Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lut 2019 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
Kto: 2 osoby dorosłe
Gdzie: Kolumbia Brytyjska, Alberta
Kiedy: sierpień/wrzesień 2019 (bilety jeszcze nie kupione)
Jak długo: Max 2 tygodnie na miejscu
Co na pewno chcemy zobaczyć: Banff, Yoho, Jasper, Vancouver Island i samo Vancouver
Główny cel wycieczki: chodzenie po górach, oglądanie pięknych krajobrazów, jak również zwierzaków

Proszę o radę tych, którzy już byli w tych rejonach. Jak najlepiej zaplanować taką wycieczkę? Wstępnie myślałam o tym, żeby polecieć do Calgary, tam wynająć samochód, zwiedzić parki narodowe (około 7 dni), pojechać do Vancouver (trasa + zwiedzanie - 2-3 dni) i ostatnie 4-5 dni spędzić na Vancouver Island oraz w samym Vancouver i tam oddać samochód. Tyle że jak wstępnie sprawdzałam koszt oddania samochodu w innym miejscu niż go wypożyczamy to około 300CAD, co niespecjalnie mi się uśmiecha. Druga opcja to zrobić kółko samochodem, czyli Calgary-Vancouver-Calgary, ale to będzie ogromna ilość kilometrów i co zaoszczędzimy na zwróceniu w tym samym miejscu to wydamy na paliwo. Nie chcemy się zajeździć. Trzecia opcja, ku której obecnie się skłaniam, to przelot do Calgary, wynajęcie samochodu, zwiedzanie parków narodowych, a następnie przelot do Vancouver i tam jeśli będzie trzeba to znów wynajem samochodu i przejazd na wyspę.

Jak myślicie? Czy trasa między Calgary a Vancouver jest tak ładna, że szkoda ją pokonywać samolotem? Czytałam o Okanagan Lake, ale niewiele o innych atrakcjach po drodze.

Ceny lotów multi-city (przylot do Calgary, wylot z Vancouver) są porównywalne do RT.

Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 03 Lut 2019 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Jeśli chcesz stopniować ładne widoki, to subiektywnie bardziej opłaca się jechać „z góry na dół” t.j. najpierw Jasper, a potem Banff. Im bliżej Banff tym ładniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zuzanna_89 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Lut 2019 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Tutaj moja relacja z przed ponad 2 lat:

swieta-i-nowy-rok-w-kanadzie,210,104863

Powiem tak, Jasper mimo że piękny to nie umywa się do Banff. W Bannf masz to wszystko czego chcesz, czyli piękne widoki i zwierzynę na wolności, którą bardzo łatwo spotkać. Co do samochodu, ciężko mi powiedzieć bo nie kierowałem w Kanadzie, ale wiem tyle że przekroczenie prędkości o nawet 5km/h jest drogie bardzo, więc żeby czasem nie pokusiło. Pamiętaj o takiej miejscowości jak Lake Louise. Ja od siebie polecę miejscowość Fairmont Hot Springs, gorące źródła, Columbia Lake itp. Zwracając duży aspekt na zwierzęta to droga Bow Valley Parkway aparat w rękę i patrzymy przez szyby.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
zuzanna_89 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Lut 2019 23:04 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
W 2015 robiłem w sierpniu takie coś:

Przylot do Vancouver
2 dni w Vancouver
Przejazd nad jezioro Okanagan, 2 noce
Przejazd w góry skaliste, noclegi w Golden
3 dni: Yoho NP, Glacier NP, góry w okolicy Kicking Horse
Przejazd z Golden do Lillooet, nocleg tamże
Przejazd na Vancouver Island, 4 dni tamże
Powrót do Vancouver, zdanie samochodu, wylot

Nie przekraczałem granic BC ze względu na ubezpieczenie (wypożyczając samochód w BC jest w pakiecie SLI które jednak obowiązuje wyłącznie w BC, wysunięcie nosa zza granic prowincji jest kosztowne w tym układzie)

Pod względem jazdy nie było wielkiego z tym problemu, trasa Granica Prowincji -> Vancouver jest latem do zrobienia komfortowo z jednym noclegiem pośrodku i całą masą zwiedzania po drodze. Co bym zrobił inaczej:
- Okolice Lillooet były wielką pozytywną niespodzianką - wszystkie te miasteczka z okresu gorączki złota są bardzo autentyczne, lokalna społeczność First Nations jest wielkim zaskoczeniem, ogólnie jeżeli bym wiedział to dołożyłbym co najmniej dzień w tamtych rejonach
- 2 dni na Vancouver to rozsądne minimum, miasto jest dość ciekawe
- Góry Skaliste są przepiękne i można tam spędzić dowolną ilość czasu
- Jezioro Okanagan jest spoko, ale więcej niż 1 pełny dzień nie ma sensu. Winnice dookoła jeziora są bardzo interesujące, ich produkty również
- Vancouver Island jest OK, ale popełniliśmy tam błąd logistyczny. Bazowaliśmy tam na wschodnim wybrzeżu (okolice Qualicum Beach), i akurat nie ma tam nic ciekawego. Plaże są bardzo słabe, lasy są takie same jak i wszędzie. Pacific Rim NP (czyli zachodnie wybrzeże) jest znacznie bardziej interesujące. W sezonie wakacyjnym jest jednak duży problem z tanimi noclegami, więc jak już ,to warto jak najwcześniej je ogarnąć. Nie wiem jednak, czy wiedząc to co wiem nie wolałbym jednak przeekslorować okolic Sechelt Inlet, mogą być w porównaniu ciekawsze niż Vancouver Island...
- W Salmon Arm jest niesamowita lodziarnia, jadąc akurat tamtędy nie wolno pominąć.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Lut 2019 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
Super, dzięki za wszystkie uwagi :) Będę musiała je przemyśleć i może będę miała jeszcze do was pytania. Ale to w weekend, na razie jestem zawalona pracą ;)

@macio106 to w jaki sposób się przemieszczałeś w okolicach Calgary jak nie samochodem, jest tam jakiś sensowny transport publiczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Lut 2019 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
@zuzanna_89 Samochodem, ale Ja nie kierowałem. Tak samo jak nie był on wypożyczany był rodziny. Co do transportu to @SJK pisał o tym calgary-darmowa-komunikacja-w-centrum,759,129552 co do wypożyczenia samochodu polecam : wynajem-samochodu,759,67122&start=40
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
zuzanna_89 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Lut 2019 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
My przez 4 tygodnie jeździliśmy samochodem w górach po stronie Alberty po czym greyhound pojechaliśmy do Vancouver i tam wypożyczyliśmy auto na kolejne 2 tygodnie.. Nie popełniaj naszego błędu i nie pakuj się wypożyczonym samochodem na wyspę Vancouver. Jako że masz ograniczony sugeruje pobujać się max 2 dni po mieście , popłynąć na wyspę i tam wynająć samochód. Wyjdzie sporo taniej. Na wyspie gorąco polecam szlak Juan de Fuca Trail oraz Tofino które mnie urzekło klimatem ;)

Jeżeli chodzi o góry Skaliste to pewnie standardowo Moraine Lake, Lake Minnewanka - warto podreptać nawet najkrótszy szlak , Johnston Creek - nie zrobił na mnie wrażenia ,
Z całodniowych szlaków największe wrażenie pozostało po: Plain of Six Glaciers , wejście na Devils Thumb lub The Beehive skąd możesz jednocześnie oglądać dwa totalnie odmienne ale sąsiadujące ze sobą jeziora: Agnes i Louise , wejście na Cascade Mountain (to ta co zawsze jest jako tło dla Banff)

Proponowałbym wydłużyć pobyć w Albercie kosztem BC . Warto poświęcić więcej czasu na Banff,Japer .

Jak coś to pytaj, ja zakochałem się w Kanadzie , szczególnie w zachodniej części , czasami pluję sobie w brodę że jednak nie postanowiłem zostać na stałe bo dla tamtych widoków chyba warto ;) ;) ;) ;)

Dodam że zdecydowaną większość noclegów spędziliśmy w namiocie, parę w schroniskach ale ze względu na Twój termin podróży może być problem z miejscami :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Lut 2019 13:14 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
To ja jeszcze wtrącę swoje 3 grosze ;)
- ja akurat uważam że okolice Jasper były ładniejsze niż Banff ale to nie powinno mieć znaczenia bo i tu i tu trzeba po prostu się wybrać ;)
- droga między Vancouver a ww rejonami jest raczej nudna i dość długa, najfajniejszy fragment jest blisko Banff i do zrobienia stamtąd (Yoho, Glacier, Mt Revelstoke), są oczywiście pewne atrakcje ale albo nie umywają się do innych atrakcji zachodniej Kanady (kanion Fraser, Othello Tunnels) albo są nieco na uboczu (Wells Gray Park, Okanagan Lake)
- nie zaniedbuj Vancouver ani Vancouver Island na rzecz atrakcji po drodze; jeśli wybierzesz auto to widziałem że wahasz się między 4 a 5 dni - wybierz 5 dni ;)
- gdy porównywałem opcje prom z samochodem a wynajęcie auta na wyspie - nie było dużych różnic, pojechałem samochodem z Vancouver (nie traci się czasu na ponowne wypożyczenie)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Lut 2019 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
I ja podrzucę 0,03 PLN w temacie, mając okazję m.in. przejechać trasę z Calgary do Vancouver na kołach ;)

- na pewno nie jest tak widokowa, jak chociażby Sea-to-Sky (z Vancouver do Pemberton), czy Icefield Parkway między Jasper i Banff;
- ...ale innego rodzaju spektakularności jej nie brakuje. Jest dziko, szczególnie na pograniczu Kanady i USA, gdy nie będziesz się spieszyć i pojedziesz granicą a nie najkrótszą drogą: jest mnóstwo zwierzyny w lasach, są górki i przełęcze (Kootenay Summit), cudowne Osoyoos, zamknięte kopalnie złota (takie jak Hedley Mines) i klimatu żywcem wyjętego z „dzikiego zachodu” ich południowych sąsiadów;
- parki narodowe: co kto lubi. Mi (prywatnie) bardziej przypasowały okolice Jasper niż Banff, ale to już chyba kwestia indywidualnych upodobań. Jedź tu i tu;
- Vancouver i okolice: petarda. Może łodka i wędkowanie? Albo coś z aktywności sportowej?
- Vancouver Island raczej po stronie zachodniej. Ucluelet, Tofino, kontakt z miejscowymi, las (ughm) Cathedral Grove rodem z Gry o Tron albo innego Hobbita :) Dla miłośników awiacji: Long Beach Airport :twisted:

Gdybym miał coś doradzać: leć do Calgary -> wypożycz auto -> zrób piękny trip -> zwróć samochód -> leć do Vancouver -> zrób piękny trip -> wracaj z Vancouver

Załączniki:
F4FKanada.jpg
F4FKanada.jpg [ 168.49 KiB | Obejrzany 5688 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Lut 2019 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
Kurczę, dziękuję za kolejne podpowiedzi, jesteście świetni! Coraz bardziej cieszę się na tę wycieczkę i patrząc na zdjęcia, relacje, a także googlując miejsca, o których piszecie utwierdzam się w przekonaniu, że naprawdę warto tam jechać. A planowanie wyjazdu to będzie jak zwykle ogromna frajda.

Pewnie będę jeszcze pytać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lut 2019 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Podpisuje się pod wszystkim co zostało dotychczas napisane. Zabrakło mi tylko polecenia Peyto Lake, które ma świetny kolor wody :

Załącznik:
41650104_10211834788892061_2483170870151872512_n.jpg
41650104_10211834788892061_2483170870151872512_n.jpg [ 60.01 KiB | Obejrzany 5665 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Mar 2019 16:15 

Rejestracja: 25 Lis 2017
Posty: 21
Planuję 12-dniowy wyjazd na początku września i proszę o radę. Na pewno chciałabym zwiedzić Banff i Jasper - czy wystarczy mi 7 dni? A może zostać tam krócej i poświęcić czas na inne atrakcje? Czy skoro ląduję w Toronto to lepiej zwiedzić Niagarę, Montreal i Quebec, czy może jednak z Gór Skalistych zwiedzić Vancouver i zachód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Mar 2019 23:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Nie rozbijałbym przy tylu dniach wyjazdu na zachód i wschód - zachód 100x ładniejszy ;) plus do Toronto czy Montrealu obecnie można dostać się za grosze, więc te okolice można zostawić sobie na inny raz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Mar 2019 08:19 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
malgorzata62 napisał(a):
Planuję 12-dniowy wyjazd na początku września i proszę o radę. Na pewno chciałabym zwiedzić Banff i Jasper - czy wystarczy mi 7 dni? A może zostać tam krócej i poświęcić czas na inne atrakcje? Czy skoro ląduję w Toronto to lepiej zwiedzić Niagarę, Montreal i Quebec, czy może jednak z Gór Skalistych zwiedzić Vancouver i zachód?


Zobacz sobie także ceny lotów z Toronto do Calgary/Vancouver ;). @Washington dobrze prawi, nie ma co rozbijać tego na zachód/wschód, lepiej skupić się na 1 wybrzeżu.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Mar 2019 23:12 

Rejestracja: 19 Lis 2016
Posty: 73
Loty: 66
Kilometry: 155 292
Cześć, Jestem na etapie planowanie niecałych 2 tygodnie na zachodzie Kanady w wrześniu. Po przeczytaniu dużej ilości materiału ograniczam się do Vancouver Island i Gór Skalistych. Poniżej przedstawiam wstępny plan. Na razie mam bilety do/z Kanady. Zastanawiam się czy 3 dni na wyspę to nie za mało a zarazem nie wiem czy z czegoś zrezygnować z Banff i okolic. Nie jestem też pewna gdzie spać zwiedzając Jasper NP. Każda rada czy wskazówka będzie mile widziana.
2 9:25 Paryż; 10:30 Vancouver/ prom HORSESHOE BAY do Nanaimo
2 na 3 Nanaimo
3 Przejazd do Tofino - wycieczka obserwowanie wielorybów
3 na 4 Tofino/Ucluelet
4 Taxi wodne na Meares Island - Big Trial/ droga w stronę Nanaimo - zwiedzanie Cathedral Grove
4 na 5 Nanaimo
5 okolice Port Renfrew
5 na 6 Nanaimo
6 Prom do Vancouver/ lot do Calgary i przejazd do Canmore
6 na 7 Canmore
7 Johnston Canyon i Upper Kananaskis Lake
7 na 8 Canmore
8 Sulphur Mountain/ Marble Canyon/ Sinclair Canyon
8 na 9 Canmore
9 Lake Louis i Lake Morain/ Banff i okolice (Lake Minnewanka i Vermilion Lake)
9 na 10 Canmore
10 Emerald Lake, Takakkaw Falls, Natural Bridge, Wapta Falls
10 na 11 Canmore
11 Droga do Jasper/ Peyto Lake, Athabasca Glacier, Sunwapta Falls
11 na 12 Hinton
12 Maligne Canyon, Medicine Lake, Pyramid Lake
12 na 13 Hinton
13 Mount Edith Cavell i Athabasca Falls
13 na 14 Hinton
14 23:50 Calgary - Toronto
14 na 15 Samolot
15 Toronto (Niagara Falls)
15 na 16 Lot na CDG
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Mar 2019 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
do wyjazdu jeszcze trochę czasu więc spróbuj zabookować sobie nocleg w jednej z chatek w górach chyba że będziecie mieli namiot to gorąco polecam nocleg w namiocie z daleka od wszystkiego w sąsiedztwie niedźwiedzi i wszystkich innych zwierzaków . Fajnie przeżycie, można pokontemplować w otoczeniu natury ;)

Polecam np. chatkę w okolicy Egypt Lake spałem tam 2 noce , dociera tam mało turystów, brak azjatów ale trzeba z dużym wyprzedzeniem bookować . Opłata chyba była symboliczna w okolicy 4-5 CAD.

https://www.pc.gc.ca/en/pn-np/ab/banff/ ... deas/egypt
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kasiak80 lubi ten post.
kasiak80 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 09 Sie 2020 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Będę wdzięczna za komentarze do mojego planu.
Vancouver wygląda biednie ale co poradzić. Przylot jest 14 lipca o 16.45 a powrót 25 lipca 16.15, więc składa się z tego jeszcze dodatkowe pół dnia - wiem że to nie jest wielki ratunek i miasto jest warte zdecydowanie większej uwagi, ale musiałam wybrać między miastem a naturą i wybór był oczywisty.
Zakładam, że tych atrakcji zaplanowanych każdego dnia jest nieco za dużo, więc będę wdzięczna za sugestie, które polecacie najbardziej. Dzięki.

Załączniki:
Can.png
Can.png [ 30.06 KiB | Obejrzany 3496 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Sie 2020 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
@maginiak Ja subiektywnie, zrobił bym "w miarę szybko" Parker Ridge Trailhead. To tylko 5 km i 200 m przewyższeń, wiem że widoki wspaniałe, ale gwarantuję Ci że w całym Jasper i Banff masz widoki cudowne. ;) Gdzieś tam dorzucił bym jezioro Lake Louise (masz coś 20.07 ale nie wiem czy to jest jezioro), wiadomo jest to magnes dla turystów, influencerów, modelek z instagrama i azjatów, ale kurczę to jest Lake Louise tam trzeba pojechać. I teraz jak domniemam wypożyczacie samochód, więc jadąc Bow Valley Parkway aparaty w dłoń i obserwować zwierzynę której jest sporo przy drodze.
W samym Vancouver, jak lubisz przyrodę to polecam Capilano Suspension Bridge Park.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak lubi ten post.
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 10 Sie 2020 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@macio106 Tam mam Lake Louise, tylko wrzuciłam na trasie zamiast w sekcji atrakcji, tak żeby na pewno nie ominąć :lol:
Jeśli chodzi o Parker Ridge Trailhead to zaplanowałam tylko na wszelki wypadek, gdyby na trasie nam za szybko poszło. Szczerze mówiąc jednak mało w to wierzę i pewnie w ogóle ominiemy ten trekking. Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Wrz 2020 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Odgrzewając temat.
Tanie bilety LH zachęcają do podróży, dyskusje COVID zostawiam na boku. Pozostaje pytanie czy maj to już jest Ok żeby tam jechać?

Plan oczywiście nie do końca określony, cel to przyroda i cudowne widoczki z dolotem do calgary albo Vancuver. Być może kamperem.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group