Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Lis 2013 14:06 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 400
Kilometry: 941 923
Czesc . Czy jest jakies bezposrednie polaczenie z Singapuru do Senai Airport ? Jaki jest czas przejazdu ? Cena?
Jezeli ktos ma aktualne wiadomosci to prosze o odpowiedz.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn 24 Wrz 2019 23:54, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 23 Lis 2013 14:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
From Singapore to Senai Airport
You may take the Causeway Link Singapore Bus Service, SBS Transit Bus, SMRT Bus, or Transtar Cross Border service from Singapore and transit at JB Sentral using the Causeway Link Airport shuttle bus to Senai Airport

For schedule and more information, please visit these websites

Causeway Link - http://www.causewaylink.com.my/airport-shuttle-bus
Transtar Travel - http://transtar.travel/crossborder/
SMRT - http://www.smrtbuses.com.sg/
SBS Transit - http://www.sbstransit.com.sg/index.aspx

http://www.senaiairport.com/travellers. ... tid=100129

Google nie gryzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lis 2013 14:20 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 400
Kilometry: 941 923
dzieki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Gru 2015 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Przeprawa przez granicę może zająć do 3 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Mar 2019 23:39 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 25
Zbanowany
Obecnie jeździ bezpośredni autobus z Changi do Johor Bahru (JB Central) za 10 SGD. Stamtąd Grab na lotnisko Senai za ok. 40 RM.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Maj 2019 22:01 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Jechał ktoś ostatnio z Singapuru na lotnisko w Johor Bahru? Ile mniej więcej zajmuje przejazd przez granicę? Chodzi mi o środek dnia (moje doświadczenie sprzed 5 lat mówi, że może to trochę potrwać).
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Maj 2019 22:17 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
W tamtym roku robiłem trasę SIN-JB Central , całość może zająć do 2 h w zależności od sytuacji na granicy i korków na moście między Singapurem i Malezją. Najgorzej jest rano i w godzinach powrotów ludzi z pracy. Fatalnie jest także wieczorem przy wyjeździe z Malezji (w drugą stronę spoko). Do tego dolicz czas przejazdu z Central do lotniska w JB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Maj 2019 10:52 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Z tymi kolejkami na granicy to różnie bywa, bo na moście teoretycznie obowiązuje buspas. W jedną stronę przejechałem most w minutę autobus jechał buspasem a obok dwa pasy totalnie zakorkowane stojącymi autami, w drugą stronę autobus stał w korku pomiędzy autami pomimo tego że niby też był oznakowany buspas.

Ogólnie dobrze jest mieć spory zapas czasu.

Z JB Sentral na lotnisko korzystałem z droższego ale bezpośredniego autobusu firmy CauseWayLink. Bilet 8 MYR kupuje się w ich okienku na parterze, mówią które stanowisko i autokar tam podjechał punktualnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Maj 2019 15:54 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Przy odlocie z lotniska Senai w JB w sobotę o 16.30 o której warto najpóźniej wyruszyć z Singapuru?
Startujemy z Geylang (metro Aljunied), więc na najlepszą opcję wygląda chyba autobus Causeway Link z Queen Street + AA1 z JB Sentral na lotnisko Senai (opisany tu: http://www.causewaylink.com.my/airport-shuttle-bus). Ile czasu to może w praktyce zająć? Jest jakaś szybsza opcja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Maj 2019 18:09 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
3 miesiące temu jechałem ok godziny 12 z Queen Street autobusem CW2 i po ok 2h byłem na JB Sentral. Autobusy CW2 jeżdżą dość często ale warto być trochę wcześniej bo wsiada tylko tyle osób ile jest miejsc siedzących i jak będzie trochę ludzi w kolejce to trzeba czekać na kolejny autobus.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 29 Maj 2019 22:13 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
strus77 napisał(a):
wsiada tylko tyle osób ile jest miejsc siedzących i jak będzie trochę ludzi w kolejce to trzeba czekać na kolejny autobus.

Nie.... Na terminalu na Queen Street są dwie kolejki, na miejsca siedzące oraz na miejsca stojące. Cena ta sama oczywiście. Najpierw każde miejsce siedzące zajmują osoby z kolejki miejsc siedzących, potem "do oporu" wpuszczają z kolejki na miejsca stojące, potem autobus odjeżdża.

Natomiast kolegga @strus77 pewnie natrafił na sytuację w której kolejka na miejsca stojące była pusta, dlatego po zapełnieniu miejsc siedzących więcej nie wpuszczali. Kolejki nie są oznakowane. Jeśli będą dwie, to ta krótsza to właśnie na miejsca stojące.

Powyższe zaobserwowane w lutym 2019
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Maj 2019 22:18 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Niestety nie było tak jak napisałeś bo musiałem czekać na kolejny autobus, gdyż wpuścili tylko tyle osób ile było miejsc siedzących i powiedzieli, że nie można jechać na stojąco. Ci co nie zmieścili się na miejsca w tym także ja czekaliśmy na kolejny. W autobusie z tego co pamiętam było napisane, że jazda możliwa tylko na siedząco.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 29 Maj 2019 22:19 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@strus77 możesz dodać, kiedy to było? Bo może się coś zmieniło, tylko nie wiem czy na lepsze czy na gorsze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Maj 2019 22:21 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Jechałem 18 lutego. Może akurat ja tak trafiłem. Tego nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Maj 2019 22:27 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
No to niezła odyseja się szykuje. Odlot o 16.30, autobus z JB Sentral do Senai jeździ co godzinę o pełnych godzinach i rozkładowo jedzie 50 min. Czyli dla bezpieczeństwa warto celować w autobus z JB Sentral o 13.00. Co oznacza, że z Queen Str. warto wyruszyć przed 11, czyli z hotelu na Geylangu wyjść najpóźniej o 10. Wychodzi ponad 6 h między wyjściem z hotelu a odlotem. To już chyba wiem, dlaczego loty z JB do Kuching są o tyle tańsze niż loty bezpośrednio z Singapuru :)
Dobrze liczę, czy czegoś nie zauważam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Sie 2019 21:10 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Ostrzeżenie: planowaliśmy jak w moim poprzednim poście (z duużym zapasem czasowym), a i tak było nerwowo. Wszystko przez potężny tłum na malezyjskiej odprawie granicznej. Na oko w sali odpraw, do której trafiają pasażerowie autobusów, było z kilka tysięcy ludzi na otwartych ok. 20 stanowisk odprawy. Po dwóch godzinach czekania przesunęliśmy się o nieco ponad połowę odległości do bramek. W tym momencie stwierdziliśmy, że jeżeli się nie przebijemy przez tłum, to spóźnimy się na samolot. Przepraszając na prawo i lewo przebiliśmy się do okienek. Szczęśliwie inni czekający odnieśli się do tego ze zrozumieniem :)
Jechaliśmy w sobotę przed południem, co może mieć znaczenie, bo wtedy Singapurczycy wyjeżdżają na weekend.
Tak czy inaczej doszliśmy do wniosku, że przy noclegu w Singapurze planowanie wylotu z Johor Bahru ze względu na tańsze bilety to był bardzo słaby pomysł. Warto dołożyć i lecieć prosto z Singapuru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 31 Sie 2019 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Dokładnie, loty z SIN są na tyle tanie i bezproblemowe, że do głowy by mi nie przyszło pchać się do JB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Wrz 2019 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Stan na dziś: lot SIN-KUL 46 USD, a JHB-KUL 3 USD, więc fly4mało...
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Wrz 2019 05:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Szczerze? Dalej nie warto. Chyba, że Scoot się odpali z WAW i będzie można zrobić prawdziwe budżetowe latanie. Tych 150zł różnicy nawet nie zauważysz po powrocie, a stracisz masę czasu i nerwów, szczególnie na tak krótkiej trasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Wrz 2019 10:46 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Ja polecam autokar nocny jeśli jest możliwość. Miałem ten sam problem jaki lot wybrać. Podliczając czas dojazdu do lotniska (któregokolwiek), czas spędzony na lotnisku i dojazd do centrum KUL z lotniska to autokar wychodzi bardzo podobnie. Dodatkowo oszczędzasz na noclegu, co prawda przerywanym na granicy, ale fotele są bardzo komfortowe - rozkładają się prawie do leżanek. Koszt ok. 50zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smaksziom lubi ten post.
smaksziom uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group