Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#1041 PostWysłany: 16 Lip 2019 23:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@szeptana początkowa blokada jest zwykle 7-8% wyższa niż późniejsza kwota rozliczenia. Dla świętego spokoju przy takich płatnościach najlepiej mieć 10% więcej niż wychodzi z kalkulacji. Przy dużych kwotach to irytujące.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szeptana lubi ten post.
szeptana uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#1042 PostWysłany: 17 Lip 2019 13:59 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
@dmirstek @Kashpir dzięki wielkie za wyjaśnienia :) A ja już się wystraszyłam, że chcą mnie podliczyć po jakimś zbójeckim bankowym kursie. Skoro jednak mówicie, że rozliczają finalnie po kursie mastercarda, to spróbuję dziś raz jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1043 PostWysłany: 17 Lip 2019 14:05 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@szeptana: pierwotnie zobaczysz blokadę na kwotę zawyżoną a po 2-3 dniach jak się rozliczy to kwota zaksięgowana będzie właściwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
szeptana lubi ten post.
szeptana uważa post za pomocny.
 
      
#1044 PostWysłany: 17 Lip 2019 14:31 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 17
seal napisał(a):
@szeptana: pierwotnie zobaczysz blokadę na kwotę zawyżoną a po 2-3 dniach jak się rozliczy to kwota zaksięgowana będzie właściwa.


ciekawe jak to będzie z nową kartą wielowalutową :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1045 PostWysłany: 17 Lip 2019 15:47 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
No jak? Jeśli transakcja będzie w tej samej walucie co konto walutowe, to nie zablokuje więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1046 PostWysłany: 20 Lip 2019 20:00 

Rejestracja: 20 Lip 2019
Posty: 12
Sprawdzam właśnie ofertę nowej karty i kont walutowych. Czy ja dobrze liczę:

Wariant 1. Płacę obecną kartą w USD, chcę THB

1000 PLN -> (KURS ALIOR KANTOR) - > 261,81 USD
261,81 USD -> (KURS MASTERCARD) -> 8073,09 THB

Wariant 2 -> Płacę nową kartą wielowalutową

1000 PLN -> 7974,48 THB


Czyli płacąc nową kartą dostaje jakieś 100 THB mniej niż standardowo zapłaciłbym kartą rozliczaną w USD. Czy dobrze liczę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1047 PostWysłany: 20 Lip 2019 21:04 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Źle liczysz, prawidłowo przy karcie wielowalutowej jest:

1000 PLN -> (KURS ALIOR KANTOR) - > 233,28 EUR
233,28 EUR -> (KURS MASTERCARD) -> 8114,11 THB

A tak w ogóle w weekend nie opłaca się w kantorze Aliora wymieniać waluty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#1048 PostWysłany: 21 Lip 2019 09:21 

Rejestracja: 20 Lip 2019
Posty: 12
p27 napisał(a):
Źle liczysz, prawidłowo przy karcie wielowalutowej jest:

1000 PLN -> (KURS ALIOR KANTOR) - > 233,28 EUR
233,28 EUR -> (KURS MASTERCARD) -> 8114,11 THB

A tak w ogóle w weekend nie opłaca się w kantorze Aliora wymieniać waluty.



Tą drugą transakcje wziąłem z kalkulatora (złotówki -> THB). Z tego co napisali to mając konto w THB nie będzie podwójnego przewalutowania tylko bezpośrednio ze złotówek na THB, po to jest tam to konto w THB. Sprawdziłem przed chwilą jeszcze raz. Wymieniając 1000 PLN bezpośrednio na THB otrzymam dokładnie 7974,48 THB. Gdzie tu sens i logika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1049 PostWysłany: 21 Lip 2019 11:59 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
p27 napisał(a):
Źle liczysz, prawidłowo przy karcie wielowalutowej jest:

1000 PLN -> (KURS ALIOR KANTOR) - > 233,28 EUR
233,28 EUR -> (KURS MASTERCARD) -> 8114,11 THB

Dobrze liczy, piszecie o czymś innym. Są trzy opcje możliwego przewalutowania:
- bezpośrednio jeżeli istnieje dla waluty konto walutowe (23 waluty)
- EUR jeżeli nie ma wystarczających środków na odpowiednim koncie walutowym
- PLN jeżeli nie ma środków na rachunku EUR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1050 PostWysłany: 21 Lip 2019 12:00 

A nie jest problemem ze sprawdzał przewalutowanie w weekend....
Góra
 PM off  
      
#1051 PostWysłany: 21 Lip 2019 16:14 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Wybrałem najkorzystniejszą opcję w danej sytuacji. Jeżeli ktoś koniecznie musi wymieniać walutę w weekend to najlepiej kupić Euro, w drugiej kolejności THB, a zdecydowanie najgorzej jest płacić z konta w PLN.

Dla porządku sprawdźmy jeszcze kurs THB z piątku sprzed wprowadzenia kursu weekendowego: 0,1242
1000 PLN -> 8051,52 THB
czyli dalej mniej korzystny niż przez Euro (nawet wliczając weekendowy narzut)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1052 PostWysłany: 21 Lip 2019 18:33 

Rejestracja: 20 Lip 2019
Posty: 12
Nie wiem jak z innymi walutami, ale wygląda na to, że konta w innych walutach mogą być droższe, co mnie zaskoczyło. Wygląda jak pułapka. Może lepszą opcją byłby przelew z innego kantoru walutowego np. cinkciarza THB na konto w kantorze aliora w THB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1053 PostWysłany: 22 Lip 2019 08:45 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 115
Loty: 48
Kilometry: 70 122
ms993 napisał(a):
Ale ten nowy serwis transakcyjny jest beznadziejny. 4 z 6 kafelek na ekranie głównym to reklamy banku - co to za idiotyczny pomysł? Listę rachunków trzeba specjalnie włączać, na głównym ekranie jest tylko maleńki przesuwany pasek z saldami, gdzie nie mieszczą się wszystkie rachunki (domyślnie widoczne tylko niecałe dwa!). Tak samo karty, też wyglądają, jakby je tam wcisnęli na siłę między reklamy. Historia jest skopana i pokazuje zwroty na kartę jako obciążenia. Transakcje kartą na liście nie mają żadnych informacji, trzeba klikać po szczegóły (tak akurat chyba było też w starej wersji, ale jak mogli tego nie poprawić?). Ogólnie żenada, ciekawe ile jeszcze rzeczy nie działa jak należy.


Dokładnie, wyłapałam od razu te same błedy. Niepokazywanie na liście transakcji tego, gdzie była dana transakcja kartą to masakra! Aby się upewnić co do kazdej transakcji, musze ściagać pdf z tą jedną transakcją? Porażka.
A w wyciągu za trwający miesiąc nie widać wcale transakcji kartą!

Zwrot na kartę również pokazali mi jako obciążenie (na czerwono i z minusem) - rewelacja. Ile ludzi przez to zadzwoni z gębą do firmy, która robiła im zwrot?

Czy zgłaszałeś / zgłaszaliście jakoś te bugi do Aliora? Nawet takiej opcji (zgłoś błąd) nie znalazłam w ich nowym kantorze :|

Ilość reklam to kolejna porażka.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#1054 PostWysłany: 22 Lip 2019 08:53 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@magda1enka - nie zgłaszałem i nie zamierzam, bo nie będę robił za darmowego testera. Skoro partacze z banku poskąpili na testy z prawdziwego zdarzenia albo zaakceptowali taki bubel dostarczony przez wykonawcę, to niech teraz klienci się na nich denerwują i im zatykają infolinię albo rezygnują z usług z tego powodu. Wdrażanie czegoś tak niedopracowanego i nieprzemyślanego pokazuje brak szacunku do klientów, więc ja w stosunku do banku nie zamierzam zachowywać się lepiej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1055 PostWysłany: 22 Lip 2019 09:05 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 115
Loty: 48
Kilometry: 70 122
ms993 napisał(a):
@magda1enka - nie zgłaszałem i nie zamierzam, bo nie będę robił za darmowego testera. Skoro partacze z banku poskąpili na testy z prawdziwego zdarzenia albo zaakceptowali taki bubel dostarczony przez wykonawcę, to niech teraz klienci się na nich denerwują i im zatykają infolinię albo rezygnują z usług z tego powodu. Wdrażanie czegoś tak niedopracowanego i nieprzemyślanego pokazuje brak szacunku do klientów, więc ja w stosunku do banku nie zamierzam zachowywać się lepiej.


W sumie masz rację :)
Też robię w IT i ręce mi opadły jak zobaczyłam takie błędy jak ten z uznaniem wyglądającym jak obciążenie <litości>.

Czy oprócz Revoluta są jakieś sensowne alternatywy dla kantoru Aliora teraz? Trochę wypadłam z obiegu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1056 PostWysłany: 22 Lip 2019 09:11 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
magda1enka napisał(a):
Zwrot na kartę również pokazali mi jako obciążenie (na czerwono i z minusem)

Czy zgłaszałeś / zgłaszaliście jakoś te bugi do Aliora?
mam podobnie i w piątek wysłałem im zapytanie co to za obciążenie. na razie brak reakcji

mnie wkurza, że w historii dla poszczególnych rachunków, brak jest pozycji "saldo po operacji" (pojawia się dopiero na wyciągu miesięcznym) - ale to akurat nic nowego, w starym kantorze też tego nie było
może wtedy od razu by się zorientowali, że zapisy nie odpowiadają stanowi faktycznemu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1057 PostWysłany: 22 Lip 2019 09:33 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@magda1enka - zależy na czym ci zależy. Jeśli tylko na płatnościach (nie wypłatach), to np. zwykłe karty debetowe w Pekao są rozliczane po kursie MC, do tego w Koncie Jakże Osobistym w Aliorze można wybrać przewalutowania po kursie NBP (lub MasterCard, zależy od waluty). Obie te opcje są wygodniejsze i tańsze od kantoru, bo masz przewalutowanie bezpośrednio na PLN bez żadnego spreadu. Oba te konta można mieć za darmo przy kilkusetzłotowym obrocie kartą. Jeśli chcesz wypłacać z bankomatu, to oprócz Revoluta są karty walutowe w T-Mobile Usługi Bankowe (czyli też w Aliorze) działające identycznie jak stare karty kantorowe, tylko z nielimitowanymi darmowymi wypłatami z bankomatów. Minusem jest jednorazowa opłata 10zł za wydanie karty, ale to jedyny koszt za 3 lata użytkowania. Opisu tych kart nie ma na stronie, ale one istnieją i działają - musisz szukać w cenniku i/lub serwisie transakcyjnym TMUB.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1058 PostWysłany: 22 Lip 2019 09:42 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Przecież w Pekao właśnie można wypłacać za darmo bez limitu na całym świecie. Warunek to jednak płatność kartą w miesiącu poprzedzającym wypłatę i (chyba) ten sam warunek który jest potrzebny do bezpłatności konta - 500zł wpływu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1059 PostWysłany: 22 Lip 2019 10:21 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
magda1enka napisał(a):
Czy oprócz Revoluta są jakieś sensowne alternatywy dla kantoru Aliora teraz? Trochę wypadłam z obiegu ;)


dla-podroznika,181,1454?start=1880
post #1887
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1060 PostWysłany: 22 Lip 2019 14:44 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Przyszła mi karta wielowalutowa. Nazwisko wybite dwa razy to jakiś nowy standard czy coś zj...epsuli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group