Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 13 Mar 2019 14:53 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Robiliśmy dość podobny plan 3 tyg. temu.
Odpuściłbym Al-Karak i Shobak w 2 dniu i przestawił go w dniu 6 (przejazd do Madaby).
Górę Nebo i mozaiki w Madabie spokojnie ogarniesz jadąc z lotniska nad Morze Martwe - tak zrobiliśmy przylatując 11.30.

W 2 dniu po kanioningu pojechałbym drogą 65 (jordan Valley Highway) do Wadi Rum - ewentualnie rzut oka na Aqabę po drodze.

W drodze z Petry do MAdaby po drodze zobaczyłbym Shobak, AL-Karak i jak zostanie czasu to Umm ar-Rasas. - Zwiedziliśmy Al-Karak i Umm ar-Rasas po drodze z Aqaby do Madaby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#102 PostWysłany: 13 Mar 2019 15:28 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 29
kow napisał(a):
Robiliśmy dość podobny plan 3 tyg. temu.


Odpuściłbym Al-Karak i Shobak w 2 dniu
- A w kanioningu się zatrzymywaliście na jakąś traskę?
- Przed zmrokiem dojechaliście do Wadi Rum?


Górę Nebo i mozaiki w Madabie spokojnie ogarniesz jadąc z lotniska nad Morze Martwe
- Ile czasu zajmuje zobaczenie tego z wejściem na górę?


W 2 dniu po kanioningu pojechałbym drogą 65 (jordan Valley Highway) do Wadi Rum
- Jakimiś konkretnymi względami się kierujesz w propozycji tej drogi?

W drodze z Petry do MAdaby po drodze zobaczyłbym Shobak, AL-Karak i jak zostanie czasu to Umm ar-Rasas.
- ile to Wam zajęło czasu, taki przejazd ze zwiedzaniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 13 Mar 2019 16:26 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Wadi Mujib zamknietę do 31.03 więc tylko zatrzymaliśmy się przy Visitor Center, weszliśmy za to na ok 1h do Wadi Numeira.
Tego dnia robiliśmy trasę Morze Martwe (z kąpielą) - Wadi Numeira - Muzeum Najniższego Miejsca na Ziemii - Shobak (już trochę się sćiemniało) - Wadi Musa

Mozaiki to 30 minut max, Góra Nebo 1h to max

Droga 65 jest dobrej jakości, względnie mało progów zwalniających, można się nią szybko przemieścić.

Wyjechaliśmy z Aqaby przed 10 rano, zwiedzając Al-Karak i Umm ar-Rasas byliśmy w Madabie ok 17.30. Jadąc z Wadi Musa masz bliżej więc czas na Shobak Ci powinien zostać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 13 Mar 2019 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Fajny plan

Zastanów się nad zamkami, są słabe :-). Najwyżej Al Karak, ale Shobak można spokojnie odpuścić. Serio

Pomysł aby pierwszego dnia zwiedzic górę Nebo jest fajny, lepiej tam być przed południem bo potem słońce świeci w oczy :-). Nie wchodzi się nas górę - podjeżdża autem. Zwiedzanie Max 1h. Ale to dla fanów mocnych ;:)

Zdasz że Wadi Mujib może być nadal zamknięty przy słabej pogodzie. Ale c warto jadłeś Wadi odwiedzić, nas Mujib potrzebujesz 3 H chyba.




Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 13 Mar 2019 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
kow napisał(a):

Mozaiki to 30 minut max, Góra Nebo 1h to max

.


Nie do końca. Mozaiki w kościele tak. Ale są fajne muzea archeologiczne (warto!) w Madabie i inne kościoły. Ze 2 godziny spoko plus można tu dobrze zjeść :-) czyli 4 :-D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
 
      
#106 PostWysłany: 13 Mar 2019 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
@gerda_w wyrysuj sobie ten plan na mapie i zobaczysz, że jest bez sensu. Znaczy jakiś sens ma, ale da się to zrobić lepiej ;)

قلعة عجلون، zdecydowanie "najlepszy" i najlepiej utrzymany zamek w Jordanii- warto!
Tak samo warto محمية اليرموك الطبيعية zamiast oklepanego południa (np. العقبة)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 14 Mar 2019 09:59 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Planujemy w lipcu pierwszy raz zwiedzić Jordanię. Bilety kupione, wylot z Modlina w poniedziałek, o 11:00 jesteśmy na miejscu, wylot w piątek koło 12:00.
Nasz plan wygląda następująco:

Poniedziałek: bierzemy samochody i ruszamy w kierunku Wadi Rum, zahaczając o Morze Martwe (gdzieś na dziko, na chwile), nocleg w wiosce beduinów.
Wtorek: 4- godzinny jeep tour po pustyni, przejazd do Wadi Musa, nocleg
Środa: Petra od samego rana, nocleg w Wadi Musa
Czwartek: przejazd do Ammanu, zwiedzanie, nocleg w Ammanie
Piątek: odstawienie samochodów, wylot do domu

Co myślicie o tym planie? Górę Nebo i mozaiki da rade wcisnąć w poniedziałek, czy zostawić je sobie na piątek? Nocleg w Ammanie (w polecanym Amman Pasha Hotel w centrum) to dobry pomysł, czy nie warto tam się ładować i lepiej poszukać czegoś bliżej lotniska?
Lecimy w grupie 13 osobowej w tym dzieci w wieku 8 i 13 lat i jedna osoba, która ze względów zdrowotnych nie może jakoś super dużo chodzić (bierzemy wózek inwalidzki). Czy w Petrze da rade poruszać się na wózku po podstawowej trasie?

Z góry dziękuje za pomoc!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 14 Mar 2019 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Nie ma problemu z wózkiem zwłaszcza jeśli jest jakaś asysta. Widziałem nawet ludzi niepełnosprawnych, którzy na osiołkach wjeżdżali pod Monastyr.
O ile rażący jest widok leniwych zachodnich turystów, którzy decydują się na wspinaczkę na osłach, tak w przypadku ludzi niepełnosprawnych jest to całkiem zrozumiałe.

Kod:
https://www.accessiblejordan.com/en/posts/view?slug=Making-Petra-Accessible-for-All
Góra
 Profil Relacje PM off
Patyczok uważa post za pomocny.
 
      
#109 PostWysłany: 14 Mar 2019 15:59 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 29
-- 14 Mar 2019 15:53 --

horacy19 napisał(a):
@gerda_w wyrysuj sobie ten plan na mapie i zobaczysz, że jest bez sensu.


@horacy19 dziękuję za Twoje sugestie. Myślę jednak, że ilu nas tu jest, to tyle byłoby wersji "lepszych", a to z kolei zależy od wielu czynników, w tym gustu i zainteresowań. Dziękuję Ci jednak, bo każda konstruktywna uwaga i wskazówka oraz wytknięcie błędu w planie ma znaczenie dla naszego wypadu ;)

"قلعة عجلون، zdecydowanie "najlepszy"" - może nie zauważyłeś, ale Ajloun mamy już ujęty w planie, więc przekonamy się, czy jak dla Ciebie będzie on "najlepszym" :)

"Tak samo warto محمية اليرموك الطبيعية " - Yarmouk Nature Reserve jest zbyt daleko, więc nie weźmiemy go pod uwagę.

"zamiast oklepanego południa (np. العقبة)" - Akaby też nie planujemy, z wielu powodów... ;)







-- 14 Mar 2019 15:59 --

@okiemserca - czytałam Twoją relację i cieszę się, że zabrałeś głos w konsultacjach naszego wypadu :)

Uwagi zanotowane i wzięte pod rozwagę :D
Góra
 Profil Relacje PM off
okiemserca lubi ten post.
 
      
#110 PostWysłany: 18 Mar 2019 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Jako że jest sporo pytań to mogę się podzielic moim planem, był to weekendowy trip aby zobaczyć the best of, wylot w piątek rano z Krakowa do Ammanu, powrót w poniedziałek wieczorem do Modlina - to ostatnie dlatego, aby zyskać dodatkowy czas na Morze Martwe.

PT - wypozyczenie auta i dojazd 2,5h do Wadi Musa, wejście na końcówkę dnia do Petry (w zimie zamyka sie o 16, trzeba opuścić teren do 17)
SB - poranna wizyta w Petrze, wyjazd ok. 14 aby dojechać w 1,5h do Wadi Rum i zaliczyć zachód słońca na pustyni, nocleg w obozie Beyond Wadi Rum
ND - poranny tour 4h po pustyni i jazda 4h nad Morze Martwe, zachód słońca z widokiem na wodę i nocleg w Dead Sea Spa Hotel
PN - pluskanie w hotelu do check-outu, jazda na lotnisko przez Górę Nebo i Madabę

Gdybyśmy wracali rano w poniedziałek, nie mielibyśmy szansy na kąpiel w Morzu Martwym, bo plażę otwierają o 9. O ile Petra i Wadi Rum są niesamowite, o tyle zwiedzanie Nebo czy Madaby ostatniego dnia wynikało jedynie z tego, że były po drodze na lotnisko. Następnym razem pewnie bym nawet nie wchodził do tego kościoła z mozaiką w Madabie, natomiast bardzo fajny był rzymsko-katolicki kościół Jana Chciciela, bo można było wejść na dzwonnicę. Ale uogólniając - mając dodatkowy czas w Jordanii raczej nie warto odhaczać wszystkich punktów z Jordan Passa, tylko spędzić więcej czasu w Petrze (np. sącząc leniwie kawę z widokiem na Klasztor za 2 JOD) i Wadi Rum (+ ew. skoczyć nad Morze Martwe jak ktoś nie był, no i kaniony, ale zimą są zamknięte), cała reszta zamków/miast/muzeów jest zdecydowanie mniej porywająca.

Załącznik:
DSC03366.jpg
DSC03366.jpg [ 146.92 KiB | Obejrzany 6011 razy ]
Załącznik:
DSC03409.jpg
DSC03409.jpg [ 68.07 KiB | Obejrzany 6011 razy ]
Załącznik:
DSC03966.jpg
DSC03966.jpg [ 69.82 KiB | Obejrzany 6011 razy ]
Załącznik:
DSC04468.jpg
DSC04468.jpg [ 105.69 KiB | Obejrzany 6011 razy ]
Załącznik:
DSC04620.jpg
DSC04620.jpg [ 53.51 KiB | Obejrzany 6011 razy ]
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
#111 PostWysłany: 19 Mar 2019 10:54 

Rejestracja: 30 Cze 2015
Posty: 19
I ja poproszę o ocenę mojego planu , będę w Jordanii w dniach 22-26 kwietnia .
1. Przylot do AMM , przejazd do Wadi Musa , Petra , nocleg w Wadi Musa
2. Petra od 6 rano do zamknięcia , nocleg w Wadi Musa

3. Przejazd z samego rana do Wadi Rum , wieczorem powrót do Wadi Musa i nocleg tam

4. Wyjazd z Wadi Musa wczesnym rankiem i kolejno : rezerwat Dana , Wadi Hasa , Morze Martwe , ewentualnie także Wadi Mujib jeśli czas pozwoli , nocleg w Madabie
5.Wylot do WMI
Zamierzam poruszać się transportem publicznym i autostopem , w dniu czwartym chcę wziąść samochód z kierowcą.

Jeśli ktoś chciałby się dołączyć w celu podzielenia kosztów transportu to proszę o priv .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 19 Mar 2019 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Ja bym Ci radził zamienić kolejnością Petrę z Wadi Rum i pozostawić te ramy czasowe, które napisałeś.
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 19 Mar 2019 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Plan wydaje się rozsądny, pomysł z zamianą kolejności Petry i Wadi Rum też. Poza tym na pewno jeden nocleg zrobiłbym w namiotach na pustyni, znacznie większy fun niż nocleg w zwyczajnym i dość brzydkim Wadi Musa, a gwiaździste niebo i wschód słońca robią wrażenie.
Załącznik:
DSC03794.jpg
DSC03794.jpg [ 39.08 KiB | Obejrzany 5965 razy ]
Załącznik:
DSC03950.jpg
DSC03950.jpg [ 58.89 KiB | Obejrzany 5965 razy ]
Dodatkowo też nie wiem, czy nie zamieniłbym noclegu w Madabie na nocleg nad Morzem Martwym - choć osobiście za resortami nie przepadam, to jednak wygodne łóżko i czyst(sz)a plaża z dostępem do prysznica warta jest dopłacenia tych paru zł, zwłaszcza że przy okazji można wykorzystać kod rabatowy z booking.com ;)
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)


Ostatnio edytowany przez shagrat, 19 Mar 2019 12:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 19 Mar 2019 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
arrturros napisał(a):
I ja poproszę o ocenę mojego planu , będę w Jordanii w dniach 22-26 kwietnia .
4. Wyjazd z Wadi Musa wczesnym rankiem i kolejno : rezerwat Dana , Wadi Hasa , Morze Martwe , ewentualnie także Wadi Mujib jeśli czas pozwoli , nocleg w Madabie

Zamierzam poruszać się transportem publicznym i autostopem , w dniu czwartym chcę wziąść samochód z kierowcą.
Jeśli ktoś chciałby się dołączyć w celu podzielenia kosztów transportu to proszę o priv .



Ale co to znaczy" Rezerwat Dana"
- jesli chcesz przejść dolinę najbardziej typowym szlakiem potrzebujesz minimum 1 nocleg tam. Tj Nocleg w hoteliku - rano wyjscie na szlak, idziesz 8 h, wieczorem zwozą cie z drugiej strony szlaku do Hoteliku.

Podjechanie komunikacją publiczną do Dany po to by zerknać z góry i jechac dalej - trochę nie ma sensu wg mnie.
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 19 Mar 2019 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Widzę, że wyjazd piątek-poniedziałek jest bardzo popularny. Ja w maju planuję tak -
piątek - przylot o 11:20, wypożyczenie samochodu, zwiedzanie Dżarasz, nocleg w Dead Sea Spa Hotel.
sobota - po kąpieli w M.Martwym dojazd do Wadi Rum z noclegiem. Po drodze treking po którymś z Wadi i ewentualnie rzut oka na Al Karak
niedziela - wycieczka po pustyni, przejazd i nocleg w Petrze.
poniedziałek - od rana zwiedzanie Petry. Nocleg w Madabie, we wtorek rano powrót.
W Petrze już byliśmy, teraz dawka wrażeń przypominająca i pokazanie Petry dzieciakom. Zastanawiam się, czy nie zamienić niedzieli z poniedziałkiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 19 Mar 2019 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
okiemserca napisał(a):

Ale co to znaczy" Rezerwat Dana"
- jesli chcesz przejść dolinę najbardziej typowym szlakiem potrzebujesz minimum 1 nocleg tam. Tj Nocleg w hoteliku - rano wyjscie na szlak, idziesz 8 h, wieczorem zwozą cie z drugiej strony szlaku do Hoteliku.


Przez takie właśnie "porady" wprowadza się ludzi w zamęt. Dlaczego w ogóle się wypowiadasz skoro, tamtędy nie szedłeś? W ciągu 8 godzin to on zdąży zejść i wejść na górę z powrotem. Nawet jakby mu to zajęło 12 godzin to nie musi absolutnie tam spać.

okiemserca napisał(a):
Podjechanie komunikacją publiczną do Dany po to by zerknać z góry i jechac dalej - trochę nie ma sensu wg mnie.


Nieprawda! Przecież wcale nie musi nadrabiać drogi, a skoro nie ma czasu na trekking, to jak najbardziej warto poświęcić chociażby 15-30 min, żeby zobaczyć zobaczyć ten widok. Zresztą, cytat z TWOJEJ relacji:
"Musieliśmy odpuścić Danę, ale zatrzymałem się przy niej na chwilę - imponująca."
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off
ghostwriter lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 19 Mar 2019 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Pietrucha napisał(a):

Przez takie właśnie "porady" wprowadza się ludzi w zamęt. Dlaczego w ogóle się wypowiadasz skoro, tamtędy nie szedłeś? W ciągu 8 godzin to on zdąży zejść i wejść na górę z powrotem. Nawet jakby mu to zajęło 12 godzin to nie musi absolutnie tam spać.
"


po pierwsze - to się zdecyduj czy ja tam w końcu byłem czy nie byłem :-D

po drugie - zejść i wejść... ale o czym ty piszesz? Oczywiście można zejść ze wsi Dana w dól doliny i nie idąc na szlak główny wiodący przez dolinę zawrócić i zrobić dosyć męczące podejście powrotne. Nikt tak nie robi, ale można. Zejdzie na to ok 1,5 do 2 godzin a i tak nie doświadczysz pełni wrażeń z rezerwatu. Widzę, że czytałeś moją relację, to wiesz że nie lubię namiastek typu Petra w pół dnia, czy Jaresz w 15 minut. Ani Dana w godzinę :-D i wg mnie polecanie takich doświadczeń to pop-papka turystyczna

Jeśli byłeś na miejscu (byłeś?) to powinieneś wiedzieć jak są organizowane wycieczki - i że nikt raczej cie nie przywiezie z końca szlaku gdy nie nocujesz w ich hotelu, ale oczywiście może to być kwestia kasy.

Napisz jak zorganizowałeś swoje przejście doliną Dana, zamiast robić personalne wycieczki.
Będzie to bardziej użyteczne i milsze
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
PawelGa uważa post za pomocny.
 
      
#118 PostWysłany: 19 Mar 2019 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Widziałeś z góry, ale nie schodziłeś w dół - tak jak napisałem.
Wiele osób zwiedza Dana właśnie z opcją transportu ze swojej noclegowni, ale nie wszyscy. Naturalnym jest, że każdy posiada inny styl podróżniczy, ale Ty udzielając odpowiedzi na podstawie własnych preferencji i własnych doświadczeń, tak jakby przekazujesz to jako pewnik dla każdego:
- tak jak napisałeś, często w cenie noclegu w wiosce Dana, jest powrotny transport z dołu doliny (z tego co słyszałem na miejscu, ale nie korzystałem),
- oczywiście, że się da zejść na sam dół doliny i wejść z powrotem. Przed wyprawą osobiście rozmawiałem z osobą, która dokładnie tak zrobiła. Nie jest to żaden wyczyn. Nawet na tym forum w starszej relacji jest opisane zejście i podejście. A i są ludzie, którzy zejdą tylko tym najbardziej stromym odcinkiem i wejdą z powrotem,
- nie jest prawdą, że żeby przejść się głównym szlakiem w dół doliny to trzeba tam koniecznie spać. Można zejść i wejść i ruszać dalej,
- 8 godzin, to zapewne schodzą w dół niemieccy emeryci, których dużo tam widziałem. Spokojnie z przerwami na zdjęcia i posiłek, można zrobić w godzin 5,
- są ludzie, którym trekking sam w sobie sprawia wiele przyjemności
- wiadomo, że lepiej spędzić w Dana cały dzień niż 30 min, ale skoro ktoś nie ma na to czasu, a będzie przejeżdżał kilometr dalej, to dlaczego ma tego nie zrobić?

Ja Dana zwiedziłem dość niestandardowo, bo od dołu, gdyż w jeden dzień przeszedłem Wadi Ghuweir by potem pójść w górę rezerwatu Dana. Nie było to powiązane z noclegiem.
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 10 Kwi 2019 16:57 

Rejestracja: 10 Kwi 2019
Posty: 3
Drodzy,
To mój pierwszy post na forum, więc liczę na wyrozumiałość.
Wylatujemy w dwie osoby z Warszawy w piątek z samego rana, lecimy do stolicy AMM.
Zależy nam, aby zobaczyć jak najwięcej przyrodniczych miejsc, rezygnujemy z zamków i obiektów kultu religijnego.
Nasz plan zwiedzania kształtuje się następująco:

Piątek:
Odbiór samochodu (zapewne skorzystamy z polecanego Sixt), krótkie zwiedzanie Ammanu
Wyjazd do Wadi Rum i nocleg Dream Camp

Sobota:
Planujemy od rana przejazd jeepem po pustyni (7:00 - 13:00) później jedziemy do Petry.
Zwiedzanie Petry, nocleg w Petrze

Niedziela:
I tutaj pytanie - czy z Petry dojedziemy do Dzarasz?
Jezeli tak to jedziemy do Dzarasz i następnie wracamy do wybrzeza zeby wykapac się w Morzu Martwym
Późnym wieczorem powrót do Ammanu

Poniedziałek:
Krótkie zwiedzanie stolicy, wylot do W-Wy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 17 Kwi 2019 22:01 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
Piątek w miarę ok., pamiętaj tylko, że Amman - Wadi Rum to jakieś 4 godzinki.

Sobota: Jeśli 7-13 na pustyni, a potem 1,5-2 h do Wadi Musa, to trochę mało czasu na zwiedzanie Petry od 15 godziny. Do skarbca tak pośpiesznie to jakieś 20-30 minut. Skróciłbym wycieczkę na pustyni o godzinkę, żeby zostało na Petrę.

Niedziela: Jak masz auto to dojedziesz wszędzie :) Piszesz o miejscach przyrodniczych, a chcesz jechać do Dżarasz zamiast rezerwatu Dana, Hammamat Main, Wadi al Mujib, przemyśl, można coś z tego dorzucić na trasie do Dżarasz, tym bardziej, że wg mnie na miejscu to ze 2 godziny powinny wystarczyć na spokojnie, a skoro czynne do 16 to można wejść o 14. Co prawda sam przejazd zajmie koło 4 godzin, więc warto coś sobie dodać, żeby aż tyle nie jechać jednym ciągiem, bo rozumiem, że wyjeżdżacie z samego rana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group