Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kair / piramidy
#1 PostWysłany: 12 Kwi 2015 11:02 

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 5
Czy był ktoś z Was w tym roku w EGIPCIE?
Mam takie ważne pytanie, ponieważ wybieram się pod koniec czerwca do Sharm, a chciałbym
wybrać się na wycieczkę do Kairu / Piramidy czy ta wycieczka odbywają się? W zeszłym roku w biurze podróży informowali mnie
że wycieczki się odbywają, jednak gdy zaleciało się na miejsce, rezydent był zdziwiony i poinformował mnie że od pół roku są wstrzymane. Teraz już wiem, że nie ma sensu pytać się w biurach podróży, ponieważ oni w sumie mówią że są są a później okazuje się że ich nie ma :(


Ostatnio edytowany przez marcino123, 30 Lip 2019 18:56, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#2 PostWysłany: 24 Kwi 2015 15:31 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 93
A nie fajniej samemu sobie zrobić taką wycieczkę? Autokar do Kairu to koszt mniej niż 100 funtów w jedną stronę (od 65 te najtańsze bez klimy - ja akurat takimi jeżdżę bo nie znoszę klimy a w Egipcie jak mają to rozkręcają na full). Pod piramidy za grosze można dojechać metrem i busikiem. Bilet do Piramid chyba też 100 funtów (nie wiem dokładnie bo ostatnio byłem chyba 3 lata temu). Po Kairze chrzescijańskim i muzułmańskim przejść się za darmo, o zachodzie słońca usiąść w Parku Al Azkar i posłuchać nawoływania muzzeinów, a wieczorem o dogodnej porze wsiąć w busa i pojechać z powrotem. Wystarczy mieć ze sobą paszport (z wizą jeśli jedzie się z Synaju - choć miesiąc temu nikt nie sprawdzał :) mapy googla i trochę ciekawości. Kair to Matka miast. Trzeba parę dni żeby to poczuć...
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Maj 2015 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 89
Ja odradzam podróż autokarem. Egipt jest obecnie mniej bezpieczny a do tego podróż trwa naprawdę długo i jest męcząca. Moim zdaniem, będąc w kurortach jak Sharm czy Hurghada lepiej jest polecieć do Kairu samolotem. Ceny jednodniówek samolotem do Kairu są do zniesienia. Kupować je należy oczywiście w lokalnym biurze bo u polskiego turoperatora będą bardzo drogie. Taka opcja jest tym lepsza, jeśli w Egipcie jesteśmy tylko tydzień. Wtedy naprawdę szkoda czasu na urlopie na dobową wycieczkę autokarem.
_________________
http://skokispadochronowe-pl.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Gru 2017 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Odświeżę trochę temat, jako, że loty do Eilatu w dalszym ciągu tanie jak barszcz, temat o przejściu granicznym Taba rośnie: przejscie-graniczne-taba-izrael-egipt-wiza-oplaty,645,45778?start=120 a o piramidach cisza.

Ktoś próbował wykorzystać tanie loty do Eilatu, aby zobaczyć piramidy ?

Z tego co wyczytałem to zagraniczni turyści nie mogą skorzystać z autobusu Taba-Kair i trzeba jechać najpierw do Sharm albo Dahab i tam wsiąść w autobus. Znalazłem też stronkę egipskiego przewoźnika, gdzie można zarezerwować bilet on-line: https://go-bus.com/en

Oczywiście można też polecieć z Sharm do Kairu na pokładzie Egypt Air, najtaniej znalazałem za 270 PLN RT, ale bardzo mało dat w tej cenie, większość terminów po 400-500 PLN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Sty 2018 00:16 

Rejestracja: 22 Lis 2017
Posty: 6
Ja mam na jutro bilet Pń-Eilat kupiony za 33zł i nie ma co ściemniać - jest to teraz najtańsza opcja by dostać się do Egiptu.
Jeśli smrody Izraela w paszporcie (pieczątki z Taby) nie robią Ci różnicy to nawet się nie zastanawiaj.

Ja z tego względu zdecydowałem się na lot bezpośredni.
Na poniedziałek kupiłem Condora z Berlina do Hurghardy, plus minus 500zł i mam zamiar dwa tygodnie jeździć wzdłuż i wszerz po Egipcie.

Pozdro:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Lip 2019 15:58 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
ChrisPN napisał(a):
Na poniedziałek kupiłem Condora z Berlina do Hurghardy, plus minus 500zł i mam zamiar dwa tygodnie jeździć wzdłuż i wszerz po Egipcie.

Pozdro:)


Trochę czasu minęło, ale zapytam: I jak? Samodzielne zwiedzanie Egiptu? Transport lokalny, bezpieczeństwo itp.? Lecę w styczniu, też do HRG i planuje jak sensownie zabookować noclegi a przy okazji coś fajnego zobaczyć. Rozważam nawet opcję tygodniowego rejsu a potem laba na plaży. Ale jak się da lądem (tradycyjnie) i samodzielnie to wolę tak :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Lip 2019 11:41 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Dać się da -> pociągi (polecam) / autobusy kursują normalnie. Jeśli chodzi o poczucie bezpieczeństwa, to w mojej subiektywnej ocenie za dobrze nie jest. Mnóstwo podejrzliwych spojrzeń, sporo broni, policji, wojska na ulicach miast. A obiektywnie - przeczytaj ostrzeżenia MSZ, Departamenu Stanu USA itp.) i sam zdecyduj. Jeśli ma być to wyjazd rodzinny to odradzam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Sie 2020 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
mirrr napisał(a):
Trochę czasu minęło, ale zapytam: I jak? Samodzielne zwiedzanie Egiptu? Transport lokalny, bezpieczeństwo itp.?

jasiub napisał(a):
Jeśli chodzi o poczucie bezpieczeństwa, to w mojej subiektywnej ocenie za dobrze nie jest. Mnóstwo podejrzliwych spojrzeń, sporo broni, policji, wojska na ulicach miast. A obiektywnie - przeczytaj ostrzeżenia MSZ, Departamenu Stanu USA itp.) i sam zdecyduj.

W lutym br. zmontowalem wypad do Jemenu i Egiptu z fokusem na Aleksandrie, Al-Alamajn i piramidy.
W Gizie mialem fajny hotel z widokiem na piramidy, ale widzialem juz wczesniej. :)

Załącznik:
Piramidy_Giza.JPG
Piramidy_Giza.JPG [ 66.77 KiB | Obejrzany 5514 razy ]


Bylem sam, blakalem sie poznym wieczorem po centrum Gizy i Kairu, ale nie odczuwalem zagrozenia.
W Egipcie zwiedzalem miedzy innymi fascynujace piramidy, ale tym razem te mniej znane, polozone w glebi na pustyni, jak np. Hawwara, Al-Lahun, Meydum.
Zorganizowalem wypad poprzez lokalna agencje. Marudzili, ze piramidy moga byc pozamykane dla turystow, ale mocno nalagalem i nie macilem negocjowaniem ceny. Wtedy nie zdawalem sobie sprawy z zagrozenia, zreszta nie bylo zadnych informacji ze strony agencji.
Mialem sympatyczna pilotke i kierowce, po drodze zhaltowala nas egipska Polizei i zorganizowali eskorte 2 policjantow i 2 wojskowych z kalachami.
Nie wiedzialem, ze akurat tam grasuja jacys rabusie czy bandyci, ale jak widac, Egipt stara sie dbac o bezpieczenstwo turystow.
Zwiedzac stare piramidy bez turystow to absolutne highlight, ale znow zwiedzac w srodku samemu to dosc dziwne uczucie. :D

Dla zainteresowanych aktualne ceny biletow.

Załącznik:
Piramidy_mniej_znane.JPG
Piramidy_mniej_znane.JPG [ 176.57 KiB | Obejrzany 5547 razy ]

Dopiero po powrocie przeczytalem w internecie, ze w tych regionach roi sie od terrorystow.

Cytuj:
Dangerous
Review of Hawara Pyramid
Beautiful, but, due to erosion, in poor condition! Hard to come and because terrorists are here too, it is a dangerous area!

Moim skromnym zdaniem warto bylo, ale na pewno nie polecam ignorowac ostrzezen.
Btw przy okazji dowiedzialem sie, ze jestem jeszcze studentem, widocznie Pani pilotka mnie mlodo oszacowala. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kair / piramidy
#9 PostWysłany: 16 Wrz 2020 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@cccc

Super sprawa!
Pamiętasz może nazwę agencji?
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kair / piramidy
#10 PostWysłany: 16 Wrz 2020 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@micnur tak, w sumie to swietna wyprawa, szczegolnie gdy po powrocie przeczytalem, ze te rejony sa b. ciezko dostepne dla turystow, czyli prawie niemozliwe.
Zalatwialem na miejscu przez hotel, nazwy agencji nie pamietam.
Nie mam pojecia, czy to byla prawdziwa agencja, bo policja na punktach kontrolnych bardzo wypytywala oraz legitymowala kierowce i przewodniczke, trwalo do 20 min. za kazdym razem.
Mnie nigdzie nie legitymowano, nic sie nie pytano i wczesniej nie wysylalem zadnej kopii paszportu. :o
Dzieje sie tyle dziwnych rzeczy, czasem ciezko ogarnac.
Nie wiem czemu przy punktach kontrolnych mowili, ze jestem niby z Niemiec, probowalem prostowac, ale moja Pani szefowa mowila, abym cicho siedzial, to siedzialem cicho.
Widocznie w Egipcie lubia Niemcow. :D
Anyway lubie takie imprezy i wiem na pewno, nie ma rzeczy niemozliwych.
Dobrej nocki.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
micnur uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kair / piramidy
#11 PostWysłany: 03 Kwi 2022 19:05 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 225
Kilometry: 231 788
srebrny
Na dzień dzisiejszy wstęp na teren piramid(bez wejścia do środka) kosztuje 200 EGP dla dorosłych i 100 EGP dla studentów. Przy kasie małe kolejki, uwaga na osoby(nazywają się pracownikami), które chętnie pomogą w zakupie biletu - bilety kupią ale bakszysz konieczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kair / piramidy
#12 PostWysłany: 06 Lip 2022 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Czy w październiku i listopadzie 2022 będzie możliwość wejścia do wnętrza piramid w Gizie ?
Szczerze mówiąc nie wiem czy w ogóle istnieje możliwość zwiedzania wnętrz piramid.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kair / piramidy
#13 PostWysłany: 06 Lip 2022 11:13 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 225
Kilometry: 231 788
srebrny
Będzie otwarte wejście do piramid. Wejście na sam kompleks jest płatne 200 EGP. Dodatkowo każde wejście do piramidy jest płatne osobno.
Na stronie https://egymonuments.gov.eg/archaeologi ... a-plateau/ masz wyjaśnione co i jak :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kair / piramidy
#14 PostWysłany: 14 Lis 2022 12:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Gdyby ktos sie zastanawial czy leciec do Kairu zwiedzac z malymi dziecmi to polecam. Dla dzieci frajda jest zobaczyc wielblady, konie czy osly jezdzace na ulicy miedzy samochodami, ze siedza po 3 osoby na motorze, ze dzieci same przechodza przez ulice, odmienny sposob ubierania sie, sposob zachowywania sie w meczetach. Piramidy, eksponaty w muzeach dla 6 latki sa bardzo ciekawe, dla 3,5 latki juz nie bardzo. Kuchnia dla dzieci jest ok (nie ma problemu z wyborem potraw ani higiena jedzenia). A lokalsi bardzo lubia dzieci, zachowuja sie przyjaznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kair / piramidy
#15 PostWysłany: 24 Sty 2023 03:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Będę w Egipcie trzy pełne dni.
Chciałem zapytać, czy warto pchać się do Luksoru, czy przeznaczyć całość na Kair?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kair / piramidy
#16 PostWysłany: 24 Sty 2023 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
W Kairze spokojnie spędzisz trzy dni nie nudząc się, ja po trzech dniach miałem niedosyt. Planując Luksor, większość z tych trzech dni spędzisz w podróży...
Góra
 Profil Relacje PM off
turczy lubi ten post.
turczy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kair / piramidy
#17 PostWysłany: 24 Sty 2023 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Jak polecisz samolotem do luxoru to warto, w 2 dni zwiedzisz Luxor i Karnak w jeden, a świątynię Hatszepsut i groby faraonów w drugi, zostanie jeden na piramidy i museum w Kairze, ale przydałby się chociaż jeszcze jeden dzień
Góra
 Profil Relacje PM off
turczy lubi ten post.
turczy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kair / piramidy
#18 PostWysłany: 24 Sty 2023 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Oczywiście myślałem o samolocie. Trochę mało czasu, wiem.
Niby pięć dni, ale przylot wieczorem a wylot koło południa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kair / piramidy
#19 PostWysłany: 24 Sty 2023 12:23 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Zrób loty późno wieczorem, wtedy niewiele stracisz.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kair / piramidy
#20 PostWysłany: 24 Sty 2023 12:27 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Karnak jest otwarty od 6 rano a swiatynia w Luxorze duzo lepiej wyglada wieczorem jak jest podswietlona, otwarta jest chyba do 21 czy 22. Takze zalezy jak intensywnie chcesz podejsc do tematu. W Luxorze nie ma mostu wiec zeby dostac sie do doliny krolow i Hatszepsut musisz wziac lodke albo jechac naokolo. Lodek jest multum, ale trzeba to brac pod uwage ze cos co na mapie wyglada blisko niekoniecznie jest takie proste. ;)
Wieksze wrazenie niz grobowce w Dolinie Krolow robia grobowce robotnikow w Deir el-Medina - to tez obok. W Dolinie Krolow poza glownym biletem za niektore gorbowce kasuja osobno - zwiniete 5usd jest bardzo dobrym biletem. :mrgreen: A jak chcesz po bozemu to musisz juz na wejsciu sie zdecydowac, bo potem nie da sie dokupic przed samym grobowcem.
Góra
 Profil Relacje PM off
turczy lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group