Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Park Narodowy Mavrovo
#1 PostWysłany: 08 Cze 2018 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Z atrakcji w okolicach parku mogę polecić
-drogę do najwyżej położonej wioski w Macedonii Galichnik Галичник, sama wioska nie porywa, ale Alpejskie łąki, widoki na drugą stronę doliny Radiki... po drodze miniecie www.horseriding.com.mk (2 godzinna wycieczka po lasach+degustacja sera+szkolenie przygotowawcze do jazdy wyceniali na miejscu na 20EUR dorosły i 15EUR ze zniżką na dzieci, nas zagadał po angielsku to i ceny turystyczne, nie skorzystaliśmy tylko z braku czasu, ceny macedońskie dla lokalnych z tego co zrozumiałem w trakcie z rozmowy po macedońsku z innym zainteresowanym to w przeliczeniu 2-3EUR za godzinę [sic!]).
-zatopiony kościółek w jeziorze Mavrovo, a zaraz niedaleko potencjalnie zamknięta jaskinia Sarkova Dupka, krata w wejściu, ale na kracie ślady wejścia po niej i profesjonalne przejście przez strych, niestety brak dobrej latarki na wyjeździe nie pozwolił na zejście głębiej po schodach :(
-na końcu jeziora widzieliśmy ośrodek narciarski z potencjałem na zimę
-Bigorski Monastyr nie trzeba polecać, a zaraz kawałek dalej w wiosce po drugiej stronie doliny znajdziecie naprawdę urokliwy wodospad Duf szybkie wejście to ok 40 min RT, ale warto poświęcić więcej i odpocząć nad potokiem w wąwozie panuje zbawczy chłód :)

Drogę ze Skopje do Ochrydy zrobiliśmy w ciągu jednego dnia, zahaczając o Tetovo i zamknięty malowany meczet, teraz wiem, że na spokojne delektowanie się drogą, widokami i atrakcjami poświęciłbym 2-3 dni, tak żeby nigdzie nie biec...
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
maciass uważa post za pomocny.
 
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 22 Mar 2019 12:54 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 40
Loty: 27
Kilometry: 67 095
Cześć,

Jak dojechać z Ochrydu do Parku Narodowego Mavrovo (gdzie najlepiej się zatrzymać), a potem dalej do Skopje transportem publiczym?

Nie mogę tego nigdzie w konkretach znaleźć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Kwi 2019 10:53 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 10
http://mktransport.mk/en//vozen-red/tt/ ... tivar/ob/t
https://www.balkanviator.com/en/bus-tim ... 03.04.2019

Najlepiej to pojechać do Gostivaru. Połączenia są powyżej. Potem:
1. Jeśli głównie chcesz pochodzić po górach, zobaczyć Bigorski monaster św. Jana Chrzciciela (Свештена Бигорска Обител „Св. Јован Крстител“) lub wieś Galichnik (Галичник) to z Gostivaru jadą autobusy do Rozstushe:
http://mktransport.mk/en/vozen-red/tt/b ... ends/23:59
2. Jeśli głównie Jezioro Mavrovo, zatopiony kościółek to musisz wysiąść w Mavrovi Anovi (korespondowałem z właścicielką pensjonatu w Mavrovo jak do dojechać do Mavrova i pytałem się gdzie dokładnie jest przystanek autobusowy. Otrzymałem taką odpowiedź: "Yes the bus stop in Mavrovi Anovi. When you arrive there feel free to call me and I'll pick you up".) Także jeśli spojrzysz na mapę i rodzaj dróg, toby się zgadzało, bo do Mavrova odbijasz z głównej drogi prowadzącej do m.in Rozstushe.
Sam to będę przerabiałam prawdopodobnie we wrześniu.
P.S. Ta wyszukiwarka rozkładów jazdy http://mktransport.mk/en//vozen-red czasami nie wyszuka rozkładu i wyskakuje błąd. Trzeba dokładnie wpisać nazwę, albo w okienku chociaż 3 pierwsze litery nazwy miasta - bo np. Rozstushe występują w tej wyszukiwarce jako MAVROVO I ROSTUShE. Są też inne miejscowości po drodze: Zhirovnitsa (Zhirovnica na google maps)i Sentse (Sence na google maps).
Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Maj 2019 15:31 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Cześć
Jaka droga prowadzi do wsi Galichnik ?
Jadę szosowym motocyklem i się zastanawiam co mnie czeka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group