Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sty 2019 12:03 

Pytanie na szybko:) Czy możecie polecić jakieś malownicze, najlepiej nadmorskie miasteczko dostępne pociągiem z Rzymu o tej porze roku ? Przylatuję w pn w południe i chciałam od razu się przemieścić na 2 dni gdzieś dalej, a potem na 3 dni wrócić do Rzymu. Zamierzam spacerować uliczkami i plażą, zachwycać się i pić kawę :) Budżet mam raczej średni niż wysoki. Myślałam o Pizie ale dotrę tam albo bardzo drogo (ok 40 E w jedną stronę), albo dopiero na wieczór. Macie pomysł na coś bliżej?
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 05 Sty 2019 12:28 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
Do Pisy masz TrenItalia ok 4 h jazdy co także zrobiłem. W okolicach trudno o piękne plaże. Może ...Neapol. Ponad 3h jazdy ale piękne i wybrzeże i ewentualnie niedaleko położone miasteczka :P
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 05 Sty 2019 12:29 
Awatar użytkownika

platynowy
Ostia za 5 Euroasow. :D

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 05 Sty 2019 12:41 
Awatar użytkownika

Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
nawet mniej, dojedzie na zwykłym bilecie za 1,5 euro

#5 PostWysłany: 05 Sty 2019 15:49 

Myślałam o czymś nieco dalej niż Ostia i zdecydowanie mniejszym niż Neapol...
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 05 Sty 2019 15:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 399
Kilometry: 506 100
https://wikitravel.org/en/Rome#Get_out
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 05 Sty 2019 16:01 
Awatar użytkownika

Loty: 56
Kilometry: 98 913
Ja proponuję, może nie nadmorskie, ale bardzo malownicze Orvieto. Jedź od razu z lotniska (przesiadka w Rzymie na Termini albo Tiburtina), pochodź po Orvieto, przenocuj w jednym z klimatycznych hotelików, a rano autobusem do Civita` di Bagnoreggio. Byłam w październiku, wrażenia świetne. Bez tłumów turystów. Późnym popołudniem powrót pociągiem do Rzymu (około 40 minut jazdy). Bardzo fajne jest też Tivoli, warto spędzić tam cały dzień, do wyboru Villa d'Este, Willa Hadriana i Willa Gregoriana. Jest co robić, klimat małego włoskiego miasteczka gwarantowany ;-)
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 05 Sty 2019 22:52 

Dziękuję, podoba mi się ten pomysł:)
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 08 Sty 2019 15:23 
Awatar użytkownika

Loty: 443
Kilometry: 710 242
platynowy
dajcz73 napisał(a):
Ja proponuję, może nie nadmorskie, ale bardzo malownicze Orvieto.
Orvieto jest super, rowniez polecam.
Kilka lat temu jechalem autostrada do Rzymu (no, bo dokad prowadza wszystkie drogi?), a tu nagle towarzyszka podrozy "Patrz, jakie fajne miasteczko! Jedziemy?!". I tak bez zadnego trybu skonczylo sie bardzo przyjemnie spedzonym dniem. Chetnie tam wroce. Poza sezonem bardzo malo turystow (jak na Wlochy, rzecz jasna, niezupelnie sa to Skierniewice w lutym ;) ).
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 08 Sty 2019 17:54 
Awatar użytkownika

platynowy
marta.anna napisał(a):
Myślałam o czymś nieco dalej niż Ostia i zdecydowanie mniejszym niż Neapol...

Masz wiele mozliwosci, np. mozesz odbic na 2 dni do Toscany albo do Pompei. :)

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 13 Kwi 2019 18:31 

@dajcz73 @p.wl
Nieco z opóżnieniem, ale dziękuję Wam ogromnie za insipracje :) Orvieto, Civito di Bagnoreggio i Tivoli były zachwycające! I praktycznie puste, bez turystów, a w porze siesty nawet wymarłe, co mi osobiście baaardzo pasowało :) Warto też zapamiętać, że w zimie w Tivoli otwarta jest tylko Villa d'Este, ale dla mnie ona jedna wystarczyła w zupełności :) Dzięki jeszcze raz :)
 Relacje PM off  

[ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość