Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Paź 2012 15:25 

Rejestracja: 13 Sie 2012
Posty: 3
Najlepszą metodą jest nauka z native speakerami, gdyż tylko oni zagwarantują nam 100 % środowisko jerzykowe. Żadne wkuwanie gramatyki i słówek tego nie zastąpi. Rzeczywisty kontakt z językiem, to jest to.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 10 Paź 2012 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
widać, że w banalny sposób próbujesz zrobić sobie reklamę..
jak dla mnie Twoja wypowiedź jest poniżej poziomu, szczególnie jak na osobę, która twierdzi, że ma coś wspólnego z nauczaniem języków
każdy kto na poważnie się uczył jakiegos języka wie, ze każdy z tych elementów jest ważny od konwersacji, po wkuwanie słówek i ćwiczeń na gramatykę, w przeciwnym wypadku rozmawiasz potem z taki CoBądziem co przerasta go przeskakiwanie między czasami przeszłymi... lub co chwilę prosi by wytłumaczyć co znaczy jakieś słowo bo nie rozumie...

ale może w Twoim środowisku 'jerzykowym' (jak sam napisałeś) świat działa inaczej...
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Paź 2012 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Nie ma w regulaminie żadnego zapisu zabraniającego tak jednoznacznej komercyjnej reklamy? 8-) Często się coś takiego stosuje.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Paź 2012 15:48 

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 22
Świetnie zebrane info!! Na pewno się przyda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Lut 2013 23:11 

Rejestracja: 15 Lut 2013
Posty: 2
Witam wszystkich, chciałbym wam polecić stronę, na którą natrafiłem całkiem przypadkiem.
Uczę się języka niemieckiego i czegoś takiego szukałem. Metoda nauki jest bardzo prosta, a przede wszystkim darmowa, wystarczy czytać parę razy i wchodzi do głowy, a dzięki kolorom łatwo zapamiętamy der, die, dasy.
Polecam wszystkim którzy uczą się niemieckiego, oto link do strony ...reklama
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Lut 2013 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
I aż założył konto na forum żeby się podzielić tym przypadkowym odkryciem :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Lut 2013 03:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
... dwukrotnie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Lut 2013 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
@ Sylwia_pl Czy możesz polecić jakiś portal który jest najlepszy pod kontem nauki języka włoskiego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Lut 2014 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
http://www.indonesianembassy.pl/home.ph ... 1&&ids=679

Nie tylko dla fanów Azji płd-wsch :) Warszawa, ambasada Indonezji.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 20 Lut 2014 19:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Lut 2014 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Gdybym tylko mieszkał bliżej Warszawy na pewno bym skorzystał!
Naprawdę ciekawa opcja
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 20 Lut 2014 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 464
niebieski
Dokladnie, szkoda, ze tylko w Warszawie...

Tak z ciekawosci - probowal ktos uczyc sie tego jezyka? Bardzo trudny :)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 20 Lut 2014 12:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Przydatne info, indonezyjski jest bardzo podobny do malajskiego wiec nie tylko w tym kraju sie przyda

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Mar 2014 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
No i niestety koleny serwis zmienil swoja forme. Tym razem Livemocha, ktora byla naprawde wyjatkowym portalem, bo mozna bylo za darmo uczyc sie zarowno slowek, jak i robic cale kursy, dla kazdego co kto lubi... zmieniajac swoja formule zeszla do poziomu prostych (co nie znaczy, tylko na podstawowym poziomie) lekcji do nauki. Nadal jest przyjemna, ale to juz nie to samo.
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 27 Mar 2014 23:13 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 83
Loty: 29
Kilometry: 57 200
Aż dziw, że nie znalazłam w Twojej rozpisce duolingo.com , myślałam że to najpopularniejszy darmowy serwis tego typu ;)
Warto też zaglądać na materiały typu "open courseware" typowo z lektoratów najlepszych uniwersytetów świata. Ja sama przeszłam tylko dwa poziomy chińskiego stąd: http://ocw.mit.edu/courses/foreign-lang ... teratures/ w ramach powtórki, ale wybór jest ogromny, zwłaszcza, że teraz coraz więcej uniwersytetów dzieli się swoimi wykładami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 27 Mar 2014 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
hania napisał(a):
Aż dziw, że nie znalazłam w Twojej rozpisce duolingo.com ...


Dodane do listy :) dzieki
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 28 Mar 2014 01:44 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
W nawiązaniu do wspomnianego BBC Languages, gorąco polecam podcasty BBC:

http://www.bbc.co.uk/podcasts

Podcasty to pliki z audycjami mówionymi BBC w formacie .mp3, które możemy ściągać, zupełnie legalnie, ręcznie lub automatycznie na swój komputer. Jeśli będziemy subskrybować jakiś temat, to podcast z danego tematu automatycznie będzie się pobierać na nasz komputer. Podcasty na stronie BBC nie są przechowywane wiecznie. Najnowsze podcasty z danego tematu zastępują najstarsze. Dlatego, jeżeli coś nas zainteresuje, to najlepiej ściągnąć na swój komputer i potem sobie odsłuchiwać na dowolnym urządzeniu.

Według mnie to doskonałe narzędzie do osłuchania się z językiem, głównie oczywiście z angielskim, ale są też i inne języki, niektóre dosyć egzotyczne. Ilość dostępnych audycji oszałamia. Nie sposób tego wszystkiego przesłuchać. Zresztą nie ilość jest najważniejsza. Są to po prostu audycje na najwyższym poziomie dziennikarskim i co najistotniejsze z różnych dziedzin. Dlaczego najistotniejsze? Uważam, że na pewnym poziomie nauki języka, podręczniki i kursy powinny zejść na plan dalszy i powinniśmy po prostu robić w danym języku, to co naprawdę nas interesuje. Jeśli interesują nas podróże, to czytajmy przewodniki lub słuchajmy audycji podróżniczych w języku, którego się uczymy. Jeśli lubimy sport, szydełkowanie, politykę, historię, technikę, cokolwiek to czytajmy i słuchajmy z danej dziedziny. Wtedy jest większa motywacja do nauki niż przy podręczniku czy kursie. Audycje BBC do ściągnięcia posegregowane są na 420 tematów / działów. Czujecie? Każdy znajdzie jakiś temat, który go zainteresuje, wzbudzi ciekawość, zmotywuje do dalszej nauki języka.

Kiedyś można było przesortować podcasty według długości audycji; teraz niestety tylko według daty dodania i alfabetycznie.

Ciekawe są np. przynajmniej dla mnie:

- Science in Action (17 minutowe audycje o najnowszych odkryciach naukowych),
- Global News (30 minutowe audycje, dwa razy dziennie, najnowsze informacje ze świata),
- BBC Inside Science (25 min. audycje jak najnowsza nauka zmienia świat),
- News Hour (55 min., dwa razy dziennie, wiadomości ze świata, pogłębione analizy),
- Documentaries (31 min., pogłębione reportaże ze świata),
- Health Check (26 min., najnowsze odkrycia medycyny),
- Inside Health (27 min., zdrowy styl życia),
- Click (29 min., najnowsze technologie),
- Books and Authors (27 min., rozmowy z najsłynniejszymi współczesnymi pisarzami, kiedyś był np. Carlos Ruiz Zafon, Bernhard Schlink, Zadie Smith)
- Discovery (27 min., świat nauki, odkrycia),
- History Hour (50 min, raz na tydzień, historia),
- Forum - World of Ideas (to jest świetne do nauki języka, rzucają jakiś ciekawy temat, zapraszają trzech specjalistów z różnych, czasami odległych dziedzin, którzy gadają o tym przez 40 min., raz na tydzień; teraz np. dostępne są trzy audycje: o mobilności społecznej, o miłości, śmiechu i przyjaźni, o oczekiwaniach)

oczywiście jest też sport, kino, teatr, muzyka, rozrywka, co kto lubi, wiadomości stricte z danego regionu, np. tylko z Afryki lub tylko z Rosji; są też podcasty nastawione konkretnie na naukę języków:

http://www.bbc.co.uk/podcasts/genre/learning
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 25 Wrz 2014 12:18 

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 1
Ja polecam świetny blog dotyczący tematyki nauki języków obcych. Blog Jednym Słowem jest prowadzony przez nauczycieli języków obcych, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie. Można się wiele dowiedziec i znaleźć idealny sposób nauki języków dla siebie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 25 Wrz 2014 21:38 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 111
http://quizlet.com

Simple tools that let you study anything, for free :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 10 Paź 2014 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Moglibyście polecić coś do nauki niemieckiego ? Nie używałem języka niemieckiego od 10 może 11 lat ( ostatni raz w liceum :/ ) a dziś potrzebuję coraz bardziej z racji mojego zawodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 27 Wrz 2015 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
cool_aka_romeo napisał(a):
Moglibyście polecić coś do nauki niemieckiego ? Nie używałem języka niemieckiego od 10 może 11 lat ( ostatni raz w liceum :/ ) a dziś potrzebuję coraz bardziej z racji mojego zawodu.


Ok, przetestowałem kilka wymienionych tu narzędzi i jednak najbardziej urzekło mnie duolingo.com. Niemiecki w tym wypadku jest również świetnie dopracowany. Motyw uczenia się poprzez tłumaczenie zdań oraz wplecionego w nie co i rusz nowego słownictwa przemówił do mnie najbardziej. Oczywiście mówię tu o stronach dostępnych za darmo bo pewnie w przypadku płatnych znalazło by się coś jeszcze lepszego. Dodatkowo aby szlifować dany język pobieram film w oryginale, odtwarzam go przez KM Player i włączam 2 rodzaje napisów - oryginalne jako główne oraz Polskie jako poboczne (mniejszą czcionką). Gdy czegoś nie wiem oczami wędruję w kierunku PL aby odkryć znaczenie.
Ostatnio widziałem też kilka filmików na YT, którzy nagrywali poligloci mówiący nawet w 19 językach. Serio, nie wiem jak takie coś jest fizycznie możliwe, ale jak widać się da :) I na pewno dla mnie jest to dobra motywacja.

Przy okazji, znacie może jakieś książki, filmy bądź sposoby, które nie zostały tu wymienione a mogłyby ułatwić rozumienie Włoskiego (w stopniu średniozaawansowanym)? Pytam a propos ewentualnego pisania certyfikatu w przyszłości, dlatego szukam nowych rozwiązań. No i poruszając już ten temat może któryś forumowicz podpowie jakie certyfikaty robią największe wrażenie na potencjalnym pracodawcy oraz czy w tym wypadku zawsze drożej oznacza lepiej :)
Z góry dzięki za pomoc!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo lubi ten post.
cool_aka_romeo uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group