Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Mar 2016 14:58 

Rejestracja: 07 Wrz 2011
Posty: 14
Witam wszystkich,
We wrzesniu wybieramy sie z przyszłą małżonką w podróż poślubną. Stwierdziliśmy, że po ciężkim roku przyda nam się troche odpoczynku i zdecydowaliśmy się na jakieś ciepłe wyspy. Po przejrzeniu paru możliwych kierunków najbardziej skłaniam się do kanarów/ sardyni+korsyki lub wysp greckich. Ceny lotów są zbliżone, więc tutaj nie ma problemów. Moje pytanie do was to co byście polecili? Szukamy ładnych plaż, dobrych tras na spacery (góry, klify itp.) i być może ciekawych zabytków/miejsc. Najlepiej, żeby nie było to najpopularniejsze miejsce. Albo może znacie jeszcze inne ciekawe kierunki oprócz wymienionych?
Co do szczegółów technicznych, to lecimy we wrześniu na ok. 2tyg. z gdańska lub warszawy. Powrót pewnie będzie do Londynu lub Bristolu (ślub w Polsce, mieszkamy w UK).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#2 PostWysłany: 15 Mar 2016 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Jak klify i ładne plaże to południowa Portugalia albo Korfu
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Mar 2016 17:39 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Azory.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Mar 2016 23:37 

Rejestracja: 07 Wrz 2011
Posty: 14
Azory bardzo ciekawe, ale martwi mnie pogoda tam. Niby ciepło, ale nie aż tak, a chcemy sie troche wygrzać i odpocząć od angielskiej pogody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Mar 2016 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2521
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Zaczekajcie do listopada, grudnia i wybierzcie Karaiby ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Mar 2016 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Moim skromnym zdaniem do Twojego opisu najbardziej pasuje Sardynia+Korsyka :) Byłam jedynie na Sardynii, ale mogę szczerze polecić, piękna wyspa z urokliwymi plażami (np. Costa Smeralda), turkusową wodą i fajnymi trasami do trekkingu. We wrześniu nie będzie już aż tak gorąco (ja byłam w lipcu, masakra :D ) i Włosi zjadą z sierpniowych urlopów, więc pora idealna :)
Nawet podrzucę Ci fajną relację z forum sardynia-i-korsyka-czyli-rzecz-o-supremacji,1512,78274 sporo pięknych widoków i fajnych pomysłów na spędzenie czasu w tych rejonach :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Mar 2016 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1137
Loty: 395
Kilometry: 430 556
niebieski
Byłem na Kanarach, Sardynii i Krecie, i jak dla mnie chyba największe wrażenie robi Sardynia. Piękna wyspa, niesamowita natura, mało "masówy i komerchy".

Jest tylko jedno ale. Zaryzykuję stwierdzenie, że na Sardynię potrzeba dwa razy większego budżetu niż na Kanary i wyspy greckie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
simonz86 lubi ten post.
George23 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Mar 2016 01:50 

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 27
Co do kwestii wydatków to zgadzam się w pełni z Djorkaeff :( . Na korsyce nie byłem ale zakładam, że to koszt wyprawy na Sardynie x2.

Po zadanym pytaniu zakładam, że jest to Wasza pierwsza, tego typu wyprawa. Z tego powodu zalecałbym Kretę.
Za tym wyborem przemawia lepsze połączenie lotnicze, długości lotu i brak przesiadek, bezpieczeństwo na miejscu i ceny wynajmu samochodu i noclegu (w końcu to 2 tygodnie).
Kreta spełnia wszystkie przedstawione wymagania: piękne plaże, miejsca do wędrówek, dużo zabytków, bogatctwo kultury i tradycji. Dzięki niskim kosztom, będziecie czuć się tam swobodnie.
Nie ukrywam, że plaże Sardynii są częściej pięniejsze ale sama Sardynia zdaję mi się kulturowo mniej ciekawa. No i sami ludzie na Krecie są po prostu milsi.

Wyspy Kanaryjskie to całkiem inna beczka i ich kierunek powinien być obrany przy okazji następnych wypraw.

Wyruszając we wrześniu trzeba brać pod uwagę fakt, że Sardynia i tym bardziej Kreta to przeważnie wysuszony kawał ziemi wystający z morza. Jeśli oczekujecie bujnej zielonej roślinności to wyspy Makaronezji mogą być lepszym wyborem. Z tym, że cięzko będzie połączyć to z pięknymi złocistymi plażami.

Poniżej linki, które mogą okazać się pomocne w wyborze ;)
https://www.youtube.com/user/79mateusz/videos


http://www.cretanbeaches.com/en/
http://walkingtenerife.co.uk/
Góra
 Profil Relacje PM off
sirlod uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Mar 2016 02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Miałam się rozpisać ale poprzednik mnie ubiegł więc powiem krótko: Kreta :)

Z tych samych powodów co napisał simonz86, dodatkowo wrzesień to jeszcze bardzo ciepły miesiąc, o greckiej gościnności nie wspominając.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Mar 2016 05:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Nie bylam na Krecie ani na Kanarach, za to zwiedzilam Sardynie wzdluz i wszerz i moge te wyspe polecic z calego serca! :) Cudowne widoki, urokliwe plaze ukryte miedzy klifami, turystow naprawde malutko, krystalicznie turkusowa woda... Tras trekkingowych tez tam pelno, tak samo jak cudow natury- np. fantastyczne Grotto di Nettuno. Nie wiem na jak dlugo sie wybieracie, ale my bylismy tam 10 dni, a i tak przydalyby sie jeszcze 4 kolejne... Wiec nie wiem, czy w takim przypadku jest sens pchac sie na Korsyke-ktora notabene rowniez jest sliczna (widzialam fotki znajomej, ktora tam byla), ale podobno o wiele drozsza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
sirlod uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 16 Mar 2016 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
Wrzesień to idealna pogoda w Europie południowej, więc będziecie zadowoleni z każdego kierunku. Byłam na Sardynii całkiem niedawno, na Krecie lata temu i na czterech Wyspach Kanaryjskich. Wszędzie są miejsca godne odwiedzenia, plaże warte poleżenia i knajpy idealne do imprezowania. Jedyna różnica jest taka, że na Wyspach Kanaryjskich Ocean Atlantycki będzie (odrobinę) zimniejszy niż Morze Śródziemne na Krecie czy Sardynii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Mar 2016 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
To fakt, że z tych 3 kierunków Sardynia i Korsyka są najdroższe, ale też nie przesadzałabym zbyt - my byliśmy w Alghero i za nocleg wyszło nam ok.30euro/noc ze śniadaniem w bardzo przyjemnym B&B. Ceny obiadów/kolacji również nie przerażały, jest sporo knajpek z dobrymi cenami (wiadomo są też drogie restauracje). Poza tym w przypadku kuchni to akurat dla mnie włoska przewyższa grecką i to sporo :) Ale co kto lubi ;)
Poza tym wydaje mi się, że na podróż poślubną Grecja i Kanary są dość "zwykłe", polećcie sobie tam za rok czy dwa, a teraz trochę "zaszalejcie" w końcu to honeymoon :D

PS. potwierdzam - Grotta di Nettuno super sprawa (można wykupić np. całodniowy rejs do groty z obiadem na stateczku i snorklingiem po drodze - super sprawa :) ). @chaleanthite widzę, że podobne miejsca zwiedziłyśmy :D
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 16 Mar 2016 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1137
Loty: 395
Kilometry: 430 556
niebieski
olajaw napisał(a):
To fakt, że z tych 3 kierunków Sardynia i Korsyka są najdroższe, ale też nie przesadzałabym zbyt - my byliśmy w Alghero i za nocleg wyszło nam ok.30euro/noc ze śniadaniem w bardzo przyjemnym B&B. Ceny obiadów/kolacji również nie przerażały, jest sporo knajpek z dobrymi cenami (wiadomo są też drogie restauracje). Poza tym w przypadku kuchni to akurat dla mnie włoska przewyższa grecką i to sporo :) Ale co kto lubi ;)

Jednak moim zdaniem roznica byla kolosalna. 4 dni wynajmu samochodu na Krecie - 72 euro, na Sardynii 3 dni to 156 euro, wypozyczalnie i samochody porownywalne. Cena benzyny, z tego co widze, to obecnie jakies 10-20 centow wiecej na litrze na niekorzysc Sardynii. Poza sezonem poruszanie sie na Sardynii bez samochodu to bardzo trudne zadanie.

Do tego na Krecie mozna zjesc np. mousake czy faszerowanego kalmara za 5 euro, na Sardynii nic obiadowego ponizej okolic 10 euro nie widzialem ;) Nie mowiac juz o cenach noclegow na Krecie, ktore np. na bookingu w pazdzierniku osiagaly cene 5 euro (!!!) za dwojke w hotelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Mar 2016 13:00 

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 27
Owszem Alghero i okolice da się zrobić naprawdę tanio, ale nie ma połączenia bezpośredniego z Warszawy i Gdańska. Dodatkowo chęć zwiedzania większego obszaru wiąże się z wynajęciem samochodu co bez karty kredytowej jest albo niemożliwe albo grubo przepłacone. Podróżowanie autobusami niestety trwa wieki. Samo Alghero jest przepiękne. Ładne stare miasto, blisko miejska plaża a w zasięgu roweru kupa fajnych miejsc. Na pewno jest to miejsce z duszą tyle, że nie włoską ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Mar 2016 13:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
A ja może przewrotnie zaproponuję: Ischia. Mała włoska wysepka, a w sam raz na miesiąc miodowy. Znajdziecie tam miłe pensjonaciki, gdzie poczujecie się jak królowie. Zdecydowanie taniej niż Sardynia. A można skoczyć przy okazji na Capri oraz do Neapolu. Wrzesień jest super miesiącem na wakacje w tym rejonie.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Mar 2016 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Wszystko zależy jakim budżetem będą dysponowali państwo młodzi :) Mi by nie było szkoda tych nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu euro więcej na Sardynię :)

Brak bezpośrednich lotów do Alghero to akurat nie problem - z wielu włoskich miast można tam dolecieć przy okazji robiąc krótki stop na np. Rzym. Zamiast samochodu można wykupić zorganizowane wycieczki, w Alghero było ich mnóstwo - na Stintino czy La Maddalenę, to też jakaś opcja.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Mar 2016 14:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Sprawa jest dość prosta, jedźcie tam, gdzie traficie dobre (w dobrych godzinach) połączenie w dobrej cenie. Za rok pojedziecie w następne miejsce z listy, a za dwa w kolejne. KAŻDE z tych miejsc jest piękne i warte odwiedzin.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 16 Mar 2016 14:51 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Na Azorach masz stale 23 stopnie, wietrznie jak na kazedej wyspie.
Brak jeszcze tlumu turystow, przesliczne tereny pod wzgledem przyrody. Nie to co na greckich czy wloskich wyspach.
Masz tam chyba duze mozliwosci z Portugali do UK. Pogladaj zdjecia a napewno zmienisz zdanie ze pogoda Wam nie bedzie odpowdala.

Klify tez w Galway sa a to niedaleko, wiec rozumiem ze chodzi raczej o czynny odpoczynek a to na Azorach macie zagwarantowane.
Góra
 Profil Relacje PM off
sirlod uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 18 Mar 2016 17:54 

Rejestracja: 07 Wrz 2011
Posty: 14
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi!
Po przejrzeniu paru relacji i zdjęć zdecydowaliśmy się na Sardynie i być może Korsykę. Pozostałe miejsca zostawimy sobie na kolejne wyjazdy i ostatecznie na pewno wszystkie zobaczymy. Podejrzewam, że następne w kolejce będą azory ;)
Teraz pozostaje tylko zaplanować zwiedzanie Sardynie, ale z tym już sobie myślę, że spokojnie poradzę.


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 18 Mar 2016 18:11, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 18 Mar 2016 23:24 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 63
[quote="simonz86"]Owszem Alghero i okolice da się zrobić naprawdę tanio, ale nie ma połączenia bezpośredniego z Warszawy i Gdańska.

Z Warszawy istnieje bezpośrednie połączenie
http://www.fly4free.pl/wizz-air-sarydni ... -warszawy/
i ceny na dzień dzisiejszy to 359 zł (10/09) lub 324 (17/09) cena z WDC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group