Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 24 Sty 2022 11:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 104
Kilometry: 111 413
@pilotbombowca parę postów wyżej: viewtopic.php?p=1494031#p1494031 oraz viewtopic.php?p=1494069#p1494069
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 24 Sty 2022 12:10 

@macio106 czytałem to oczywiście ale wg mnie nie ma tam jednoznacznej odpowiedzi.
 Relacje PM off  

#83 PostWysłany: 24 Sty 2022 12:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

monroe napisał(a):
Tak jak pisałem w innym wątku - jeśli lecisz np. na Kubę z oferty AC i nie chcesz robić po drodze testu to:
- musisz wybrać lot przez Toronto z przesiadką max. 24h (przez YUL krótszą i nie nocną);
- nie możesz mieć lotów wewnątrz Kanady, np.: HAV-YUL-YYZ-FRA bo to nie przejdzie bez testu (musisz opuścić strefę tranzytu międzynarodowego).
 Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 24 Sty 2022 12:44 

@Zeus "nie nocną" czyli w których godzinach jest dozwolona przesiadka?
Moja jest już "nocna"? (21:15 wylot z YUL)
 Relacje PM off  

#85 PostWysłany: 24 Sty 2022 12:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Przylatujesz 19:45 wylatuje do Monachium 21:15. To nie jest nocna przesiadka, ale wieczorna
Przylatywałbyś o 22 i wylatywałbyś o 9 rano, to jest nocna przesiadka.
 Relacje PM off
pilotbombowca uważa post za pomocny.

#86 PostWysłany: 24 Sty 2022 13:12 

Czyli sprawa jasna. Lecę bez testu. Nawiasem mówiąc to w sumie ważna rzecz. Odchodzi koszt testowania + masz pewność że nie utkniesz gdzieś na kwarantannie. W takim razie można nawet zapłacić więcej za bilet. Bardzo dziękuję za pomoc.
 Relacje PM off  

#87 PostWysłany: 24 Sty 2022 16:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 104
Kilometry: 111 413
Kolego to nie jest tak wesoło ponieważ: "Jeżeli z powodu odwołania lub opóźnienia lotu pasażer musi opuścić lotnisko lub strefę tranzytową, podlega obowiązkowej kwarantannie do czasu odlotu."
 Relacje PM off  

#88 PostWysłany: 24 Sty 2022 16:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Transiting travellers are exempt from arrival testing, as long as they remain in the sterile area of the airport and do not cross into Canada. Should a traveller unexpectedly enter Canada due to unforeseen delays or cancellations of their connecting flight, they will be referred to Public Health officials for further direction.

https://tc.canada.ca/en/initiatives/cov ... l-airports

Raczej trzymam kciuki, ze odbędzie się bez problemu przesiadka
 Relacje PM off  

#89 PostWysłany: 24 Sty 2022 18:05 
Awatar użytkownika

HON fly4free
A ja wracając AC z USA przez YUL do FRA na transferze 6 godzin zostałem w MIA poprodzony o test.
I mimo, że miałem informację że nie trzeba, to Pani przy gate sprawiała wrażenie nieugiętej w tej kwestii.
 Relacje PM off  

#90 PostWysłany: 24 Sty 2022 19:22 

I jak to się skończyło?
Ja lecę wkrótce PLS-YUL-MUC-KRK i zastanawiam się czy robić test tutaj czy dopiero w Polsce.
Gdzie w YUL mam niecałe 2h na przesiadkę.
 Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 24 Sty 2022 19:46 

@petersonka a czemu chcesz robic test w Polsce?
 Relacje PM off  

#92 PostWysłany: 24 Sty 2022 19:50 

Żeby uniknąć kwarantanny ponieważ wracam spoza UE na jednym bilecie?
A ceny testów są niższe w Polsce niż w PLS.
 Relacje PM off  

#93 PostWysłany: 24 Sty 2022 19:57 

@petersonka niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni ale jak dla mnie to do KRK lecisz z MUC tak więc zostaniesz dostarczony autobusem/rękawem do terminala strefy Scgengen i nikt nie powinien pytać gdzie i kiedy zaczynałes podroz, tak wiec i o test nie powinni pytac
 Relacje PM off  

#94 PostWysłany: 24 Sty 2022 20:19 

Stąd też się zastanawiam w ogóle czy robić test właśnie dlatego.
Ale mam wątpliwości czy nikt się nie doczepi na lotnisku PLS lub YUL.
 Relacje PM off  

#95 PostWysłany: 24 Sty 2022 21:51 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 454 090
złoty
@petersonka
Teoretycznie nie musisz mieć testu na powrocie do PL jeśli również kraj tranzytowy takiego nie wymaga. Praktycznie jednak bardzo możliwe, że obsługa poprosi o pokazanie testu i wtedy będziesz musiała się kłócić o swoją rację (zgodną z aktualnymi przepisami więc nie powinno być większego problemu ale...). Dlatego jeśli chcesz być spokojna to test zrób na miejscu (choć to też nie jest idealne rozwiązanie bo jeśli będziesz pozytywna to pojawi się duży problem... ;) ).

Sam za niecały miesiąc będę "testował" powrót z USA do Niemiec przez Finlandię i jeśli do tego czasu przepisy się nie zmienią to zamierzam wracać bez testu. Słyszałem o osobach, które leciały ostatnio z USA z przesiadką np. w Amsterdamie i nikt nie wymagał od nich testu ale również o takich od których obsługa testów wymagała. Zależy więc na kogo trafisz ale trzeba być przygotowanym, aby ewentualnie udowodnić swoją rację :)
 Relacje PM off  

#96 PostWysłany: 29 Sty 2022 18:20 

Informacyjnie - na lotnisku PLS pdf z immunera przeszedł (chociaż równie dobrze nie musiałem go w ogóle mieć). Na lotnisku w Polsce nie pytano mnie w ogóle o negatywny wynik testu, z racji że mój ostatni odcinek to był MUC.
 Relacje PM off  

#97 PostWysłany: 30 Sty 2022 14:32 

Bilety zakupione. Przedzieram się przez papierologię. Kanada to dla mnie tylko tranzyt. Mam eTa. Czy potrzebuję ArriveCan? Z informacji które zdobyłem wynika że nie, ale będę spokojniejszy jak ktoś z Was to potwierdzi.
 Relacje PM off  

#98 PostWysłany: 30 Sty 2022 14:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

https://www.canada.ca/en/public-health/ ... vecan.html

Na oficjalnej stronie rządowej masz

Travellers who are transiting through Canada to another country (and aren't leaving the secure area at the airport) don't need to submit their information through ArriveCAN.
 Relacje PM off
pilotbombowca uważa post za pomocny.

#99 PostWysłany: 16 Lut 2022 10:27 

Loty: 200
Kilometry: 442 776
HON fly4free
Kanada łagodzi przepisy wjazdowe dla zaszczepionych
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1 ... w-pcr.html
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#100 PostWysłany: 16 Lut 2022 10:39 

Informacja potwierdzona osobiście przed momentem. Na tranzyt testu nie wymagają. Dobrze że już niedługo od zaszczepionych nie będą go w ogóle wymagać. Dobrze że jest takie forum inaczej nie wiem czy bym dziś wylecial z Krakowa przez YUL do CUN. Pan na nadaniu bagażu usilnie próbował wymusić ArriveCan. Kiedy poinformowałem go że na tranzyt nie jest wymagany, skrzywił się i zarządał eTa. To oczywiscie mialem. Potem poinformowal ze bede musial odebrac bagaz w YUL i ponownie nadac do CUN. Tutaj zrobilo mi sie cieplo bo nie mialem PCR-a a zdawalem sobie sprawe ze na tasmach juz beda go wymagac w Kanadzie. Kiedy poinformowalem go ze na infolinni Lufthansy doatalem info ze bagaz leci bezposrednio do CUN odparl ze on nie wie co mi kto mówil, a kn tylko informuje ze trzeba odebrac w YUL. Ponowny telefon na infolinie Lufthansy i oczywiscie bagaz leci bezposrednio do Cun. Fatalny typ. Jeszcze takiego nie spotkalem
 Relacje PM off  

[ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości