Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kanada - post Covid-19
#1 PostWysłany: 08 Cze 2021 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie znalazłem takiego tematu w tym dziale a szkoda...
Dla tych, którzy czekają na otwarcie USA, być może zainteresuje pozytywna informacja pochodząca z ust samego premiera Kanady Pana Trudeau. Światełko w tunelu :)
Cytuj:
Canadian Prime Minister Justin Trudeau’s government is working on a phased approach to welcoming international visitors—but all visitors coming into Canada will need to be fully vaccinated.

Earlier today, after delivering the virtual keynote address at the St. John’s Board of Trade Outlook Conference, Trudeau told attendees that travelers would need to be fully vaccinated before coming to Canada. His first priority, he said, is to keep Canadians safe from a fourth wave of Covid-19, which would be “devastating” for the economy and morale, according to CBC Radio, Canada’s public broadcasting system.

https://www.forbes.com/sites/suzannerow ... 604f683e6f

Tutaj troszkę więcej ale bez konkretów. Otwarcie, jeśli nastąpi, to raczej nie w czerwcu a w lipcu i niestety możliwe, że oprócz dowodu pełnego zaszczepienia będzie potrzebny również negatywny wynik testu na Covid-19:
https://www.cbc.ca/news/world/trudeau-i ... -1.6056584
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 08 Cze 2021 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Oby! Mój bilet na 15 lipca do YVR nie może się doczekać! Choć już parę razy go wyrzucałam w myślach do pudełka z makulaturą
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Cze 2021 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Restrykcje na granicy USA-Kanada zostały przedłużone o kolejny miesiąc do 21 lipca.

Natomiast 21 czerwca, czyli w poniedziałek, ma zostać wydany komunikat dotyczący wyjątków w podróżowaniu przez zaszczepionych Kanadyjczyków oraz (prawdopodobnie) wjazdu do Kanady dla zaszczepionych z innych krajów. Podobno będzie potrzebny test przed wejściem na pokład oraz test po przylocie (i kwarantanna w hotelu do otrzymania wyniku).

Specjalna strona jest już nawet przygotowana (ale nie wiem od kiedy to "wisi", ja zauważyłem wczoraj) ;)

Załączniki:
ca.jpg
ca.jpg [ 87 KiB | Obejrzany 3494 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Cze 2021 09:23 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
2 testy i kwarantanna - to rzeczywiście ułatwienie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Cze 2021 10:01 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Biorac pod uwagę,że teraz turystycznie wcale się nie da, to aż tak bym nie narzekał.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Cze 2021 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Pisałam do kilku obiektów, w których mam rezerwacje od połowy lipca i generalnie w lokalnych mediach nie mówi się wiele więcej, niż można wyczytać w internecie.

Wklejam jedną z odpowiedzi:

My understanding is that those who fly in have no trouble but those that try to drive in are asked to quarantine. The government has not made the rules clear yet. You should google the Canadian government and fined out what that says.
I believe rules are suppose to change on June 21st if enough people are vaccinated. Sorry I can't be of more help.


Info na stronie, którą zalinkował @monroe wisi dopiero od kilku dni, zaglądam tam codziennie od jakiegoś czasu. Wcześniej była tam informacja, że nie ma wyjątków dla zaszczepionych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Cze 2021 10:30 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
oskiboski napisał(a):
Biorac pod uwagę,że teraz turystycznie wcale się nie da, to aż tak bym nie narzekał.

Robienie dwóch testów oraz kwarantanna (jeżeli będzie tak, jak było wcześniej, w wyznaczonych hotelach kasujących jak za zboże) to dla mnie w dalszym ciągu jest to równoznaczne z brakiem możliwości wjazdu turystycznego, gdyż związane z tym koszty i utrudnienia nie są warte aby tam jechać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 19 Cze 2021 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Sudoku napisał(a):
2 testy i kwarantanna - to rzeczywiście ułatwienie...

Sam zastanawiam się dosyć poważnie nad Kanadą właśnie za około 3 tygodnie. Jeszcze przed pandemią bardzo chciałem zwiedzić Vancouver, Calgary i Góry Skaliste więc w przypadku otwarcia tego kraju na zaszczepionych będę rozważał wyjazd. Natomiast faktem jest, że 2 testy zniechęcają - to już nie chodzi o koszty, bo w przypadku podróży do tej części Kanady są to i tak "grosze", ale bardziej o możliwość "wtopy" i 2 tygodniowej kwarantanny na miejscu, pewnie za własne, niemałe pieniądze. O ile w przypadku testu przed wylotem nie ma większego problemu (przy "pozytywie" zawsze można odwołać część rezerwacji i odzyskać trochę kasy), to ewentualny pozytywny test po przylocie faktycznie całą sprawę bardzo komplikuje i to też trzeba brać pod uwagę...

Zobaczymy w poniedziałek co dokładnie wymyślą ale obawiam się, że będą potrzebne 2 PCR-y, o których media wspominają. Trzeba wziąć pod uwagę, że oni planują otwierać się ostrożnie i stopniowo a to ma być dopiero I faza tego procesu. Być może w drugiej części wakacji trochę poluzują restrykcje ale jak wiadomo to zależy od wielu czynników.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 21 Cze 2021 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
UPDATE (świeże info - konferencja rozpoczęła się o 10:00 w Ottawie czyli 25 min. temu):
Od 5 lipca w pełni zaszczepieni z niektórych krajów (co najmniej 14 dni od ostatniej dawki) mogą wlecieć do Kanady. Niestety test przed wylotem i po przylocie do Kanady.


Będzie można wlecieć przez lotniska - Toronto (Pearson), Montreal, Vancouver i Calgary. Szczegóły ukażą się wkrótce na stronach rządowych.

https://www.ctvnews.ca/health/coronavir ... -1.5478703


Ostatnio edytowany przez monroe, 21 Cze 2021 23:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 21 Cze 2021 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@monroe uprzedziłeś mnie, chciałam wkleić link do dokładnie tego samego artykułu :)
Dla mnie mimo testów to dobre wiadomości. Prawdopodobieństwo pozytywnego testu po przylocie, będąc w pełni zaszczepionym, jest tak niskie, że wezmę to ryzyko na klatę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 21 Cze 2021 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Niestety ceny biletów na teraz do YVR są bardzo wysokie więc sam będę się zastanawiał w najbliższych dniach. Jeśli to mają być testy 2xPCR i za oba będę musiał płacić oraz do tego czekać w Vancouver w hotelu kilka dni na wynik to chyba jednak się na to nie zdecyduję... :( Poczekam najpierw na szczegóły.


Ostatnio edytowany przez monroe, 21 Cze 2021 17:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Cze 2021 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 185
Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
Linkowany powyżej artykuł mówi jednak:
"The change does not apply to fully vaccinated non-citizens who are looking to visit for non-essential reasons, and for any Canadian traveller who is not fully-vaccinated, the existing suite of travel restrictions will remain in effect". (The change - brak kwarantanny).
Czyli dla turystów chyba za wcześnie na radość...
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 21 Cze 2021 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@Ladyage
Sam początek:
Cytuj:
Canada will be lifting most international travel restrictions for Canadians, permanent residents, and certain foreign nationals who are fully vaccinated, starting July 5.

Oczywiście nie wiadomo jeszcze czy Polacy również będą mogli wlecieć do Kanady na tych zasadach (napisałem "z niektórych krajów" no i trzeba czekać na szczegóły).

Edit:
Chociaż faktycznie tak można rozumieć fragment, który sama przytoczyłaś.
Bloomberg podaje to niestety jaśniej i wygląda na to, że masz rację:
https://www.bloomberg.com/news/articles ... ium-canada
Cytuj:
Travelers will still need to quarantine until they receive the results of the second test. The new rules don’t apply to tourists, and non-residents and partially vaccinated Canadians will still need to do the full quarantine.

Cóż, nie mam się więc nad czym zastanawiać przynajmniej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Ladyage lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Cze 2021 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Niestety klasyczny przykład na to, że słyszy się to, co się chce usłyszeć. No ale nic to. Nie ten raz to następny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Cze 2021 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Niestety oczywiście jest potwierdzenie tego co powyżej:
https://www.canada.ca/en/public-health/ ... nada3.html

Generalnie do 21 lipca podróże turystyczne do Kanady są nadal zabronione i moim zdaniem nawet zaszczepienie 75% populacji nic w tej materii nie zmieni w najbliższe wakacje (boją się wariantu indyjskiego). Mam nadzieję, że się mylę ale przestaję wierzyć, że będzie można wlecieć do Kanady czy USA z UE jeszcze w tym roku (chyba że jesień będzie spokojna) :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Cze 2021 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Polska znalazła się na tej odpowiedniej liście. Powoli idzie ku dobremu.

Od 5 lipca 2021 r. od godz. 23:59 EDT w pełni zaszczepieni podróżni upoważnieni do wjazdu do Kanady będą zwolnieni z kwarantanny. Ponadto, w pełni zaszczepieni podróżni przybywający drogą lotniczą nie będą musieli zatrzymywać się w autoryzowanych przez rząd hotelach. Niemniej jednak w pełni zaszczepieni podróżni muszą nadal spełniać wszystkie inne obowiązujące wymogi, w tym dot. wykonania testu na COVID-19 przed przyjazdem i po przyjeździe (na lotnisku).

Aby zostać uznanym za w pełni zaszczepionego, podróżni powinni otrzymać pełną serię szczepionki autoryzowanej w Kanadzie (firm Pfizer, Moderna, AstraZeneca/COVISHIELD i Janssen) co najmniej na 14 dni przed przyjazdem. Podróżni są zobowiązani posiadać stosowne zaświadczenie w języku angielskim, francuskim lub z tłumaczeniem przysięgłym, a przed przyjazdem do Kanady przekazać zaświadczenie drogą elektroniczną za pośrednictwem aplikacji ArriveCAN. Ponadto, w podróżni są zobowiązani przygotować odpowiedni plan kwarantanny na wypadek, gdyby na granicy okazało się, że nie spełniają wszystkich warunków wymaganych do zwolnienia z kwarantanny, a także przestrzegać obowiązujących przepisów dot. ochrony zdrowia publicznego, takich jak noszenie maski podczas przebywania w miejscach publicznych, przechowywanie zaświadczenia o szczepieniu i wyników testów na COVID-19 oraz listy bliskich kontaktów przez 14 dni po wjeździe do Kanady.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 30 Cze 2021 07:47 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Za jakiś tydzień-dwa chciałbym się udać gdzieś dalej, ale niestety nie będzie to Kanada. :(
Niby od 5.07 luzowanie dla zaszczepionych, ale nie do końca. Można sobie zrobić ANKIETĘ czy zostaniesz wpuszczony. Oczywiście wynik ankiety niczego nie gwarantuje. Ja poległem na "powód przyjazdu".

Tu LISTA dozwolonych "powodów".
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 30 Cze 2021 14:14 

Rejestracja: 30 Cze 2021
Posty: 5
@marcinsss link który wrzuciłeś zaprzecza Twoim wnioskom - od 5 lipca zaszczepieni mają być wyjątkiem od tych reguł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Cze 2021 14:34 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
@Piachu jeżeli masz rację, to bardzo się ucieszę, wydaje mi się jednak, że nie masz. :)
Nie chce mi się jeszcze raz przez to przegrzebywać (od kilku dni drążę temat w kilku różnych krajach i troszkę mi się to już miesza), ale z tego, co pamiętam wyjątkiem ma być jakieś zwolnienie z kwarantanny czy drugiego testu. Nadal jednak aby wjechać do Kanady potrzebny będzie WAŻNY POWÓD. Z listy ważnych powodów.

Obym się mylił.

Możesz jakoś dokładniej napisać z czego konkretnie wynika to zwolnienie z konieczności posiadania ważnego powodu do wjazdu?
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 30 Cze 2021 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Piachu napisał(a):
@marcinsss link który wrzuciłeś zaprzecza Twoim wnioskom - od 5 lipca zaszczepieni mają być wyjątkiem od tych reguł

Tak jak napisał @marcinsss - jeśli jesteś zaszczepiony a chcesz wjechać do Kanady z powodu innego niż wymienione (np. turystyka) to nie jesteś upoważniony do przekroczenia granicy tego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group