Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Wrz 2021 04:53 

Pytania o plan kwarantanny były w aplikacji ArriveCan. Ogólniki w stylu czy tam gdzie będziesz ją odbywać możesz mieć dostarczane jedzenie, nie mieć kontaktu z nikim innym. Zrobiłem też plan z informacją że wynajmę pokój w hotelu i poszukałem jakie hotele brały udział w ich rządowym programie kwarantannowym (był takowy do początków sierpnia potem go zlikwidowali ale sądzę że w takim hotelu by mnie prędzej przyjęli jakbym zgłosił się tam z potrzebą odbycia kwarantanny - w innych w których teraz nocuje zawszę muszę podpisać deklarację że nie mam objawów covida). Zwykle przy lotniskach były te hotele. Rezerwacji nie robiłem żadnej - nie jest to wymagane. Żaden celnik potem mnie o ten plan nie pytał.
 Relacje PM off
Piachu uważa post za pomocny.

#42 PostWysłany: 11 Wrz 2021 11:51 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 292
Kilometry: 572 563
Bo celnik sprawdza czy masz odpowiednia ilość fajek i alko a nie obchodzi go jakie masz dokumenty mijajac Nothing to declare

#43 PostWysłany: 14 Wrz 2021 13:45 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@oli86 i ewentualnie inni, którzy mają za sobą lądowanie w Kanadzie wg obecnych reguł:

w nawiązaniu do tego fragmentu ze strony https://travel.gc.ca/travel-covid/trave ... mine-fully:

"If you received your Government of Canada-accepted vaccines outside Canada, it’s still accepted but proof of vaccination must be uploaded digitally in ArriveCAN and must only be in French or English, or certified translation into French or English"

co załadowaliście do zgłoszenia? Zrzut ekranu z angielskiej wersji certyfikatu szczepienia z mobywatela, czy jakieś tłumaczenie?

Edit: a może potwierdzenie z IKP o przyjęciu 2. dawki wystarczy? Ono jest też po angielsku.
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 14 Wrz 2021 20:06 
Awatar użytkownika

Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Ja właśnie wypełniłem ArriveCAN.
Wrzuciłem screen'y PDF z IKP (1/2 i 2/2).

Z aplikacji ArriveCAN wynika, iż ozdrowieńcy (do 180 dni) nie muszą robić testu na 72 godz przed wylotem.
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#45 PostWysłany: 14 Wrz 2021 20:12 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Czy dobrze rozumiem, że teraz czekasz na jakieś potwierdzenie z Kanady, że ów formularz został zaakceptowany?
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 14 Wrz 2021 22:35 

platynowy
ZFR napisał(a):
Ja właśnie wypełniłem ArriveCAN.

Z aplikacji ArriveCAN wynika, iż ozdrowieńcy (do 180 dni) nie muszą robić testu na 72 godz przed wylotem.

Znaczy sie ozdrowiency nie musza a zaszczepieni musza??

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 14 Wrz 2021 22:40 
Awatar użytkownika

niebieski
Tak wynika z aplikacji ArriveCAN

#48 PostWysłany: 15 Wrz 2021 05:23 
Awatar użytkownika

platynowy
https://travel.gc.ca/travel-covid/trave ... nada#enter

Recovered from COVID-19 with one dose

If you have recovered from COVID-19, you still need a full series of an accepted COVID-19 vaccine or combination of accepted vaccines. If you’ve only had one dose of an accepted vaccine other than Janssen (Johnson & Johnson), you don’t qualify for the fully vaccinated traveller exemption.

If you do not qualify as a fully vaccinated traveller, you may still be able to enter Canada.

#49 PostWysłany: 15 Wrz 2021 06:47 

Ozdrowieńcem nie jestem więc się nie wypowiem. Co do potwierdzenia szczepienia to za pierwszą dawkę załadowałem te potwierdzenie jej przyjęcia z IKP a za drugą po prostu europejski certyfikat covidowy. Chcą osobno potwierdzenia obu dawek więc im to dałem. Nie wiem jak to ktoś weryfikuje - po wypełnieniu dostaje się kod i pokazuje na telefonie po wylądowaniu.

Co do samej Kanady to maski są obowiązkowe wszędzie wewnątrz pomieszczeń i jest to pilnowane. Od wczoraj w Kolumbii Brytyjskiej wymagają certyfikatu szczepienia przy wejściu do restauracji i przy zameldowaniu do hotelu. W Albercie na razie tego nie ma. Inne prowincje mogą mieć inne obostrzenia. Nie interesowałem się bo nie wyruszam poza te dwie.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#50 PostWysłany: 15 Wrz 2021 11:52 
Awatar użytkownika

niebieski
Szczepienia są oczywiście konieczne. Wg apki nie konieczny jest test. Tak czy inaczej, w trakcie check in bezwzględnie proszą o test.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#51 PostWysłany: 29 Wrz 2021 19:15 
Awatar użytkownika

Za travel.gc.ca wyglada na to ze na tranzycie pre-entry test nie jest wymagany.
Czy ktos to moze weryfikowal?

Załącznik:
Transit.JPG

Załącznik:
Transit 2.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
iwcok uważa post za pomocny.

#52 PostWysłany: 06 Paź 2021 19:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Canada Requiring Air Travelers To Be Vaccinated As Of October 30, 2021

https://onemileatatime.com/news/canada- ... vaccinated
 Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.

[ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości