Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Wrz 2019 14:14 

Rejestracja: 12 Wrz 2019
Posty: 3
Madzik1988 ,
https://www.tripadvisor.ru/Restaurant_R ... trict.html


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Wrz 2019 15:19, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 23 Wrz 2019 11:25 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
W ostatni weekend pochodziliśmy trochę po knajpach w Kaliningradzie i mam mój subiektywny ranking:

1. Чайхана Калининград-Ташкент (Chaykhana Kaliningrad-Tashkent) - przytulna knajpa uzbecka, dobre jedzenie - wybitny каурдак, doskonała jagnięcina, tylko manty z baraniną przeciętne. Piwo łotewskie - niezłe, ale bez szału. Tanio. Dla mnie szczególnie w stosunku jakość-cena nr 1 z odwiedzonych miejsc.
2. Борщ & Сало (Borsch & Sało) - w piątek nie udało nam się wejść (podobnie jak do kilku innych miejsc w okolicy). Jakimś cudem znalazł się stolik w sobotni wieczór. Doskonały barszcz, podobno świetny nieprzesolony śledzik i sało. Kotlet po kijowsku poprawny, ale bez zachwytu. Do tego gratisowa chrzanówka na wejściu, wódeczka w porcjach po pół szklanki i doskonałe tanie (220r. za litr) pszeniczne piwo. Ceny średnie. Polecam
3. Хмель (Chmiel) - nr 1 w Kalinigradzie wg przewodników, tripadvisorów itp. Mimo, że knajpa ma cztery piętra nie było stolików ani w piątek, ani w sobotę. Warzą własne piwo (cztery gatunki) - przyzwoite (ale w Borsch & Salo lepsze) , a przy stolikach są kranikiby klient mógł sam dolewać. Co do jedzenia nie mam przeglądu sytuacji - jadłem burgera z renifera, który był olbrzymi i wyglądał pięknie. Tylko,że dodatki i sosy przytłaczały smak mięsa, a to ono powinno być atrakcją. Lekkie rozczarowanie, następnym razem zamówię stek (z renifera oczywiście). Ceny dość wysokie.
4. Шарк (Shark) - knajpa polecana na forum. Dla mnie jednak rozczarowująca. Jest tanio, ale to bardziej stołówka niż restauracja. Szaszłyki raczej bez smaku i tłustawe. Zupa z pielmieni niezła, doskonały chlebek. Niestety piwo to tragedia, mieliśmy różne i przy każdym Harnaś to prawdziwy kraft. Do tego 150r. za takie siki to kiepski żart. Dla mnie zdecydowanie gorzej od Chaykhana, a ceny podobne. Jeśli jesteśmy blisko to zjeść można, ale iść specjalnie nie warto.

Do tego znaleźliśmy kraftownię z prawdziwego zdarzenia - Бар Ельцин (Jelcyn). Rzemieślnicze piwa rosyjskie i zagraniczne. Ceny polskie (150-250r. za 0.4l). Wszystkie poza red lagerem były niezłe. Fajna atmosfera i wnętrze.

Może @oskiboski i @becek dorzucą jeszcze jakieś zdjęcia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 23 Wrz 2019 12:54 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
W sumie niewiele mogę dodać bo @jasiub opisał nasze doświadczenia w pełni. Dodam za to kilka zdjęć

Renifer ~30 pln >Chmiel
Image

Sało i 90ml wódeczki > Barszcz i Sało
Image

Śledzik wspaniały > Barszcz i Sało
Image

Cherry Ale & Mango APA w Jelcynie (u Jelcyna ?)
Image

Przeciętny Shark
Image
ImageImage

Kaliningrad-Taszkient -baranina z warzywami dla mnie najlepsze danie na wyjeździe.
Image
Manty z baraniną Kaliningrad-Taszkient ale jak Jasiu napisał tylko poprawne, ale bez wstydu.
Image

A to śniadanie z sieciówki obok naszego KoikaGo. Jajka 180rub / croissant 130 ale bardzo wart swojej ceny.
ImageImage


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 30 Wrz 2019 14:08 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Ja się Szarkiem nieco rozczarowałem.
Zamówiłem baraninę, zapłaciłem 400 rubli.
I wszystko fajnie, tylko, że 3/4 dania to były kości, a 1/4 mięsa, więc zupełnie się nie najadłem...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Wrz 2019 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
nie wiesz co to znaczy się rozczarować
nie zamówiłeś tam piwa 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 30 Wrz 2019 15:28 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Zamówiłem. Było nawet ok :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 07 Paź 2019 13:34 

Rejestracja: 19 Sie 2019
Posty: 9
A ja nie polecam Jelcyna. Piwa smaczne i wybór szeroki ale to miejsce niczym się nie różni od polskich pubów. Spodziewałem się czegoś bardziej "rosyjskiego".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 07 Paź 2019 17:04 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
@apsik44 no tak tylko my szukalismy pubu z dobrym piwem i znalezlismy
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Paź 2019 13:55 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Ja polecam Chmel, Reduit i Borsch&Salo, wszędzie pysznie, koniecznie spróbujcie ryb, są obłędne w każdej z nich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group