Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Ikonografika z korzystnym przewalutowaniem:
[+] Pokaż
Image

[ 1316 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66  Następna
Autor Wiadomość
#1281 PostWysłany: 25 Sty 2020 21:11 

W takim razie bez sensu... Miało być tak fajnie, a widzę, że nic nie jest idealne... ;)
 Relacje PM off  

#1282 PostWysłany: 25 Sty 2020 21:26 

f0ku5 napisał(a):
Zawyżoną? Nawet przy posiadaniu waluty płatności? Przykładowo płacę za coś 25 GBP, mam GBP w kantorze, a oni blokują np. 30 GBP?

Nie jestem ekspertem (nie pracuje w banku) ale proceduralnie tak się dzieje ponieważ z punktu widzenia MasterCard nie ma informacji, że to karta wielowalutowa (dla nich to jak każda inna transakcja z przewalutowaniem, jeśli płaciłeś w walucie innej niż rozliczeniowa karty) i dopiero na ostatnim etapie czyli rozliczeniu w banku i przy spełnieniu warunków, że na konkretnym walutowym koncie są środki jest to rozliczane z tych środków. Nie istnieją za bardzo możliwości, by terminal płatniczy czy organizacja płatnicza miała wgląd w czasie rzeczywistym do stanu kont walutowych podpiętych do karty.

Co innego karta wydana w konkretnej walucie do konkretnego konta walutowego na stałe. Tam jeśli waluta płatności jest taka sama jak waluta karty (i tu ta informacja jest bo nie ma żadnej możliwości dynamicznego przełączania tego) to ściągane jest jakbyś płacił w Polsce debetowa do konta w PLN
 Relacje PM off  

#1283 PostWysłany: 25 Sty 2020 21:32 

Teoretycznie tak, ale na przykład na Revolucie nie ma czegoś takiego. Nie przypominam sobie również, żeby na moim KJO w Aliorze były zawyżone blokady... :)
 Relacje PM off  

#1284 PostWysłany: 25 Sty 2020 21:54 

No tak tylko karta do KJO nie jest wielowalutowa tylko zwykłą debetową i obowiązuje trochę inny system rozliczeń po stronie banku.
 Relacje PM off  

#1285 PostWysłany: 25 Sty 2020 22:04 

Standardowo niby nie jest wielowalutową, ale po włączeniu jednej z korzyści (którą ja mam) już teoretycznie jest. Rozumiem, że najprawdopodobniej w kantorze tak musi być i nie miałbym nic przeciwko blokowaniu większej ilości, niż faktycznie zapłacona w przypadku płacenia w innej walucie (np. w GBP, a pieniądze mamy tylko na rachunku w EUR), ale jeżeli otwieram konto w GBP, płacę w GBP i jest mi blokowane więcej, niż rzeczywiście zapłaciłem to IMO jednak można było to rozwiązać lepiej.
 Relacje PM off  

#1286 PostWysłany: 25 Sty 2020 22:17 

Jeszcze nigdy nie spotkałem się z wyższą blokadą przy płatności w EUR, USD albo GBP. Owszem zdarza się to przy innych walutach, ale przy tych podstawowych to albo ktoś tu pomyłkę strzelił, albo ja miałem szczęście, że zawsze blokowali tyle ile wynosiła należność.
 Relacje PM off  

#1287 PostWysłany: 25 Sty 2020 22:35 
Moderator działu

Mowa jest cały czas o płatności kartą kantoru z przewalutowaniem. Czyli płatność w walucie X, a na koncie jest tylko EUR. Podobno Alior blokadę zakłada wtedy trochę powiększoną na poczet wzrostu kursu do czasu rozliczenia.
 Relacje PM off  

#1288 PostWysłany: 25 Sty 2020 23:27 

srebrny
ume napisał(a):
Mowa jest cały czas o płatności kartą kantoru z przewalutowaniem.

O to chodzi, że nie jest. Jest mowa o płatności w GBP z konta w GBP.
 Relacje PM off  

#1289 PostWysłany: 25 Sty 2020 23:33 
Moderator działu

@p27

Bynajmniej. Płatność GBP z konta GBP jest jasna, a dyskusja wymaga wyjaśnienia co z płatnością GBP z konta EUR.

f0ku5 napisał(a):
czy też trzymać tylko EUR i polegać na kursie rozliczenia MC z GBP na EUR.

Czy blokada na koncie EUR jest wtedy zawyżona względem aktualnego kursu rynkowego EUR-GBP.
 Relacje PM off  

#1290 PostWysłany: 25 Sty 2020 23:59 
Awatar użytkownika

srebrny
Tak, w takim przypadku blokada jest zawyzona o 7-8%. Dodatkowo blokady rozliczaja sie czasami dopiero po paru dniach. Dlatego przy wiekszych platnosciach lepiej kupowac konkretna walute krajowa niz placic z rachunku w EUR.
 Relacje PM off
ume lubi ten post.

#1291 PostWysłany: 26 Sty 2020 00:15 

srebrny
ume napisał(a):
@p27
Bynajmniej. Płatność GBP z konta GBP jest jasna, a dyskusja wymaga wyjaśnienia co z płatnością GBP z konta EUR.

To chyba ominąłeś te wpisy:
f0ku5 napisał(a):
Zawyżoną? Nawet przy posiadaniu waluty płatności? Przykładowo płacę za coś 25 GBP, mam GBP w kantorze, a oni blokują np. 30 GBP?
dworkam napisał(a):
Tak
 Relacje PM off  

#1292 PostWysłany: 26 Sty 2020 00:40 
Moderator działu

@p27
To była odpowiedź na mój wpis dotyczący przewalutowania GBP->EUR:

f0ku5 napisał(a):
czy też trzymać tylko EUR i polegać na kursie rozliczenia MC z GBP na EUR.

ume napisał(a):
nie wiem o ile zawyżoną blokadę robią przy karcie wielowalutowej.

Wyjaśnił to dopiero @maczala1.
 Relacje PM off  

#1293 PostWysłany: 26 Sty 2020 01:04 

Cieszę się, że już wszystko jasne ;) Będę w takim razie robił tak, jak w Revolucie, tj. wymiana złotówek na lokalną walutę w której będę robił zakupy :)
 Relacje PM off  

#1294 PostWysłany: 30 Sty 2020 21:16 
Awatar użytkownika

Loty: 219
Kilometry: 562 351
niebieski
Dla egzotycznych walut korzystniej wychodzi kupno EUR i płatność z konta EUR , liczyłem to kiedyś na przykładzie THB.
Dla takich GBP pewnie wychodzi na to samo , ja trzymam na niej tylko EUR teraz jak jest ta wielowalutowa. W dobie Revolutów i innych przydaje się głównie do większych wypłat z bankomatów i jako rezerwowa karta.

#1295 PostWysłany: 06 Lut 2020 12:46 
Awatar użytkownika

Loty: 133
Kilometry: 237 780
HON fly4free
Mam pytanie o karty walutowe. Za kilka miesięcy kończy mi się ważność jednej (USD) z trzech kart. Czy kartę wielowalutową kantor przydziela wtedy "z automatu" czy dzieje się to na zasadzie wniosku? Chodzi mi o to czy mogę nie wziąć na razie wielowalutowej i korzystać z pozostałych dwóch do daty ich wygaśnięcia?

#1296 PostWysłany: 06 Lut 2020 12:52 

Loty: 257
Kilometry: 410 477
platynowy
@Kashpir - wielowalutowa zastępuje tylko kartę do rachunku EUR. Możesz mieć np. wielowalutową + USD i GBP, one są niezależne. Przy czym po wygaśnięciu karty w USD/GBP kolejnej nie da się już zamówić. W twojej sytuacji będziesz chyba musiał zamówić wielowalutową - możesz to zrobić przed wygaśnięciem tej USD (wtedy będziesz miał dwie karty podpięte do tego rachunku) albo po fakcie (wtedy będzie można zamówić tylko wielowalutową). W Kantorze karty nie są chyba nigdy wysyłane automatycznie, więc po końcu ważności starej będziesz musiał zamówić nową ręcznie.
 Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.

#1297 PostWysłany: 06 Lut 2020 12:55 
Moderator działu

@Kashpir
IKA nie odnawia kart (taka informacja jest też przy każdej karcie w systemie), ale ze starych można korzystać do końca ważności i ich nie likwidują. Aby nie pozostać na lodzie, zamów wielowalutową jakiś miesiąc przed wygaśnięciem starych kart USD/GBP. Warunek, że nie możesz mieć wtedy karty EUR, bo w jej miejsce zamawia się wielowalutówkę.
 Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.

#1298 PostWysłany: 06 Lut 2020 13:06 
Awatar użytkownika

Loty: 133
Kilometry: 237 780
HON fly4free
OK, kolejne karty kończą mi się w maju i wrześniu 2021, więc jeszcze trochę poużywam. Tylko ustawię sobie odpowiednie przypomnienie, żeby nie zapomnieć o zamówieniu wielowalutowej :)

#1299 PostWysłany: 10 Lut 2020 21:54 

niebieski
Czy ktoś porównywał Kantor Aliora z kantorem PKO BP? Do tej pory używałem tego pierwszego, m. in. ze względu na podstawowe konto w TMUB, ale teraz mam też konto Aurum w PKO BP i się zastanawiam.

Co wg mnie przemawia za PKO BP:
  • zdecydowanie więcej oddziałów, otwartych w korzystniejszych godzinach (np. od 8 lub do 18), a więc jak ktoś pracuje, to łatwiej jest mu podejść po gotówkę na wyjazd
  • obsługa gotówkowa w wielu oddziałach obejmuje nie tylko USD, EUR i GBP, ale też CHF, DKK, NOK czy SEK (ale to nie jest wg mnie jakaś wielka zaleta, bo akurat w tych krajach bez problemu można płacić kartą/wypłacić gotówkę z bankomatu)

A za Aliorem:
  • karty walutowe/wielowalutowa (albo karty walutowe z TMUB) - można nimi płacić w egzotycznych walutach po korzystnym kursie (w PKO BP kurs w tym przypadku będzie złodziejski, ale można to ominąć mając kredytówkę MC Platinum albo Visa Infinite, które oferują przewalutowanie po kursie organizacji)

Nad czym się zastanawiam:
  • kto ma lepsze kursy i czy różnice są w ogóle istotne (wiem, że mógłbym aktywować kantor w PKO BP i sam sprawdzić, ale liczę, że może kiedyś będą dawać jakąś premię za aktywację, więc czekam)?
  • czy w PKO BP mają dostępne drobne nominały USD i EUR (w Aliorze raczej nie było to problemem, choć nie zawsze)?

Obydwa banki oferują obsługę w aplikacji mobilnej, więc będę mógł wymienić walutę nawet w oddziale, po tym jak spytam kasjerkę/a czy ma taką walutę jak chcę.
 Relacje PM off  

#1300 PostWysłany: 10 Lut 2020 22:01 
Moderator działu

PKO ma najwięcej oddziałów, ale przeogromne kolejki w nich są argumentem przeciwko. Jeśli w ogóle istnieją oddziały PKO wolne od kolejek, to są one nieliczne. To wciąż jest bank pierwszego wyboru wśród najstarszego pokolenia i kolejek się nie przeskoczy, a agencje chyba nie prowadzą obsługi walutowej.
 Relacje PM off  

[ 1316 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości