Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Sie 2022 08:31 

Rejestracja: 11 Sie 2022
Posty: 46
Hej.
Sprawa wygląda następująco. Lecę z Londynu do Cancun z przesiadą właśnie w Dallas. Z przerażeniem przeczytałem, że pod względem obszarowym jest to największe lotnisko świata a na przesiadkę mam tylko 2h. Ktoś lądował na tym lotnisku? Długie są kolejki do tych proceduralnych spraw i czy bardzo duże odległości trzeba pokonywać? Obawiam się czy starczy mi czasu, tym bardziej że to mój pierwszy raz na lotnisku w USA i nie za bardzo wiem czego się spodziewać po tych kontrolach imigracyjnych itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 12 Sie 2022 09:18 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Może być ciężko. Brdziesz musiał odebrać bagaż i przejść kontrole imigracyjną co moze trwać nawet 2h. A gdzie czas na nadanue bagaży i ponowną kontrole ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Sie 2022 09:33 

Rejestracja: 11 Sie 2022
Posty: 46
Dziwię się w takim razie, że British Airways sprzedają bilety z takim krótkim tranzytem. W moim przypadku jest o tyle lepiej, że będę leciał tylko z podręcznym bagażem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Sie 2022 09:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jeżeli masz to wszystko na jednym bilecie, to znaczy ze się da. Jak nie zdążysz na przesiadkę, to Cię przebookują na kolejny lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sie 2022 09:48 

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 73
British Airways sprzedaje rózne dziwne połączenia, łącznie z przesiadką na LHR ze zmiana terminala w godzinę ;)
Ja ostatnio na immigration na LAX czekałem ze 2h(mozliwe,ze byla jakas kumulacja samolotów). Na EWR 3 lata temu trwało to też dobrze ponad godzinę. Za to security z powrotem trwało może ze 10 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sie 2022 10:22 

Rejestracja: 11 Sie 2022
Posty: 46
Zeus napisał(a):
Jeżeli masz to wszystko na jednym bilecie, to znaczy ze się da. Jak nie zdążysz na przesiadkę, to Cię przebookują na kolejny lot.

Mam na jednym bilecie. Właśnie z tym kolejnym lotem to trochę lipa, bo z tego co wstępnie szukałem ten mój jest ostatni w dniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Sie 2022 10:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
To dostaniesz hotel i lot następnego dnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Sie 2022 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Co z tego, że jest to największe powierzchniowo lotnisko na świecie? To akurat w kontekście Twojej przesiadki jest mało istotne. W rzeczywistości to lotnisko jest bardzo "zwarte" w sensie umiejscowienia terminali, które są obok siebie. IMO dużo gorzej wygląda przesiadka w MIA czy w LAX, akurat DFW jest pod tym względem o wiele lepsze. Jedyne z czym miałem problem w DFW to bardzo długa kolejka do kontroli bezpieczeństwa ale może miałem pecha...
Góra
 Profil Relacje PM off
Stusi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 12 Sie 2022 11:50 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
Ja wracałem na początku tego roku przez Dallas, ale niestety pierwszy lot był krajowy, wiec nic nie powiem o sytuacji na granicy. miałem siedem godzin wiec jechałem do miasta. Jak wróciłem, to sama odprawa była super sprawna i zajęła mi trzy minuty. Tam jest wiele tych stanowisk kontroli bezpieczeństwa i niektóre są bardzo kameralne. W mojej była chyba tylko jedna linia otwarta na cztery. Nie mniej jednak teraz jest znacznie większy chaos na lotniskach. Na granicy czekałem długo, choć to było inne lotnisko.

Ale jak wszystko na jednym bilecie, to się nie martw, do Cancun jest sporo lotów, zmienią Ci na inny. Jak będzie mało czasu to ktoś się od przewoźnika pojawi i będzie starał się was wyłapać, żeby pomoc wam przyspieszyć procedury. Chyba, ze teraz takie niedobory pracowników, ze nie maja kogo wysłać do takich zadań.
Góra
 Profil Relacje PM off
Stusi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 12 Sie 2022 16:23 

Rejestracja: 11 Sie 2022
Posty: 46
monroe napisał(a):
Co z tego, że jest to największe powierzchniowo lotnisko na świecie? To akurat w kontekście Twojej przesiadki jest mało istotne. W rzeczywistości to lotnisko jest bardzo "zwarte" w sensie umiejscowienia terminali, które są obok siebie. IMO dużo gorzej wygląda przesiadka w MIA czy w LAX, akurat DFW jest pod tym względem o wiele lepsze. Jedyne z czym miałem problem w DFW to bardzo długa kolejka do kontroli bezpieczeństwa ale może miałem pecha...

Dzięki to jest dla mnie kluczowe info, które ciężko znaleźć w opisach, że jest zawarte. Obawiałem się, że skoro takie duże to da kilometry korytarzy do przejścia 😜
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Sie 2022 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@Stusi
Wystarczy popatrzeć na mapy albo zdjęcia z lotu ptaka ;)
https://www.dfwairport.com/explore/plan ... /walkride/
Między terminalami kursuje kolejka, można nią szybko i łatwo dojechać w okolice pożądanej bramki:
https://www.dfwairport.com/explore/plan/connect/

2h to wbrew pozorom całkiem sporo czasu o ile nie opóźni się Twój przylot. Pytanie też w jakich godzinach przylatujesz etc.
Dużo zmiennych ale będzie dobrze ;) Co najwyżej zwiedzisz sobie Dallas chociaż miasto samo w sobie nie zachwyca ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Stusi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 14 Sie 2022 10:00 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Na nowy lot można tam się dostać bardzo szybko. Problemem mogą być jedynie opóźnienia lub dojazd do bramki, który kiedyś od momentu ladowania zajął aż 30 minut :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Stusi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 02 Paź 2022 13:02 

Rejestracja: 11 Sie 2022
Posty: 46
Może komuś się przyda to info. Pomimo tego, że samolot z Londynu miał godzinę opóźnienia, to zdążyliśmy na przesiadkę. Od wyjścia z samolotu do dotarcie pod bramkę zajęło nam 30 min. Z tym, że oczywiście cały czas biegiem. Przed kontrola graniczna chyba z 300 osób minęliśmy i przed bezpieczeństwa tak samo 😛
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Sty 2023 19:45 

Rejestracja: 08 Sty 2023
Posty: 1
Dzięki za info po locie. Mamy taką samą przesiadkę w DFW na trasie do Cancun. Piszesz, że minęliście 300 osób - jak to rozumieć? Wyprzedziliście ich biegnąc czy ktoś z obsługi już na Was czekał i pomógł ? Napisz coś więcej jeśli mozesz bo lecimy z dzieciakami w dwie rodziny…
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Sty 2023 19:51 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Domyślam się że kolega minął ich biegnąc po prostu jak Usain Bolt :) Ogólnie moim zdaniem w DFW zdecydowanie to sprawnie idzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Sty 2023 21:07 

Rejestracja: 30 Lis 2016
Posty: 2
Anna MB, i jak Wam poszło? 😊 Pytam bo być może również czeka mnie taka przesiadka w Dallas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Lut 2023 21:49 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 112
Wczoraj przesiadka na DFW w drodze z LHR do CUN - ogólnie tragedia. Wszyscy non-US/Canada wrzuceni do jednej gigantycznej kolejki do Immigration, łącznie czekania na 2h i nikogo nie interesuje, że przesiadka. Później odprawa bezpieczeństwa już sprawnie. Udało się zdążyć, ale tylko dzięki temu że kolejny lot miał opóźnienie, całość od lądowania do bramki trwała ~ 3 godziny.
_________________
Kraje: 55/195
Góra
 Profil Relacje PM off
grondo uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 15 Lut 2023 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
A niby DFW to jedno z tych "lepszych" przesiadkowych lotnisk. Dobrze, że wziąłem 4h przesiadki tam a nie 2.. Immigration to widzę dalej nawiększy problem lotnisk USA..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Lut 2023 19:18 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
Ja miałem przesiadkę w niedzielę z LHR do MEX. Immigration bardzo sprawnie i bez kolejki - nie więcej niż 10 minut. Natomiast kontrola bezpieczeństwa - zawijana kolejka na około 30 minut czekania. Pewnie dużo zależy jak się trafi.
Ja dodatkowo czekałem 40 min na odebranie walizki żeby ją nadać dalej (tak mi powiedziano w WAW przy odprawie) po czym okazało się że walizki nie ma bo została od razu przekierowana do MEX.
Góra
 Profil Relacje PM off
grondo uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 02 Wrz 2023 19:28 

Rejestracja: 22 Gru 2011
Posty: 25
Hej Odświeżam temat.
Chcę kupić bilet na luty 2024 do Cancún z przesiadką w DFW Dallas. Na przesiadkę mam około 1,5h min. Ktoś leciał ostatnio i ma jakieś doświadczenia w tym temacie ? Te 1.30minut wystarczy ?. Przesiadka niby gwarantowana ale wolałbym nie czekać na kolejny lot co CUN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group