Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Meksyk - pogoda
#1 PostWysłany: 15 Lip 2018 13:44 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 20
Cześć, będę we wrześniu na Florydzie i chciałbym pojechać na tydzień do jednego z tych miejsc. Początkowo miała to być Kuba, jednak czytając relacje ze społeczności F4F nie widziałem silnych pozytywów tego miejsca (poza elementem 'zamknięcia' na świat), a sporo naczytałem się o problemach organizacyjnych, nagabywaczach itp. Rozważam więc także Meksyk, do którego bilety są nieco droższe, ale wydaje się, że łatwiej tam się odnaleźć, pożyczyć auto, pojeździć gdzieś po Jukatanie. Cenowo wydaje się podobnie (Kubę trudniej oszacować), pogoda też podobna.

Jakie są Wasze doświadczenia? Nie byłem w żadnym z tych miejsc, oba chciałbym zobaczyć, zależy mi na miłym spędzeniu czasu, zobaczeniu ciekawych miejsc. Z góry dziękuję za opinie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 15 Lip 2018 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
Nigdy nie byłem w żadnym z tych miejsc (jeszcze) :)
Ogólnie bardzo... kiepski pomysł, nie fajny termin sobie wybrałeś -wrzesień to sezon huraganów.
Jedynie to na Jukatanie może być spokojniej, Kubę to lepiej odpuścił bym sobie- gdy bym był na Twoim miejscu.
Polecam: https://www.fly4free.pl/forum/sezon-huraganow-na-karaibach,767,117001
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Lip 2018 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Jedynym problemem września (jak już wspomniał @Cubero4) to większe prawdopodobieństwo huraganu. Nie jest to jednak Twoje zmartwienie, ponieważ będziesz na Florydzie, która w tym czasie również narażona jest na huragany...;)
Byłem zarówno na Jukatanie (wrzesień), jak i Kubie. Musisz sam podjąć decyzję. Dwa różne, bardzo atrakcyjne miejsca. Kuba nie jest aż tak trudna organizacyjnie do ogarnięcia. Przypuszczalnie Jukatan łatwiejszy jest jeżeli chcesz poruszać się wynajętym samochodem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Lip 2018 15:36 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 20
Dzięki za odpowiedzi :) Tak, z huraganowego sezonu zdaję sobie sprawę, Irmę poznałem w tamtym roku na własnej skórze :) A jakoś tak wychodzi, że wrzesień mi pasuje logistycznie i liczę, że w tym roku to nie nastąpi.

@ZFR Czy na Kubie da się dogadać po angielsku czy wyłącznie hiszpański? Wiesz, chodzi o kwestię porozumiewania się z gospodarzami z casy czy załatwienie transportu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lip 2018 16:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Czasami się da dogadać, ale niezbyt często. Generalnie znajomość angielskiego jest kiepska.
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 15 Lip 2018 17:34 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Liczebniki znają,bo z tego sie utrzymują. Dysput filozoficznych nie trzeba prowadzić, by ustalić cenę w języku angielskim za nocleg.
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Lip 2018 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
bardzo mi się podoba, jak prawie zawsze pierwsi zabierają głos Ci, którzy tam nie byli, ale plus dla kolegi, że o tym wspomniał na wstępie, uwaga o huraganach słuszna, byłem na Varadero we wrześniu, ale obyło się bez przeszkód pogodowych, znajomi którzy byli przed nami zostali dłużej o 2 dni z powodu pogody,
na Jukatanie byłem 2 razy i niewątpliwie te dwa kraje różnią się ale oba warte zobaczenia i wszędzie bez znajomości języków da się, a jak przy dobrym drinku na Kubie niespodziewanie ?, pojawi się orkiestra miejscowych emerytów to trzeba rzucić groszem i po sprawie, zresztą w Meksyku gitarzyści też się pojawiają wszędzie i nawet w samolocie patrzyłem czy jakiś duet nie wyskoczy z za kotary,
ogólnie wszystkim chętnym polecam, a Ci co za wszelką cenę szukają wymówek, niech oglądają w domu na yt
Góra
 Profil Relacje PM off
lyzwad uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Wrz 2018 01:10 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 4
Ktoś był ostatnio na Jukatanie i podzieli się jaka była mniej wiecej pogoda ? prognozy pokazują dużo deszczy - ale pytanie jak długo pada a ile potem słońca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Wrz 2018 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
Byłem na przełomie sierpnia/września ubiegłego roku - na prognozach też straszyli deszczami i huraganami, a tak naprawdę na 13 dni miałem 1 deszczowy i 2 takie typowe dla tropików krótkie (max. godzinne) intensywne ulewy. Żadnych huraganów. Przeważnie słonecznie lub pochmurnie, w każdym razie pogoda była bardzo dobra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Paź 2018 11:11 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 7
Witam.
Pytanie o typową pogodę w lipcu na półwyspie.
Wiemy, że gorąco, wiemy też, że może przelotnie padać a nawet może się wydarzyć pech dekady w postaci huraganu.
Ale czy typowa lipcowa pogoda na Jukatanie jest tak naprawdę męcząca? Chodzi mi głównie o wilgotność i
temperaturę oraz ilość opadów.
Nie wiem czy to ma znaczenie dla klimatu ale jako baza wypadowa bardziej mi pasuje Playa del Carmen niż Cancun.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Lip 2021 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 214
Loty: 89
Kilometry: 192 466
niebieski
Hej,

planuję pobyt w Meksyku we wrześniu, środek miesiąca.

Trasa Mexico City - Jukatan.

Z praktycznego punktu widzenia jak wygląda pora deszczowa.
Wiem, że jest to pora deszczowa, wiem że jest ryzyko wystąpienia huraganów, ale interesuje mnie opinia osób, które ewentualnie były tam w tym miesiącu.

Jeśli popada to przeżyję to, nie jestem nastawiony na leżenie na plaży, a raczej intensywne zwiedzanie UNESCO, biorę samochód, więc zawsze mogę się gdzieś schować.

Opinie w internecie poczytałem i jak zwykle takie pierdy, albo albo.
Jak to wygląda w praktyce
_________________
Relacje 2022 >>SYRIA>https://www.fly4free.pl/forum/syria-piekna-czy-bestia,214,163045
NEPAL>
nepal-w-strone-bazy-everestu-rodzinnie,215,164947
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Lip 2021 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Byłem 2x we wrześniu i właśnie w okolicach Mexico City i Guanajuato. Pamiętam, że było gorąco i padało czasami popołudniami i w nocy. Śmiało jedź i się nie przejmuj pogodą.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
irae lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Meksyk - pogoda
#13 PostWysłany: 29 Lip 2021 07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 214
Loty: 89
Kilometry: 192 466
niebieski
Hmmm...skłaniam się właśnie żeby tak zrobić :D
_________________
Relacje 2022 >>SYRIA>https://www.fly4free.pl/forum/syria-piekna-czy-bestia,214,163045
NEPAL>
nepal-w-strone-bazy-everestu-rodzinnie,215,164947
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Meksyk - pogoda
#14 PostWysłany: 19 Lut 2022 19:43 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Czy kwiecień to dobry czas na Meksyk centralny i południowy ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Meksyk - pogoda
#15 PostWysłany: 06 Lis 2022 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2022
Posty: 83
I ja się podepnę pod pytanie :

Są tanie loty Berlin - Cancun na maj i czerwiec.
Czy ktoś z Was był w Meksyku w czerwcu i może polecić pogodę?
Pytam, bo widzę po pogodzie, że to - podobno - średni pomysł :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Meksyk - pogoda
#16 PostWysłany: 06 Lis 2022 18:53 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
@L0ko

Byłam, ale w kwietniu i było optymalnie.

Pora deszczowa: od czerwca do listopada.
Huragany: od maja do września.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group