Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Sie 2017 22:30 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Specjalnie dzisiaj będąc w Tropei spojrzałem na dojście plażą. Na podstawie obserwacji wzrokowej ze schodów w Tropei. Dojść plażą z miejscowości Parghelia można (kawałek wzdłuż portu więc nie plaża), ale z dzieckiem to spory odcinek około 2,5 - 3 kilometry (dojść raz to nie problem, codziennie może być męczące).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 22 Sie 2017 11:56 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
peter7712 napisał(a):
Specjalnie dzisiaj będąc w Tropei spojrzałem na dojście plażą. Na podstawie obserwacji wzrokowej ze schodów w Tropei. Dojść plażą z miejscowości Parghelia można (kawałek wzdłuż portu więc nie plaża), ale z dzieckiem to spory odcinek około 2,5 - 3 kilometry (dojść raz to nie problem, codziennie może być męczące).
Dzięki, już sobie odpuscilem ten pomysł i zarezerwowalem nocleg w Tropei. Jesteś teraz w Tropei? Ja lecę za miesiąc i mam nadzieje że pogoda będzie spoko :-) Jakie ceny w samej Tropei? Da się jeść na mieście w rozsądnych cenach? Byłeś może w Zambrone? Myślę nad noclegiem również tam w drugiej części pobytu?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Sie 2017 12:33 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
AFC napisał(a):
Ja lecę za miesiąc i mam nadzieje że pogoda będzie spoko :-)

Październik 2016
https://www.ilmeteo.it/portale/archivio ... 16/Ottobre

Październik 2015
https://www.ilmeteo.it/portale/archivio ... 15/Ottobre

Październik 2014
https://www.ilmeteo.it/portale/archivio ... 14/Ottobre

Pozostałe październiki
https://www.ilmeteo.it/portale/archivio ... fresh_cens
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
AFC uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 22 Sie 2017 17:39 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Cytuj:
Dzięki, już sobie odpuscilem ten pomysł i zarezerwowalem nocleg w Tropei. Jesteś teraz w Tropei? Ja lecę za miesiąc i mam nadzieje że pogoda będzie spoko :-) Jakie ceny w samej Tropei? Da się jeść na mieście w rozsądnych cenach? Byłeś może w Zambrone? Myślę nad noclegiem również tam w drugiej części pobytu?


W Tropei byłem tylko pół dnia, potem chwilkę na Capo Vaticano (ale zrobiłem tylko kilka zdjęć bo straszne tłumy). W Zambrone pomyliłem plaże i nie byłem na tej najsłynniejszej. Może i dobrze nie było tak ciasno.
W Tropei kupiliśmy tylko pizze (na oko 30 cm) - 6,5 euro
Co do pogody aktualnie trochę się schłodziło jest tylko 30 stopni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Kwi 2018 13:27 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Hej, lecimy 11-17.06 z Krakowa. Może ktoś chciałby dołączyć, żeby taniej auto wynająć? My para koło 30. Szukamy parę w podobnym wieku :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Maj 2018 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lut 2016
Posty: 8
Hej, mam pytanie o wąwóz raganello (ten z mostem diabła) - czy jest opcja spaceru dołem wąwozu w miarę suchą nogą czy dla niechcących się zmoczyć zostaje widok z mostu w dół?
Pytam bo zaraz wylatujemy w okolice, a we Włoszech jest załamanie pogody, burze i 16 stopni w maju stąd spacer po kostki w rzece nie jest wymarzoną formą wypoczynku.
Ktoś ma jakieś doświadczenia? Będę wdzięczny za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 31 Lip 2018 14:40 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Niedawno wróciłem z Kalabrii i chciałbym podzielić się swoimi uwagami.
1. Tropea jest śliczna, ale starówka jest mała i mocno zatłoczona. Plaża śliczna ale pełna ludzi. My poświęciliśmy na Tropeę 2,5 dnia i myślę, że tyle wystarczy.
2. Co trzeba zobaczyć: Tropea, Pizzo, Capo Vaticano i Scilię. Niektórzy dodają Reggio di Calabria, ale my akurat tą atrakcję odpuściliśmy.
3. Fajna plaża jest w Santa Domenico - znacznie mniej ludzi niż na innych (dojście przez ośrodek Marco Polo).
4. Na wszystkich plażach woda genialna i krystalicznie czysta. Różne podłoże przy wejściu do morza, niekiedy kamieniste dlatego warto wziąć buty do pływania.
5. Drogi lokalne w marnym stanie i wokół nich można spotkać śmieci lub bardzo dużo śmieci.
6. Jedzonko bardzo smaczne i ceny przystępne.
7. Wspaniałe widoki dla których warto się zatrzymać i podziwiać.
8. Według mnie warto wynająć auto i być niezależnym, ale minusem jest wpasowanie się we włoski styl jazdy. Jeżdżą trochę inaczej.
9. Jeżeli ktoś chce nieco oszczędzić to polecam robienie zakupów w marketach (np. Conad) i samemu sobie przygotowywać jedzonko.
Warto jechać do Kalabrii, my z wypadu na 8 dni wróciliśmy bardzo zadowoleni. Nie wolno porównywać Kalabrii z innym regionami Włoch (np. z Apulią), to jest inny region. Cudowny dla tych, którzy chcą korzystać z uroków plaż i morza.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 01 Sie 2018 09:57 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
Kalabria to nie tylko zachodnie wybrzeże !!!!!! warto zobaczy również np. Pentedattilo, popijać pyszny domowej roboty sok z bergamotki w miejscowości Bova w domowej małej restauracji La Lestopitta Da Mimmo - Rosticceria , lub pojechać pojechać do Gerace na granite oczywiście nie wolno zaponinac o Le Castella i degustacji win z lokalnych winnic :)


Ostatnio edytowany przez baku baku, 01 Sie 2018 12:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 01 Sie 2018 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Kalabria to także Catanzaro i niesamowity widok na mosty łączące dzielnice na wzgórzach. Polecam ;)
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 01 Sie 2018 10:54 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Potwierdzam-Catanzaro i ta plątanina wiaduktów :) Niesamowita praca inżynierów i wykonawców. I jeszcze Catanzaro Lido-ładna promenada nad morzem i pyszny chleb w malutkiej piekarence. Niestety, nie pamiętam ulicy. Jest jeszcze Crotone, którego poznanie zostawiam na jesień. A Le Castella wspaniała !
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 01 Sie 2018 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
@ewaolivka
Jeśli Crotone to tylko stare miasto. Dodatkowo wieża w stary mieście i widok na promenadę i port. Reszta miasta jest moim zdaniem nieciekawa a plaża przeciętna :)
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 01 Sie 2018 12:29 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Dzięki !. Crotone to tylko 2 noclegi i baza do zobaczenie czegoś nowego. I zakupów produktów spożywczych :) Będąc tylko przejazdem zobaczyłam wiele ciekawych i za przyzwoite pieniądze. Chcę pojechać do Santa Severina. Zobaczyłam zdjęcia: to małe, malownicze miasteczko z zamkiem na wzgórzu. Trochę kojarzy mi się z Bagnoregio w prowincji Viterbo. Choć nie jest aż tak spektakularne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Gru 2018 22:03 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 82
Loty: 66
Kilometry: 79 244
potek7 napisał(a):
Niedawno wróciłem z Kalabrii i chciałbym podzielić się swoimi uwagami.
1. Tropea jest śliczna, ale starówka jest mała i mocno zatłoczona.


Zapraszam w listopadzie. Miałem wrażenie, że byliśmy jedynymi turystami. Aczkolwiek, warto zaznaczyć, że zdecydowana większość lokali pozamykana. Ale urok jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 19 Kwi 2019 14:36 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Forumowicze,

Lecę na Kalabrię na rozszerzoną majówkę, w sumie 11 noclegów. Samochód juz wypożyczony na cały ten czas Myślę o tym żeby podzielić to na 2 etapy:

1. Pd-Wsch 6 nocy z bazą w Scilli lub Tropei. Czy ktoś kto był tu i tu mógłby szybko wypowiedzieć się która będzie lepszym pomysłem? Plażowania raczej nie przewidujemy, ale spacerki po plaży tak. I ogólnie spacerki.

2. Reszta nocy gdzieś w "interiorze", myślałem o noclegu w Santa Severina. Czy ten pomysł ma ręce i nogi w ogóle?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 19 Kwi 2019 14:50 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Santa Severina bardzo malownicza, piękne krajobrazowo drogi. Dobrze, że samochód do dyspozycji-tamtejsza komunikacja dość "trudna" w użyciu. Ale naprawdę urzekła mnie właśnie Kalabria w głębi, choć wybrzeża też niczego :) Jest jeszcze dość pusta i lekko dzika :) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 19 Kwi 2019 14:53 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
A, i jeszcze jedno - czy w Scilli i w Tropei są jakieś publicznie dostępne bezpłatne parkingi bez ograniczeń czasowych? Najciekawsze lokalizacje miejsca pakingowego z wiadomych przyczyn nie udostępniają - nie mam problemu żeby zostawić tę Pandę gdzieś na obrzeżach - o ile faktycznie jest gdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 25 Maj 2023 10:14 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Odświeżam temat :) co ciekawego polecacie zobaczyć w Tropei i okolicach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group