Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Sie 2012 23:12 

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 22
Witajcie,

mam pytanie:
posiadam kartę kredytową banku PekaO SA, którą rezerwuję hotele za granicą (płatność w euro) Cena zaksięgowana jest taka sama jak cena w momencie bukowania hotelu. Raz rezerwowałam hotel w Euro karta Citi Banku Wizz lecz kwota zaksięgowana była wyższa niż kwota bukowania. Tak więc wiem, że kartą Citi Banku nie kalkuluje się rezerwować hoteli w Euro (pewnie ze względu na koszty przewalutowania)

A teraz moje pytanie: od kilku dni "molestuje" mnie Alior Bank oferując mi bezpłatnie kartę kredytową. Z racji tego, że jest ona dożywotnio bezpłatna skłoniłabym się do rezygnacji z karty PeKaO sa (za którą płacę 70 zł rocznie) i wzięłabym kartę kredytowa ALIOR banku. Nie wiem jednak jak jest z bukowaniem nią hoteli i płatnością w EURO? Czy kwota bukowania jest taka sama jak kwota księgowania? Czy dochodzą jeszcze koszty przewalutowania?

Bardzo proszę o odpowiedź osoby, które maja karte ALIOR banku i rezerwują nią hotele, gdzie płaci się w Euro.

Czy ważna jest waluta rozliczeniowa karty? Czy na coś innego należy zwracać uwagę?

Bardzo dziękuje

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 15 Sie 2012 02:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Na marginesie: nawet jeśli nie zdecydujesz się na kartę Aliora, tak czy owak przemyśl zmianę. Z tego co na razie obserwuje w wielu bankach nie ma problemu z darmowym przedłużaniem KK na kolejne lata jeśli generuje się jakieś obroty i oczywiście spłaca na czas, więc jeśli ta karta Pekao za 70zł nie ma jakichś innych zalet typu gigantyczny program rabatowy trzeba glosować portfelem i uciekać od nich :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Sie 2012 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 418
W przypadku kart Mastercard banki nie pobierają opłat za przewalutowanie, tylko stosują swoje własne kursy sprzedaży waluty. Citibank ma bardzo niekorzystne kursy wymiany walut, więc płacenie ich kartą za granicą nie opłaca się.
Alior bank ma średnio korzystne kursy wymiany.
Polecałbym Ci założenie konta walutowego w Alior Sync, prawie wszystko jest tam za darmo, a walutę możesz kupić w kantorze internetowym po korzystniejszym kursie niż mają banki i płacić bezpośrednio w EURO.
Druga propozycja to karta kredytowa Polbanku. Stosują oni oficjalne kursy Mastercard, które są podobne do kursów w kantorach internetowych.
_________________
Ja chcę jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sie 2012 13:57 

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 22
Dzięki za sugestie ale nadal jestem w punkcie wyjścia.

Wypowie się ktos, kto aktywnie korzysta z kk Alior Banku i naświetli mi, jak wygląda kwestia płatności za hotele w euro ?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Sie 2012 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
posiadam taką kartę już jakiś czas , co prawda nie rezerwowałem nigdy żadnego hotelu przy jej pomocy . Ostatnio robiłem zakupy w czeskim Aholdzie i korona czeska wyszła taniej niżbym kupował w kantorze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Sie 2012 16:17 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 136
Loty: 242
Kilometry: 372 077
i ja dodam swoje 3 slowa.
kiedys tez chcialem bookowac hotel mastercardem ale mam kilka kart tego wystawcy i najlepsza oferte przewalutowania ma polbank. zatem jesli ktos ma karte polbanku, to najkorzystniejszy oni maja przelicznik, inne banki wypadaja na tym srednio. do tego za platnoscia karta tego banku jest 1% zwrot. zatem sie oplaca ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Sie 2012 18:55 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Możesz też założyć sobie karty debetowe ( wypukłe) bezpośrednio w kantorze Alior Banku wtedy kupujesz walutę samodzielnie i płacisz kartami do danego konta bezpośrednio z rachunków w kantorze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Sie 2012 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 225
Loty: 189
Kilometry: 307 053
niebieski
Yaris6808 napisał(a):
Dzięki za sugestie ale nadal jestem w punkcie wyjścia.

Wypowie się ktos, kto aktywnie korzysta z kk Alior Banku i naświetli mi, jak wygląda kwestia płatności za hotele w euro ?

Pozdrawiam

Co prawda już nie mam kart w Aliorze, ale powiem Ci dlaczego. Miałem zwykłą debetówkę, płaciłem za nią najpierw 3zł potem 5zł /mies, ale ogólnie nie narzekałem. Latając kilka/naście razy rocznie po Europie płaciłem sobie nią bez problemów, bo kursy na przewalutowaniu były lepsze nawet od tych oferowanych w przygranicznych kantorach. Kupowałem też nią dużo na amazon.co.uk.
Jednak w pewnym momencie to się zmieniło. Zacząłem sprawdzać kursy przewalutowania, i okazało się że "kochany" Aliorek na transakcjach walutowych cycka mnie aż miło. Jak to robi? Jeśli spojrzysz na tabele kursowe, standardowo masz takie 3 w ciągu dnia. Zobacz że pierwsze dwie tabele mają świetne kursy, natomiast ostatnia publikowana przeważnie ok. 17-tej, ma złodziejskie spread'y. Sprawdziłem blisko 30 moich transakcji walutowych, i okazało się że tylko raz miałem rozliczenie wg kursu z wcześniejszych tabel niż ta o 17-tej. Dziwne nieprawdaż? Wcześniejsze rozliczenia były ok (prawie że na starcie banku), ale jak już obrośli w piórka, to zaczęli śmielej kombinować. Wkurzyłem się na tą sytuację, bo różnice w kursach wynosiły po 4-6gr na jednym euro lub ciut więcej na funtach, także uzbierało się tego trochę.
Z kart zrezygnowałem, z konta nie. Prowadzą więc mi rachunek za friko, a kasę przelewam sobie do WBK, w którym mam kartę z cash backiem 1%. Też płacę 5zł/mies, ale generalnie przez ten zwrot 1% jestem non stop do przodu.
Alior reklamuje się jako "wyższa kultura bankowości", co z kumplem zmieniliśmy na "wyższa kultura robienia klientów w ch..." m.in. poprzez te wałki z tabelami kursowymi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Sie 2012 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
macias napisał(a):
Yaris6808 napisał(a):
Dzięki za sugestie ale nadal jestem w punkcie wyjścia.

Wypowie się ktos, kto aktywnie korzysta z kk Alior Banku i naświetli mi, jak wygląda kwestia płatności za hotele w euro ?

Pozdrawiam

Co prawda już nie mam kart w Aliorze, ale powiem Ci dlaczego. Miałem zwykłą debetówkę, płaciłem za nią najpierw 3zł potem 5zł /mies, ale ogólnie nie narzekałem. Latając kilka/naście razy rocznie po Europie płaciłem sobie nią bez problemów, bo kursy na przewalutowaniu były lepsze nawet od tych oferowanych w przygranicznych kantorach. Kupowałem też nią dużo na amazon.co.uk.
Jednak w pewnym momencie to się zmieniło. Zacząłem sprawdzać kursy przewalutowania, i okazało się że "kochany" Aliorek na transakcjach walutowych cycka mnie aż miło. Jak to robi? Jeśli spojrzysz na tabele kursowe, standardowo masz takie 3 w ciągu dnia. Zobacz że pierwsze dwie tabele mają świetne kursy, natomiast ostatnia publikowana przeważnie ok. 17-tej, ma złodziejskie spread'y. Sprawdziłem blisko 30 moich transakcji walutowych, i okazało się że tylko raz miałem rozliczenie wg kursu z wcześniejszych tabel niż ta o 17-tej. Dziwne nieprawdaż? Wcześniejsze rozliczenia były ok (prawie że na starcie banku), ale jak już obrośli w piórka, to zaczęli śmielej kombinować. Wkurzyłem się na tą sytuację, bo różnice w kursach wynosiły po 4-6gr na jednym euro lub ciut więcej na funtach, także uzbierało się tego trochę.
Z kart zrezygnowałem, z konta nie. Prowadzą więc mi rachunek za friko, a kasę przelewam sobie do WBK, w którym mam kartę z cash backiem 1%. Też płacę 5zł/mies, ale generalnie przez ten zwrot 1% jestem non stop do przodu.
Alior reklamuje się jako "wyższa kultura bankowości", co z kumplem zmieniliśmy na "wyższa kultura robienia klientów w ch..." m.in. poprzez te wałki z tabelami kursowymi.



chcialem zacytować kolegę 'patrykdo' [ patrz - parę postów wcześniej] - bo jakieś dwa lata temu też dużo używałem karty aliora podróżując za granicę, i faktycznie kursy były świetne, dla dowolnej waluty

od jakiegoś czasu karta się trochę kurzy, ale nie wiedziałem że sytuacja zmieniła się tak diametralnie

dzięki za info
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Sie 2012 22:31 

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 22
Dzięki, taraz mam juz jakis obraz. Wygląda na to, że nie opłaca się brać "Dożywotnio" bezpłatnych kart kredytowych z Aliora, bo w zakamuflowany sposób i tak ściagnie z Ciebie dużo więcej niż miesięczna opłata za karte.

Może jeszcze ktoś miał doświadczenia w tym temacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Sie 2012 23:20 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 93
Ostatnio trochę korzystałem z kart Aliora i Synca w Euro w Holandii i Hiszpanii. Sync miał Euro po 4,20 a Alior po... 4,40. Podczas gdy kurs był w okolicach 4,06-4,10. Tak więc zasadniczo mało ważne, że wypłata z bankomatu (w Aliorze) jest darmowa (w Syncu to 10 zł od transakcji) skoro Euro jest prawie 10% drożej niż w realu ;) Lepiej chyba wymienić PLNy na Euro w kantorze Aliora i wysłać bezpłatnie na jakąś kartę walutową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Sie 2012 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
ayahaga napisał(a):
Ostatnio trochę korzystałem z kart Aliora i Synca w Euro w Holandii i Hiszpanii. Sync miał Euro po 4,20 a Alior po... 4,40. Podczas gdy kurs był w okolicach 4,06-4,10. Tak więc zasadniczo mało ważne, że wypłata z bankomatu (w Aliorze) jest darmowa (w Syncu to 10 zł od transakcji) skoro Euro jest prawie 10% drożej niż w realu ;) Lepiej chyba wymienić PLNy na Euro w kantorze Aliora i wysłać bezpłatnie na jakąś kartę walutową.

a nie prościej korzystać z karty mbanku która jest darmowa (w eur)? :P

Ciągle sync/alior/bzwbk jesli o euro chodzi, a IMO mbank ciągle wypada najlepiej... kwestia jednego czy dwóch przelewów SEPA (5PLN jeden i mamy z głowy, ew. w syncu chyba za free..)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Sie 2012 23:43 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
ayahaga napisał(a):
Ostatnio trochę korzystałem z kart Aliora i Synca w Euro w Holandii i Hiszpanii.


Udawało Ci się bez problemu płacić tymi kartami w Holandii? Jestem akurat w Amsterdamie i np. jedyną kartą, przy której pomocy można kupić bilet na pociąg jest Maestro, w knajpkach na drzwiach jest naklejka ze skreślonymi napisami : Visa i MasterCard. Nie wiem z czego to wynika, ale bardzo wkurzające :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Sie 2012 16:55 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
a czym się różni karta debetowa, walutowa ( Euro) z kantoru Alior Banku od karty walutowej podpiętej do konta w Euro w Alior Banku? Czy są inne opłaty?
Trochę to pogmatwane, jeden bank i kilka dublujących się produktów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Sie 2012 17:53 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
Różni się na pewno tym, że w karcie z kantoru jedną wypłatę z bankomatu masz w miesiącu za darmo, kolejne 9zł. Natomiast w karcie z banku prowizja za wypłatę to 5zl. A tak to generalnie podobnie. Ja ostatnio zamknąłem kartę bankową i mam tylko kantorową, wychodzi o wiele korzystniej:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Sie 2012 18:40 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
a przelewy z kont kantorowych są darmowe na inne krajowe rachunki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Sie 2012 19:55 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
Tulcia napisał(a):
ayahaga napisał(a):
Ostatnio trochę korzystałem z kart Aliora i Synca w Euro w Holandii i Hiszpanii.


Udawało Ci się bez problemu płacić tymi kartami w Holandii? Jestem akurat w Amsterdamie i np. jedyną kartą, przy której pomocy można kupić bilet na pociąg jest Maestro, w knajpkach na drzwiach jest naklejka ze skreślonymi napisami : Visa i MasterCard. Nie wiem z czego to wynika, ale bardzo wkurzające :P


Miałem dokładnie identyczne, wkurzające odczucie. Ogólnie ostatnio jadąc na zachód coraz częściej zabieram gotówkę - miejscami można odnieść wrażenie że karty odchodzą do lamusa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Sie 2012 20:03 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
shiver napisał(a):
Tulcia napisał(a):
ayahaga napisał(a):
Ostatnio trochę korzystałem z kart Aliora i Synca w Euro w Holandii i Hiszpanii.


Udawało Ci się bez problemu płacić tymi kartami w Holandii? Jestem akurat w Amsterdamie i np. jedyną kartą, przy której pomocy można kupić bilet na pociąg jest Maestro, w knajpkach na drzwiach jest naklejka ze skreślonymi napisami : Visa i MasterCard. Nie wiem z czego to wynika, ale bardzo wkurzające :P


Miałem dokładnie identyczne, wkurzające odczucie. Ogólnie ostatnio jadąc na zachód coraz częściej zabieram gotówkę - miejscami można odnieść wrażenie że karty odchodzą do lamusa?

może kartami ciężej napiwki wychodzą... ? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Sie 2012 13:29 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Martinelli napisał(a):
a przelewy z kont kantorowych są darmowe na inne krajowe rachunki?


Ja jeszcze nie testowałem ale z info na stronie kantoru wynika że darmowe są przelewy dokonywane w ramach licznika co wg nich oznacza że jeśli zakupisz np. EUR w ich kantorze to możesz to euro później przesłać za darmo na inne konto EUR ( do innego banku) w ramach przelewu krajowego ( trzeba jeszcze wybrać odpowiednia opcję kosztową - bodajże SHA ). Licznik darmowych przelewów znajdziesz w ustawieniach , dla każdej waluty prowadzony osobno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Sie 2012 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
AFC napisał(a):
możesz to euro później przesłać za darmo na inne konto EUR ( do innego banku) w ramach przelewu krajowego ( trzeba jeszcze wybrać odpowiednia opcję kosztową - bodajże SHA ).

nie przelewu krajowego a europejskiego - pieniądze idą przez Bank Centralny.
Co do reszty zgadza sie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group