Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#81 PostWysłany: 04 Paź 2021 23:19 

Rejestracja: 29 Wrz 2021
Posty: 14
Nie ma jak Janusz robi z kogoś Janusza, powtarzam i tego się trzymajcie, nigdzie nie było podane, no chyba że jednak się mylę podajcie mi zrzut że rejestracja w Jordanii będzie obligatoryjnym wymogiem przewoźnika i bez niej nie można wejść na pokład samolotu. Ponadto to wymóg nie obowiązujący w Polsce a jedynie w kraju który go ordynuje i co ma do tego przewoźnik..
Nie zrobiłem wielkiej afery i nie opóznilem nikomu wylotu choć pewnie ujawniający się tu zawistni nie mieli by z tym problemu. Podaj jeden z drugim argumenty prawne lub chociaż logiczne a nie kompleksy swoje zagłuszać.
Kto nie doczytał to powtarzam że w ostatniej chwili przy wyjściu z terminalu nam sprawdzono i powiedziano a przez brak profesjonalizmu przeciągnięto w czasie aż do zamknięcia m.in przez inne gapy które miały tony niepotrzebnych papierów i nie mogły się ogarnąć.
Konformistom co udają mądrych choć nie nadążają za istotą sprawy dziękuję i pozdrawiam jednak pozwólcie że w końcu odpisze ktoś zorientowany. Wkrótce to będziecie życiorysy podawać i meldować w podskokach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#82 PostWysłany: 04 Paź 2021 23:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Dobra, szkoda karmienie trolla.
Na przyszły raz polecam wyjazd z biurem podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#83 PostWysłany: 04 Paź 2021 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Sam napisałeś, że zastanawiałeś się czy się zarejestrować stojąc w kolejce, ale tego nie zrobiłeś. Więc to nie wina linii i innych pasażerów tylko Twoja, miałeś czas.

No i nie pisz "kto nie doczytał to powtarzam", bo raz, że nic takiego nie napisałeś, dwa, piszesz niestety w bardzo niezrozumiały, niepoprawny sposób.

Nikt zorientowany nie napisze niczego innego niż to, co już usłyszałeś. Domagasz się przepisów, ale już Ci je podano - na Tobie spoczywa obowiązek upewnienia się co do przepisów wjazdowych i zaakceptowałeś to. Nikt Cię nie może zmusić do czytania umów i informacji, ale nie robiąc tego sam sobie robisz krzywdę. Ryanair wysyła wiadomości-pouczenie, gdzie można sprawdzić przepisy wjazdowe kraju. A nawet polskie MSZ podaje:

Cytuj:
Wszyscy przylatujący (z wyjątkiem osób legitymujących się paszportem dyplomatycznym), mają obowiązek: Rejestracji na portalu http://www.visitjordan.gov.jo, wygenerowanie kodu QR, oraz uiszczenie opłaty w kwocie 28 JOD za test, który zostanie przeprowadzony bezpośrednio po przylocie. Brak jest możliwości uiszczenia opłaty na lotnisku jednak w przypadku trudności z uiszczeniem opłaty za pośrednictwem portalu visitjordan.gov.jo, można dokonać opłaty za pośrednictwem personelu linii lotniczych. Z obowiązku wykonania testu, ale nie rejestracji na portalu, zwolnione są osoby posiadające certyfikat ( w języku angielskim lub arabskim) potwierdzający otrzymanie pełnego cyklu szczepień. Certyfikat musi zostać załączony podczas rejestracji na stronie Visit Jordan.


Ten formularz jest wymogiem wjazdowym więc jest traktowany na równi z wizą. Linie lotnicze nie wpuszczają na pokład osób, które nie mogą wlecieć do danego kraju. Jeśli nie masz rosyjskiej wizy to nie wlecisz do Rosji. W razie niedopatrzenia lot powrotny zapewnia linia, która Cię wpuściła, bo inny kraj nakłada na nią obowiązek kontroli tej kwestii.

Równie dobrze mógłbyś się tłumaczyć, że nie przeczytałeś warunków wjazdowych, bo nie znasz angielskiego, więc niech się odczepią, bo w Polsce nie ma wymogu znać tego języka. Albo że nikt dużymi literami nie zapisał, że nie można żartować o posiadaniu bomby, a nie ma wątpliwości, że byś z lotniska za taki żart wyleciał. Ale dalej byś się głupio tłumaczył "zapłaciłem, więc wymagam, nikt mi o tym nie wspomniał".
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#84 PostWysłany: 05 Paź 2021 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 214
Loty: 89
Kilometry: 192 466
niebieski
Roko pl napisał(a):
Ludziska. Ta rejestracja pojawiła się całkiem nie dawno i nie jest to chyba standard że wiele destynacji jej wymaga.
.


:lol: 3 miesiące temu już się rejestrowałem, jak tylko wznowili loty do Jordanii :)
Akurat Jordania ma jak krowie na rowie wytłumaczone co trzeba zrobić, żeby tam wjechać, ale widzę że dla niektórych to i tak za wiele do przeskoczenia :)
_________________
Relacje 2022 >>SYRIA>https://www.fly4free.pl/forum/syria-piekna-czy-bestia,214,163045
NEPAL>
nepal-w-strone-bazy-everestu-rodzinnie,215,164947
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#85 PostWysłany: 05 Paź 2021 09:24 

Rejestracja: 29 Wrz 2021
Posty: 14
A jednak, nigdzie nie napisałem że się zastanawiałem tylko że chciałem po tym jak się okazało że to konieczne a to było przy wyjściu na płytę i i nie porównuj tego z wizą rosyjska bo to tylko rejestracja która mogłem uzupełnić nawet na miejscu w jo nikogo nie blokując.
Ponadto rozważaliśmy do ostatnich chwil kilka innych destynacji gdzie są różne wymogi w zależności od kraju jednak nie od przewoźnika. Dlatego też nie udało nam się wszystkiego perfekcyjnie przygotować nie mniej wciąż uważam że powinni nas przepuścić i postąpili nie profesjonalnie. Pewnie planowałeś swoją podróż do jo z wielomiesięcznym wyprzedzeniem i wykuwales co dziennie wiadomości na ten temat. Ja mam też inne zajęcia i inne kierunki podróży.
Widzę że zawiść to ciężka dolegliwość i próbuje Cię zrozumieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#86 PostWysłany: 05 Paź 2021 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 214
Loty: 89
Kilometry: 192 466
niebieski
Człowieku nie pogrążaj się.
W google wystarczy wpisać Jordania wymogi, nie potrzeba do tego planowania żadnego.
Przyjmij do swojej głowy, że wina jest po Twojej strony i wyjdź z klasy.
_________________
Relacje 2022 >>SYRIA>https://www.fly4free.pl/forum/syria-piekna-czy-bestia,214,163045
NEPAL>
nepal-w-strone-bazy-everestu-rodzinnie,215,164947
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#87 PostWysłany: 05 Paź 2021 09:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Chopie, nie trzeba wiele miesięcy przed sprawdzić wymagania, bo i tak zmienią. Wystarczy jakbyś 2-3 tygodnie przed przeznaczył 1 max 2h to byś wszystko miał.
Góra
 Profil Relacje PM off
Falka?! lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#88 PostWysłany: 05 Paź 2021 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Co dzienna zawisc jest nie profesjonalna, tak samo jak kaleczenie jezyka polskiego. ;-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#89 PostWysłany: 05 Paź 2021 10:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
jaco027 napisał(a):
Co dzienna zawisc jest nie profesjonalna, tak samo jak kaleczenie jezyka polskiego. ;-)

Masz rację , choć językowo nie do końca ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#90 PostWysłany: 05 Paź 2021 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Ale o to wlasnie chodzilo ;-)
Cytat z autora... :-(
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#91 PostWysłany: 05 Paź 2021 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Roko pl napisał(a):
A jednak, nigdzie nie napisałem że się zastanawiałem tylko że chciałem po tym jak się okazało że to konieczne a to było przy wyjściu na płytę


Wybacz, ciężko zrozumieć, biorąc pod uwagę to jak piszesz, to myślałem, że "ale zaczęli się zastanawiać a czas płynął. Nie wiedzieli nawet jak się nazywa ta procedura rejestracji" piszesz o sobie ;) Podmiotu precyzyjnie nie wymieniłeś, wcześniej pisałeś o pasażerach, poplątanie.

Cytuj:
i nie porównuj tego z wizą rosyjska bo to tylko rejestracja która mogłem uzupełnić nawet na miejscu w jo nikogo nie blokując.


Czemu nie? Do Rosji można było swego czasu wjechać na biletach imprez sportowych (też trzeba było się zarejestrować) czy e-visach online. Jakbyś się schował w róg lotniska i się zarejestrował to też byś nikogo nie blokował. Jak te służby w ogóle śmią sprawdzać czy masz niezbędne dokumenty? Mogłoby się skończyć tak, że Jordańczycy wzięliby Cię do pokoiku, posiedziałbyś tam kilka godzin, może daliby Ci zakaz wjazdu, później zapakowaliby Cię w lot powrotny, a Ty byś płakał, że cały dzień zmarnowany i najadłeś się stresu, bo Ryanair nie dopilnował formalności i pozwolił Ci lecieć. Dziwnym zbiegiem okoliczności inni pasażerowie polecieli, oni mogli sprawdzić i się zarejestrować, nie było to takie trudne, ale może studiowali przez ostatnie miesiące jordańskie prawo.

Cytuj:
Ponadto rozważaliśmy do ostatnich chwil kilka innych destynacji gdzie są różne wymogi w zależności od kraju jednak nie od przewoźnika.


Już kilka razy dowiedziono Ci, że to nie są wymogi przewoźnika, tylko kraju. MSZ pisze, że wjeżdżający muszą być zarejestrowani. A w dodatku kraj może wymagać od przewoźnika sprawdzania dokumentów. W innych liniach mogło być tak samo. Czy na stronie MSZ, czy na Fly4free widnieje informacja, że Jordania wymaga od wjeżdżających rejestracji. I co kogo obchodzi co rozważałeś do ostatniej chwili. Na kontroli paszportowej też powiesz "Panie strażniku, my nie wiedzieli, że do Rosji trzeba wizę, my rozważali dużo innych kierunków, do ostatniej chwili" i będziesz liczył, że Cię przepuszczą?".

Cytuj:
Dlatego też nie udało nam się wszystkiego perfekcyjnie przygotować nie mniej wciąż uważam że powinni nas przepuścić i postąpili nie profesjonalnie.


Wiedziałeś jaki test trzeba zrobić, bo o to pytałeś, a pominąłeś wszystko inne? Jak? Takie rzeczy sprawdza się w kilka chwil, więc daruj sobie te perfekcyjne przygotowania, nikt tego nie łyknie. Nawet na lotnisku mogłeś się zainteresować jakie dokumenty są sprawdzane, ale wolałeś podziwiać kolejkę. Nieprofesjonalnie postąpiłeś Ty, bo nie dostosowałeś się do przepisów wjazdowych. Ryanair być może mógł się wykazać większą dobrą wolą, ale nie zmienia to faktu, że błąd jest po Twojej stronie. Poza tym raczej dobrze zrobili, bo rejestrację identyfikujesz ze spowiadaniem się i czymś uwłaczającym i to jest najprawdopodobniej źródło Twojego braku rejestracji. Trzeba było po prostu nie kupować biletu jeśli to jest taki problem.

W tym roku leciałem do Turcji i tam też trzeba dokonać rejestracji i też sprawdzano na lotnisku potwierdzenie tego. Bilet kupiłem kilka dni wcześniej, ale zakup poprzedziłem sprawdzeniem przepisów wjazdowych. Dzień przed wyjazdem też je sprawdziłem. Poświęciłem na to łącznie kilkadziesiąt minut i na lotnisku nie było najmniejszego problemu - da się. Być może po prostu nie wychodzę z założenia, że jestem pępkiem świata i mój czas jest cenniejszy niż jakieś głupie procedury dla szaraczków.

Cytuj:
Widzę że zawiść to ciężka dolegliwość i próbuje Cię zrozumieć.


A z czego miałaby wynikać ta zawiść? Mam zazdrościć, że nie wywalili mnie z samolotu? Może pobytu w Jordanii, w której nie byłeś? :roll: Na początku, mimo świadomości Twojego błędu, trochę było mi Ciebie szkoda - to musi być straszna sytuacja. Ale już na początku próbowałeś zrzucić swoją winę na innych, a później tylko brnąłeś głębiej - zapłaciłeś i się należy, my nic nie wiemy, Ty nic nie musisz i ogólnie jakieś blablabla typowej Karen, która żąda rozmowy z kierownikiem. Współczucie zamieniło się w przeświadczenie, że sam sobie zasłużyłeś.

A i tak stać mnie na dobrą radę - zmień podejście, przyjmij nauczkę, w przyszłości to się nie powtórzy. Nie bez powodu wszyscy Ci piszą, że nie masz racji (zawistnicy, co w domu siedzą i świata nie widzieli). No najwyraźniej taka cecha charakteru, że nigdy nie jesteś winny, ale to się znowu zemści.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#92 PostWysłany: 05 Paź 2021 11:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Roko pl napisał(a):
Coś nam się chyba jednak należy nie tylko wyłudzanie osobistych danych do sieci innego kraju pod pozorem epidemii.
[...]
Bo jak można wymagać w ojczystym kraju przestrzegania obcych procedur..

I to chyba jest clou całej sprawy.

Kolega dobrze wiedział o co chodzi. A teraz dorabianie ideologi pod tezę. Nieładnie.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#93 PostWysłany: 06 Paź 2021 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
walerek napisał(a):
Już ci przedmówcy pisali, że mogłeś odejść na bok i szybko wypełnić te deklarację.

Dokładnie to robili ludzie, którzy ze mną lecieli 17.09. Korona z głowy nie spadła ;)
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off
walerek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#94 PostWysłany: 06 Paź 2021 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Przy wylocie z Modlina nikt tego nie sprawdza, więc niektórzy klikali już po wylądowaniu w Amannie :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Roko pl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#95 PostWysłany: 06 Paź 2021 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
@Roko pl ty to chyba niewiele latasz. Nie chcę ci jeszcze dowalać, bo już wszyscy po tobie równo pojechali. Ale gdybyś latał częściej, to wiedziałbyś doskonale, że lot do Jordanii to nie to samo co wycieczka autem do Chorwacji. W pierwszym przypadku kontroli wszystkich wymaganych dokumentów nie unikniesz, w drugim zdarzy się, że pogranicznik tylko machnie ręką byś jechał dalej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#96 PostWysłany: 08 Paź 2021 05:36 

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 60
Jestem wlasnie na Balicach, juz po boardingu. Wygląda na to, że za każdym razem znajdzie się ktoś, kto się nie zarejestrował lub ma paszport ważny krocej niż 6 mcy lub inne. U nas przynajmniej 3 osoby nie zostały wpuszczone na pokład z tych powodów, więc przygotiwujcie się, bo sprawdzają wszystkie papiery bardzo dokładnie, przynajmniej w Krakowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#97 PostWysłany: 11 Paź 2021 21:47 

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 60
To jeszcze aktualizuję informację, ktorych sama szukałam:
Dzieci 6-12 muszą robić test PCR przed wylotem oraz na lotnisku w Ammanie (oplacony wczesniej 28 JOD). Wynik tego testu z lotniska przychodzi na maila, ale tak naprawde nikogo on nie interesuje, nikt o niego nie pyta. Ani w Petrze, ani w Wadi Rum, ani przy wjezdzie do Akaby nikt nie pyta o zadne testy, certyfikaty, szczepienia. Nigdzie oprocz lotniska nic nam nie sprawdzali. Test na lotnisku Panie wykonuja bardzo sprawnie, pytaly dzieci czy wola z buzi czy z nosa (wybraly z buzi i okreslenie buzia jest tu bardzo adekwatne, bo do gardla nikt im nawet patyczkiem nie siegnal, ledwo po podniebieniu - w porownaniu do klasycznego testu z nosa, ten w Ammanie byl bardzo lajtowy).
Góra
 Profil Relacje PM off
palomino uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#98 PostWysłany: 15 Paź 2021 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Można na lotnisku po przylocie.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Roko pl lubi ten post.
Roko pl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#99 PostWysłany: 15 Paź 2021 11:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
https://www.gov.pl/web/koronawirus/przy ... y-schengen

Podróżni, którym w Polsce została nałożona kwarantanna, będą mogli najwcześniej w 8 dniu – licząc od dnia następującego po dniu przekroczenia granicy – wykonać test, którego negatywny wynik zwolni ich z kwarantanny. Przy obliczaniu 7-dniowego terminu kwarantanny, którego upływ uprawnia do wykonania w ósmej dobie testu diagnostycznego – nie uwzględnia się dnia, w którym nastąpiło przekroczenie granicy RP.


No i jak zawsze, nie ten temat...
zakazy-lotow-do-polski-ew-obowiazek-kwarantanny-covid,15,154273
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#100 PostWysłany: 15 Paź 2021 11:40 

Rejestracja: 01 Lut 2016
Posty: 22
Dziękuję za informacje, wszystko Jasne
"W przypadku podróży z krajów nienależących do strefy Schengen lub niebędących państwem członkowskim EFTA kwarantanna może zostać skrócona w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu antygenowego lub PCR wykonanego nie wcześniej niż 7 dni po przekroczeniu granicy Polski. Zapis dotyczy powrotu m.in. z: Egiptu, Tunezji, Albanii, Macedonii, Czarnogóry, Maroka, Jordanii, Meksyku, Dominikany, Kuby, Emiratów Arabskich, Gruzji, Kenii, Kostaryki, Malediwów, Wysp Zielonego Przylądka, Zanzibaru."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group