Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 21 Lut 2019 10:23 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Manuel, nie rozumiem po co w tym mini planie znajduje się Akaba. Przyjeżdżasz tylko na nocleg?
W 3 dniu będziesz zwiedzać Petrę, a wieczorem jedziesz do Wadi Rum. Jak domyślam się do południa będziesz tam coś robił na pustyni, a po południu jedziesz do Akaby, w której będziesz pewnie ok. 16. I co tam zrobisz w tym średnio ciekawym mieście? Nie ma tam co zwiedzać, można przejść się po niezbyt imponującym bulwarze, pospacerować po publicznej plaży, a wieczorem wejść na małą uliczkę udająca suk gdzie jest kilkanaście sklepów, głównie z turystycznymi pamiątkami. Następnego dnia rano musisz ruszać w drogę bo do lotniska jednak jest spory kawałek. Czy w tej sytuacji nie warto ten czas stracony na długie przejazdy spożytkować np. na dzień dłużej w Petrze? Coś naprawdę zobaczyć, a nie tylko przelecieć w pospiechu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#82 PostWysłany: 21 Lut 2019 10:40 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
To zamierzone działanie. Chcę pomoczyć stópki i posnurkować ;)
W drogę powrotną na lotnisko chcę wyruszyć o 13ej. Korki mi chyba nie straszne po drodze, bo do Ammanu nie wjeżdżam ...
Rozumiem, że droga wzdłuż Morza Martwego do lotniska AMM z Akaby jest bardziej malownicza choć dłuższa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 21 Lut 2019 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Witam,w dniach 22-29.07 wybieramy się w grupie 5 osób do Jordanii.Bilety zakupione po informacji ze strony głównej f4f.
Wylot z Krakowa 22.07, godzina 7:00,w Ammanie będziemy o 10:40.Na cały okres pobytu w Jordanii chcemy wypożyczyć samochód na lotnisku.W Ammanie mamy zamiar zostać na kolejny dzień i zwiedzić pobliskie Jarash.
24.07/z samego rana wyruszamy na południe,chcemy w tym dniu zwiedzić Petrę.
Tutaj zaczyna się dylemat,czy zwiedzić Petrę w tym dniu,czy może w drodze powrotnej do Ammanu...
Wieczorem mamy nocleg na pustyni w wiosce Beduinów.Rano jakaś wycieczka po Wadi Rum.
Mamy 25.07...Kolejny dylemat,czy kolejny nocleg na pustyni,czy jedziemy do Akaby.
Ok,niech będzie,że jedziemy do Akaby.Tam planujemy 2 lub 3 noclegi.Jeżeli 2,to jeden zostaje ,albo na Petrę w drodze powrotnej,lub na drugi dzień na pustyni.
Zostaje nam jeden nocleg, który chcemy spędzić gdzieś w okolicach Morza Martwego.Myślałem o Swemeh,albo Madaba.Madaba jest bliżej lotniska,a powrót mamy kolejnego dnia o 11.
Możecie doradzić,coś podpowiedzieć odnośnie tego co napisałem???
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 21 Lut 2019 12:40 

Rejestracja: 17 Lut 2017
Posty: 36
Polecam na Petrę przeznaczyć co najmniej jeden cały dzień czyli zacząć zwiedzanie najpóźniej od 8 rano. Jest tam sporo chodzenia i to po górach. Z tego co mówi Google Maps to z Ammanu do Petry jest 3h jazdy więc musielibyście wyjechać bardzo wcześnie. Proponuję do Wadi Musa przyjechać dzień wcześniej wieczorem/w nocy i zacząć zwiedzanie rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 21 Lut 2019 14:53 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Manuel napisał(a):
To zamierzone działanie. Chcę pomoczyć stópki i posnurkować ;)
W drogę powrotną na lotnisko chcę wyruszyć o 13ej. Korki mi chyba nie straszne po drodze, bo do Ammanu nie wjeżdżam ...
Rozumiem, że droga wzdłuż Morza Martwego do lotniska AMM z Akaby jest bardziej malownicza choć dłuższa?

Masz samolot o 20:10 więc na lotnisku powinieneś być ok 18., czyli na przejazd z Akaby planujesz 5 godzin. Nie wiem czy będziesz poruszał się wypożyczonym samochodem czy publicznym busem. My z Akaby do Madaba Bridge (skręt na lotnisko jest ok. 10 km wcześniej) publicznym busem jechaliśmy nieco ponad 5 godzin. Wiec to trochę na styk. Oceń sam ryzyko.
Jechaliśmy główna droga więc nie wiem jak wygląda trasa przebiegająca obok Morza Martwego. Faktycznie jest nieco dłuższa.

Trochę snorkowaliśmy w Akabie z plaży w klubie Berenica, ale rafa tam jest słabiutka. Trzeba by poszukać jakiegoś innego miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 21 Lut 2019 16:43 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Rzeczywiście nie wspomniałem, że do dyspozycji będę miał samochód.
Snorkowanie planuję przy tej plaży gdzie jest czołg, statek i podobno samolot ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 21 Lut 2019 19:49 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
Postanowiłem się również podzielić swoim planem na Jordanie. Wszelkie wskazówki mile widziane :)
Cały wyjazd 8 dni przedstawia się następująco:
Dzień 1: Wylot z Krakowa do Ammanu, przejazd do hotelu wypożyczonym samochodem. Resztę dnia przeznaczamy na zwiedzanie stolicy (cytadela, amfiteatr, może muzeum i wycieczka na Rainbow Street)
Dzień 2: Rano wyjazd w kierunku Jerash (jakieś 3 godziny na miejscu, może więcej , wyjdzie na miejscu, dalsza podroż do Adżun, zwiedzanie ruin, kolejny punkt Ajloun Nature Reserve (nie wiem czy czasowo się wyrobimy) Powrót do Ammanu na nocleg.
Dzień 3: Góra Nebo, Amman Beach (kąpiel w Morzu Martwym - to tylko opcja) ewentualnie Wadi Zarqua. Al Karak, zwiedzanie zamku itp. Nocleg
Dzień 4: Wadi Mujib z Al Karak (Wszystko zależy czy kanion będzie otwarty , wg informacji jaką mam w adventure center otwierają 1 kwietnia dlatego ten punkt jest ruchomy (3-4 dzień) Wyjazd do zamku w Shobak, po drodze najmniejszy hotel na świecie. Tutaj mam myślenice bo Dana jest nie daleko i szkoda mi by było tego nie zobaczyć ale czas goni a plan napięty :( Nocleg w Al Nawatef Camp
Dzień 5: Bardzo wczesna pobudka i wyjazd do Petry, całodzienne zwiedzanie + nocleg
Dzień 6: Znowu wczesna pobudka i wyjazd do Wadi Rum - cały dzień - już mam zaklepane wszystko mailowo z Abdallahem z oasisbedouin. Całodniowa wycieczka jeepami + nocleg
Dzień 7: Wyjazd z Wadi Rum do Ammanu,(tutaj jestem otwarty na propozycje bo po drodze może gdzieś na chwilkę warto się zatrzymać. Jak macie pomysły fajne to poproszę :) Nocleg w Ammanie.
Dzień 8: Wylot do Polski :(

P.S Chciałbym ewentualnie opchnąć gdzieś Wadi Numeira....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 23 Lut 2019 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Tomasz1982 napisał(a):
P.S Chciałbym ewentualnie opchnąć gdzieś Wadi Numeira....


uwagi jak do wiekszości planów:
1. Masz na to masę czasu tylko omiń Karak (ciut lepszy) i Szobak (gorszy). Szkoda na nie czasu i pisze to ktoś kto uwielbia zamki i zwiedza wszystkie możliwe. No nie warto -patrząc na to co ma innego Jordania do zaoferowania.
Zamiast tego zdecdowanie 2 dni w Petrze (minimum!) i Wadi

2. Nocleg w Ammanie przed wylotem to dziwna opcja, lepiej w Madabie (zwiedzanie, brak korków, milej)
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 23 Lut 2019 17:15 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
Tak, nocleg w Ammanie to głupi pomysł :) Pojedziemy do Madaby. Nocleg już zarezerwowany. Dzięki za podpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 23 Lut 2019 19:53 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
@Tomasz1982 co do Petry to tam bilet wejściowy na 2 dni jest niewiele droższy od biletu jednodniowego. A jest tam sporo do pochodzenia. 2 dni pełne może być ciężko wygospodarować w planie, ale tak 1,5 chyba warto. Natomiast spróbowałbym być w Petrze w poniedziałek, środę lub czwartek wieczorem i zobaczyć Petra by Night - coś naprawdę niesamowitego.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 23 Lut 2019 20:37 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
@ Lord Sidious. Mam już kupiony Jordan Pass - Jeden dzień w Petrze. Planuje już koło godziny 7-8 zacząć zwiedzanie do zamknięcia. Tego nie zmienię. Czytałem długo różne posty na forum, zdecydowaliśmy się z moją drugą połówką na taką opcję. Wiem że był nie dużo droższy, jednak chcieliśmy zobaczyć jeszcze inne miejsca więc dwa dni w Petrze to było za dużo. Petre zwiedzamy me wtorek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 25 Lut 2019 00:16 

Rejestracja: 24 Lut 2019
Posty: 2
Niedługo jedziemy we dwójkę na przedłużony weekend do Jordanii. Wylot Ryanairem z Warszawy, co niestety oznacza, że na miejscu jesteśmy w piątek dopiero o 20.

Wstępny plan:

Dzień 1: przylot o 20, odbiór samochodu, nocleg w Madabie
Dzień 2: wyjazd o 6 rano do Wadi Rum, na miejscu 1-dniowa wycieczka po pustyni
Dzień 3: przejazd wcześnie rano do Petry, zwiedzanie Petry, nocleg w Wadi Musa
Dzień 4: przejazd do Ammanu, krótkie zwiedzanie Ammanu, powrót na lotnisko (wylot o 20)

Kilka pytań: Nie zależy nam specjalnie na noclegu na pustyni, czy drugiego dnia po wycieczce po pustyni jechać na wieczór do Wadi Musa, przespać się tam i od samego rana zacząć zwiedzać Petrę? Czy w takim wariancie po zwiedzaniu Petry wyruszyć 3 dnia wieczorem w kierunku Ammanu? Jeżeli tak, co jeszcze po drodze warto zobaczyć? A może po odbiorze auta w piątek wieczorem od razu jechać do Wadi Musa i zacząć drugi dzień od zwiedzania Petry?

Zależy nam, żeby zobaczyć Petrę i Wadi Rum, ale przez ten późny przylot optymalne ułożenie trasy nie jest łatwe. Będę wdzięczny za rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 25 Lut 2019 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Nocleg w Wadi Rum to dość ciekawe przeżycie, mistyczne wręcz :)
Gdyby to ode mnie zależało to chyba od razu pojechałbym do Wadi Musa. W Madabie i tak niewiele zrobicie uwzględniając zakładany przez Was plan, więc tak by było najrozsądniej.
Po drodze do Petry z Wadi Rum lub odwrotnie nie ma żadnych szczególnych atrakcji, jeśli będziesz czuł się na siłach to możesz jechać do Wadi Rum przez Akabę żeby coś zjeść i przy okazji pobieżnie zobaczyć miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 25 Lut 2019 01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
@wryl Moim zdaniem plan wstępny jest lepszy. Jechać o 6 rano 300 km do Wadi Rum, zwiedzać pustynię i na wieczór jechać do Wadi Musa jest wg mnie bez sensu. Szkoda zdrowia i pustyni. Warto zostać na noc, na prawdę! :)
Można ew. tak jak mówi @ghostwriter cisnąć od razu do Wadi Musa ale będąc o 20:00 na lotnisku nie wiem czy bym się na to zdecydował. W każdym razie niezależnie od wybranej opcji radzę koniecznie jechać drogą nr 15 ("Desert Highway") bo "35" będziecie jechać zdecydowanie dłużej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 25 Lut 2019 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
wryl napisał(a):
Niedługo jedziemy we dwójkę na przedłużony weekend do Jordanii. Wylot Ryanairem z Warszawy, co niestety oznacza, że na miejscu jesteśmy w piątek dopiero o 20.

Wstępny plan:

Dzień 1: przylot o 20, odbiór samochodu, nocleg w Madabie
Dzień 2: wyjazd o 6 rano do Wadi Rum, na miejscu 1-dniowa wycieczka po pustyni
Dzień 3: przejazd wcześnie rano do Petry, zwiedzanie Petry, nocleg w Wadi Musa
Dzień 4: przejazd do Ammanu, krótkie zwiedzanie Ammanu, powrót na lotnisko (wylot o 20)

Kilka pytań: Nie zależy nam specjalnie na noclegu na pustyni, czy drugiego dnia po wycieczce po pustyni jechać na wieczór do Wadi Musa, przespać się tam i od samego rana zacząć zwiedzać Petrę? Czy w takim wariancie po zwiedzaniu Petry wyruszyć 3 dnia wieczorem w kierunku Ammanu? Jeżeli tak, co jeszcze po drodze warto zobaczyć? A może po odbiorze auta w piątek wieczorem od razu jechać do Wadi Musa i zacząć drugi dzień od zwiedzania Petry?

Zależy nam, żeby zobaczyć Petrę i Wadi Rum, ale przez ten późny przylot optymalne ułożenie trasy nie jest łatwe. Będę wdzięczny za rady.


Masz mało czasu, duzo planujesz i w dodatku nie układasz miejsc w kolejnosci odleglości. Nic nie rozumiem.

Napiety szeleńczo
1. przylot - najlepiej byłoby jechac od razu do Petry, ale jazda autem noca w Jordani nie jest łatwa. Załóż sporo dlużej niz pokazuje Google. Uważaj na progi drogowe !!! i zwierzęta
2. zwiedzanie Petry od 06 do 17 - wieczorny przejazd do Wadi Rum + nocleg na pustyni
3. zwiedzanie pustyni + powrót do madaby
4. dzien na zwiedzanie - albo madaba i mt nebo , albo Jaresh, albo Amman (najsłabszy)

Rozsądny
1. przylot - nocleg w Madabie.
2. przejazd do Petry - zwiedzanie po południu / nocleg
3. zwiedzanie Petry (od 6 rano do np 10)/ przejazd do Wadi Rum i zwiedzanie popołudniowe - nocleg
4. swit na pustyni, powrót
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 25 Lut 2019 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
@wryl
Nam się udało ogarnąć plan podobny do planu "napiętego" podanego powyżej. Też lecieliśmy z Modlina piątek-poniedziałek.
1. Po wylądowaniu i odebraniu auta pojechaliśmy od razu do Wadi Musa. Na noclegu byliśmy ok. 23:20. Przejazd spokojnym tempem, faktycznie trzeba uważać na progi zwalniające (głównie przy wjazdach na tereny zabudowane).
2. Od rana zwiedzanie Petry, drugi nocleg w Wadi Musa.
3. Poranny przejazd do Wadi Rum (trasa ok. 1h 45 min.), 4-godzinna przejażdżka po pustyni, nocleg w Campie.
4. W poniedziałek rano przejazd trasą wzdłuż Morza Martwego (nie ukrywam - trochę długa podróż), zwiedzanie Góry Nebo, potem mozaika (cerkiew św. Jerzego) i obiad w Madabie i przejazd na lotnisko.

Dla mnie najbardziej męczący był poranny przejazd ostatniego dnia. Przejazd z lotniska do Wadi Musa jakoś szybko minął, być może dlatego że adrenalina była większa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 25 Lut 2019 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
maciek89 napisał(a):
@wryl
Dla mnie najbardziej męczący był poranny przejazd ostatniego dnia. Przejazd z lotniska do Wadi Musa jakoś szybko minął, być może dlatego że adrenalina była większa :)


Bo to długa i rzeczywiście męcząca trasa. Szczerze - widoki an Morze Martwe zdecydowanie ciekawsze sa od strony Izraelskiej wiec mozna wracać z Wadi Rum autostradą - jest szybciej i mniej męcząco
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 25 Lut 2019 10:39 

Rejestracja: 24 Lut 2019
Posty: 2
Dzięki za odpowiedzi.

Boję się właśnie wieczornej podróży z lotniska do Wadi Musa, stąd pomysł, żeby 1 noc spędzić w Madabie i dopiero rano ruszyć dalej. Ale skoro twierdzicie, że jest to wyknonalne, to chyba spróbuję.

Wtedy od rana zwiedzanie Petry, wieczorem przejazd do Wadi Rum i tam noc na pustyni i od rana wycieczka po pustyni. Po południu powrót do Wadi Musa i tam nocleg. Rano przejazd w kierunku Ammanu i do wyboru Mt Nebo lub Amman.

Czy w Wadi Rum brać lokalnego przewodnika i kupować wycieczkę na miejscu pod VC czy lepiej bukować wcześniej z Polski. Jeżeli ta druga opcja, macie kogoś do polecenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 25 Lut 2019 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Co do Morza Martwego - to prawda, widoki po stronie izraelskiej są lepsze. Ale musieliśmy to zweryfikować :) Poza tym będąc w Jordanii trochę żal byłoby nie zahaczyć o Morze Martwe. Aby zejść na brzeg, skorzystaliśmy z dzikiego miejsca, o którym mowa w innym wątku na forum.

@wryl my wcześniej bukowaliśmy nocleg w Salman Zwaidh Camp, a potem już mailowo umawialiśmy się na wycieczkę. Generalnie mogę polecić - w cenie noclegu odebrali nas i odwieźli do VC, wyżywienie bardzo smaczne i spore (kolacja płatna osobno, śniadanie w cenie noclegu). Niedaleko obozu skała, z której można obejrzeć zachód słońca. Jeśli chodzi o wycieczkę po pustyni, to nie wiem jak to wygląda u innych, ale nasz kierowca był po prostu kierowcą, a nie przewodnikiem. Przedstawiał kolejne punkty wycieczki, ale jakoś specjalnie się na ich temat nie rozwijał :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 13 Mar 2019 14:25 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 29
Wybieramy się we dwójkę na Jordan Trip początkiem kwietnia. Raz już konsultowałam nasz plan, ale do dziś nastąpiło kilka zmian i chciałam zapytać, czy w obecnej formie ma on sens?

Dzień 1
- przylot do Ammanu o 10ej
- odebranie auta
- przejazd nad morze martwe do Dead Sea Spa Hotel (mocno polecany m.in. przez użytkownika okiemserca)
- pluskanie i błotko do końca dnia
- nocleg

Dzień 2 - tutaj mamy obawy, czy się wyrobimy przed zmrokiem - proszę o wskazówki...
- po śniadaniu wyjazd
- kanioning w Wadi Mujib - Siq Trail
- przejazd do Al Karak i zwiedzanie ruin i muzeum
- przejazd do Shobak Castle i zwiedzanie
- dojazd do Wadi Rum
- nocleg

Dzień 3
- całodzienna wycieczka po pustyni
- nocleg

Dzień 4
- przejazd do Wadi Musa
- zwiedzanie Petry
- nocleg

Dzień 5
- zwiedzanie Petry cd.
- nocleg

Dzień 6
- przejazd do Madaby
- zwiedzanie mozaik + góra Nebo itd
- nocleg

Dzień 7
- przejazd do Jerash i zwiedzanie
- przejazd do Ajloun i zwiedzanie
- powrót do Madaby
- nocleg

Dzień 8
- wyjazd na lotnisko, oddanie auta i powrót do Polski

I jak? Dobry i realny plan? Może jakieś sugestie?
Najbardziej zastanawia nas dzień 2, czy uda nam się to wszystko zrobić przed zmrokiem, bo oboje nie możemy prowadzić auta w ciemności... :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group