PLN. Jeśli na rachunku w PLN w Kantorze Walutowym będą niewystarczające środki, transakcja zostanie odrzucona.

Czyli najpierw z rachunku waluty w jakiej płacimy, potem z EUR, potem z PLN (przelicznik z jakiejś waluty -> EUR -> PLN), a potem dupa i odrzuci ;)
Góra
 PM off  
      
#1085 PostWysłany: 23 Lip 2019 15:20 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Dupa jest już przy płatności z konta w PLN, dzisiejszy kurs Euro w Aliorze to 4,57.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1086 PostWysłany: 23 Lip 2019 16:21 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Karta jest ładna i działa fajnie, do konta w EUR jako głównego po prostu trzeba się przyzwyczaić. Mi to pasuje.

Za to system skopali niemiłosiernie. Póki są blokady to jest OK, ale później nie widać gdzie były płatności. Na szczęście widać nazwę sklepu w PDF, ale kursu nigdzie nie da się sprawdzić. Data transakcji równa dacie księgowania, prawdziwej nie sposób się doszukać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1087 PostWysłany: 23 Lip 2019 16:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@p27 tzn. zapłaciłeś w euro mając środki tylko na koncie PLN i masz blokadę? 4,57 vs 4,2660 oznaczałoby jakieś 7% więcej, czyli mniej więcej tyle, ile standardowo wychodziło powyżej ostatecznego rozliczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1088 PostWysłany: 23 Lip 2019 17:10 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Nie, taki jest kurs tabelowy Alior Banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1089 PostWysłany: 23 Lip 2019 17:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Cytując www "Karta wielowalutowa Kantoru Walutowego automatycznie rozpoznaje walutę i dobiera odpowiedni rachunek walutowy do realizacji płatności kartą. Jeśli na rachunku waluty płatności dostępnym w Kantorze Walutowym będą wystarczające środki, płatność nastąpi bezpośrednio z rachunku w walucie płatności. Jeśli w Kantorze Walutowym brak takiego rachunku lub środki są niewystarczające, płatność nastąpi z podstawowego rachunku karty w EUR z zastosowaniem wyłącznie kursu przeliczenia waluty ustalonego przez organizację płatniczą Mastercard. Jeśli środki na rachunku w EUR będą niewystarczające do realizacji płatności, wartość płatności w EUR zostanie przeliczona na kwotę w PLN po kursie tabelowym Alior Banku i zaksięgowana na rachunku w PLN."

Czy dobrze rozumiem, że jesteśmy w d... (spread 15%) jeśli zapomnimy zakupić wcześniej euro, a mamy na koncie w Kantorze Aliora złotówki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#1090 PostWysłany: 23 Lip 2019 18:01 

No jesteśmy w d...
Góra
 PM off  
      
#1091 PostWysłany: 23 Lip 2019 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
A ja głupia zamówiłam tę kartę... Co mnie podkusiło?! Dobrze chociaż, że zostawiłam sobie dolarową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1092 PostWysłany: 23 Lip 2019 18:47 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Przecież ta karta jest lepsza od starej eurowej, wystarczy wiedzieć jak działa.
Największe ryzyko widzę w transakcjach przez Euro w innych walutach, może się okazać że suma blokady jest wyższa niż saldo konta eurowego, a wtedy pobiorą ze złotówkowego i będzie się stratnym ok. 7% na spreadzie. Są 2 wyjścia, żeby do tego nie doszło: 1) mieć na koncie eurowym 10% ponad szacunkową wartość transakcji albo 2) nie trzymać większych sum na koncie w PLN, wtedy najwyżej odrzuci płatność
Można też zapłacić starą dolarówką.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#1093 PostWysłany: 23 Lip 2019 19:22 

Może i jest lepsza od starej karty EUR, ale ja wolałbym aby zostawili możliwość ponownego zamówienia karty USD, po wygaśnięciu obecnej. Nie chcę być uszczęśliwiany na siłę.

No i apki dalej nie ma, a strona dalej działa jakby ją Comarch ze studentami robił ;)
Co za patałachy tam pracują.
Góra
 PM off  
      
#1094 PostWysłany: 23 Lip 2019 20:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@p27 revolut przecież pokazał, że się da: płacę w obcej walucie, mam na koncie PLN i nie muszę się martwić, że ze mnie zedrą. Tutaj trzeba pamiętać - miałem już sytację, że karta EUR z kantoru podpięta pod rezerwację booking: nie dostałem od bookingu maila z przypomnieniem, że będzie pobierana płatność i nie miałem zakupionych euro (choć na koncie miałem PLN) - transakcja nieudana. Teraz, gdybym miał złotówki w wystarczającej kwocie, to ściągnęłoby mi z karty wielowalutowej, tyle że po tym kursie typu 4,57.
Oczywiście zgadzam się, że przy każdej karcie trzeba wiedzieć jak działa i jak następuje rozliczenie. A dzięki dzieleniu się informacjami na forum, jesteśmy w stanie wspólnie wyłapać takie "pułapki" i się przed nimi odpowiednio zabezpieczyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1095 PostWysłany: 23 Lip 2019 20:36 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
A miało być tak pięknie :roll:
No cóż, mam nową kartę w euro, bo żadnych plusów nie widzę ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1096 PostWysłany: 23 Lip 2019 20:54 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Zupełnie nie rozumiem Waszego rozczarowania. Co za problem trzymać tam wszystko w EUR i ewentualnie walutach krajów, do których się jedzie? Konto w PLN zawsze miało się tam puste, bo i tak kasa szła z walutowych, niezależnie którą z kart się płaciło. Teraz zamiast na koncie USD trzeba trzymać na EUR, za to eurowe konto jest teraz uniwersalne dla wszystkich walut włącznie z PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1097 PostWysłany: 23 Lip 2019 21:06 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Nie wiem, czy konto w EUR jest uniwersalne dla transakcji w PLN, nie zdziwię się jeśli kwota w PLN będzie przeliczona na EUR po niekorzystnym kursie banku.

A powodów, żeby trzymać PLN na koncie w kantorze walutowym nie brakuje. Stosunkowo prosto można z tego zrezygnować mając inne konto w Aliorze/T-Mobile Usługi Bankowe albo w innym banku z darmowymi przelewami błyskawicznymi, ale w pozostałych przypadkach środki w PLN się przydają, choćby podczas wyjazdu albo konieczności wykonania transakcji w weekend.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#1098 PostWysłany: 24 Lip 2019 10:21 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
p27 napisał(a):
Nie wiem, czy konto w EUR jest uniwersalne dla transakcji w PLN, nie zdziwię się jeśli kwota w PLN będzie przeliczona na EUR po niekorzystnym kursie banku.


Ja się zdziwię, bo byłoby to wbrew regulaminowi. Zresztą sprawdzone w realu.


p27 napisał(a):
A powodów, żeby trzymać PLN na koncie w kantorze walutowym nie brakuje. Stosunkowo prosto można z tego zrezygnować mając inne konto w Aliorze/T-Mobile Usługi Bankowe albo w innym banku z darmowymi przelewami błyskawicznymi, ale w pozostałych przypadkach środki w PLN się przydają, choćby podczas wyjazdu albo konieczności wykonania transakcji w weekend.


Wystarczy trzymać to samo w EUR. Jedyny mankament to ich zakup ze stratą tych ok. 0,2% i ryzyko późniejszej zmiany kursu względem PLN (choć może też wzrosnąć).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1099 PostWysłany: 25 Lip 2019 04:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Jakoś nigdy nie lubiłem tych kart wielowalutowych z ich kombinacjami jak przepinanie do innych kont czy dbanie o odpowiedni zasób środków w danej walucie. Chwilę sie nawet martwiłem, że nie będą juz wnawiać mojej ulubionej dolarowej po czym sobie przypomniałem, ze nie mam jej bezpośrednio w Alior kantorze ale w TMUB gdzie przerzucam kupione w kantorze dolary. Mam nadzieję, ze tam takie ulepszenia nie dotrą (puk, puk w drewienko) Jakby co pozostaje jeszce ta mozliwosc dla tradycjonalistów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1100 PostWysłany: 25 Lip 2019 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Dobrze, że poczytałem ten wątek, bo chciałem tak na wszelki wypadek zamówić tą kartę, teraz widzę że bez sensu i nie nikt mi nie tłumaczy, że wystarczy mieć euro na koncie, nie po to biorę kartę żeby myśleć za każdym razem czy mam wystarczająco euro czy nie, to jest zwykły skok na kasę ludzi którzy będąc na wakacjach nie myślą o takich drobiazgach, mają przykład revo, albo jeszcze lepszej visy świat w mBanku, która ma wypłaty bez ograniczeń i w dni wolne takie same kursy, to pokombinowali jakby tu dodatkowo zarobić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group