Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Cze 2023 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2022
Posty: 90
Cześć.
Używacie jakichś dysków zewnętrznych do przechowywania zdjęć / filmów ?
Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś HDD 2 x 1 TB, ale czytałem, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest serwer NAS.
Może ktoś używa / poleca ? ;)
Jak tak to jaki i dlaczego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
#2 PostWysłany: 24 Cze 2023 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5510
HON fly4free
Miałem dawno temu dysk przenośny, ale popsuł się. Zdarza się. Od tego czasu korzystam z dysku Google. Do 100 GB płacisz 9,99 zł miesięcznie, za 200 GB 12,99 zł. Możesz także zapłacić za rok z góry i wtedy jest taniej.
Dostęp do dysku w każdej chwili, również ze smartfona. Przesyłasz zdjęcia kiedy chcesz i jak chcesz, a do większych pików link. Co więcej, nie musisz trzymać dodatkowych gratów.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Cze 2023 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1172
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Wszystko zależy od wartości gromadzonego materiału. Wiadomo, że te dyski online (Google, iCloud, OneDrive, Dropbox) zawsze będą bezpieczniejsze, ale pojawia się pewien problem przesyłania materiału. Jeżeli trafimy na szybkie łącze w hotelu, to ok. Zrobimy kilka nagrań, kilka(naście) GB materiału - pójdzie. Ale co, jeśli trafimy na jakieś słabiutkie łącze w środkowej Afryce i zuploadowanie jednego zdjęcia będzie trwało kilka minut?

Najlepiej mieć kopie zapasowe na dwóch dyskach zewnętrznych w domu. Kopie 1:1. Do tego zabierać ze sobą dysk zewnętrzny do materiałów "na teraz", zgrywać sobie raz dziennie / raz na dwa dni. A jeżeli oczywiście łącze to umożliwia, na bieżąco przesyłać na jakiś dysk online (wtedy nawet gdyby nam skonfiskowali kartę/dysk), to materiał i tak pozostanie w chmurze. No tylko... szybkie łącze. Ile to przecież razy (sam osobiście doświadczyłem) WiFi w hotelu jest tak słabe, że szybciej działać na zakupionej, lokalnej karcie SIM.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Cze 2023 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2334
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ja mam rownolegle to i to. NAS z dyskami 2 x 2TB + OneDrive i automatyczna synchronizacja / backup.
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Cze 2023 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 480
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
NAS jest bardzo wygodny, ale jako backup zdjęć wziąłbym jednak, najlepiej dodatkowo, jakiś dysk zewnętrzny, który będzie odpięty od sieci i ulokowany na co dzień w innym miejscu niż Twój główny dysk. Wtedy żadne przepięcie, pożar czy włamanie nie sprawią, że stracisz to, czego nie odkupisz żadne pieniądze.

Przy dłuższych podróżach też nie wyobrażam sobie, żeby nie nosić jednej kopii zdjęć przy sobie, a drugiej nie trzymać w hotelu.

Oczywiście jakimś substytutem będzie dysk w chmurze. Nie masz jednak nad nim kontroli, zdarzało się, że ludziom znikały pliki z dysków sieciowych. Transfer też mocno ogranicza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
L0ko uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Cze 2023 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2022
Posty: 90
Darek a możesz podesłać konkretnie co posiadasz ?

Nelson, dziękuję, lecz ja z trasy zwożę zwykle powyżej 100-150 Gb filmów i zdjęć. A latam 8-10 x w roku, więc dysk wirtualny by mnie kosztował dość dużo. Icloud non stop zapchany :)

Ricinus, napisz proszę jakie dyski posiadasz :)

Dziękuję ! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Cze 2023 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2334
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
O jakiś czas zrzucam tez zdjęcia na zwykle dyski zewnętrzne. Najlepiej jakby one były tak jak mówisz w innym miejscu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Cze 2023 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 480
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
@L0ko Marka i model dysku ma drugorzędne znaczenie, bo nawet jak napiszę co mam konkretnie to już i tak nie jest dawno w sprzedaży i o niczym jeden niezawodny dysk nie świadczy. Poza tym każda marka ma lepsze i gorsze wypusty ;) Parametry mają najczęściej zbliżone, a niewielkie różnice prędkości w dysku na backup mają małe znaczenie. Oczywiście przy założeniu, że nie kupisz jakiegoś noname albo używki, brałbym to co jest aktualnie w dobrej cenie. Jeśli w podobnych cenach to obecnie zazwyczaj WD ma lepsze opinie niż Seagate.

Dużo ważniejsze od modelu dysku jest żeby zakup niby dobrego dysku nie uśpił Twojej czujności. Nawet najlepszy dysk ulega zużyciu i po kilku latach przechowywanie na nim danych będzie wiązało się z większym ryzykiem niż przechowywanie na nieco tańszym ale nowym. Konieczne jest monitorowanie parametrów SMART dysku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Cze 2023 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 174
Na swoim NAS postawiłem Immich https://documentation.immich.app/
Jest app na androida, jako dodatkowy backup na razie się sprawdza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group