Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 16 Lip 2019 21:27 
Awatar użytkownika

Loty: 31
Kilometry: 61 615
Witam,w dniach 22-29.07 wybieramy się w grupie 5 osób do Jordanii.Bilety zakupione po informacji ze strony głównej f4f.
Wylot z Krakowa 22.07, godzina 7:00,w Ammanie będziemy o 11:40.Na cały okres pobytu w Jordanii chcemy wypożyczyć samochód na lotnisku.W Ammanie mamy zamiar zostać na kolejny dzień i zwiedzić pobliskie Jarash.
24.07/z samego rana wyruszamy na południe,chcemy w tym dniu zwiedzić Petrę.

Wieczorem mamy nocleg na pustyni w wiosce Beduinów.Rano śniadanie,Jeep tour po Wadi Rum i jedziemy w stronę Akaby.Tam mamy 2 noclegi.Chcemy tam generalnie posnoreklingować.Przerażają mnie trochę ceny w Akabie,ale mam nadzieję,że coś przyziemnego da się znaleźć...
Po drugim noclegu,wyruszamy w kierunku Morza Martwego na jedną noc do Dead Sea Spa Hotel.
Ostatni nocleg w Madabie,skąd 29.07 wyruszymy na lotnisko w Ammanie-lot powrotny o godzinie 12stej.

Możecie doradzić,coś ,podpowiedzieć odnośnie tego co napisałem???

#142 PostWysłany: 17 Lip 2019 11:56 

niebieski
"Ocena" cudzego planu wyjazdu z reguły jest mało miarodajna. Można oczywiście poprawiać techniczne błędy jeśli planista przewidzi np. zbyt mało czasu na przejazd, czy coś tam przeoczy. Ale odnoszenie się do ogólnego zarysu trasy jest zawsze skażone skrajnym subiektywizmem. Błędnym założeniem, że co mi się podoba powinna podobać się także innym... :D

Więc subiektywnie to widząc nie zaplanowałbym tak tego odcinka:
"24.07/z samego rana wyruszamy na południe, chcemy w tym dniu zwiedzić Petrę.
Wieczorem mamy nocleg na pustyni w wiosce Beduinów
."

Ja jechałem do Jordanii głównie dla Petry. Od lat to był dla mnie, trochę mityczny, cel (a mam już za sobą sporo wyjazdów, w tym ponad 30 poza Europę), który wreszcie osiągnąłem. I nie rozczarowałem się. Ale specjalnie podkreśliłem ten dla mnie magiczny aspekt Petry. Dla innych może to być jedynie ciekawy przystanek - jeden z kilku - w podróży. Ja na niego poświęciłem 3 dni, Ty z ekipą jeden niepełny dzień. Co kto lubi. Więc może jedna uwaga - powinniście wyjechać z Ammanu maksymalnie wcześnie, najlepiej nie później niż o 5 rano. Wówczas w "blokach startowych" do zwiedzania Petry będziecie już około 8 rano. Zysk to więcej czasu na zwiedzanie, być może mniej turystów na początek i niższa temperatura wczesnego przedpołudnia. Petra po opuszczeniu prowadzącego do głównej jej części wąwozu As-Sik jest w otwartej przestrzeni więc słońce może dać trochę po głowie, więc zwiedzanie w samo południe będzie nieco męczące, a w każdym razie znacznie Was spowolni.

I druga uwaga - o ile Jerash i Wadi Rum zdecydowanie były dla mnie powyżej moich oczekiwań, o tyle Akaba poniżej.
Wynik zresztą oczekiwany. Ja także uprawiam snorkleing i to miejsce nie wypadło zbyt dobrze. Oczywiście może to być kwestia przypadku - wybór Berenica Club był dość loteryjny.

Piszesz:
"Przerażają mnie trochę ceny w Akabie,"
nie wiem jakie konkretnie miejsce kryje się za tą uwagą. Masz na myśli konkretną lokalizację związaną ze snorkelingiem poza obrębem miasta? My (we dwójkę) zatrzymaliśmy w hotelu Amer 1 położonym w samym centrum miasta blisko nadmorskiego bulwaru. Mieliśmy dwójkę z łazienka i balkonem (całkiem dobry widok na morze w drugim planie). Za 2 noce (ze śniadaniami) zapłaciliśmy 60 JOD (koniec listopada 2018 r., rezerwacja przez booking.com).

Jeśli miałbym ponownie planować swój wyjazd to Akabę bym w ogóle wykreślił, a wrzucił w jej miejsce np. Wadi Mujib (nie byłem niestety ze względu na porę roku).
pzdr
 Relacje PM off  

#143 PostWysłany: 24 Lip 2019 19:17 

Loty: 136
Kilometry: 182 577
Ja też się wybieram do Jordanii. Jad e na parę dni i mój plan jest taki:
1. Przylot do AMM o 21:40 i nocleg w stolicy
2. zwiedzanie stolicy + Dzarasz - nie wiem czy sie da w jeden dzien
3. wieczorem przejazd do Madaba
4.zwiedzanie Madaba
5. Góra Nebo i Betania. Powrót do Ammanu i zwiedzanie paru zamków na pustyni: Qasr al-Azrak, Kusajir Amra, Kasr al-Charana i jak się da to Kasr al Hallabat.
6. Nie mam planu.
7. Wylot koło południa z AMM do Polski
Korzystać zamierzam z JETT i autostopu lub taxi. Poruszac się będę miedzy Ammanem i Madaba
Nie zamierzam zwiedzać Petry. Co lepsze? Wiza kosztuje 40JD a JordanPass - 70JD (ok. 380PLN). Z samą wizą jestem 30JD do przodu.
I mam pytanie. Jest jeden wspolny bilet do 6 zamków za 3 JOD/os a tych zamków w Jordanii jest 9. Co z pozostałymi? Zakaz wstępu? Można zwiedzać za free?
 Relacje PM off  

#144 PostWysłany: 24 Lip 2019 22:11 

niebieski
Ciekawy masz plan, ale zupełnie inny od mojego. Twoje pewne/podstawowe punkty wycieczki w planie usunąłem u siebie czytając posty czy przeglądając zdjęcia w sieci.

Ja też jadę na 7 dni i po przylocie do Ammanu, strzała na Wadi Rum- 2 dni, potem 2 dni snurkowanie w Akabie, potem 2 dni Petra i ostatni dzień Morze Martwe. Wszystko autem, bo w Polsce jeżdżę tylko samochodem i zagranicą nie potrafię się przestawić. Fajny jest wątek czego byście nie zwiedzili gdybyście jechali drugi raz do Jordanii, warto poczytać.
 Relacje PM off  

#145 PostWysłany: 25 Lip 2019 00:19 
Awatar użytkownika

srebrny
mathew77 napisał(a):
...
4.zwiedzanie Madaba
5. Góra Nebo i Betania. Powrót do Ammanu i zwiedzanie paru zamków na pustyni: Qasr al-Azrak, Kusajir Amra, Kasr al-Charana i jak się da to Kasr al Hallabat.
6. Nie mam planu.
...

Drobne 3 grosze z tradycyjnym zastrzeżeniem: "według mnie".
IMO nie ma sensu ( i moze być to nieco trudniejsze) pchać się wieczorem do Madaby. W Ammanie można w miarę ciekawie spędzić wieczór, Madaby bym o to specjalnie nie podejrzewał więc ja bym spędził wieczór/noc w Ammnie i do Madaby wybral sie rano.
Jestem zasadniczo zwolennikiem leniwego, powolnego zwiedzania ale nie bardzo przekonuje mnie poświecanie na Madabę z Nebo pótora dnia. W jednym można się zmieścić aż nadto a i pół wystarczy. Oprócz osławionej mozaiki w kościele za wiele tam nie ma.
W zamkach pustynnych (z założenia) nie byłem ale z średnio przekonuje mnie poswięcenie na to zaledwie pół dnia i to wyruszając z Madaby. Z tego co się orientowałem rozrzucone są "w środku niczego" w związku z tym mozliwości noclegu czy publicznego transportu sa prawie żadne. Do tego trzeba się przebijac przez cały Amman co może zająć więcej czasu niż dojazd z Madaby. Przy powrocie tez nieco czasu się zmitręży. Chyba lepszym pomysłem jest poświęcenie na nie całego dnia (Tego wolnego lub kosztem krótszego pobytu w Madabie) i wyruszanie z bliższych okolic. Choćby znowu z Ammanu.
Nie wiem czy JETT jeździ do Madaby ale busów z/do Ammanu jest multum i po taniości.
 Relacje PM off  

#146 PostWysłany: 25 Lip 2019 09:44 

niebieski
mathew77 napisał(a):
Ja też się wybieram do Jordanii. Jad e na parę dni i mój plan jest taki:
1. Przylot do AMM o 21:40 i nocleg w stolicy
2. zwiedzanie stolicy + Dzarasz - nie wiem czy sie da w jeden dzien
4.zwiedzanie Madaba
6. Nie mam planu.
………..
Nie zamierzam zwiedzać Petry.

Dość nietypowy plan bo pomija największe hity Jordanii. No może poza Jerash :D . Zgadzam sie z w billy, że cały dzień na Madabę to trochę sporo, zwłaszcza jak ma się na całą podróż niezbyt wiele czasu. Chyba, że faktycznie jesteś koneserem mozaik. Jednak trudno nimi wypełnić ten dzień. Ja akurat je lubię (jestem historykiem) więc poświęciłem im sporo czasu, ale i tak na luzie wystarczyło mi czasu by w tym samym dniu pojechać na górę Nebo, a po powrocie jeszcze plątać się po mieście już bez konkretnego celu.

Ciekawi mnie dlaczego odpuściłeś Petrę?
 Relacje PM off  

#147 PostWysłany: 25 Lip 2019 16:27 

Loty: 136
Kilometry: 182 577
-- 25 Lip 2019 16:24 --

Kiedys juz byłem w Izraelu to wpadlem do Jordanii i widziałem Petre
W przyszłosci kuzyn chce jechac do Izraela to wpadniemy i zobaczymy Petre jeszcze raz.
Teraz chce zwiedzic miejsca, których sam jeszczee nie widziałem.
W sumie to tak się mówi, że będę 7 dni ale przylatuje wieczorem i wylatuje rano więc 2 dni odpadają. Zostają 5 dni na rozplanowanie pobytu.
Dlatego nie chce kupowac JordanPass bo nie zamierzam zwiedzac Petry.
Jeden dzień chce przeznaczyć na stolicę i zwiedzanie muzeów. Ostatnio jak byłem w Ammanie to nic nie zwiedziłem.
Drugi dzień z Ammanu chce jechac zwiedzic zamki. Zajmie mi to prawie dzień Wiem, że można nając taksówkarza za 50JD lub łapać stopa do paru lokalizacji.
Trzeci dzień - chcę zrobić taką trasę Amman – Ajloun – Dżerasz – Amman
Dzień czwarty jak się uda to chcę zrobić trasę z Ammanu Madaba – Nebo – Bethany i wrócić do Ammanu.autobusem JETT.
Dzień piąty - nie mam planu. Morze Martwe mnie nie interesuje. Wadi Rum, Wadi Mujib - takze. Na rezerwat biosfery Dana nie mam czasu.

-- 25 Lip 2019 16:27 --

Chyba zle przeczytałes co napisałem. Wzglednie ja czegos nie dopisałem.
Do Madaby chciałem jechac tylko po to aby zwiedzic to miasto, wzgórze i Bethany. I po nic wiecej.
Nie zamierzałem zwiedzac zamków na 6 godzin z Madaby.
JETT jezdzi do Madaby.
 Relacje PM off  

#148 PostWysłany: 28 Lip 2019 11:45 
Awatar użytkownika

Na Madabę zdecydowanie szkoda całego dnia, chyba że się chce oglądać współczesną architekturę arabską ;)
Polecam za to zatrzymać się w ulicznej knajpce dokładnie naprzeciwko kościoła św. Jerzego i zamówić pizzę jordańską - za 7 albo 7,5 dinara, jeśli lubisz jak jest tłusto od oliwy i pełno bliskowschodnich przypraw, to nie będziesz zawiedziony. Dla mnie niebo w gębie.

Co do Nebo, to wszystko zależy od pogody, kiedy ja tam wjechałem, kilka dni temu, było hazy sunshine i niestety mimo wspaniałego punktu widokowego nie zobaczyłem chyba nawet połowy ziem, które Jahwe obiecał Mojżeszowi...

Przez kilka lat szukaliśmy swojego miejsca na świecie i chyba znaleźliśmy je niemal 4000 km do Polski:
http://smartwithkids.blogspot.com/
 Relacje PM off  

#149 PostWysłany: 07 Sie 2019 08:40 
Awatar użytkownika

Loty: 21
Kilometry: 22 773
niebieski
Wybieram się w dość mniej typowych datach wt-pon. Przylatuje do Jordani z Malty o 10 rano podróż po koniec września.

1 dzień - Madaba, góra Nebo i nocleg nad Morzem Martwym
2 dzień - Przejście z samego rana korytem rzeki w Wadi Al Mujib, następnie podróż do Dana oraz wieczorny nocleg w Wadi Musa
3 dzień - Petra
4 dzień - Petra i popołudniowy wyjazd do Wadi Rum
5 dzień - Wadi Rum
6 dzień - Wyjazd do Ammanu, może jakiś punkt po drodze, wieczorem zwiedzenie Ammanu
7 dzień - Wylot do Krakowa

Czy pominąłem coś co warto zobaczyć w Jordani? Bo mógłbym to zmieścić tego 6 dnia :)

Image
 Relacje PM off  

[ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość