Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 23 Kwi 2019 21:46 

Rejestracja: 12 Sty 2019
Posty: 6
Według mnie plan napięty, będziecie zmęczeni, ale do zrealizowania, o ile nie pojawią się niespodzianki po drodze.
Pierwszego dnia nie polecałbym Ammanu, można utknąć w korkach plus specyficzny sposób jazdy miejscowych może dostarczyć negatywnych przeżyć.

Co do godzin otwarcia Dżarasz, to jak na zdjęciu.

Załączniki:
dżarasz.jpg
dżarasz.jpg [ 197.96 KiB | Obejrzany 7044 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#122 PostWysłany: 24 Kwi 2019 09:53 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
tomaszkonrad napisał(a):
[….] Sobota:
Planujemy od rana przejazd jeepem po pustyni (7:00 - 13:00) później jedziemy do Petry.
Zwiedzanie Petry, nocleg w Petrze

Niedziela:
I tutaj pytanie - czy z Petry dojedziemy do Dzarasz?
Jezeli tak to jedziemy do Dzarasz i następnie wracamy do wybrzeza zeby wykapac się w Morzu Martwym
Późnym wieczorem powrót do Ammanu […]

Planowanie zwiedzania Petry w 2 godziny to nonsens. Nie chcę już powoływać się na moje własne subiektywne doświadczenia (2 dni dla Petry było dla mnie minimum), ale zwróć uwagę na wcześniejsze wpisy gdzie minimaliści uważali, że jeden pełen dzień dał im satysfakcję. A Ty dajesz sobie tylko 2 godziny. Jakie rozwiązanie ja bym przyjął? Proponuję skupić się na 2 miejscach: Wadi Rum i Petra, a w niedzielę wieczorem pojechać do Madaby i stąd w poniedziałek wyruszyć na lotnisko. Natomiast zwiedzanie Ammanu i Jerash plus przystawki zostawić sobie na inny weekendowy wypad. Bilety Ryanair do Ammanu są tak tanie, ze bez problemu można kombinować z następnym krótkim wyjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 01 Maj 2019 17:25 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
witam :)

przeglądam ten temat i jest bardzo dużo różnych planów... odważę się zadać pytanie do kogoś kto był już tam i leciał z Krakowa (piątek- poniedziałek), co najbardziej warto zwiedzić/robić w tych czterech dniach? jakie jest Wasze doświadczenie?

z góry dzięki za odpowiedź

pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 01 Maj 2019 17:45 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Cześć,
Ja lecę w czerwcu ale taki sobie plan obmyśliłem na piątek - poniedziałek:

Piątek:
- góra Nebo
- przejazd do Wadi Rum + kolacja i nocleg w namiotach

Sobota:
- Jeep Tour na Wadi Rum
- przejazd do Petry i nocleg

Niedziela:
- zwiedzanie Petry
- przejazd do Dead Sea Spa Hotel i kąpiel w Morzu Martwym

Poniedziałek:
- przejazd na lotnisko i wylot do Polski
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekMaciek1234 uważa post za pomocny.
 
      
#125 PostWysłany: 03 Maj 2019 16:07 

Rejestracja: 03 Maj 2019
Posty: 2
Loty: 12
Kilometry: 31 038
-- 03 Maj 2019 16:07 --

Witam :)
Również planujemy wyjazd do Jordanii w dniach 27-31.05.2019 i prosiłabym o ocenę wstępnego planu podróży.

Poniedziałek
Przylot na lotnisko w Ammanie ok 11:40, przejazd do Akaby, nocleg w Akabie

Wtorek
Wizyta w biurze wizowym, potem przejazd do Wadi Rum ok 11:00 , 3-4h wycieczka jeepem po pustyni, nocleg w campie

Środa
Wcześnie rano przejazd do Wadi Musa, zwiedzanie Petry, ok 16:00 przejazd do Ammanu, nocleg

Czwartek
Przejazd do Wadi Mujib, kanioning, chcemy też zahaczyć o plażę i podryfować w Morzu Martwym, powrót do Ammanu, nocleg

Piątek
Śniadanie i przejazd na lotnisko (samolot 11:25)

Ze względu na ograniczony budżet będziemy się przemieszczać lokalnymi busami lub JETT. Ewentualnie powrót znad Morza Martwego do Ammanu rozważamy autostop. I tutaj mam pytanie, jak to będzie wyglądać w przypadku dwóch studentek? Czy lepiej nie ryzykować i zamówić taxi?

Z góry dziękuję za pomoc :)

-- 03 Maj 2019 16:07 --

Witam :)
Również planujemy wyjazd do Jordanii w dniach 27-31.05.2019 i prosiłabym o ocenę wstępnego planu podróży.

Poniedziałek
Przylot na lotnisko w Ammanie ok 11:40, przejazd do Akaby, nocleg w Akabie

Wtorek
Wizyta w biurze wizowym, potem przejazd do Wadi Rum ok 11:00 , 3-4h wycieczka jeepem po pustyni, nocleg w campie

Środa
Wcześnie rano przejazd do Wadi Musa, zwiedzanie Petry, ok 16:00 przejazd do Ammanu, nocleg

Czwartek
Przejazd do Wadi Mujib, kanioning, chcemy też zahaczyć o plażę i podryfować w Morzu Martwym, powrót do Ammanu, nocleg

Piątek
Śniadanie i przejazd na lotnisko (samolot 11:25)

Ze względu na ograniczony budżet będziemy się przemieszczać lokalnymi busami lub JETT. Ewentualnie powrót znad Morza Martwego do Ammanu rozważamy autostop. I tutaj mam pytanie, jak to będzie wyglądać w przypadku dwóch studentek? Czy lepiej nie ryzykować i zamówić taxi?

Z góry dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 04 Maj 2019 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
@shenitah nie pokazujcie legitymacji studenckich i będzie okej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
shenitah lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 04 Maj 2019 17:52 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 25
shenitah napisał(a):
Wtorek
Wizyta w biurze wizowym,


@shenitah, A udało Wam się dowiedzieć w jakich godzinach jest czynne biuro w Aquabie? Ja niestety nigdzie tego nie znalazłem, na maila do ich centrum dostałem zwrotkę, że nie udało się dostarczyć.

Ja chciałbym pocisnąć do Aqaby w poniedziałek i jeszcze dotrzeć do Wadi Rum wieczorem, albo wyjechać następnego dnia wcześniej z Wadi Rum i potem Aqabę załatwić, ale nie wiem jak tam z godzinami pracy.

Sam lecę 6-10.05.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 05 Maj 2019 11:54 

Rejestracja: 12 Sty 2019
Posty: 6
Cytuj:
Środa
Wcześnie rano przejazd do Wadi Musa, zwiedzanie Petry, ok 16:00 przejazd do Ammanu, nocleg


Zastanowiłbym się czy opłaca się jeździć z Wadi Musa do Ammanu (ok 3,5 h) i następnego dnia z Ammanu do Wadi Mujib (ok 2h), może nocleg w okolicy Wadi Musa i potem bezpośrednio przejazd nad Morze Martwe. Pulsem noclegu byłoby to, że będziecie w Petrze kilka godzin dłużej.

Tak z innej beczki to Ramadan w tym roku wypada 5 maja - 4 czerwca, więc będziecie mogły zobaczyć go w kraju muzułmańskim.
Góra
 Profil Relacje PM off
shenitah uważa post za pomocny.
 
      
#129 PostWysłany: 05 Maj 2019 14:00 

Rejestracja: 03 Maj 2019
Posty: 2
Loty: 12
Kilometry: 31 038
granat napisał(a):
shenitah napisał(a):
Wtorek
Wizyta w biurze wizowym,


@shenitah, A udało Wam się dowiedzieć w jakich godzinach jest czynne biuro w Aquabie? Ja niestety nigdzie tego nie znalazłem, na maila do ich centrum dostałem zwrotkę, że nie udało się dostarczyć.

Ja chciałbym pocisnąć do Aqaby w poniedziałek i jeszcze dotrzeć do Wadi Rum wieczorem, albo wyjechać następnego dnia wcześniej z Wadi Rum i potem Aqabę załatwić, ale nie wiem jak tam z godzinami pracy.

Sam lecę 6-10.05.



@granat Z tego co pamiętam na jednej ze stron co przeglądałam godziny otwarcia były 8-16 . Ale na ile % jest to wiarygodne nie jestem w stanie powiedzieć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
granat uważa post za pomocny.
 
      
#130 PostWysłany: 06 Maj 2019 16:55 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
shenitah napisał(a):
-- 03 Maj 2019 16:07 --

Witam :)
Również planujemy wyjazd do Jordanii w dniach 27-31.05.2019 i prosiłabym o ocenę wstępnego planu podróży.

Poniedziałek
Przylot na lotnisko w Ammanie ok 11:40, przejazd do Akaby, nocleg w Akabie

Wtorek
Wizyta w biurze wizowym, potem przejazd do Wadi Rum ok 11:00 , 3-4h wycieczka jeepem po pustyni, nocleg w campie

Środa
Wcześnie rano przejazd do Wadi Musa, zwiedzanie Petry, ok 16:00 przejazd do Ammanu, nocleg

Czwartek


Przejazd do Wadi Mujib, kanioning, chcemy też zahaczyć o plażę i podryfować w Morzu Martwym, powrót do Ammanu, nocleg

Piątek
Śniadanie i przejazd na lotnisko (samolot 11:25)

Ze względu na ograniczony budżet będziemy się przemieszczać lokalnymi busami lub JETT. Ewentualnie powrót znad Morza Martwego do Ammanu rozważamy autostop. I tutaj mam pytanie, jak to będzie wyglądać w przypadku dwóch studentek? Czy lepiej nie ryzykować i zamówić taxi?

Z góry dziękuję za pomoc :)

-- 03 Maj 2019 16:07 --

Witam :)
Również planujemy wyjazd do Jordanii w dniach 27-31.05.2019 i prosiłabym o ocenę wstępnego planu podróży.

Poniedziałek
Przylot na lotnisko w Ammanie ok 11:40, przejazd do Akaby, nocleg w Akabie

Wtorek
Wizyta w biurze wizowym, potem przejazd do Wadi Rum ok 11:00 , 3-4h wycieczka jeepem po pustyni, nocleg w campie

Środa
Wcześnie rano przejazd do Wadi Musa, zwiedzanie Petry, ok 16:00 przejazd do Ammanu, nocleg

Czwartek
Przejazd do Wadi Mujib, kanioning, chcemy też zahaczyć o plażę i podryfować w Morzu Martwym, powrót do Ammanu, nocleg

Piątek
Śniadanie i przejazd na lotnisko (samolot 11:25)

Ze względu na ograniczony budżet będziemy się przemieszczać lokalnymi busami lub JETT. Ewentualnie powrót znad Morza Martwego do Ammanu rozważamy autostop. I tutaj mam pytanie, jak to będzie wyglądać w przypadku dwóch studentek? Czy lepiej nie ryzykować i zamówić taxi?

Z góry dziękuję za pomoc :)


Robiliśmy identyczny plan tylko, że w odwrotnej kolejności najpierw Amman Wadi Mujib Morze Martwe Wadi Rum i Akaba na koniec tylko że autem
Góra
 Profil Relacje PM off
shenitah uważa post za pomocny.
 
      
#131 PostWysłany: 07 Maj 2019 13:16 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
shenitah napisał(a):
-- 03 Maj 2019 16:07 --

Witam :)
Również planujemy wyjazd do Jordanii w dniach 27-31.05.2019 i prosiłabym o ocenę wstępnego planu podróży.

Poniedziałek
Przylot na lotnisko w Ammanie ok 11:40, przejazd do Akaby, nocleg w Akabie

Wtorek
Wizyta w biurze wizowym, potem przejazd do Wadi Rum ok 11:00 , 3-4h wycieczka jeepem po pustyni, nocleg w campie

Środa
Wcześnie rano przejazd do Wadi Musa, zwiedzanie Petry, ok 16:00 przejazd do Ammanu, nocleg

Czwartek
Przejazd do Wadi Mujib, kanioning, chcemy też zahaczyć o plażę i podryfować w Morzu Martwym, powrót do Ammanu, nocleg

Piątek
Śniadanie i przejazd na lotnisko (samolot 11:25)


Koncept z wyjazdem do Akaby w pierwszym dniu wydaje mi się chybionym pomysłem. Jaki jest jego sens? Bo chyba nie chodzi tylko o zmarnowanie jednego z tych nielicznych dni dla zaoszczędzenia 40 dinarów na darmowa wizę? Wieczorna wizyta w tym mało ciekawym mieście gdzie nie ma specjalnie co robić - jakoś to nie widzę. Czy nie lepiej byłoby pojechać od razu do Wadi Rum, tutaj nocować, rano zrobić tour jeepem i wieczorem pojechać do Wadi Musa? Następnego dnia miałybyście zamiast 3-4 godzin cały pełny dzień na zwiedzanie Petry.

Cytuj:
Ze względu na ograniczony budżet będziemy się przemieszczać lokalnymi busami lub JETT. Ewentualnie powrót znad Morza Martwego do Ammanu rozważamy autostop. I tutaj mam pytanie, jak to będzie wyglądać w przypadku dwóch studentek? Czy lepiej nie ryzykować i zamówić taxi?


Jordania je dość bezpiecznym krajem jednak mimo wszystko odradzałbym dwóm samotnym dziewczynom podróżowanie autostopem.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
shenitah uważa post za pomocny.
 
      
#132 PostWysłany: 12 Maj 2019 15:35 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 25
Hej @shenitah

Właśnie wróciłem i niestety przykra niespodzianka, bo odbiłem się od klamki, ale udało się ogarnąć alternatywę.
W każdym razie w okrese Ramadanu (maj) biuro ASEZA jest czynne 9:00-14:00 :!:
Same wizy załatwia się bezpłatnie w 10-15 min.

Na lotnisku gośc poprosił o “boarding aqaba”, dałem mu nocleg w Aqabie, jednodniowy. Patrzył chwilę i przeszło.

Przy powrocie nikt tej karteczki z ASEZA nie oglądał.
Góra
 Profil Relacje PM off
shenitah uważa post za pomocny.
 
      
#133 PostWysłany: 23 Maj 2019 23:33 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Cześć, wybieramy się w 2 osoby do Jordanii w dniach 14-21 czerwca. Mam 2 wersje wstępnego planu, proszę o wskazówki :D

Wersja 1
14.06: przylot o 11, wynajęcia auta i jazda na południe. Po drodze Umm ar-Rasas, być może zamek Al-Kerak i chciałbym przejechać się Drogą Królewską przez tamę. Wieczorem przyjazd do Wadi Rum i tam nocleg na campie.
15.06: wycieczka jeepem po pustyni, nie wiem jeszcze jak długa. Później przejazd do Wadi Musa i nocleg. Jeśli wystarczy czasu, to może Little Petra, albo może wejść już do Petry na chwilę?
16.06: cały dzień na Petrę. Wieczorem nocleg w Wadi Musa.
17.06: wyjazd na północ, po drodze zamek Szaubak , może na chwilę rezerwat Dana, zamek Al-Kerak jeśli nie było wcześniej. Nocleg nad Morzem Martwym.
18.06: rano kąpiel w Morzu Martwym, potem Dżerasz i jeśli starczy czasu Ajloun. Powrót do tego samego hotelu nam Morzem Martwym.
19.06-20.06: cały jeden dzień poświęciłbym na zwiedzanie pustynnych zamków. Zostaje jeszcze jeden, kiedy na pewno chcielibyśmy zobaczyć Amman i Madabę, ale coś jeszcze pewnie dałoby się wcisnąć. Wtedy nocleg 19.06 w Ammanie i 20.06 w Madabie.
21.06: wylot.

Wersja 2
Różni się tym, że 17.06 poświęcamy cały drugi dzień na Petrę i znów nocujemy w Wadi Musa.
Potem dwie noce nad Morzem Martwym z takim samym planem zwiedzania jak powyżej, przesuniętym o jeden dzień później. Zostaje więc wtedy 20.06, kiedy pewnie pojechalibyśmy zobaczyć 2 pustynne zamki (Charana i Amra), potem zaparkować gdzieś w Ammanie i przebić się Uberem/jakąś komunikacją do głównych zabytków w centrum. Następnie Madaba i nocleg tamże (chciałbym zdążyć zobaczyć Mapę z Madaby, nie wiem do której to jest możliwe). Ewentualnie zabytki Madaby można zobaczyć dzień wcześniej, rezygnując np. z Ajloun, ale wtedy pojedziemy 2 razy do Madaby i na pewno będzie to bardziej męczące.

Co myślicie, który plan jest lepszy? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 15 Cze 2019 15:43 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Poniedziałek - przylot po 11, odbiór samochodu, przejazd do Wadi Numeira (po drodze kąpiel w morzu martwym), spacer w kanionie, przejazd do Wadi Musa
Wtorek - Petra
Środa - po śniadaniu przejazd do zamku shobak, następnie do Wadi Rum(wycieczka po pustyni, nocleg)
Czwartek wczesne śniadanie i przejazd do Jerash. Zwiedzanie ruin i przejazd na nocleg do Madaby.
Piątek - po wczesnym śniadaniu wyjazd na lotnisko.

Czy w przedostatni dzień jest sens jechania z Wadi Rum do Jerash?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 20 Cze 2019 08:16 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Dziękuję za opinię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 22 Cze 2019 00:37 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Masz bardzo duże odległości do przejechania. Przylecisz po 11, ale dolicz kontrolę paszportową, wymianę/wypłatę pieniędzy, zakup karty SIM i wynajem auta - jeśli z wypożyczalni poza lotniskiem, to musicie się zgrać z gościem, który po Was przyjedzie, odwiezie do siedziby i wyda auto zgodnie z wszystkimi procedurami. Jeśli chcecie się wykąpać, to będziecie jechać po serpentynach do Wadi Musa w nocy i późno zajedziecie (a samochód możecie dostać bardzo zdezelowany). A do Petry warto rano wstać, żeby być pod Skarbcem przed wycieczkami.
W zamku Szaubak nie ma moim zdaniem nic ciekawego, ale coś rzeczywiście pasuje Wam wcisnąć po drodze z Wadi Musa do Wadi Rum.
Trasa Wadi Rum-Jerash, to właściwie przejazd całej Jordanii. Ale Jerash jest super.
Oprócz pierwszego dnia plan możliwy do zrealizowania, ale bardzo dużo czasu spędzicie w samochodzie.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 22 Cze 2019 09:40 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
-- 22 Cze 2019 09:32 --

Dziękuję za opinię. Najłatwiej zrezygnować z morza martwego.

-- 22 Cze 2019 09:40 --

Jak długo jedzie się z Wadi Rum do Jerash?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 22 Cze 2019 11:28 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Jak do czasów z Google Maps dodasz sobie 10% zapasu, to na spokojnie się zmieścisz, nawet jeśli wynajęte auto będzie złomem. Będziesz już po paru dniach w Jordanii, więc już przyzwyczaisz się do stylu jazdy, powodzenia.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 16 Lip 2019 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Witam,w dniach 22-29.07 wybieramy się w grupie 5 osób do Jordanii.Bilety zakupione po informacji ze strony głównej f4f.
Wylot z Krakowa 22.07, godzina 7:00,w Ammanie będziemy o 11:40.Na cały okres pobytu w Jordanii chcemy wypożyczyć samochód na lotnisku.W Ammanie mamy zamiar zostać na kolejny dzień i zwiedzić pobliskie Jarash.
24.07/z samego rana wyruszamy na południe,chcemy w tym dniu zwiedzić Petrę.

Wieczorem mamy nocleg na pustyni w wiosce Beduinów.Rano śniadanie,Jeep tour po Wadi Rum i jedziemy w stronę Akaby.Tam mamy 2 noclegi.Chcemy tam generalnie posnoreklingować.Przerażają mnie trochę ceny w Akabie,ale mam nadzieję,że coś przyziemnego da się znaleźć...
Po drugim noclegu,wyruszamy w kierunku Morza Martwego na jedną noc do Dead Sea Spa Hotel.
Ostatni nocleg w Madabie,skąd 29.07 wyruszymy na lotnisko w Ammanie-lot powrotny o godzinie 12stej.


Możecie doradzić,coś ,podpowiedzieć odnośnie tego co napisałem???
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 17 Lip 2019 11:56 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
"Ocena" cudzego planu wyjazdu z reguły jest mało miarodajna. Można oczywiście poprawiać techniczne błędy jeśli planista przewidzi np. zbyt mało czasu na przejazd, czy coś tam przeoczy. Ale odnoszenie się do ogólnego zarysu trasy jest zawsze skażone skrajnym subiektywizmem. Błędnym założeniem, że co mi się podoba powinna podobać się także innym... :D

Więc subiektywnie to widząc nie zaplanowałbym tak tego odcinka:
"24.07/z samego rana wyruszamy na południe, chcemy w tym dniu zwiedzić Petrę.
Wieczorem mamy nocleg na pustyni w wiosce Beduinów
."

Ja jechałem do Jordanii głównie dla Petry. Od lat to był dla mnie, trochę mityczny, cel (a mam już za sobą sporo wyjazdów, w tym ponad 30 poza Europę), który wreszcie osiągnąłem. I nie rozczarowałem się. Ale specjalnie podkreśliłem ten dla mnie magiczny aspekt Petry. Dla innych może to być jedynie ciekawy przystanek - jeden z kilku - w podróży. Ja na niego poświęciłem 3 dni, Ty z ekipą jeden niepełny dzień. Co kto lubi. Więc może jedna uwaga - powinniście wyjechać z Ammanu maksymalnie wcześnie, najlepiej nie później niż o 5 rano. Wówczas w "blokach startowych" do zwiedzania Petry będziecie już około 8 rano. Zysk to więcej czasu na zwiedzanie, być może mniej turystów na początek i niższa temperatura wczesnego przedpołudnia. Petra po opuszczeniu prowadzącego do głównej jej części wąwozu As-Sik jest w otwartej przestrzeni więc słońce może dać trochę po głowie, więc zwiedzanie w samo południe będzie nieco męczące, a w każdym razie znacznie Was spowolni.

I druga uwaga - o ile Jerash i Wadi Rum zdecydowanie były dla mnie powyżej moich oczekiwań, o tyle Akaba poniżej.
Wynik zresztą oczekiwany. Ja także uprawiam snorkleing i to miejsce nie wypadło zbyt dobrze. Oczywiście może to być kwestia przypadku - wybór Berenica Club był dość loteryjny.

Piszesz:
"Przerażają mnie trochę ceny w Akabie,"
nie wiem jakie konkretnie miejsce kryje się za tą uwagą. Masz na myśli konkretną lokalizację związaną ze snorkelingiem poza obrębem miasta? My (we dwójkę) zatrzymaliśmy w hotelu Amer 1 położonym w samym centrum miasta blisko nadmorskiego bulwaru. Mieliśmy dwójkę z łazienka i balkonem (całkiem dobry widok na morze w drugim planie). Za 2 noce (ze śniadaniami) zapłaciliśmy 60 JOD (koniec listopada 2018 r., rezerwacja przez booking.com).

Jeśli miałbym ponownie planować swój wyjazd to Akabę bym w ogóle wykreślił, a wrzucił w jej miejsce np. Wadi Mujib (nie byłem niestety ze względu na porę roku).
pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group