Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jezioro Ochrydzkie
#1 PostWysłany: 23 Cze 2015 11:23 

Codziennie o 10 rano , z przystani w Ohrid wypływa stateczek "Aleksandrija" w rejs do klasztoru św. Nauma. Płyniemy ok 1,5 godziny w jedną stronę. O 15 zaczyna się rejsik powrotny. Po drodze piękne widoki. Można zobaczyć od strony wody , rezydencję dawnego władcy Jugosławii, Josipa Broz Tito. Koszt to 10 € od osoby.
Lub wersja dla oszczędnych. :D
Pobujanie się pół godziny , małą łódeczką, wzdłuż brzegu, za zaledwie 100 MKD, czyli niecałe 2 € . :mrgreen:
Góra
 PM off
Archiwista uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#2 PostWysłany: 01 Sie 2016 13:44 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 25
Loty: 31
Kilometry: 62 892
Byłem ostatnio w Ochrydzie, malowniczo położone miasto. Jak ktoś nie był to polecam, tym bardziej, że kąpiel w miejscowym jeziorze to coś fantastycznego. Samo miasto jest położone nad samym jeziorem, więc po jednej stronie promenady ma się plażę, a po drugiej kafejki i restauracje. Sama woda jest przede wszystkim słodka, przeźroczysta, ciepła, nie ma tego mułu, tylko kamienie. Do tego masa zabytków, starych kościołów, wąskich ulic, kamienic i to wszystko wciśnięte pomiędzy góry. Polecam, aż zdziwiłem się, że nie ma żadnego postu w temacie o tym mieście, jak widać bardzo mało znana destynacja wśród Polaków, a szkoda, bo do gorszych miejsc walą tłumy, a tam nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#3 PostWysłany: 01 Sie 2016 14:14 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Tylko się cieszyć ,że jeszcze nie ma tam tłumów.Właśnie na przełomie września i października wysyłam tam rodziców i teściów na 10 dni.Przeloty i noclegi zarezerwowane,teraz tylko jakiś sensowny plan pobytu dla czwórki +- 60 latków ze średnią kondycją ,tak żeby wypoczęli i co nieco pozwiedzali.Znają rosyjski ale po angielsku tylko hasłowo.Czy wypożyczenie auta tam to coś skomplikowanego?Coś ktoś może polecić,lądują w Skopje.Każde wskazówki mile widziane :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#4 PostWysłany: 01 Sie 2016 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
W zasadzie nie jeżdżę nigdy na wakacje dwa razy w to samo miejsce, za wyjątkiem Ohrydu Właśnie jadę tam czwarty raz - tam jest dokładnie tak jak pisze @cunning.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#5 PostWysłany: 01 Sie 2016 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
miriam napisał(a):
Tylko się cieszyć ,że jeszcze nie ma tam tłumów.Właśnie na przełomie września i października wysyłam tam rodziców i teściów na 10 dni.Przeloty i noclegi zarezerwowane,teraz tylko jakiś sensowny plan pobytu dla czwórki +- 60 latków ze średnią kondycją ,tak żeby wypoczęli i co nieco pozwiedzali.Znają rosyjski ale po angielsku tylko hasłowo.Czy wypożyczenie auta tam to coś skomplikowanego?Coś ktoś może polecić,lądują w Skopje.Każde wskazówki mile widziane :P


Mogliby na pewno okrążyć jezioro, razem ze stroną Albańską, no ale nie wiem jak przejazd przez granicę pozyczonym autem... może warto sprawdzić czy jakiś autobus tam jedzie?
My bylismy własnym autem więc ciężko pomóc w tej kwestii.
Fajna opcja też np wypad do Tirany

Z lokalnych atrakcji pozostaje jeszcze Park Narodowy Galicica, a także miasto Bitola z ruinami starożytnej Heraklei,
Całodniowy rejs do Św. Nauma i źródeł Czarnego Drinu
mogą powoli również "zdobywać" okoliczne zabytki w Ohrydzie + plażować ( czytaj odpoczywać w spokoju nad brzegiem jeziora)
Warto też zostawić jeden nocleg i poszwędać się po Skopje
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#6 PostWysłany: 01 Sie 2016 15:26 

cunning89 napisał(a):
Byłem ostatnio w Ochrydzie, malowniczo położone miasto. Jak ktoś nie był to polecam, tym bardziej, że kąpiel w miejscowym jeziorze to coś fantastycznego. Samo miasto jest położone nad samym jeziorem, więc po jednej stronie promenady ma się plażę, a po drugiej kafejki i restauracje. Sama woda jest przede wszystkim słodka, przeźroczysta, ciepła, nie ma tego mułu, tylko kamienie. Do tego masa zabytków, starych kościołów, wąskich ulic, kamienic i to wszystko wciśnięte pomiędzy góry. Polecam, aż zdziwiłem się, że nie ma żadnego postu w temacie o tym mieście, jak widać bardzo mało znana destynacja wśród Polaków, a szkoda, bo do gorszych miejsc walą tłumy, a tam nic.

Dobre.
Nie ma żadnego postu o Ohryd. :D
Wpisz w szukajkę forumową . W zeszłym roku w czerwcu tam byłem. Temat dojazdu, jedzenia, noclegów itd przewałkowany był wtedy na wszystkie strony. + relacja "czerwcowy Ohryd".
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#7 PostWysłany: 03 Sie 2016 12:18 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Mnie Ohryd zachwycił. Niedawno umieściłem kilka praktycznych wskazówek jak tam dotrzeć skopje-ohrid,1548,98163
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#8 PostWysłany: 03 Sie 2016 21:56 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Jak jest z kartami kredytowymi w Macedonii? Mozna bez problemu placic w sklepach/restauracjach/stacjach benzynowych? Jak jest z dostepnoscia bankomatow w okolicach Ochrydu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#9 PostWysłany: 03 Sie 2016 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Na stacjach, w sklepach i knajpach bez problemów, w Ohrydzie bankomaty są dostępne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sawiet uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#10 PostWysłany: 03 Sie 2016 22:11 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
sawiet napisał(a):
Jak jest z kartami kredytowymi w Macedonii? Mozna bez problemu placic w sklepach/restauracjach/stacjach benzynowych? Jak jest z dostepnoscia bankomatow w okolicach Ochrydu?


Na dworcu autobusowym w Ochrydzie można płacić tylko gotówką. Ja zabrałem ze sobą euro i wymieniłem na MKD w Skopje na dworcu autobusowym. Kurs był ok. W kilku miejscach płaciłem KK, ale warto mieć przy sobie gotówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off
sawiet uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#11 PostWysłany: 03 Sie 2016 23:10 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1744
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
A ja mam pytanie czy w styczniu jest sens tam jechać?
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#12 PostWysłany: 04 Sie 2016 11:00 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Sens jest zawsze,ale inaczej trzeba zaplanować pobyt.Zabytki pozwiedzasz o każdej porze roku,lokalnej kuchni też pokosztujesz jedynie plażowanie i kąpiele odpadają.Nie zapominaj,że Macedonia to też góry.
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#13 PostWysłany: 04 Sie 2016 11:14 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
Ohryd był na liście moich marzeń od łohoho... dawna ;) udało się je w maju zrealizować, cieszę się, że w maju, bo w styczniu byłoby ciężej o taki widok ale oczywiście mając do wyboru styczeń albo nic to brałabym ten styczeń @jekyll w ciemno! ;)
Załącznik:
macedonia2_2016.jpg
macedonia2_2016.jpg [ 176.07 KiB | Obejrzany 12573 razy ]
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#14 PostWysłany: 05 Wrz 2016 16:52 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 25
Loty: 31
Kilometry: 62 892
Cytuj:
Dobre.
Nie ma żadnego postu o Ohryd. :D


W sensie w tym temacie. Relację czytałem przed wyjazdem, spokojnie, wiem o niej ;)

Moim zdaniem wyjazd do Ochrydu w zimę ma taki sam sens jak do Złotych Piasków. Przecież tam bedzie śnieg/deszcz/zimno/smutnie. Tam trzeba jechać czerwiec - max pierwsze dni Września żeby zobaczyć te wszystkie widoki, wykąpać się w morzu i zjeść coś na dworzu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#15 PostWysłany: 05 Wrz 2016 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
W czerwcu woda w jeziorze jest jeszcze chłodnawa, najlepszy okres druga połowa lipca i sierpień, choć w tym roku podobno nie był rewelacyjny. Sezon kempingowy [Ljubanista przy Świętym Naumie] trwa od ostatniego tygodnia czerwca do końca sierpnia. Baardzo polecam to miejsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#16 PostWysłany: 02 Maj 2017 20:55 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
cunning89 napisał(a):
Cytuj:
Dobre.
Nie ma żadnego postu o Ohryd. :D


W sensie w tym temacie. Relację czytałem przed wyjazdem, spokojnie, wiem o niej ;)

Moim zdaniem wyjazd do Ochrydu w zimę ma taki sam sens jak do Złotych Piasków. Przecież tam bedzie śnieg/deszcz/zimno/smutnie. Tam trzeba jechać czerwiec - max pierwsze dni Września żeby zobaczyć te wszystkie widoki, wykąpać się w morzu i zjeść coś na dworzu.

Jest początek maja i mogę śmiało powiedzieć, że jest to już dobra pora na przyjazd i pójście w góry.
W mieście temperatura 20-23 stopnie w cieniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#17 PostWysłany: 01 Maj 2018 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 130
Kilometry: 161 911
Wczoraj byłem w klasztorze Św. Nauma nad jeziorem Ochrydzkim. Udało mi się przejść drogowym przejściem granicznym do Albanii.
Udostępniona trasa
Z Unnamed Road do Dallga przez SH64.

35 min (2,7 km)


1. Kieruj się na zachód
2. Skręć w prawo, kierunek: Р501
3. Skręć w lewo, kierunek: Р501
4. Skręć w prawo w Р501
5. Kontynuuj wzdłuż SH64
6. Skręć łagodnie w prawo, pozostając na SH64
7. Dojedź do lokalizacji: Dallga

Aby zobaczyć tę trasę, wejdź na https://goo.gl/maps/JtNNAAF2RMP2

Spokojnie da się zrobić tą w 30 minut w jedną stronę. Dotarliśmy do miasta Podgorec i zdążyliśmy wrócić na powrotny rejs do Ochrydy Kursuje trochę samochodów także da się złapać stopa ;)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
lasan82 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#18 PostWysłany: 17 Lip 2018 15:57 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 85
Czy gdzieś w Ochrydzie wywołam zdjęcia z filmu analogowego, tak żeby to trwało max 2-3 dni?

Internet już przewinąłem, coś znalazłem, ale nie ufam mu, bo już parokrotnie w tych sprawach mnie oszukał, a może ktoś zna takie miejsce z doświadczenia.
_________________
https://www.instagram.com/damjankarasz/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#19 PostWysłany: 22 Kwi 2019 12:58 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 15
Trochę zburzę falę pochwał i zachwytów ;) Mnie Ochryda szczerze mówiąc delikatnie rozczarowała. Fakt, stare uliczki i świątynia św. Jana są urokliwe ale wszystko pozostałe przypominało mi Władysławowo lub inne typowe miejscowości nad Bałtykiem w sezonie. Główna "ulica handlowa" na której straszą obrzydliwe wielokolorowe banery restauracji serwujących pizze, pasty, hamburgery oraz masa sklepów z tandetną chińszczyzną. Byłem przed sezonem, więc dużo lokali było jeszcze zamkniętych - strach pomyśleć co będzie w Lipcu. Jeżeli ktoś nie planuje kąpieli w jeziorze i wylegiwania się to myślę, że jeden dzień w zupełności wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ohrid
#20 PostWysłany: 22 Kwi 2019 13:06 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Zgadzam się z przedmówcą. Mi nawet pół dnia wystarczyło na zwiedzenie Ochrydy. Byłem tam pod koniec września i było dosyć wietrznie. Jedzenie dosyć drogie, za to noclegi śmiesznie tanie (za super pokój z łazienką, aczkolwiek trochę dalej od centrum, zapłaciłem 8,41 EUR).
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group