Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Kwi 2015 18:29 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 12
Witam,
znalazłem połączenie z Irkucka do Moskwy za nieco ponad 3000 rubli (czyli nieco ponad 200zł?). Chciałbym się zapytać czy taka cena jest realna czy coś tam pomieszałem. Przyznam, że nie znam rosyjskiego a po przetłumaczeniu strony też nie jest wszystko jasne. Proszę o pomoc. Poniżej wstawiam screen'a znalezionego połaćzenia w 2 klasie. :)
Z góry dzięki ;)
Image

Załączniki:
TinyGrab Screen Shot 06.04.2015, 16.15.16.png
TinyGrab Screen Shot 06.04.2015, 16.15.16.png [ 141.18 KiB | Obejrzany 5686 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 06 Kwi 2015 18:44 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Ze screenshota nie wynika, że coś pomieszałeś, ALE zanim zarezerwujesz, rzuć może okiem na tę
stronę: http://www.transsiberiantips.com/train- ... r-classes/
Góra
 Profil Relacje PM off
bartobe uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Kwi 2015 18:47 

Rejestracja: 18 Lut 2011
Posty: 185
Z tej strony wynika,ze cena rzeczywiście w granicach 3000 rubli.
Napisano,ze bilet zakupiony 45 do 31 dni przed podróżą kosztuje 30% taniej (skidka-obniżka).
Ponadto,ceny zmieniaja się dynamicznie w zależnosci od dostępnosci biletów.
Za 3000 rubli masz miejsce w plackartnym wagonie (kuszetka),wolne boczne miejsca dolne i gorne (ułożone wzdluż korytarza wagonu).
I gorne w przedziale (przedzialy bez drzwi).
Sypialny 9000 rubli.
Mam nadzieję,ze pomogłam trochę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
bartobe uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Kwi 2015 18:48 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 12
Wiem jak wyglądają poszczególne klasy ale dla budżetowego podróżnika wygoda nie jest najważniejsza :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Kwi 2015 18:49 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 5
Tak, potwierdzam, jest oferta za niewiele ponad 3000 rubli na tę datę. Po angielsku możesz szukać i kupić na stronie kolei rosyjskich po angielsku czyli http://eng.rzd.ru
Góra
 Profil Relacje PM off
bartobe lubi ten post.
bartobe uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Kwi 2015 18:54 

Rejestracja: 18 Lut 2011
Posty: 185
Masz rację,ale póki masz wybór,lepsza miejscówka w przedziale.
Góra
 Profil Relacje PM off
bartobe lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Kwi 2015 19:00 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@bartobe, kuszetki to świetna okazja do integracji, ale wypadałoby nauczyć się choć odrobinę rosyjskiego i unikać rozmów o polityce, szczególnie po angielsku. ;-) Za to Dzień Zwycięstwa na pewno będzie można z kimś poświętować. Wszak słowiańskie w nas dusze... ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Kwi 2015 19:01 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 12
Mam jeszcze pytanie dotyczące podróżowania po Rosji (autostop i pociągi) z towarzyszką płci przeciwnej. Myślicie, że będzie to równie bezpieczne? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Kwi 2015 19:24 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
bartobe napisał(a):
Mam jeszcze pytanie dotyczące podróżowania po Rosji (autostop i pociągi) z towarzyszką płci przeciwnej. Myślicie, że będzie to równie bezpieczne? :)

nie wiem jak stop, pociagi w roku 2002/2003 byly bezpieczne :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Kwi 2015 19:25 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@bartobe, tu masz "świeży" artykuł o autostopie: http://m.wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,10 ... czylo.html . Ja bym się raczej nie zdecydowała, choć dogaduję się po rosyjsku i blond seksbombą nie jestem.

Pociągi są raczej bezpieczne. Ale uważałabym na alkohol i przemieszczanie się po wagonie nocą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Kwi 2015 19:30 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
Kara napisał(a):
@bartobe, kuszetki to świetna okazja do integracji, ale wypadałoby nauczyć się choć odrobinę rosyjskiego i unikać rozmów o polityce, szczególnie po angielsku. ;-) Za to Dzień Zwycięstwa na pewno będzie można z kimś poświętować. Wszak słowiańskie w nas dusze... ;-)

taaa... i dowiesz sie jak to jest, dlaczego Polacy nas Rosjan zdradzili i brataja sie z tymi amerykanami, po co wam te nato ?
no i posluchasz sobie o rosyjskiach kompleksach i tej zlej Ameryce no i jak to Amerykanie tylko mysla kiedy napasc na
ta Rosje, ale naszczescie Rosja to przeciez taki silny kraj z tak wspanialym wodzem jakim jest nasz prezydent tawarisz wolodia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Kwi 2015 19:58 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
W takich momentach pomaga mi to, że nie mówię biegle (więc zawsze mogę stwierdzić, że czegoś nie rozumiem) i że jestem kobietą (bo rzekomo z definicji nie znam się przecież na polityce), proszę więc, żeby nauczono mnie jakiegoś "poetyckiego" toastu, limeryku albo innego wierszyka. A potem rozmowa z reguły zbacza na rosyjską kuchnię, literaturę czy film...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Kwi 2015 00:00 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
[quote="Kara"
Pociągi są raczej bezpieczne. Ale uważałabym na alkohol i przemieszczanie się po wagonie nocą.[/quote]
nie wiem dlaczego trzeba by sie przemieszczac po wagonie, generalnie jest bardzo bezpiecznie, bo
kazdy wagon ma miejsca imienne i kazdy wagon ma swojego konduktora.
na wodke bym uwazal, kiedys w latach 90/2000 bywaly przypadki ze miejscowi czestowali... alkoholem z
prochami, potem ktos sobie zasypial i... budzil sie okradziony.
zreszta z tym alkoholem u ruskich to wogole przewalone, chca zeby z nimi pic, potem po pijaku zaczynaja
gadac o jakis bzdurach, ze nas wyzwalali i wogole o polityce, koniec swiata sie dzieje i sie bardzo obrazaja
jak sie na polityke patrzy inaczej. ale spoko, jesli nie chcesz pic, to sa dwie opcje akceptowane przez miejscowych :
1. religia mi nie pozwala
2. ja primuju medikamenty

o, i to wystarcza :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 07 Kwi 2015 10:58 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@michcioj, a propos przemieszczania się nocą po wagonie - np. do toalety. :-D

Wymówka nr 1 wydaje mi się nieco ryzykowna. Lepiej wykręcić się nr 2 lub problemem z żołądkiem/ wątrobą/ etc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Kwi 2015 16:53 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
W plackarcie jest spokojnie. Można jechac bez obaw.
generalnie obecnie jest zakaz spożywania alkoholu w transsibie. My spożywaliśmy ale trzeba się było czaić. Po jakimś czasie jak się zżyliśmy z prowadnicami, to ostrzegały nas o kontrolach i patrolach policji. Tak tak - średnio 2x dziennie przez skład przemieszcza się patrol policji. Dużo też zalezy od prowadnic. Słyszałem o przypadkach, że kazały otworzyć reklamówkę po powrocie do wagonu na dłuższym postoju.
W trakcie spożywania rozmawialiśmy na dość luźne tematy, raczej unikając tematów politycznych. Było to o tyle trudne, że jechali z nami także uchodźcy z Ługańska, ale generalnie podróż upłynęła w serdecznej atmosferze i nie było żadnych zgrzytów. Na koniec jeszcze obdarowano nas tak prowiantem domowego wyrobu, jak i drobnymi upominkami (np. banknotami uzbeckimi).
Jak kogoś interesują szczegóły i ma dużo czasu na czytanie to zapraszam do siebie http://doczu.pl/podroz-marzen-czyli-ros ... 1-09-2014/ (Sporo jest o transsibie ale i o bezpieczeństwie także)
Podsumowujc skrótowo - w Rosji jest bezpiecznie a w transsibie szczególnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Kwi 2015 19:08 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 43
Doczu napisał(a):
W plackarcie jest spokojnie. Można jechac bez obaw.
generalnie obecnie jest zakaz spożywania alkoholu w transsibie. My spożywaliśmy ale trzeba się było czaić. Po jakimś czasie jak się zżyliśmy z prowadnicami, to ostrzegały nas o kontrolach i patrolach policji. Tak tak - średnio 2x dziennie przez skład przemieszcza się patrol policji. Dużo też zalezy od prowadnic. Słyszałem o przypadkach, że kazały otworzyć reklamówkę po powrocie do wagonu na dłuższym postoju.
W trakcie spożywania rozmawialiśmy na dość luźne tematy, raczej unikając tematów politycznych. Było to o tyle trudne, że jechali z nami także uchodźcy z Ługańska, ale generalnie podróż upłynęła w serdecznej atmosferze i nie było żadnych zgrzytów. Na koniec jeszcze obdarowano nas tak prowiantem domowego wyrobu, jak i drobnymi upominkami (np. banknotami uzbeckimi).
Jak kogoś interesują szczegóły i ma dużo czasu na czytanie to zapraszam do siebie http://doczu.pl/podroz-marzen-czyli-ros ... 1-09-2014/ (Sporo jest o transsibie ale i o bezpieczeństwie także)
Podsumowujc skrótowo - w Rosji jest bezpiecznie a w transsibie szczególnie.

Jak jechałem z Władywostoku do Ułan Ude trafiłem akurat na okres demobilizacji w armii - w Chabarowsku do plackarty wsiadło ok. 40 tzw. "dembielej", którzy po odsłużeniu roku w armii wracali do domu. W sąsiednich wagonach było podobnie. Generalnie w pociągu działo się wszystko, było bardzo dużo picia, śpiewy, trochę przygód z policją (kilka osób wysadzono z pociągu), ale za to pamiątka zostanie na całe życie :) Jechaliśmy w 7 osób i w stosunku do nas wojskowi zachowywali się fair - dali nawet w prezencie naszym dziewczynom koszulki - pasiaki i suchy prowiant :)))
Generalnie plackartą jeździłem kilkanaście razy na krótszych odcinkach i jest to zdecydowanie bezpieczny wariant. Jeżeli nie będzie się nikogo prowokować to najgorsze co może się trafić to kradzież kieszonkowa, lepiej uważać na dłuższych postojach, kiedy większość pasażerów wychodzi z wagonu, ale i tak nie są to częste sytuacje. W każdym pociągu co do zasady jest patrol policji i jak coś się dzieje to są oni na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Kwi 2015 10:52 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Oczywiście sytuacja z powrotami "wojskowych" ma to do siebie, że zależy jak się trafi, ale są to na tyle rzadkie przypadki, ze raczej nie ma co generalizować.
Co do kradzieży, to nie mieliśmy przykrych doświadczeń w tej materii, a bywało że na noc zostawialiśmy w przedsionku telefon do podładowania, czy aparat. Jedynie na postojach prowadnice przypominały nam aby zabrać te rzeczy do siebie, bo ktoś może zwinąć.
Mało tego. Gdy w Chabarowsku uciekł nam pociąg, to całą drogę do następnej stacji Wjaziemskaja (prawie 2h jazdy) prowadnica, która miała czas wolny, spędziła na naszych miejscach pilnując nam dobytku. Nie zginęło absolutnie nic, a zostały tam lustrzanki, mp3, mój portfel i paszport i cała reszta majdanu.
Jak więc widać mam same pozytywne doświadczenia. Ale oczywiście nie zawsze tak być musi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Kwi 2015 11:02 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Jak dotarliście wtedy do Wjaziemskaja? :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Kwi 2015 08:25 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Taksówką :)
5000 rub stargowane z 10000 :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Kwi 2015 08:32 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Szacun :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group