Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 10 Wrz 2022 17:51 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 5
jaszon napisał(a):
"Powrót do Madaba wzdłuż Morza Czarnego"
Nie czepiam ssę, każdy może się przejęzyczyć. :D

hehehe, no tak :lol:

jaszon napisał(a):
"Generalnie preferuję wolniejsze zwiedzanie."
Akurat ten plan, może poza wadi Rum to raczej szybkie zwiedzanie. Mając tak małą ilość dni odpuściłbym Akabę, miejsce moim zdaniem mało ciekawe, rafa kiepska. Szkoda się tam tłuc, odległości w Jordanii wprawdzie nie są duże, ale czy nie lepiej np. dzień dłużej posiedzieć w Petrze? Pierwszy dzień poświecić na dość tradycyjne zwiedzanie, a drugi wykorzystać na 2 - 3 szlaki turystyczne na obrzeżach doliny - świetne widoki.

Nigdy w życiu rafy nie widziałem na oczy, może na pierwszy raz byłaby to fajna rzecz :)
Ale dzięki za uwagę, propozycja mi się nawet podoba - poczytam jeszcze o tej rafie przy Akabie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#162 PostWysłany: 11 Wrz 2022 00:54 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 601
niebieski
@nilv
Ja bym na pewno pominął zwiedzanie Akaby i zamiast tego Petra.
Ewentualnie skrócić Wadi Rum, a dłużej w Petrze.
Najkorzystniejszy ekonomiczne jest bilet 3-dniowy do Petry (a jest tam gdzie chodzić i co oglądać). Wadi Rum można jeszcze odwiedzić, np. przy kolejnej wizycie w Jordanii :)

IMO Petra na 1 dzień jest OK dla ludzi, którzy nie kręcą tego typu klimaty (bo krócej praktycznie się nie da).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 22 Wrz 2022 15:59 

Rejestracja: 19 Maj 2022
Posty: 16
Tak jak napisał Piwii, Wadi Rum jest piękne, aczkolwiek Petra jeszcze piękniejsza. Ja niestety byłem w Petrze tylko i wyłącznie na jeden dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 22 Wrz 2022 16:51 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 266
srebrny
Moim zdaniem najgorsze co można zrobić to kierować się generalizowaniem typu "musisz", "minimum 1 dzień", "tam nie ma nic ciekawego". Ja bym np. nie wytrzymał w Petrze więcej niż jeden dzień ze względu na nagabywaczy i męczycieli zwierząt, za to w Akabie podobało mi się bardzo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 05 Paź 2022 19:42 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 5
Dziękuję Wam za rady, zmodyfikowałem plan i robię dwa dni w Petrze rezygnując z Akaby.
Mając dwa dni w Petrze spróbuję pierwszy dzień zrobić od strony Klasztoru, bo chętnie uniknę wędrówki w tę i z powrotem tą samą trasą.
A jak sie nie uda załatwić transportu to trudno, zrobię klasycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 10 Paź 2022 12:39 

Rejestracja: 19 Maj 2022
Posty: 16
Pecel87 napisał(a):
Moim zdaniem najgorsze co można zrobić to kierować się generalizowaniem typu "musisz", "minimum 1 dzień", "tam nie ma nic ciekawego". Ja bym np. nie wytrzymał w Petrze więcej niż jeden dzień ze względu na nagabywaczy i męczycieli zwierząt, za to w Akabie podobało mi się bardzo.


Z tymi męczycielami zwierząt, to niestety prawda..... Ja pamiętam, że te konie były takie jakieś chude, troszkę wyglądały jak z cyklu "nasza szkapa"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 10 Paź 2022 15:36 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 266
srebrny
^^
Bardziej chodziło mi o nagminne bicie osiołków przez "pracujące" dzieci. Co tam kto lubi, ale osobiście nie zamierzam tam wracać i dokładać pieniędzy do tego interesu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 31 Sty 2023 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
mapka na potrzeby mojego wyjazdu, moze sie komus przyda ;)

https://goo.gl/maps/2FJCE8LgxAmPLmFs6
Góra
 Profil Relacje PM off
Navek lubi ten post.
Navek uważa post za pomocny.
 
      
#169 PostWysłany: 12 Wrz 2023 08:54 

Rejestracja: 25 Gru 2013
Posty: 11
Loty: 6
Kilometry: 8 810
Cześć Wszystkim!

Wybieramy się w październiku na kilka dni (5 pełnych dni) do Jordanii.

Proszę o opinie dotyczącę poniższego planu (z podziałem na dni wycieczki):

1) Przylot o godz. 7.30 do Ammanu - odbiór auta na lotnisku, zwiedzanie miasta, Jerash, miejsce chrztu Chrystusa, kąpiel w morzu martwym, nocleg w Madabie (spokojny dzień ze względu na długi lot)
2) Przejazd do Wadi Rum z okolicznymi atrakcjami, wieczorem nocleg w Campie w Wadi Rum
3) 4h Jeep Trip po Wadi Rum, przejazd do Aqaby, zwiedzanie Aqaby + kąpiel w morzu, przejazd do Wadi Musa, nocleg w Wadi Musa
4) Petra - cały dzień, nocleg w Wadi Musa
5) Petra - pół dnia, przejazd do Ammanu, nocleg w Ammanie
6) Powrót

Z góry dziękuję! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 12 Wrz 2023 09:23 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 212
niebieski
W punkcie nr 3 ja bym odpuścił Aqabę . Nie ma co tam szukać , chyba że koniecznie chcesz zmoczyć cztery litery w zatoce ale miejska plaża to dramat. Musiałbyś parę kilometrów za Aqabę pojechać tam już jest ok. Generalnie szkoda czasu na to miasto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Navek uważa post za pomocny.
 
      
#171 PostWysłany: 12 Wrz 2023 10:04 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 101
1) na odhaczenie może się wyrobisz, ambitny plan...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Navek uważa post za pomocny.
 
      
#172 PostWysłany: 12 Wrz 2023 11:46 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Zdecydowanie wywaliłbym Akabę - to strata czasu, miasto bez wyrazu, średnie wybrzeże. Jechać to po to by na chwilę zanurzyć się w wodzie?

co do punktu 1) podzielam opinię grabosic.
Góra
 Profil Relacje PM off
Navek lubi ten post.
Navek uważa post za pomocny.
 
      
#173 PostWysłany: 12 Wrz 2023 16:12 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7832
HON fly4free
Zgadzając się z przedmówcami dodam odnośnie 4-5, że nie ma sensu przy tak ograniczonym czasie spędzać IMO 1,5 dnia w Petrze - jeden pełny, intensywnie spędzony dzień absolutnie wystarczy na w pełni zadawalające zwiedzanie i obejście, także poza utartymi ścieżkami, całego kompleksu. Będzie tylko sporo chodzenia i wspinania się. Zakładam, że nie interesują cię budowle Petry na tyle, żebyś przy każdej konstrukcji zatrzymywał się z lupą i ją studiował 2 godziny (bo wtedy to pare dni zabraknie). Wtedy w ostatni 5. dzień możesz zatrzymać się w paru miejscach po drodze (zamki np. Al Karak) i wzdłuż M. Martwego zamiast robić to w pierwszym dniu w biegu razem z Dżarasz - które samo w sobie absolutnie też jest warte odwiedzin - fantastycznie zachowane ruiny miasta.

3. dzień bym jak już sugerowano spędził cały w Wadi Rum zamiast Aqaby.
Góra
 Profil Relacje PM off
Navek lubi ten post.
Navek uważa post za pomocny.
 
      
#174 PostWysłany: 12 Wrz 2023 17:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 101
Dodam odnośnie miejsca chrztu, zwiedzanie też trwa chwilę. Dojeżdżasz z parkingu busem który zapewnia organizator. Na miejscu oprowadza przewodnik, bezpośrednio nad Jordanem kilka min. czasu wolnego i powrót busem na parking.
Góra
 Profil Relacje PM off
Navek lubi ten post.
Navek uważa post za pomocny.
 
      
#175 PostWysłany: 14 Wrz 2023 14:53 

Rejestracja: 13 Lut 2015
Posty: 42
Loty: 3
Kilometry: 3 860
Poproszę o ocenę mojego planu, każdy punkt to osobny dzień, korzystamy z Jordan Pass. Będziemy w listopadzie więc większość muzeów czynna do 16 z tego co widziałem.
1. Przylot 12:30, wypożyczenie samochodu, zwiedzanie: Dżarasz, As-Salt (jeśli zdążymy), Al-Maghtas, nocleg w Madabie
2. Zwiedzanie Madaby + Góra Nebo, nocleg Madaba.
3. Przejazd do Petry wzdłuż M. Martwego (ale bez kąpania), po drodze zamki Karak i Shobak, jest coś fajnego jeszcze do zobaczenia jadąc?
4. Petra cały dzień
5. Petra kilka godzin, przejazd do Wadi Rum, nocleg
6. Rano wycieczka jeepowa w Wadi Rum, przejazd do Ammanu, w zależności od czasu zboczenie z drogi i oglądanie Umm ar-Rasas i zamków na wschodzie, nocleg w Ammanie.
7. Zwiedzanie Ammanu, samolot powrotny o 21.

Coś byście dodali, zmienili?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 14 Wrz 2023 15:35 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 28
Loty: 223
Kilometry: 456 825
Odpuściłbym te kilka godzin drugiego dnia w Petrze w zamian za więcej czasu nad Morzem Martwym.A tak to w ogóle to Petry wcale nie brałbym pod uwagę.Natomiast dodatkowy dzień przeznaczyłbym na Wadi Rum.To takie moje subiektywne spostrzeżenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 14 Wrz 2023 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 267
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
W listopadzie nad Morzem Martwym potrafi być chłodno, szczególnie w połączeniu z silnym wiatrem.
Morze Martwe to nie Costa Brava, zabawa z nietonięciem nudzi się po kwadransie do pół godziny.
Poza tym przy wykupionym JP, odpuszczenie Petry, to wyrzucone pieniądze na pass (wtedy free-wizę w Aqabie można załatwić przy okazji Wadi Rum)
Ja bym jeden z dni w Petrze poświęcił na spacer w mniej oczywiste miejsca, tak jak High Place of Sacrifice, czy Klasztor Ad-dayr, gdzie co krok jest "the best view in the world".
Bo jednak chłodniej niż w środku lata.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 14 Wrz 2023 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Nietonięcie rzecz względna, dla mnie to jedna z fajniejszych atrakcji jakie przerabiałem w tamtym rejonie, szczególnie jak jest błotko (również w listopadzie, w najbliższy też będę próbował). Ale faktycznie przyjemniej jak jest trochę cieplej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 14 Wrz 2023 18:15 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 28
Loty: 223
Kilometry: 456 825
jimi napisał(a):
W listopadzie nad Morzem Martwym potrafi być chłodno, szczególnie w połączeniu z silnym wiatrem.
Morze Martwe to nie Costa Brava, zabawa z nietonięciem nudzi się po kwadransie do pół godziny.
Poza tym przy wykupionym JP, odpuszczenie Petry, to wyrzucone pieniądze na pass (wtedy free-wizę w Aqabie można załatwić przy okazji Wadi Rum)
Ja bym jeden z dni w Petrze poświęcił na spacer w mniej oczywiste miejsca, tak jak High Place of Sacrifice, czy Klasztor Ad-dayr, gdzie co krok jest "the best view in the world".
Bo jednak chłodniej niż w środku lata.

Byłem nad Morzem Martwym na początku lutego i było ciepło,Temperatura wody w Morzu Martwym i powietrza trochę ponad 20 stopni.Także na spokojnie można zażywać kąpieli w solance.Jak wspomniałem,to tylko moje zdanie ale Petra nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia.Wadi Rum to zdecydowanie ciekawsze miejsce z niesamowitymi formacjami skalnymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 14 Wrz 2023 18:26 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Propozycja aby odpuścić Petrę to dość radyklane spojrzenie, ale oczywiście każdy ma swoje subiektywne oceny. Dla mnie to był jeden z ważniejszych zabytków, jakie widziałem, ale ja lubię starocie.
Nad Morzem Martwym - wprawdzie od strony Izraela - byliśmy w pierwszej dekadzie grudnia i było całkiem ciepło. Zapewne to kwestia szczęścia. Niezapomniana kąpiel... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group