Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#1281 PostWysłany: 25 Sty 2020 20:20 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
A to ma jakieś znaczenie? Wiem, że w weekend Alior dolicza swoją marżę, ale mi chodziło o to, czy poza weekendem korzystniej jest zamienić złotówki na docelową walutę (na przykład funty), czy też trzymać tylko EUR i polegać na kursie rozliczenia MC z GBP na EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#1282 PostWysłany: 25 Sty 2020 20:45 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Loteria, bo nie wiesz przecież czy w dniu rozliczenia kurs spadnie czy wzrośnie. Sama różnica jest śladowa, a kurs w kantorze każdy ma indywidualny, więc decydujące jest wahnięcie kursu rynkowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1283 PostWysłany: 25 Sty 2020 21:04 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
Czyli dla mnie to bardziej różnica polegająca na tym, że przynajmniej wiem ile mam w lokalnej walucie ;) Tak samo robiłem na Revolucie, tj. wymieniałem na docelową walutę, aby kontrolować wydatki.
Natomiast nie wiedziałem, że w kantorze Aliora każdy ma swój kurs. Myślałem, że dla wszystkich jest taki sam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1284 PostWysłany: 25 Sty 2020 21:12 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Niby jest, ale nie jest. Za to nie wiem o ile zawyżoną blokadę robią przy karcie wielowalutowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1285 PostWysłany: 25 Sty 2020 21:27 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
Zawyżoną? Nawet przy posiadaniu waluty płatności? Przykładowo płacę za coś 25 GBP, mam GBP w kantorze, a oni blokują np. 30 GBP?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1286 PostWysłany: 25 Sty 2020 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1287 PostWysłany: 25 Sty 2020 22:11 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
W takim razie bez sensu... Miało być tak fajnie, a widzę, że nic nie jest idealne... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1288 PostWysłany: 25 Sty 2020 22:26 

Rejestracja: 03 Sty 2020
Posty: 28
f0ku5 napisał(a):
Zawyżoną? Nawet przy posiadaniu waluty płatności? Przykładowo płacę za coś 25 GBP, mam GBP w kantorze, a oni blokują np. 30 GBP?

Nie jestem ekspertem (nie pracuje w banku) ale proceduralnie tak się dzieje ponieważ z punktu widzenia MasterCard nie ma informacji, że to karta wielowalutowa (dla nich to jak każda inna transakcja z przewalutowaniem, jeśli płaciłeś w walucie innej niż rozliczeniowa karty) i dopiero na ostatnim etapie czyli rozliczeniu w banku i przy spełnieniu warunków, że na konkretnym walutowym koncie są środki jest to rozliczane z tych środków. Nie istnieją za bardzo możliwości, by terminal płatniczy czy organizacja płatnicza miała wgląd w czasie rzeczywistym do stanu kont walutowych podpiętych do karty.

Co innego karta wydana w konkretnej walucie do konkretnego konta walutowego na stałe. Tam jeśli waluta płatności jest taka sama jak waluta karty (i tu ta informacja jest bo nie ma żadnej możliwości dynamicznego przełączania tego) to ściągane jest jakbyś płacił w Polsce debetowa do konta w PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1289 PostWysłany: 25 Sty 2020 22:32 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
Teoretycznie tak, ale na przykład na Revolucie nie ma czegoś takiego. Nie przypominam sobie również, żeby na moim KJO w Aliorze były zawyżone blokady... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1290 PostWysłany: 25 Sty 2020 22:54 

Rejestracja: 03 Sty 2020
Posty: 28
No tak tylko karta do KJO nie jest wielowalutowa tylko zwykłą debetową i obowiązuje trochę inny system rozliczeń po stronie banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1291 PostWysłany: 25 Sty 2020 23:04 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
Standardowo niby nie jest wielowalutową, ale po włączeniu jednej z korzyści (którą ja mam) już teoretycznie jest. Rozumiem, że najprawdopodobniej w kantorze tak musi być i nie miałbym nic przeciwko blokowaniu większej ilości, niż faktycznie zapłacona w przypadku płacenia w innej walucie (np. w GBP, a pieniądze mamy tylko na rachunku w EUR), ale jeżeli otwieram konto w GBP, płacę w GBP i jest mi blokowane więcej, niż rzeczywiście zapłaciłem to IMO jednak można było to rozwiązać lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1292 PostWysłany: 25 Sty 2020 23:17 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 48
Zbanowany
Jeszcze nigdy nie spotkałem się z wyższą blokadą przy płatności w EUR, USD albo GBP. Owszem zdarza się to przy innych walutach, ale przy tych podstawowych to albo ktoś tu pomyłkę strzelił, albo ja miałem szczęście, że zawsze blokowali tyle ile wynosiła należność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1293 PostWysłany: 25 Sty 2020 23:35 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Mowa jest cały czas o płatności kartą kantoru z przewalutowaniem. Czyli płatność w walucie X, a na koncie jest tylko EUR. Podobno Alior blokadę zakłada wtedy trochę powiększoną na poczet wzrostu kursu do czasu rozliczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1294 PostWysłany: 26 Sty 2020 00:27 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
ume napisał(a):
Mowa jest cały czas o płatności kartą kantoru z przewalutowaniem.

O to chodzi, że nie jest. Jest mowa o płatności w GBP z konta w GBP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1295 PostWysłany: 26 Sty 2020 00:33 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@p27

Bynajmniej. Płatność GBP z konta GBP jest jasna, a dyskusja wymaga wyjaśnienia co z płatnością GBP z konta EUR.

f0ku5 napisał(a):
czy też trzymać tylko EUR i polegać na kursie rozliczenia MC z GBP na EUR.


Czy blokada na koncie EUR jest wtedy zawyżona względem aktualnego kursu rynkowego EUR-GBP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1296 PostWysłany: 26 Sty 2020 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Tak, w takim przypadku blokada jest zawyzona o 7-8%. Dodatkowo blokady rozliczaja sie czasami dopiero po paru dniach. Dlatego przy wiekszych platnosciach lepiej kupowac konkretna walute krajowa niz placic z rachunku w EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
ume lubi ten post.
 
      
#1297 PostWysłany: 26 Sty 2020 01:15 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
ume napisał(a):
@p27
Bynajmniej. Płatność GBP z konta GBP jest jasna, a dyskusja wymaga wyjaśnienia co z płatnością GBP z konta EUR.

To chyba ominąłeś te wpisy:
f0ku5 napisał(a):
Zawyżoną? Nawet przy posiadaniu waluty płatności? Przykładowo płacę za coś 25 GBP, mam GBP w kantorze, a oni blokują np. 30 GBP?
dworkam napisał(a):
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1298 PostWysłany: 26 Sty 2020 01:40 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@p27
To była odpowiedź na mój wpis dotyczący przewalutowania GBP->EUR:

f0ku5 napisał(a):
czy też trzymać tylko EUR i polegać na kursie rozliczenia MC z GBP na EUR.

ume napisał(a):
nie wiem o ile zawyżoną blokadę robią przy karcie wielowalutowej.


Wyjaśnił to dopiero @maczala1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1299 PostWysłany: 26 Sty 2020 02:04 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
Cieszę się, że już wszystko jasne ;) Będę w takim razie robił tak, jak w Revolucie, tj. wymiana złotówek na lokalną walutę w której będę robił zakupy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1300 PostWysłany: 30 Sty 2020 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Dla egzotycznych walut korzystniej wychodzi kupno EUR i płatność z konta EUR , liczyłem to kiedyś na przykładzie THB.
Dla takich GBP pewnie wychodzi na to samo , ja trzymam na niej tylko EUR teraz jak jest ta wielowalutowa. W dobie Revolutów i innych przydaje się głównie do większych wypłat z bankomatów i jako rezerwowa karta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group