Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lis 2018 15:46 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 8
Hej. Lądując w Amman w piątek wieczorem i wracając do PL w poniedziałek gdzie byście pojechali oprócz Petry i kąpieli w morzu martwym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 15 Lis 2018 15:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
https://wikitravel.org/en/Amman -> Get out
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lis 2018 13:37 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Dołacze do tematu ;

Lece na 4 dni (pt-pn) 7-10 grudnia

Mój plan:

7 grudnia -ladowanie 11:00 ,przejazd komunikacja publiczna do Wadi Musa., jak starczy czasu zwiedzanie czegos na miejscu .
8 grudnia od 6 rano Petra do 16-tej ,pozniej powrót do Ammanu autobusem Jett
9 grudnia Amman + Jearesh
10 grudnia -rano targ w Ammanie ( pytaniem gdzie jest ? -11:00 wylot

Moje pytanie -jak funkcjonuje komunikacja publiczna + sklepy w piatek w Jordani ?

Oczywiscie gdyby ktos przypadkiem mial 2 wolne miejsca w samochodzie do Wadi Musa chetnie bym sie dogadał :D
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lis 2018 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 103
Loty: 51
Kilometry: 86 553
Hej,

Ja również lecę na 4 dni (10-14 Grudzień) - jestem na etapie planowania podróży.
Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć, czy moje założenia są mozliwe do realizacji, a może można zrobić to lepiej?

Opcja pierwsza:

1. Przylatuję 10.12 o godz 11:00 do Ammanu.
Spędzam dzień w Ammanie oraz nocuję.

2. Z rana 11.12 biorę Ubera do Petry
Tam zwiedzanie oraz nocleg w Wadi Musa.

3. Z rana 12.12 próbuję jakoś dojechać z Wadi Musa do Wadi Rum
Tam wycieczka po pustyni z Beduinami, nocleg w ichniejszych namiotach.

4. 13.12 - cały dzień przeznaczony na powrót do Ammanu.
Tam nocleg i z rana na lotnisko i do Polski.

Opcja druga:

wariant A:

1. Przylatuję 10.12 o godz 11:00 do Amman i od razu z lotnika Uber do Wadi Musa. Tam zwiedzanie Wadi Musa i nocleg.
2. Z rana 11.12 zaczynam Petrę i robię to do końca dnia - nocleg w Wadi Musa.
3. Z rana 12.12 z Wadi Musa do Wadi Rum - tam nocleg z Beduinami i jazda po pustyni.
4. Z rana 13.12 - z Wadi Rum do Wadi Musa, z Wadi Musa do Ammanu - zwiedzanie Ammanu do końca dnia i nocleg.
5. Z rana śniadanie i wylot do PL.

Wariant B:

1. Przylatuję 10.12 o godz 11:00 do Amman i od razu z lotnika Uber do Wadi Musa. Być może będę tam na 14-15. Od razu do Petry na kilka godzin - nocleg w Wadi Musa.
2. Z rana 11.12 z Wadi Musa do Wadi Rum - tam nocleg z Beduinami i jazda po pustyni.
3. Z Wadi Rum do Aqaby - tam nocleg i zwiedzanie.
4. Z rana 13.12 - z Aqaby w kierunku Ammanu - w zależności od ilości wolnego czasu - jego zwiedzanie.
5. Rano wylot do PL
6. Ten wariant jest chyba najmniej sensowny.

Czasu mało, a zobaczyć chce się wiele. Ma ktoś jakieś pomysły co mógłbym w tym planie ulepszyć?
Trochę boję się, że nie zdąże wrócić do Ammanu na czas :d
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Lis 2018 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Soulfly napisał(a):
10 grudnia -rano targ w Ammanie ( pytaniem gdzie jest ? -11:00 wylot

Jesli masz na mysli souk, to np. Souk Mango w centrum Ammanu.

Soulfly napisał(a):

Moje pytanie -jak funkcjonuje komunikacja publiczna + sklepy w piatek w Jordani ?


Krucho, w piatki wiekszosc public transportu nie funkcjonuje. ;)
Podobnie ze sklepami, ale sklepy nalezace do chrzescijan czy supermarkety beda otwarte.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Soulfly uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Lis 2018 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
pieronsky napisał(a):
2. Z rana 11.12 biorę Ubera do Petry
Tam zwiedzanie oraz nocleg w Wadi Musa.


Rozumiem, że cenę Ubera znasz?
Jak nie to podpowiem, bo z ciekawości sprawdziłem ~450pln

Tego dnia chcesz jeszcze zwiedzać Petrę, a tu:

pieronsky napisał(a):
4. 13.12 - cały dzień przeznaczony na powrót do Ammanu.


pieronsky napisał(a):
Być może będę tam na 14-15. Od razu do Petry na kilka godzin - nocleg w Wadi Musa.


Zobacz o której słońce zachodzi:

http://dateandtime.info/citysunrisesuns ... &year=2018
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Lis 2018 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 103
Loty: 51
Kilometry: 86 553
Cenę znam - od 60 do 80 JD. Będzie nas grupka 3 albo 4 osób, więc koszty się rozłożą.
Jeżeli ogarniemy jakiś bus, to pojedziemy busem, ale z tego co wiem - transport lokalny jest tam bardzo nieuporządkowany, busy jeżdzą kiedy chcą i może w tym być kłopot. Poza tym dałem trzy plany, zaznaczając, że ten trzeci jest najmniej sensowny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lis 2018 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
pieronsky napisał(a):
transport lokalny jest tam bardzo nieuporządkowany, busy jeżdzą kiedy chcą i może w tym być kłopot.


Yep, dokladnie, mini busy jezdza kiedy im pasuje i odjezdzaja dopiero, kiedy sa pelne. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lis 2018 16:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Autobusy z stanowiska Jetta do Wadi Musa/Wejście do Petry jadą punktualnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Lis 2018 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 103
Loty: 51
Kilometry: 86 553
Zeus napisał(a):
Autobusy z stanowiska Jetta do Wadi Musa/Wejście do Petry jadą punktualnie.


Będę próbować w pierwszej kolejności te Jetty ogarnąć, pisałem właśnie z nimi na FB i mam rozkłady.

Powiedzcie mi proszę, czy to co chcę zrobić ma ręce i nogi.

10.12.18 - Przylot do Ammanu, cały dzień tam spędzony i nocleg w hotelu.
11.12.18 - Wyjazd o 6:30 do Petry via JETT (9JD) i tam eksploracja Petry oraz nocleg w Wadi Musa.
12.12.18 - z samego rana wyjazd z Wadi Musa do Salmana (nocleg u Beduinów). Udało się wynegocjować cenę 20jd za osobę za nocleg z posiłkami i 65jod za wycieczkę 4h dla całej grupy. Tam też spimy.
13.12.18 - z rana taksówką, albo jakimś busikiem jedziemy z Wadi Rum do Aqaby. Tam co dwie godziny jeździ bus do Ammanu za 9JD.
Być może uda nam się zobaczyć troszkę tego miasta, ale to zależy od czasu.
14.12.18 - Wylot do Polski o 11.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Lis 2018 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
pieronsky napisał(a):
Powiedzcie mi proszę, czy to co chcę zrobić ma ręce i nogi.


Jest OK i udanej wyprawy. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Lis 2018 19:00 

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 15
pieronsky napisał(a):
Zeus napisał(a):
Autobusy z stanowiska Jetta do Wadi Musa/Wejście do Petry jadą punktualnie.


Będę próbować w pierwszej kolejności te Jetty ogarnąć, pisałem właśnie z nimi na FB i mam rozkłady.

Powiedzcie mi proszę, czy to co chcę zrobić ma ręce i nogi.

10.12.18 - Przylot do Ammanu, cały dzień tam spędzony i nocleg w hotelu.
11.12.18 - Wyjazd o 6:30 do Petry via JETT (9JD) i tam eksploracja Petry oraz nocleg w Wadi Musa.
12.12.18 - z samego rana wyjazd z Wadi Musa do Salmana (nocleg u Beduinów). Udało się wynegocjować cenę 20jd za osobę za nocleg z posiłkami i 65jod za wycieczkę 4h dla całej grupy. Tam też spimy.
13.12.18 - z rana taksówką, albo jakimś busikiem jedziemy z Wadi Rum do Aqaby. Tam co dwie godziny jeździ bus do Ammanu za 9JD.
Być może uda nam się zobaczyć troszkę tego miasta, ale to zależy od czasu.
14.12.18 - Wylot do Polski o 11.



będę tam tydzień wczesnej 30.11-03.12 piatek-poniedzialek , jeden dzien mniej
oto moj plan:

30.11 wypożyczam auto z lotniska , gora Nebo , morze martwe , agaba
1.12. aqaba, wadi rum 2-4h , wadi musa
02.12 petra , amman by night
03.12 amman , zwrot auta, wylot ok 11

gdybym mial jeden dzien wiecej tak jak Ty to zostabym w wadi rum na naclegu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Lis 2018 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
To i Ja podpytam szanowne grono bardziej obyte z królestwem Jordanii
Lece na 4 dni (pt-pn) 11-14 Stycznia 2019
Plan Mojej grupy (15 osób):

11 stycznia -lądowanie 13:00 VDA ,bus z strny FR tuz do granicy EILAT /Aqaba. przekroczenie granicy zakładam około 2h, na postoju czekają taksówki zamówione za pośrednictwem Beduina z Wadi Rum. Szybki ogląd campu, kolacyjka beduińska siusiu , paciorek i nyny :)
12 stycznia 6h jeep safari po Wadi Rum, transfer taksami do Petry do hotelu być może Petra by night
13 stycznia od 6:30 rano Petra tak do 16-tej ,i tu się waham czy transfer do Aqaby czy nocleg ponowny w Petrze?
Jeśli nocleg w Petrze to 14 stycznia 8:00 przejazd do Aqaby, przejście do Izraela, jak będzie czas plaża lub delfinarium bus na lotnisko (transfer FR)
14 stycznia -18:00 wylot
Realny plan?
Niepokoi mnie tylko powrót do IL w dniu wylotu, wolałbym dzień wcześniej ale tracimy wtedy trochę czau z Petry żeby zdążyć na przejście graniczne a i noclegi w IL droższe niż w Jordanii :(
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Lis 2018 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 103
Loty: 51
Kilometry: 86 553
Ja niestety nie czuję się na siłach by wypożyczać auto.
Raz że nigdy tego nie robiłem, dwa że jazda po krajach arabskich mnie trochę odstrasza, a trzy - mam poniżej 25 lat.
Więc na razie będę musieć korzystać z alternatywnych rozwiązań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Lis 2018 10:12 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 98
Kilometry: 205 287
Niepokoi mnie tylko powrót do IL w dniu wylotu, wolałbym dzień wcześniej ale tracimy wtedy trochę czau z Petry żeby zdążyć na przejście graniczne a i noclegi w IL droższe niż w Jordanii :([/quote]

A nie myślałeś by wracać z lotniska Aqaba? Lata tam Ryanair i easyJet. Oczywiście nie z polski ale za rozsądne pieniądze da się przez Rzym/Berlin/Kolonię wrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 23 Lis 2018 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@pawbart kombinowałem różne opcje ale bilety już są , a i urlopu część z naszych nie rozciągnie :(
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Gru 2018 21:57 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 59
Gdybym drugi raz polecial, to moj plan by wygladal tak:
piatek- wypozyczenie fury i przejazd do Madaby
sobota- gora nebo, morze Martwe, rezerwat dana i nocleg w Dana (po drodze spacer ktoryms z Wadi jak starczy czasu, np Wadi Mujib)
niedziela- wstanie z samego rana i przejazd do Petry, wieczorem przejazd na nocleg w Wadi Rum
poniedzialek- przejazd jeepem po pustyni, powrot na lotnisko

Ja niestety ostatni nocleg mialem w Wadi Musa, wiec w poniedzialek spokojnie zjadlem sniadanie i bez pospiechu udalem sie na lotnisko zwiedzajac po drodze zamki i podziwiajac kosmiczne krajobrazy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Gru 2018 22:47 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Proszę o uwagi, głównie jeśli chodzi o wyrobienie się z planem, pobyt 14-17 grudnia?

1. (piątek) Lądowanie w Ammanie, wypożyczenie samochodu, przejazd przed górę Nebo, wzdłuż Morza Martwego do Petry, nocleg.
2. (sobota) Cały dzień na Petrę, nocleg.
3. (niedziela) Pobudka skoro świt, przejazd do Wadi Rum, wycieczka jeepem, powrót po południu do Ammanu, nocleg w Ammanie.
4. (poniedziałek) przejazd na lotnisku, wylot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Gru 2018 00:21 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
W Jordani nie możecie sztywno trzymać się planu, musicie wiedzieć ze jeżeli pada, nawet niewielki deszcz to Petra będzie zamknięta. My będąc w Petrze 23 i 24 listopada trafiliśmy w pierwszym dniu popołudniu już przed zamknięciem na ewakuacje samochodami ze szlaku do VC. A w sobotę 24.11 cały dzień Petra była nieczynna z powodu ryzyka wystąpienia opadów. My na szczęście mieliśmy samochód i bardzo elastyczny plan i wróciliśmy do Petry 26.11 i zwiedzaliśmy przy super pogodzie. Przy zakupie Jordan Pass na 2 lub 3 dni nie ma znaczenia to kiedy wejdziecie poraz drugi. Może być przerwa. Jeżeli chodzi o zwiedzanie Petry zaraz po przylocie, my wylądowaliśmy w piątek o planowej godzinie, formalności paszportowe i z wynajmem auta zabrały ponad godzinę. Jechaliśmy bez przerwy i do VC w Petra dotarliśmy Ok 15.00, także za wiele czasu na popołudniowe zwiedzanie nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Gru 2018 00:24 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Właściwie to na Petrę chcieliśmy przeznaczyć tylko jeden dzień - sobotę. A czy mógłbyś powiedzieć mi w jakiej wypożyczalni wypożyczałeś samochód i czy obyło się bez żadnych komplikacji oraz czy zdarzyło Ci się prowadzić samochód w Ammanie (mieście)? Czy do wypożyczenia samochodu i prowadzenia wystarczające jest polskie prawo jazdy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group