Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Maj 2017 18:50 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Jak dojechać komunikacją publiczną do obu tych miejsc z Almaty? ile czasu poświęcić? czy myślicie, że da radę ruszyć rano z Almaty, dojechać do kanionu, zobaczyć, a potem jechać nad jezioro i tam gdzieś zanocować?
Jakie są koszty transportu, ile czasu zajmuje? skąd ruszyć?
wszystkie wskazówki mile widziane :)

Jak dojechać z Kaindy do przejścia Karkara?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#2 PostWysłany: 28 Maj 2017 19:01 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
niebieski
Jak chcesz to wszystko opędzić w jeden dzień to tylko wynajmując jakiś 4WD. Najlepiej z kierowcą. Koło Kaindy możesz rozbić namiot lub spać w wiosce na dole. Nie pamiętam czy w jurtach koło jeziora była możliwość noclegu. Do ostatniej wioski przed przejściem granicznym dostaniesz się na stopa, później (ok. 10km) na piechotę, stopem (bardzo rzadko) lub wynajmując kogoś ze wsi (mnie to kosztowało 500 tenge). Za przejściem też jest kilka kilometrów do skrzyżowania. Podgranicznik oferuje taxi za jedyne 100$ :-)

To wszystko co napisałem wiedziałem przed wyjazdem. Wystarczyło poczytać to forum.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Cze 2017 08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 268
W samym kanionie na dole koło rzeki jest całkiem wypaśna baza, w której można nocować i w jurtach i w domkach i we własnym namiocie.
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Cze 2017 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
W Kanionie Szaryńskim miejsce, o którym pisze @‌meteorka2207‌ jest fajne i w dodatku jedyne rozsądne.
Bliskość rzeki powoduje, że jest chłodniej. I tak słonko wcześnie wygania z namiotu ;) Poza tym jedyne browary w promieniu 30 km ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Cze 2017 12:22 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 351
niebieski
jak byście polecali to rozegrać logistycznie mając sporo czasu i nie mając namiotu? gdzie dokładnie są te noclegi w jakiej cenie?
czy nocleg jest w Kanionie czy w miejscowości Sata również?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Cze 2017 13:58 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
niebieski
w Sata przenocuje Cię co drugi gospodarz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Cze 2017 20:33 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 79
Loty: 137
Kilometry: 236 091
Na górze kanionu jest kilka wiat turystycznych, otoczonych niskim murkiem z ławeczkami.
W przypadku braku namiotu można się tam przespać, ale dach nie jest szczelny i w przypadku deszczu zmokniemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Cze 2017 21:09 

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 16
Loty: 6
Kilometry: 12 491
Czy jeździ maszrutka do Saty?
Jedni piszą że jeździ drudzy, że niestety nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Cze 2017 23:11 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
niestety marszrutki nie widziałam - jechaliśmy spod kanionu Szaryńskiego, ale dość łatwo załapaliśmy stopa ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez maxima, 27 Cze 2017 17:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Cze 2017 23:16 

@Lucy68, jechałem nią we wrześniu 2015 r.
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Lip 2017 13:46 

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 16
Loty: 6
Kilometry: 12 491
Czy ktoś wybiera się w terminie 31.07-04.08 nad jeziora, kanion i Ałtynemel ? Wyjeżdżamy z Almaty, jak jeszcze nie wiemy. Można by połączyć siły :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Sie 2017 16:42 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 2
Cześć. My się wybieramy jutro :) A masz już nagrany przejazd?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Sie 2017 15:44 

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 16
Loty: 6
Kilometry: 12 491
Maszrutka z Ałmaty do Saty nie kursuje. Nam udało się przejechać z Ałmaty do Jesyk ok.180 tenge/os autobusem i dalej do Shelek maszrutką 500 tenge/os. Do Saty dotarliśmy taxi 20.000tenge, jechaliśmy w trzy osoby z bagażem, więc nawet już nie szukaliśmy stopa. Droga szutrowa, w budowie dlatego tyle kasują. Chyba przez Expo jest więcej ludzi w związku z tym ceny też szybują w górę. Za spanie w jurcie przy jeziorze chcieli 20.000 tenge,początkowa cena była za jurtę 2000 tenge lecz po dwóch godzinach okazało się że to za godzinę,jedzenia też nie polecam tam zamawiać. Miejsce urokliwe ale ceny mnie zaskoczyły, były o 100% wyższe niż podawali poprzednicy. W Saty spanie w jurcie 5000 tenge osoba,my byliśmy w tygodniu i płaciliśmy 4000/ os. Z Saty taxi za 15.000 tenge dojechaliśmy do Kanionu, niestety nasz kierowca nie wiedział, że można samochodem zjechać na dół,ani że są schody,powiem zejście było trudne,ale byliśmy twardzi i z plecakami dotarliśmy do ośrodka przy rzece. Ceny jedzenia do przyjęcia, jednak spanie w jurcie to wydatek 40.000 tenge za jurtę, podobno ładna, bungalowy jak już zdecydowaliśmy, że jednak tam nie śpimy cena zeszła do 16.000 tenge. W dole kanionu jest samochodzik który podwozi w górę kanionu do schodów za 1000 tenge/ os. Dobrą opcją jest swój namiot, który my przed wyjazdem kupiliśmy jednak został w domu ze względu na wagę 6,9 kg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Paź 2017 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Z Sat (od cmentarza) do Kaindy jest 12 km górską drogą. Nasz wypożyczony Duster nie dał rady i po 2 km zawróciliśmy i postanowiliśmy pójść z buta. Szybkim tempem 3h w jedną stronę. Po 8 km jest szlaban i wejście do parku (opłata 750 KZT za głowę). Na którymś z domów przy głównej drodze w Satach jest tabliczka, na której pisze, że oferują transport do Kaindy (nie wiem jaka cena).

W Satach zaraz przy wjeździe jest stacja benzynowa. Co do noclegu w Satach to nie ma co się martwić, bo nocleg może znaleźć Ciebie za nim Ty znajdziesz go, ale polecam obejrzeć warunki i zbijać cenę przed 'uściśnięciem ręki'.

Z Sat do Kanionu autem zajęło nam ok. 90 min. Droga na prawdę jest fatalna. Za wjazd do Kanionu autem i 4 osoby zapłaciliśmy 3000 KZT.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Paź 2017 10:13 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 46
Loty: 118
Kilometry: 218 936
Image

Istotnie, w drodze do jeziora po pokonaniu trawersu wzgórza rozpoczynającego się przy cmentarzu i zjechaniu do doliny moment zawahania przychodzi całkiem naturalnie. Dalej jest już tylko lepiej, a wrażenia z jazdy łożyskiem potoku są niezapomniane. Decydujący jest zapewne poziom wody i później zabłocenie. W czasie naszej wizyty było dość sucho, a do pokonania w górnej części drogi mieliśmy zaledwie kilka kałuż. Jeśli dobrze zapamiętałem, to na parkingu na górze widzieliśmy Dustera. Z drugiej strony spotkaliśmy też ekipę w Foresterze, który zawisł na układzie wydechowym i zaklinował się podczas prób wydostania się. Bez wzięcia na hol wspomaganego pomocą kilku osób nie daliby rady.
--
https://pyryposyczuansku.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Mar 2018 21:34 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Da się zwiedzać Kazachstan (Ałmatu, Kaindy, kanion... i okolice Astany) bez samochodu tj pociągi, marszrutki, autobusy itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Mar 2018 21:47 

Da się. Za wyjątkiem Astany, w której nie byłem, wszystkie pozostałe miejsca przez Ciebie wymienione zrobiłem autostopem i transportem lokalnym.
Góra
 PM off
DaDa uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 25 Maj 2018 03:10 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Pani u której spałem w Saty podczas jednego sniadania pyta czy pijemy wódkę -odpowiadam że tak ,ale jak czeka mnie 30 km po górach ,to muszę być formie.
A ona mówi że pyta ,bo poprzedni Polacy cały dzień siedzieli i pili wódkę


Wysłane z mojego HTC U11 life przy użyciu Tapatalka
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Cze 2018 13:00 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
stop z kanionu Szaryńskiego do Almaty (pod dokładny adres) zapaciłem ostatnio 3700 tenge.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Lip 2018 09:57 

Rejestracja: 08 Lip 2018
Posty: 3
Moim zdaniem nie warto robić tego w jeden dzień, jeśli planuje się samodzielnie zorganizować wyjazd. Przyznaję, że miałam podobny plan, ale stety/niestety dotarcie do kanionu na własną rękę zajęło dość dużo czasu i straciłam dość dużo energii, poza tym warto pobyć tam nieco dłużej. Dojazd do miejscowości, z której można udać się do Kaindy lub tam przenocować też nie był taki prosty (najpierw trzeba wydostać się z kanionu, a bez własnego środka transportu jest się zdanym na innych, bo do głównej drogi jest około 10km). Do Saty dość długo czekaliśmy, aż pojedzie ktokolwiek z wolnym miejscem w samochodzie. Ostatecznie nasz pan kierowca zawiózł nas tam i postanowił pomóc znaleźć nocleg, ale NIC nie znalazł, wszystko było zajęte (zjeździliśmy chyba z 10 domów i dopytywał wszystkich przechodniów), ostatecznie zabrał nas do siebie, do jakiejś wsi położonej jeszcze dalej.
Podsumowując, lepiej dać sobie więcej czasu na to wszystko, bo może się uda, a może się nie uda. Lepiej zrobić to na spokojnie i mieć czas, żeby nacieszyć się widokami i trochę odpocząć :)

Co do przejścia Karkara - jest ono zamykane o godzinie 18. Z Saty jechaliśmy stopem do Kegen. Z Kegen raczej ciężko znaleźć stopa, który jedzie do przejścia, więc trzeba wziąć taksówkę lub kogoś, kto bawi się w taksówkę i zawiezie nas tam za mniejszą cenę. Nikt nie chciał się podjąć tego, żeby zawieźć np do Przewalska. Tylko do granicy, a złapanie stopa na tej granicy graniczy z cudem, bo prawie nic tam nie jeździ. Podwózkę oferują jedynie pracujący tam 'granicznicy', którzy chcą chorych pieniędzy za transport. Trzeba się przygotować na ostre targowanie, lub uzbroić w cierpliwość i czekać, aż ktoś pojedzie.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 11 Lip 2018 12:03, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group