Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lut 2015 16:50 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 3
Od 9 do 31 marca planuje 2-osobową wycieczke do USA (lądowanie i wylot - NYC (JFK)). Pierwsze 2 tygodnie tzn. 10 - 24 marca planuje spędzić w Kalifornii a pozostały tydzień w NYC. W NYC będę już trzeci raz, więc w miarę ogarniam miasto, natomiast w Kalifornii będę pierwszy raz dlatego proszę o odpowiedzi/porady na poniższe punkty:

1. TRANSPORT Z NYC DO KALIFORNI: Jak najtaniej dostać się z NYC do Kalifornii? Na chwilę obecną najtańsze loty roundtrip jakie znajduje to JFK - LAX za ok. $300 od osoby (z bagażem podręcznym - bo taki nam wystarczy). Czy ktoś zna jakieś skuteczniejsze wyszukiwarki krajówek po USA poza expedia/kayak lub aktualne fajne promocje linii lotniczych na krajówki po USA? Może taniej byłoby lecieć do LV, SF, SD?

2. WYPOŻYCZENIE SAMOCHODU: Jaką wypożyczalnie samochodu najlepiej wybrać? Czy skorzystać z renomowanych wypożyczalni przy lotnisku czy wybrać niszową? Samochód będzie potrzebny dla dwóch osób, jaką klasę samochodu najlepiej wybrac, kompakt? Dodam, że mam 24 lata, czy będzie to duży problem (w związku z tym spore dopłaty), że nie mam ukończonych 25 lat?

3. NOCLEG: Nasz wstępny plan to 7 dni stałego noclegu w LA (np. pokój na Airbnb na Venice Beach dla 2 osób za ok. $100 za noc) + kolejne 7 dni korzystania z moteli przydrożnych w związku intensywnym zwiedzaniem, podróżowaniem. Czy macie jakieś sugestie co do noclegu?

4. ATRAKCJE/WYCIECZKI: Co trzeba zobaczyć w LA? Gdzie warto wybrać się na dalszą wycieczkę? Nasza wstępna lista na LA to: Rodeo Drive, Beverly Hills, Hollywood, Universal Studios, Disneyland, Griffith Park, Santa Monica, Venice Beach. Lista na reszte Cali: San Fran (Golden Gate Bridge, Cable Car, Chinatwon, Alcatraz?), SeaWorld San Diego, Death Valley, Las Vegas. Przy okazji LV rozważamy również Grand Canyon, warto?

Pozdrawiam,
J


Ostatnio edytowany przez dżako, 22 Lut 2015 17:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 22 Lut 2015 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
1. Tak jak pisałeś, pokombinuj z różnymi portami przylotu/wylotu.
2. Wpisz odpowiednie parametry i posprawdzaj na http://www.economycarrentals.com/ lub http://www.rentalcars.com/. Auto dostaniesz z "renomowanej" wypożyczalni ;) Co do wielkości to dla 2 osób spokojnie coś małego wystarczy, ale jak chcesz szaleć i masz kasę to bierzesz premium.
4. 7 dni w LA to przesada. Zmniejszyłbym ilość dni w LA, a powiększyłbym czas w Parkach Narodowych. Powie też to większość osób, ale zależy oczywiście co lubisz.

Ogólna sugestia to poczytaj trochę forum, znajdziesz dużo odpowiedzi na swoje pytania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dżako lubi ten post.
dżako uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Lut 2015 17:17 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 3
Dzięki za odpowiedź Grondo!

Co do punktu nr 4 - czytam właśnie na forum, że bardzo dużo osób odradza LA, a poleca SF, więc może zamiast lotniska i 7 dni w LA wybiorę SF. Co sądzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Lut 2015 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Co do LA, to wydaje mi się, że na forum trochę demonizują, ale zobaczę na własnej skórze. Ja będę na raty około 3 dni i myślę, że będę miał dobrą zabawę w Universal, na meczu NBA, Griffith czy testując food trucki. Nie mniej jednak, na te atrakcje w LA co wymieniłeś wcześniej, to 7 dni to dużo za dużo.

A i nie sugeruj się tylko opiniami i sam poszukaj co jest ciekawego (dla Ciebie) i zdecyduj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Lut 2015 00:00 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
3 dni na LA wystarczy. Dobrze zaplanuj spanie bo wszędzie sa korki o każdej porze a różnica w sumie jet taka ze w godzinach szczytu prędkość to 5 mil na godzinę a poza to 10 ;)

Obecnie w LA panuje taki smog ze praktycznie nie widać nic.

Dobrze robisz ze chcesz przedłużyć pobyt w SF. Znajdź nocleg koło Fishermans Wharf i o samochodzie możesz zapomnieć. Tramwaje i autobusy dowiozą wszędzie i jest bardzo bezpiecznie. Na tramwaje i autobusy musisz mieć dokładnie odliczona kwotę za bilet. Ogólnie reszty nie wydają, ALE jak to USA to kierowca ci wyda. Ja np nie miałem drobnych i zamiast 6$ dałem 10$ i mowię do kierowcy - moja strata. Facet powiedział żeby stanąć koło niego i jak ludzie bedą wsiadać to odda resztę z ich opłaty. A gdyby sie nie udało to wystawi Mobilet na 6 godzin zamiast na 1.5 godziny. Skończyło sie tak ze dostałem bilet z długim czasem ważności i wydana reszta ja następnym przystanku ;) z lotniska masz dobry dojazd Bartem do centrum. Samochód możesz wyłożyć w każdej wypożyczalni w centrum - na Wharfie sa chyba wszystkie większe. Parkingi w centrum drogie. Standard to miedzy 7.5 a 10$ za godzinę. Pogugluj "parking in San Francisco" to,sie obeznasz. Obecny przejazd przez Golden Gate - a raczej powrót do miasta - to 6$ i płaci sie w systemie toll by plate. Oznacza to ze jak przejedziesz autem z wypożyczalni to skasują cie 6$ za przejazd + miedzy 14 a 25$ opłaty manipulacyjnej. Opłata bedzie ściągnięta pomniku tygodniach lub miesiącach - zależy kiedy operator mostu przetwory dane. Różnica w cenie wynika z tego ze nie pamietam dokładnej kwoty. Ściagają z karty ktora podałes przy wypożyczeniu.

Rower. Wszędzie a zwłaszcza na Wharfie sa dostępne wypożyczalnie rowerów. Miasto bardzo reklamuje ten sposób zwiedzania miasta. Cen nie znam, nie wypożyczałem. Musisz wyguglowac. Teoretycznie możesz zwiedzić Golden Gate rowerem ale najlepsze zdjęcia sa ze wzgórza po drugiej stronie autostrady a tam rowerem raczej nie podejdziesz - stromo i wąsko.

Jedzenie. Śniadania polecam w Dinerach IHoop. Cena dla 1 osoby to ca 10-15$. Jajka, gofry, pancake - co lubisz. Paczek + kawa ca 5$ zależy od wielkości kawy. W Starbucks podobnie.
Fish and chips oraz Shrimp and chips na Wharfie ca 10$. Crab Chouder podobnie.

Miłego pobytu. Sam wróciłem 3 dni temu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
dżako lubi ten post.
dżako uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group