Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rower elektryczny
#1 PostWysłany: 05 Mar 2021 18:25 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Kochani , moje wszystkie podróże od roku poszły w odstawkę . Obawiam się , że muszę na razie ograniczyć się do poznawania okolic bliżej domu. Wymyśliłam sobie na ten sezon zakup roweru ze wspomaganiem elektrycznym , żeby pojechać trochę dalej i nie obawiać się , że będę prosić potem męża o podwózkę do domu. Jakie są Wasze doświadczenia z tym sprzętem ? Warto zainwestować ? Czy budżet 5000 zł jest wystarczający na dobrej jakości E-rower ? Polecacie jakieś konkretne ? Trochę poczytałam już , ale liczę na Wasze opinie . Pozdrawiam !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
 Temat postu: Re: Rower elektryczny
#2 PostWysłany: 05 Mar 2021 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Ja tam wolę napęd 100% mięsni. więc osobiście nie korzystam, ale w tamtym roku znajomy kupił sobie eletryka, tyle że używanego. Po wizytach w kilku sklepach stwierdził, że te rowery które miesciły się w jego budżecie (podobnym do Twojego), nie wyglądały zbyt solidnie, a nawet trochę tandetnie. W końcu kupił, chyba tutaj https://www.olx.pl/sport-hobby/rowery/n ... ktryczne/., jakiegoś sprowadzanego z Niderlandów. Mimo wymiany ogniw na nowe i tak mu się opłaciło i jest zadowolony. Oczywiście do Nakła możesz mieć kawałek, ale pewnie w miarę blisko Twojego miejsca zamieszkania też można znaleźć takie oferty. A wydaje mi się, że sprzęt używany jednak dobrze by było zobaczyć i sprawdzić na żywo.

Jak chcesz, mogę go dopytać o szczegóły, ile sumarycznie to wyszło.
Góra
 Profil Relacje PM off
Smierz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rower elektryczny
#3 PostWysłany: 05 Mar 2021 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Zależy czego oczekujesz od takiego roweru. Najtaniej to przerobić swój na wspomaganie elektryczne i wtedy za 2 tysiące masz to samo co w firmowych za 5.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rower elektryczny
#4 PostWysłany: 05 Mar 2021 19:43 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Dokladnie.Zainteresuj sie dolozeniem elektryki do swojego aktualnego roweru. Jak nie spelni oczekiwan to zawsze mozna wrocic do poprzedniej wersji ale osprzet sprzedac.
Góra
 Profil Relacje PM off
Smierz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rower elektryczny
#5 PostWysłany: 05 Mar 2021 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Pomyślałbym o innej stronie, owszem na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest pomocny np pod dłuższą górkę, ale trzeba pamiętać że jest dużo cięższy, szczególnie taki lepszy np mtb, i to może być problem szczególnie dla kobiet, prowadzenie, wnoszenie na piętro, czy wywrotka na drodze
Góra
 Profil Relacje PM off
Smierz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rower elektryczny
#6 PostWysłany: 05 Mar 2021 22:33 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
-- 05 Mar 2021 23:26 --

Nie chcę bawić się w dokładanie elektryki do obecnego roweru. Chcę go szybko sprzedać i dołożyć do nowego. Myślę o rowerze trekkingowym , bo wydaje mi się najbardziej uniwersalny. Mieszkam w podmiejskiej okolicy. Mamy tu dużo wybudowanych dróg rowerowych,wciąż powstają nowe. Myślałam wstępnie o tym rowerze z Decathlonu :
https://www.decathlon.pl/p/rower-elektr ... R-p-325430

-- 05 Mar 2021 23:33 --

@WaldekK Nie kupiłabym w ciemno na pewno . Do Nakła kawałek jest ode mnie, bo z okolic Szczecina jestem.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Mar 2021 09:48, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rower elektryczny
#7 PostWysłany: 05 Mar 2021 22:43 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
w decathlonie istnieje możliwość wypożyczenia roweru. Można wcześniej sprawdzić czy rower spełni Twoje oczekiwania.
Więcej na :https://rent.decathlon.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Smierz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rower elektryczny
#8 PostWysłany: 06 Mar 2021 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Dobry pomysł, popieram
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rower elektryczny
#9 PostWysłany: 11 Mar 2021 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Nie polecam Decathlonu, tylko sklepy rowerowe. No chyba, że to nie mają być długie trasy to można taki rower kupić w wielu miejscach, ale dobrej jakości rowery najczęściej spotka się w sklepach typowo rowerowych ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
Smierz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rower elektryczny
#10 PostWysłany: 11 Mar 2021 01:26 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
@NikodemFM Czemu nie polecasz tych e-rowerów z Decathlonu ? Miałeś jakieś złe doświadczenia z nimi czy w ogóle z Decathlonem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rower elektryczny
#11 PostWysłany: 11 Mar 2021 01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Ze względu na jakość. Ryzyko, że kupi się kiepskiej jakości rower, który szybko będzie wymagał serwisu jest większa. W sklepach rowerowych nacisk nakłada się głównie na rowery i z większym prawdopodobieństwem taki rower wytrzyma dłużej, a pracownicy takich sklepów znają się na rowerach najczęściej bardzo dobrze i lepiej doradzą jaki wybrać ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rower elektryczny
#12 PostWysłany: 11 Mar 2021 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Korzystam z dwóch rowerów elektrycznych. Pierwszy to cargo (Stork) i generalnie polecam jeśli musisz na rowerze coś więcej zmieścić niż siebie. Dziecko, bagaże, zakupy - wtedy zupełnie inaczej się jeździ. Cena oczywiście powyżej 13k, ale jest w domu zamiennik samochodu.
Drugi to Gazelle, kupiona używana. Jest sporo takich sklepów gdzie można kupić holenderski rower w przystępnej cenie. Oczywiście idzie za tym, że rower ma już swoje lata, bateria choć odświeżona też. Cena 2k + 600zł za przejrzenie, zmianę opon i... generalnie średnio polecam. Sama jazda przyjemna, ale sporo zabawy, sprawdzania, napraw. Pewnie drugi raz kupiłbym nówkę w nieco droższej cenie.
W zależności od sposobu ładowania i pojemności baterii za 5k znajdziesz coś fajnego. Ostatnio widziałem rowery produkowane wcześniej dla IKEA pojawiły się pod własną marką (niestety nie pamiętam nazwy). Minus taki, że bateria nie wyciągalna, ale jeśli się ma garaż to raczej nie problem.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off
Smierz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rower elektryczny
#13 PostWysłany: 12 Mar 2021 15:44 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
@virtus Zgadzam się z Tobą odnośnie kupowania używanego i nowego elektryka . Z racji tego , że nie mam kompletnie zmysłu ,,złotej rączki,, wolę nie ryzykować i kupić nowy. Szkoda , że nie pamiętasz nazwy tego roweru dla IKEA , chętnie bym mu się przyjrzała .Garaż jest , więc ładowanie tu baterii nie byłoby problemem Córka już mi znalazła oprócz tych z Decathlonu jeszcze Krossa do 5 k. Tylko chciałabym znaleźć punkt , gdzie je zobaczę/ przetestuję na żywo i porozmawiam z fachowcami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group